Megan je mladá absolventka newyorské policejní školy, která se už první den služby v manhattanském sboru ocitá v nebezpečné situaci. Zcela náhodou narazí na přepadení dragstoru a při zásahu zastřelí v sebeobraně ozbrojeného lupiče. Jeho zbraň se však během následujícího vyšetřování nenašla, a tak je Megan dočasně suspendována. Brzy nato je nalezen zastřelený muž v jehož těle najde policie kulku s Meganiným jménem. V té době se Megan seznámí s burzovním makléřem Eugenem Huntem, který byl mezi ohroženými lidmi během přepadení. Počáteční náklonnost však vystřídá zděšení, když zjistí, že to byl on, kdo se v supermarketu zmocnil ztracené pistole, a že právě její energický zásah v něm probudil skryté psychopatické sklony, které z něj udělaly masového vraha. (oficiální text distributora)

JohnnyD

Riedka kriminálna báchorka snažiaca sa ťažiť zo špinavých ulíc New Yorku. Keby to neprodukoval Oliver Stone a keby tam nehrala Jamie Lee, tak by to bola iba ďalšia nudná kriminálka na štvrtkovú noc. Mená ale apriori kvalitu nerobia. ()

kingik

Tenhle thriller je velmi nevyrovnaný. Scenárista ještě v první polovině dokáže, ale i tak trochu přehnaně, ukázat chování vraždícího psychopata v podání zajímavého Rona Silvera a režisérka se se střídavými úspěchy snaží o budování napětí. Druhá polovina a především závěr filmu jsou značně nevěrohodné, ale řada scén je zde působivá a také poměrně brutální. Akce ale za moc nestojí. Jamie Lee Curtisová mně v roli ohrožené policistky příliš nesedla. ()

sochoking

Nedávno videný Detroit ma takpovediac nažhavil, aby som si pozrel i iné kúsky od režisérky Kathryn Bigelow. Blue Steel je plná blbostí. Takmer som zabudol, že to bol štandard na tú dobu a skoro každý film ich obsahoval vlastne kopec. I napriek osemdesiatkovej sentimentalite nemôžem ísť s hodnotením vyššie. Ale aspoň som si pripomenul, akí boli záporáci vtedy "nesmrteľní". 40% ()

Anderton

Modrá oceľ bola kedysi taký menší videokazetový kult, ktorý sme si raz za čas radi zopakovali. Malo to fajn atmosféru, dvojicu, medzi ktorou to iskrilo a ťažko predvídateľný scenár. Bola súčasťou takej menšej vlny kvázi erotických krimi (Sea of love), kde pár tvorí policistk(a) a podozrivý(á) a na konci z toho samozrejme niečo vyplynie. Bigelow sa tu aspoň zacvičila na podstatne vydarenejší Point break. Pekná nostalgická spomienka. ()

korbitch22

feministky musej lítat 2 metry ve vzduchu radostí,když viděj tuhle starou,nudnou kriminálku,která stojí za schlídnutí jedině díky půvabům jamie lee curtis. ()

Terva

Megan Turnerová ( Jamie Lee Curtis ) chce střílet lidi. Chtěla se stát policistkou a má na to i ty správný kecy. Ale dělá velké chyby hned od začátku a tak se její kariéra započne spíš krachama. Jak mohla udělat závěrečný zkoušky, to nechápu. Ve filmu jsou hezké záběry na noční New York z helikoptéry. Sexuální scéna z pistolí obouruč konečně rozjede případ. Film se hne. Eugene ( Ron Silver ) taky. CITÁT : Smrt je to jediné, co život nabízí.... Jedna hláška byla dobrá : Když v New Yorku vyhodíš klacek do vzduchu, dopadne buď na taxíka nebo záchranku.... Pak už to bylo nějak tak uměle tlačený do finální přestřelky. Jinak Jamie ta uniforma docela slušela - byla v ní sexy. Hezká byla i ta prostitutka, kterou hrála kočka se jménem Toni Darling. ()

Marek1991

Neprišlo mi to akčné, ani veľmi kriminálne, dráma tam bola, ale celkovo hrozné dielo. Hlavná hrdinka ma tiež nazaujala, bolo tam veľa nereálnych scén a podivností, veľmi málo vecí, prečo by sa na to dalo opäť pozrieť. ()

joehot

Škoda těch několika (a když píšu několika, myslím jich hodně) konců, z nichž se vrahoun vždycky nějak (většinou pomocí právníka nebo své podivné nezničitelnosti) dostal. A pak se mu hrdinka dostala na kobylku znovu. A pak znovu. Atd. ()

Padme_Anakin

Slušná kriminálka s příjemnou atmosférou napětí a několika překvapivými momenty, např. návštěva u rodičů.. Za zmínku určitě stojí mladá Jamie Lee Curtisová, její postava je sympatická a jedna se neubrání tomu, aby jí fandila.. Burzovní makléř v podání Rona Silvera je dost zvláštní, ale to asi měl být.. Pro mě bezproblémově koukatelné, pro devadesátá léta mám slabost.. ()

blackrain

Ano, to je pravda, Jamie Lee Curtis opravdu hraje ve filmech, kde se jí snaží zabít nějaký magor. Zřejmě takové role přitahuje jako magnet. Tenhle thriller má zápletku docela originální. ()

raimi

Dlouho, předlouho jsem odkládal sledování tohohle filmu. Ale Kathryn je teď s The Hurt Locker v kurzu, tak šup sem s tím. A jak jsem byl překvapenej. Kašlu na logiku, kašlu na uvěřitelnost (zas tak hrozný to nebylo), tohle je filmovej svět, a mě tenhle thriller perfektně sedl. Jamie Lee jsem si definitivně přiklepl do oblíbených hereček a Clancy Brown tady v kladné roli vyloženě překvapil (alespoň mě, já ho znám jen jako záporáka). Skvělá atmosféra, výborný postavy, tah na branku..., nečekaný překvapení, spíš jsem čekal vyšumělej biják. ()

Rakosnicek77

Film který zde je určitě silně podhodnocený, dokonalá kriminálka v hlavní roli s Jamie Lee Curtis. Je to opravdu velice dobře zpracovaná napínavá podívaná a kdo má rád tenhle styl filmu, tak mu ho mohu jedině doporučit! Určitě nebude nikdo zklamaný, protože film nemá moc slabých míst a i když je zde pro mě nepochopitelně slabě hodnocený, tak si myslím že se jedná o výbornou podívanou! ()

Martin741

Cosi som uz od Kathryn Bigelow videl, len neviem, co a kedy to bolo. Film ma vsak fajnu desivu atmosferu a hlavna sexica Jamie Lee Curtis hra slusne, takze 69 % ()

bourec

Jo,je to plný chybiček,logika taky dostává zabrat,ale jeden z prvních filmů Kathryn Bigelow byl svýho času hodně žádanej a má to takový zvláštní kouzlo. 60%. ()

laik_60

taká priemerná americká kriminálka s celkom presvedcivým výkonom Curtisovej, ktorej snad ta uniforma a siltovka aj sekne :) ()

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore