Babylon

Scénář:

Damien Chazelle

Kamera:

Linus Sandgren

Diego Calva, Margot Robbie, Brad Pitt, Jean Smart, Jovan Adepo, Li Jun Li, Lukas Haas, Max Minghella, Tobey Maguire, Olivia Hamilton, P.J. Byrne, Rory Scovel (více)

Tehdy, ve dvacátých letech minulého století, se v pouštním městečku Los Angeles mohlo snadno stát, že jste se na opulentní a divoký filmařský večírek vetřeli jako absolutní nicka a hned následující ráno se stali filmovou hvězdou. Přesně takovou trajektorii nabrala dráha herečky (zatím bez jediné role) Nellie LaRoy (Margot Robbie), která si za poslední prachy koupila hezké šaty a rozhodla se oslnit kohokoliv, kdo by jí dal šanci. Svědkem její strmé kariéry je „holka pro všechno“ Manny Torres (Diego Calva), mexický přistěhovalec, který plní filmovým magnátům i ty nejdivočejší sny (chcete-li mít na večírku živého slona, Manny ho sežene). V rámci svých povinností Manny pečuje i o Jacka Conrada (Brad Pitt), nejslavnějšího herce své doby, který moc dobře ví, jak těžké je se na vrcholu udržet, a který dělá možné i nemožné pro to, aby na něm zůstal. Na obzoru se však rýsuje revoluce, do té doby němé filmy začínají mluvit. Na Hollywood se řítí uragán změny, který mnoho životů, nadějí a tužeb zničí a smete, a jen pár vyvolených vynese nahoru mezi hvězdy. Babylon je multižánrová freska, která nenechá své hrdiny ani diváky vydechnout. Navštěvujeme s nimi dekadentní párty, kde se odehrávají věci, které byste si ani při bohaté fantazii nedokázali představit, pracujeme s nimi, sníme s nimi a snažíme se to celé přežít. (CinemArt)

Dispenz

Celkové hodnocení: 9/10    Art: 9/10    Akce: 8/10    Vtip: 6/10    Napětí: 7/10    Láska: 8/10    Soundtrack: 9/10        01/2023 ()

radekgfx

Dekadentní kočkopes. Na jedné straně našlapaná, energická, vizuálně opulentní jízda raným Hollywoodem, na straně druhé hodně skřípající a zkratkovitá kontemplace nad pomíjivostí bytí a nadřazeností celuloidu. A já bych hrozně rád viděl buď tu jízdu, nebo tu depku. V předchozím Chazellově filmu First Man (2018) je okamžik konfrontace mezi oči koulící a hlavou kývající Claire Foy a Ryanem Gosslingem. Uměle přeexponovaný emoční konflikt, jenž má – snad – působit jako film determinující okamžik bezprostředně předcházející startu letu na Měsíc. Tahle impotentní repetitivní kalkulace mě u Chazellových filmů už delší dobu vadí. A v tomhle duchu se bohužel nese celá druhá polovina Babylonu. Uměle přeexponované rozjímání nad tím, zda dobře už bylo. Ale já bych raději ten let na Měsíc, nebo sestup do nějaké hluboké rokle. Ale pořádný. Bez režisérské exhibice a sebedojímání. ()

Brejlil

Drží to pohromadě herci, hudba a kamera, ale ono je to nakonec stejně jedno. Chazelle od počátku pořádně tlačí na pilu, aby ukázal, jak má film rád. A svým způsobem to nakonec dělá stejně "nesprávně", jako Tarrantino v Byl jednou jeden... Hollywood. Tohle "spojení" je ještě zdůrazněno oběma hlavními hereckými hvězdami. Od opulentního večírku sledujeme čtyři důležité postavy, každá je trochu inspirována někým z Hollywoodu, ale každá je také stereotypní. Stárnoucí herecká hvězda, které ujíždí vlak, mladá, dravá, ale naprosto nevyzpytatelná herečka, jazzový génius a mírně anonymní "dříč" Hollywoodu. Dva se nechají semlít okolnostmi, dva se dokáží zachránit. Chazelle udrží pozornost až do konce, který si jedna z postav dokonce předpoví. Chazelle si udrží pozornost i přes to, že film možná nedrží úplně pohromadě a alespoň zpočátku je sledem spíše komických scén z dějin filmu. Natáčení epického velkofilmu s frenetickým Němcem, první role Nellie LaRoy, potíže s příchodem zvuku, ale i okázalá povrchnost snobského večírku, to jsou nezapomenutelné scény. Ke konci následuje melodrama, zkřížené s absurditou a montáž několika desítek "zásadních" filmů je spíše popkulturní než zásadní, ale vem to všechno čert. Evokace doby je skvostná, hudba všechno žene energicky kupředu a Margot Robbie podává asi nejlepší výkon své kariéry. Skvěle ji doplňuje Brat Pitt a Diego Calva dává svému Manuelovi také všechno. A Chazelle to ukočíroval k mé spokojenosti. ()

