Epizody(3)

Dramatický příběh slibného mladého herce zasazený do počátku padesátých let dvacátého století. Mnoho mladých lidí tehdy muselo volit stejně jako on: totalitnímu režimu se postavit, přizpůsobit, nebo se na něm dokonce aktivně podílet. Volba hlavní postavy minisérie Herec je přitom ještě o řád složitější. Standa v sobě totiž skrývá velké tajemství. Pro někoho traumatizující handicap, pro něj však překvapivá cesta ke kariéře. Minisérie je studií lidského charakteru a jednání ve vyhrocených situacích, kdy otázka morálky a chování hrdiny není zdaleka jednoznačná. (Česká televize)

v.pohode

Tahle trilogie je taková pěkná sonda na dno žumpy padesátých let. A že to byla doba zkurvená, tak o tom žádná. Cina s Fingerem exceluje jako nikde jinde. Tohle je velmi dobrej počin, kterej si zaslouží plnej počet hvězd. Honza Cina roste do nebe. ()

BigJohn02

Depresivní atmosféra stalinistických svinstev 50. let popsaná na příběhu bezcharakterního šmejda, který je shodou okolností komediant. Vynikl Jastraban, který zahrál dokonalou primitivní bolševickou kurvu takovým způsobem, že jsem si jeho zdechnutí přál od prvního dílu. Co ovšem bylo až k nevydržení, byl protivný zlověstný hukot, který po většinu série nahrazoval hudbu. ()

farky

Parádna drsná temná a desivá miniséria. Výborní Cina a Boková v skvele vystavanom príbehu, doplnenom výborným strihom, kamerou a strhujúcou hudbou. Po skončení čakajte depku. Po Zrádcoch najlepšia miniséria. ()

motoe

Cino, ty hajzle prodejnej jeden přesvědčivej. Člověk by mu to i věřil! Skvěle zahrané. Herecké řemeslo Jan Cina evidentně ovládá. Pěkná podívaná. ()

benden

Od začátku napětí a obraz padesátých let u nás, kdy jsme byli stalinější než v CCCP, je děsivý. Ta atmosféra z obrazovky se dostávala až do mého obýváku! 100% udělaný miniseriál a i dnes je mi smutno, když se pomyslím, že lidé, kteří museli prožít nacismus a mohli se konečně radovat ze svobody, upadli zanedlouho do komunismu, kde se zvěrstva opakovala. ()

grifina

Událost, která ve mně zůstane. Myšlenkami se k ději stále vracím. Silný zážitek, skvělé herecké výkony. Každý díl něčím překvapil a něčím mě poznamenal. Velká poklona pro Pavla Baťka - to byla přímo herecká symfonie... Judit Bárdos skvělá, Martin Finger excelentní, Jan Cina standardně výborný, stejně tak Jenovéfa Boková. Milé překvapení - Jan Nedbal a Jiří Šimek. Zvláštní pocit na konec: "On vlastně zradil úplně všechny... a ten pocit viny, který se mu na chvíli objevil ve tváří, hned zase zmizel a jakoby vůbec nebyl... ". ()

EternalS

Na české poměry opravdu vysoký nadstandard, ikdyž v posledním dílu se mi zdálo, že seriál malinko ztrácí dech. Celkově se mi hodně líbil námět, značně depresivní vyobrazení nehezké doby, vedlejší herecké výkony (vynikající Pavel Batěk, Martin Finger či Adrian Jastraban) a velmi výrazná hudba. Jana Cinu jsem poprvé zaznamenal v Pustině a pak vlastně až jako dabéra v seriálu Most. Nicméně tady fakt válí a zřejmě se nám pomalu rodí nová hvězdička. Tak snad příště už to bude za 5 *. ()

McGuffin

Být Herec dostane tato hlavní postava za úkol nejen v práci, ale i v soukromí. V práci hraje role, aby zabavila diváky, a všichni to vědí. V soukromí hraje přátelům přítele, aby jim na zakázku zničila život, a kromě tajné policie to nikdo neví. Své úkoly splní v každém ze tří dílů vždy. Autoři takovou postavou oživili pozapomenutou linku tuzemských chcípáckých příběhů. Nejenže tu máme hrdiny, kteří žádný úkol nedostanou a tak ho nemusí splnit. A chcípáky, kteří dostanou pozitivní úkol, ale splnit ho nedokážou. Ale už zase i postavy s úkolem negativním, a přesto hravě splněným. Sada nefunkčních je opět komplet. https://www.macguffin.cz/ ()