Muel

| Paramount Pictures | Strašne som sa na tento film tešil. Chazelle je génius - v 38 rokoch dokázal ohromiť nielen akademikov, ale aj mainstream a jeho La La Land a Whiplash sú majstrovské diela, na ktoré doživotne nezabudnem (First Man k tomu nemal ďaleko!). Preto s hrdosťou a maximálnym potešením oznamujem, že až toto je Chazellov magnum opus, ktorý ma dokázal na 3 hodiny v kine osloviť tak, ako žiadny iný film roku 2022. Ten. Film. Má. Všetko. A aj keď rešpektujem názory iných a chápem, že pre niekoho je toto čistý exhibicionizmus a honenie ega, pre mňa je toto absolútna kinematografia. Pretože hej, načo sa krotiť a natočiť konvenčný love-letter Hollywoodu v trápnom generickom kabáte, keď to dokážeš natočiť takto šialene - a tým myslím tak, že Vlk z Wall Street je ešte taký predkrm pred týmto absolútnym šialenstvom. Toto je love-letter pre kinematografiu, ale hate-letter pre Hollywood. Chazelle chcel zachytiť ľudí, ktorí chceli byť súčasťou niečoho viac. Chceli tvoriť snímky a nedbali na seba. Chceli byť uznávaní a slávni a tak to vlastne aj dopadlo. Či šťastne, alebo nie, to už neviem, každopádne to všetko Chazelle zobral, napísal k tejto látke elegantný scenár a využil svoj talent pre réžiu na 180%. To, čo predvádzal v La La Lande, je tu ešte viac vybrúsené do dokonalosti a či už len scéna z natáčania obrovskej bitky, alebo Margot tancujúca na barovom stole - to sú tak neuveriteľne nádherne zrežírované sekvencie až som sa jak blb priusmieval v kine a modlil sa, nech to neskončí. Zaradenie do top 10 ešte zvážim, nie je to ale podstatné. Dôležite je, že ten psychopat Damien natočil zas a znova filmovú labutiu pieseň o živote, kinematografii, drogách, alkoholu, padajúcich hviezdach a natočil to tak nesmierne dobre, až sa cítim previnilo k všetkým tým filmom, ktoré vyšli minulý rok. Everything Everywhere All at Once is down, we have a new king. A Damien, nikdy nechoď na terapiu - natoč radšej film. Prosím. Viac TU. | Hodnotenie: 10/10 | ()

ursinko

26.01.2023 Týždeň som sám seba prehováral, nech idem do kina. Odrádzala ma dĺžka tri hodiny a začiatok predstavenia o 19:40. Neľutujem!!! Babylon ma "vcucol " od prvej sekundy a vypľul o 180 minút a mal som pocit, že som len luskol prstami. Damien Chazelle (38 ročný!!!) si napísal (inšpirovaný mnohými udalosťami Zlatého veku Hollywoodu) a natočil svoj vlastný, miestami veľmi (až caligulovsky) divoký, Cinema Paradiso. Gratulujem, podarilo sa! Po First Man, ktorý bol pre mňa najlepší film roka 2018 videný v kine, ma Chazelle nesklamal. Margot Robbie, Brad Pitt boli fantastickí, Hurwitz fenomenálny a Hollywood je fúj bŕr, ale aj neskutočne waaau. The End. 29.01.2023 Čo si pamätám, v kine som bol dvakrát na tom istom filme pár dní po sebe len trikrát v živote. Boli to Votrelci, Leon a Šiesty zmysel. A dnes Babylon. A stalo sa niečo neuveriteľné, čakal som ktorá pasáž ma nebude baviť, ale také miesto vo filme sa nenašlo. Vychutnal som si ho ešte viac, ako pred troma dňami. Úžasný zážitok a pocit, kedy som chcel, aby film neskončil.Dávam 6 hviezd! ()

TheSpearCZ

Damien Chazelle je válec. To si takhle člověk sleduje Babylon a cítí se jako kdyby stál uprostřed extravagantního brazilského karnevalu, kde všichni okolo něj tancují, jsou na fetu a je jim úplně jedno, co si kdo o kom myslí. Vyprávět takhle delikátně tenhle Hollywoodský příběh ve třech hlavních postavách, to je umění. Margot Robbie je tady absolutně ulítlá a utržená ze řetězů, v životě jsem jí v takové roli hrát neviděl a rozhodně s tím nemám problém, velký highlight celé první třetiny filmu a z hereckého hlediska dokonalost. Diego Calva také překvapil, do teď jsem ho v žádné jiné roli hrát neviděl a tenhle Mexikánec bude další velkou hvězdou, to říkám narovinu. A v neposlední řadě také Brad Pitt, u kterého cítím, že by tu mohl být tak nějak v tom všem docela nedoceněný, ale je to právě on, díky komu jsem se nenudil v poslední třetině filmu a jeho herectví je tady na té nejvyšší úrovni, doporučuju při jeho dialozích dávat pozor a vychutnávat si je, jeho role je třešničkou na dortu celého tohohle filmu. Samotné emocionální finále je pak důkazem toho, že ačkoliv ten film má přepálenou stopáž, tak tohle dílo si nelze nevychutnat. 5* ()

bratr.Milan

Pocta „filmové magii“ klasického Hollywoodu, zároveň sonda do jeho zvrácenosti a morální zkaženosti, první dílo Damiena Chazelle, které jsem viděl, není úplně můj šálek čaje, ale je kvalitně natočený. Přirovnal bych ho k velké barokní nástropní fresce se spoustou scén. Tu taky moc nemusím, ale dokážu ocenit kvalitního tvůrce, i když na mě lépe působí závěsný obraz. V Babylonu jsou nádherné kamerové záběry na davové scény, večírky, vše je to schválně přehnané, barokně přebujelé a barevné. Jsou tam odvážné a odpor vzbuzující scény, které by si jiný režisér v mainstreamovém filmu nedovolil, naštěstí kamera vždy včas uhne a ukazuje něco jiného. Rozumím, že Chazelle chtěl ukázat koncentrovaně na jednom místě všechny ty šílenosti co se skutečně v tehdejším Hollywoodu děli. Na mě to ale bylo moc, raději bych sledoval příběh postav v realističtějším prostředí. Ke konci jsem si asi čtyřikrát říkal, že už by to mohlo skončit, a ony přicházely další a další scény a zápletky. Vrcholy filmu jsou pro mě např. ukázání celého natáčecího dne na place, plačící scéna s Margot Robbie, totálně opilý Brad Pitt na první záběr natočí dechberoucí romantickou scénu, nebo první natáčení záběru se zvukem. Co mi úplně nesedlo bylo, jak postavy často říkaly „hluboké“ fráze o filmovém umění, které jsou ve skutečnosti ploché až dětinské. Ale vlastně to tam sedí, protože takové je Hollywoodské umění. Mimo něj jsou i filmové směry, které jsou filosoficky a duchovně hluboké a pravdivé, ale v Hollywoodu se to stane jen výjimečně. Co také nechápu je obliba současných filmařů v ukazování zvracení. Margot musí mít opravdu obrovský žaludek, aby se jí to tam všechno vešlo. Ano, pochopil jsem, že jí z těch snobů bylo na zvracení, nebylo třeba to ukazovat doslovně. Damien Chazelle natočil pohled do světa, kde vládli hlavouni mocných filmových studií, která rostla a těžila z fascinace lidí novým uměleckým médiem, vše bylo dovoleno, vše se valilo kupředu obrovským tvůrčím zápalem a touhou po penězích a slávě. Mnoho lidí s ideály se toužili stát součástí tohoto obřího kolosu „Babylonu“, který je pak vcucnul, zežvýkal a nakonec, když už mu nebyli k ničemu, vyplivl úplně zničené, nebo mrtvé - (Následují lehké spoilery) - Jedině jazzový trumpetista Sidney Palmer (Jovan Adepo) včas pozná, že má z toho Babylonu odejít, aby mohl dělat hudbu tak jak skutečně chce a v závěru ho vidíme, že zvolil správně. Za mě je to největší hrdina filmu. Ostatní tři hlavní postavy Manny Torres (Diego Calva), Nellie LaRoy (Margot Robbie) a Jack Conrad (Brad Pitt) chtějí být součástí této filmové magie tak moc, že pro to udělají téměř cokoli a i když v základu nejsou zlí, dělají nakonec zlé věci, příliš pozdě poznají, že to byla chyba a už se nedokáží sami vymanit. Manny ze spárů této babylonské příšery unikne, jen díky zásahu „Deus ex machina s pistolí“ a to úplně na poslední chvíli s obrovským štěstím a s velkými šrámy na duši a nechce už filmy ani vidět. Aby na konci zjistil, že mu sice Hollywood zničil jeho ideály a zabil přátele, ale na druhé straně vyrábí nádherné magické filmy, které mu vhání slzy do očí a naplňují ho emocemi a vše je odpuštěno. Damien Chazelle tady vyznává lásku k filmové magii. Je to naivní? Ano! Ale je to jeho pravdivá výpověď a to oceňuji. Já filmové umění chápu trochu jinak.- Délka této mé recenze reflektuje délku filmu.- PS: V předtitulkové pasáži jsem čekal, jestli tam bude i pocta mému oblíbenému Karlu Zemanovi, a našel jsem si ji tam, i když to tak asi nebylo míněno. Ty rozplývající se kapky barvy ve vodě mi připomněli Barona Prášila. () (méně) (více)

maty39

Babylon je film, který rozhodně stojí za vidění. Minimálně první polovina, která je dravá, opulentní, vizualně ohromující, drzá a originální. První polovina se soustředí hlavně na zobrazení hollywoodu v dobách před nástupem zvukového filmu a těsně po jeho nástupu. Spíše než na postavy se soustředí na samotné natáčení, večírky a prostředí. Jednotlivé epizody jsou excelentně natočené, dávají nám představu o době a lidech co žili v tomto světě. Pak je tu druhá polovina. Ta se soustředí na jednotlivé postavy a bohužel nefunguje. Babylon chce být freskou která by nám dala pokud možno co nejkomplexnější pohled na Hollywood té doby, ale bohužel některé postavy mají méně prostoru, než bylo třeba aby nás zajímaly a ty hlavní zase mají příliš prostoru a jejich linky šly uzavřít dříve. Navíc je tam spousta další vaty. To vše zbrzdí původní zběsilé tempo a druhá polovina se vleče. Ano závěrečných cca 10 minut je potěšení sledovat, ale kdyby jsem se k němu nemusel pronudit hodinou vaty a klišé, tak bych byl spokojenější. Ještě smutnější je, že uvnitř tohoto nabobtnalého tříhodinového Babylonu je o 50 minut kratší mistrovské dílo. ()

VictorMartel

Věru působivé bakchanálie tu…, pomyslel jsem si na úvod. A vydrželo to tak 1/3 stopáže. Postavy mi vydržely o něco málo déle. Třeba Nellie, na kterou se ostatní dívají jen chtivě a jediný Manuel zamilovaně, no a ona si vybere všechno jiné, jen ne Manuela. Cítil jsem s ní celkem dlouho, než se mi její perfekcionistické smolařství s přechodem do úpadkové poloviny začalo zajídat. Na ústředních charakterech vůbec bylo řečeno ne zrovna málo. Třeba když Jack musí nějak přežít, že vychází z módy, a i zatímco tak horuje pro pokrok, je měnícím se vkusem, jemuž charakterově nestačí, odveden na doživotní střídačku. Když mu Elinor připomene zákonitost smrti a ji kompenzující nadčasovost umění, tím se za mě jeho význam vyřídil a ve zbývající 1/3 filmu je to penzionovaná postava, jejíž zahořklý exitus bych si bez dalšího domyslel. Jack se mi líbil i během „zápasu s chřestýšem“, kde scénu pozoruje s úžasem jako svou budoucí vzpomínku a těší se na den, kdy se mu vybaví. Film umí skvěle vyjádřit slabiny a zranění, prohlubovaná unáhlenými reakcemi, resultujícími v ještě ponuřejší bilanci: Nellieino zubožené sebevědomí. Dobře jsou zpracovány situace, kdy se ve filmařství jako jeho dominantní varianta natrvalo usadil zvukový rozměr. Soustředěním se na filmový produkt z procedurálního hlediska se lehce podobá Truffautově Americké noci nebo Allenovu Hollywood Ending a vysvětluje jak pracnost natáčení, tak ošidnost plánování. Dobře profackovává pokryteckou parazitickou smetánku (hlavně v podání rozběsněné Nellie). Vypořádává se s elitářstvím „dobrého vkusu“. A má pravdu: sám si někdy říkám, že se každou kritikou i jakkoli objektivně pochybného tvaru v umění arogantně recyklujeme, jako bychom to snad byli my, kvůli komu umění vzniká a kvůli komu vůbec stojí svět světem. Přesto si tu kritiku rád dopřeju. Jeho sledováním – to je jeho nesporná zásluha – jsem se změnil. Uvědomil jsem si, jak mě najednou víc než kdy dřív unavují všechny velikášské nostalgie. Závěr se tváří, jako že Babylon sdílí s velkými přelomovými snímky své doby (Matrix) něco společného, že je tu do budoucna stále otevřené společné dílo jedné profese a že cech „filmařů“ je čímsi po výtce mimořádný. První polovina skutečně vypovídala cosi o unikátnosti úlohy tohoto řemesla a přesvědčovala, že takový výkon, jímž se člověk komunikuje člověku, aby mu dopravil stěžejní zprávu: nejsi na světě sám, – přece musí transcendovat kamsi ve společné dobrodružství za horizontem života. Nadchly mě spíš izolované několikaminutové sekvence, vyjadřující širší problém a pro příběh právě tak nezbytné, jako je on ve vztahu k nim úplně postradatelný. Celek je Babylonem doslova: směska ohraných pravd o slabinách silných, krásách života rámovaného pařbou a kdoví jakých už dávno ztrivializovaných „témat“. ()

cskomando

Velká škoda, že největší bizár a vtipné scénky proběhly během prvních 2 hodin. Poslední 3 hodinka se skutečně proměnila ve zmiňovaný žánr drama a možná až trošku otravně nudila. Být to stejný hardcore a mix všeho možného co zrovna přišlo jako náhodný nápad napsat do scénáře a použít, tak si to zaslouží těch 5*. Margot je stále sexy a svoji neskutečně vyšinutou hranou povahou dokáže zazářit snad všude. Damien se snažil poukázat na Hollywoodské dění doslova v jeho začátcích v poněkud drsnějším stylu. Nic pro nenáročné diváky, sám si říkám, jak jsem to vlastně vydržel až do konce... Ale bizár nezná mezí. ()

Pawlisman

Bláznivá bizzar kombinace scéna stejně tak skvěle umělecky zvládnuté filmařiny a do toho jaksi nedotažené a odfláknuté filmařiny. Tak na mě některé scény působily, částečně zpackané a s častými záblesky geniality, překvapení a skvělého humoru. Jakási pocta na filmařinu a Hollywood, no párkrát jsme to tu již měli a možné lépe zfilmované. Za mě spíše slabší dílo od Chazella ()

majec4

Dva dni som hladal spravne slovo ako opisat tento film. Pri citani komentarov som to slovo nasiel, teatralnost. Uz len ta stopaz je na trest. Film ma miestami zaujal a miestami hneval tym teatralnym opisom danej doby, resp. spravanim sa niektorich postav. Hlavna trojka bola sice zaujimavo poskladana, no na konci ked uz kazdemu bolo jasne, ze dobrodruzstvo konci, ma ten film uz kus hneval. Nejako sa to cele natahovalo, preto to kresem na 4*. Dlho som si myslel ze tomu naparim plny pocet, lebo od zaciatku to malo tempo a velmi ma to bavilo. Za tento film o laske k filmu som velmi rad, kedykolvek si ho pozriem znovu, lebo to bola celkom zabavna jazda. ()

Cartmof

Není nad to si v půl jedné ráno s dalšíma dvouma exotama říct, že si půjdete pustit tříhodinový filmeček. A přesto, že jsem teď celkem unavenej musím říct, že toho určitě nelituju. Film už od první scény zaujme nádherným vizuálem, stylem vyprávění a hlavně výkonama. Ať už hlavní Margot Robbie, která tu fakt dává životní výkon a podle mě by si zasloužila is Oscara, nebo Brad Pitt, který je spíše komediální postavou, která má stále dost zajímavou příběhovou linku. Fakt toho, že je film o filmech funguje jsme zjistili už u Tenkrát v Hollywoodu. Babylon bere tenhle koncept, jde ještě pár let dozadu a bere si ty nejsilnější steroidy v dějiných lidstva. Každá scéna vás rozesměje, zaujme a nebo svým způsobem šokuje. Jediná část, kde film vyloženě stoupá na brzdu je cca poslední čtvrt hodinka až hodinka filmu, kde je zase spíše konec kariér Nelli LaRoyové a Jacka Condara. Finální epilog filmu vás ale chytne za srdíčko a pokud máte fakt dost rádi filmy, určitě se vám konec bude líbit. Doporučuju všema deseti. Opravdu příjemné překvapení. Jen škoda, že film tak zapadl a moc se o něm nemluví. Je to opravdu škoda. ()

JM87

Tak jsem se na to konečně podíval a za mě absolutně plný hodnocení. Film má sice pár nudnějších částí, ale jako celek pro mě funguje krásně. Film bych rozdělil na dvě části. Vše má svůj začátek a vše má taky konec. Jednu velkou jízdu, kde si všichni užívají života vystřídají nový věci (nechci charakterizovat kvůli spoilerům), film je sice o Hollywoodu, ale nemalá část lidí si v tom najde i něco ze svýho života. Mám pocit, že bych to měl vidět ještě jednou, abych to vnímal mnohem víc. Tak zas za pár měsíců třeba. ()

MiniMinion

Damien Chazelle je jedním z těch režisérů, na jejichž nové filmy se budu vždy těšit. Na kontě má několik moderních klasik, a ani tentokrát nezklamal a přichází z eposem o Hollywoodu před sto lety. A je to jízda. Scénář je chaotický a ne zcela vybalancovaný, ovšem zde výtky končí. Film je pompézní, obrovský, velkolepý, a k nezastavení, tříhodinová stopáž se zdá o 40 minut kratší, a divák se ani na vteřinu nenudí. Výprava je skvostná, kamera jakbysmet, a hudba Justina Hurwitze si říká o Oscara. Diego Calva v hlavní roli Mannyho Torrese je vycházející hvězda, s naprostým přehledem vyrovnal hvězdám jako jsou Margot Robbie a Brad Pitt, a v druhé polovině filmu přebral otěže a naprosto zaválel. Apeluji na vás, jděte na Babylon do kina - film byl pro velké plátno vytvořen a měl by na něm být i viděn, alespoň při prvním zhlédnutí. Více zde. ()

Mackoun

Další krasojízda “jako Tenkrát v Hollywodu”, tentokrát však zahalená v těžkém hávu nostalgie. Je tam všechno - od krušných a celkem úsměvně krkolomných počátků velkolepé kinematografie, přes vzestupy a pády velkých i malých jmen až po naprosté dno showbyznysu a náhled do jeho temných suterénů, kde bují ty nejprohnilejší “lidské” fantazie. Stopáž vskutku štědrá a po kávě zakončené dvěma sklenkami vína jsem měl co dělat, abych nehledal únikový východ s nápisem WC a vydržel až do konce bez přerušení. Beru to jako trénink na Avatara, ačkoliv i kousek toho jsem vlastně stihl (spoiler?). ()

dannyyy

Když jsem film pustil a zjistil, že má 3 hodiny, tak se mně do toho moc nechtělo (kdyby to bylo rozděleno, jako seriál na 4 díly po 45 minutách, tak by mně to nevadilo a sjel to naráz. Má to někdo taky tak? 😀) Nicméně zkusil jsem první půlhodinu a hle... najednou konec filmu. Uteklo to strašně rychle, a to proto, že film je svým způsobem opravdu zajímavý a rychlý. Stále se něco děje, jedna scéna lepší než ta druhá, nemůžete ani mrknout nebo vám něco uteče. Margort Robbie si celkově film urvala pro sebe a byla skvělá. Pitt, jako neohrožený hrdina a krotitel hadů pobavil :)) Scéna s Tobey Maguire byla taková navíc, taková třešnička na dortu, až hororová. Film rozhodně doporučuji všem. Damien Chazelle, který už má pár hodnotných snímků za sebou v jeho mladém věku opět nezklamal. 90% ()

Paramount oznámil řadu nových projektů

Paramount oznámil řadu nových projektů