Jan00

Ve třetím díle se mi nelíbilo zpracování emigrace do Německa (trochu pohádka s německým pásovým vozidlem...), ale jinak dobrý. Jelikož podporuji českou tvorbu dávám 5 hvězd. ()

lineker

Ne. Nikdy nebude dost odvyprávěno z jednoho nejtemnějšího období naší minulosti. Ostatně, současnost je toho důkazem. Bebjak prostě umí a já viděl jednu z nejlepších minisérií z období, kde člověk, mohl být člověkem, jen když mu soudruzi dovolí. ()

honza.kuzel

Po prvním díle srovnatelné (kdy srovnávání je nasnadě, kvůli ději ze stejného režimu, ale v jeho jiné části) s Agnieszkou a jejím Hořící keřem. A tedy naprosto naprůměrné. Poté už napětí i nepředvídatelnost děje bohužel lehce upadá. I tak se ale jedná o skvělou minisérii, kterou by si možná měl pustit každý, kdo si říká, jak to za komunistů bylo super. A také jde o masterpiece Jana Ciny. ()

AutiXrist

stará obohratá tématika komunizmu a jeho "mordor" atmosféry kedy si si aj prdnúť musel na tajňáša okorenená hl.protagonistom gay predajnou šľapkou, hl.hrdina tak ako v Pustine hrá slizkú sviňu, takže žiadne umenie, tenicky režijne zvládnuté len príliš premrštené a nahrané na dnešnú "modernú nôtu" coming outu🏳️‍🌈, veľmi nadhodnotené ()

Rumbambule

Trochu spoilery... Obrovské překvapení z dílny ČT. Famózní Jan Cina hraje slabošskou ubohou svini, která než aby se životem v té odporné době protloukala na vlastní pěst jako většina lidí, neváhá (možná váhá, ale výsledek to nezmění) udat vlastní sestru v zájmu vyššího osobního dobra. Člověk se až diví, že i v této době se našli lidé, kteří byli šťastní... Minisérie plná skvělých hereckých výkonů, strhující a aspoň trochu napínavá až do konce (ta napínavost záleží na míře osobního cynismu diváka). ()

czprava

Název tohoto třídílného televizního seriálu dával tušit klasické téma, kterak se Cina slavným hercem stal. První rozjezdový díl to i docela potvrzoval, ale pak se děj ubral zcela jinou hlavní silnicí, nutno říci, že dost temnou a lemovanou lidskou vypočítavostí zkříženou se strachem a touhou uspět i na úkor jiných. Velmi sugestivní a uvěřitelný výkon Honzy Ciny vše jen dokresloval, protože měl jako postava většinou hroší kůži a já jako divák většinou kůži husí. Seriál mě vtáhnul až nezvykle silně do děje, zejména pak závěr byl opravdu výživný. Do poslední chvíle člověk vlastně netuší, na čem je, komu věřit, komu nikoliv, bylo to jakoby bych se tam plácal sem a tam s nimi i já sám. Při závěrečných titulcích jsem pak přemýšlel ještě hodně dlouho o myšlence, kterou nám chtěl scénarista sdělit. Musím se přiznat, že tento seriál ve mě zanechal hlubokou stopu a považuji jej za skvěle zpracovaný i obsazený. ()

bonsetti

Zvukaři zvuk poslouchají ve studiu na sluchátka v hifi kvalitě, ale z televize pak leze úplně něco jiného. V některých pasážích to je často nesrozumitelné, nebo překryté hudbou. Je to škoda, jinak bych dal plný počet. ()

izmi

Jsem naprosto v šoku, že něco tak působivě natočenýho, napínavýho, s tak perfektním scénářem a mučivou atmosférou vzniklo u nás. Já myslel, že thrillery točit neumíme a ono jo! Fantastická sonda do české duše, klobouk dolů. ()

čejen

První dva díly jsem byl vyloženě překvapenej, výborný, ale ten třetí mi přišel, jak když k této sérii snad ani nepatří, celkově 75% ()

jirkas815

Kempný, Sklenička... scénáristi asi moc koukali na hokej. :D První dvě epizody docela v pohodě, děj bez nějakých větších nelogičností. Třetí to docela dost zazdila, stejně jako pohřbila vývoj charakteru Láníka. Na druhou stranu, většina věcí, stejně jako konec minisérie, se dala předvídat. Když to porovnám třeba se seriálem Rédl, je tohle dílo po všech stránkách (kamera, herecký výkony, děj) o pár úrovní níž. Přišel jsem, viděl jsem, nějak extra mě to nechytilo za srdce a nepotřeboval jsem moc času na zpracování a rozdejchání, odcházím. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů