Gangs of London

Velká Británie, (2020–2023), 24 h 31 min (Minutáž: 49–87 min)

Joe Cole, Ṣọpẹ́ Dìrísù, Michelle Fairley, Colm Meaney, Lucian Msamati, Paapa Essiedu, Brian Vernel, Pippa Bennett-Warner, Mark Lewis Jones, Jing Lusi (více)

Série(3) / Epizody(25)

Město Londýn je zmítáno bouřlivými boji mezinárodních gangů, které mu vládnou, a náhlým vzduchoprázdnem, které vznikne, když je zavražděna hlava nejmocnější londýnské zločinecké rodiny. (SkyShowtime)

Sevprince

První půlka na 5, druhý bohužel spadl řetěz, takže celkově za 4... A nevím, jestli je to dnešní dobou, nebo je to náhoda, ale černoch neumřel ani jeden, dokonce ani ten starý Bill Cosby.. ()

Pavelkedar

Vééééélká jízda! Vynikající fajtscény s velkou částí propracované brutality, unikátní choreografie. Jinak nápadité,sofistikovaně propracované postpíkyblajndrs téma .Tohle se hodně povedlo. ()

sehnalkakac

Čekala jsem toho hodně, ale tolik krve ne. :D Fakt za ani u jednoho dílu nějak neoddechnete (romantická zápletka u hlavní postavy) či tak něco. Nicméně John z Peaky a vlastně zde Sean je skvělej herec, doufám, že mu to nastartuje kariéru a vystřelí ho to na měsíc. :) Skvělé bojové a přestřelkové scény- natočený bravurně. Jen je to takovej skličující pocit po doukoukání každého dílu, takovej utrápenej, že se pokazí naprosto všechno i to co už myslíte že nejde. Ještě mi chybí dokoukat poslední díl, ale jsem z tohohle seriálu nadšená. ()

Bluerider

No tak se uklidníme... Nebudeme přece dávat čtyři nebo pět hvězd seriálu jenom za to, že v něm někdo střílí ze samopalu, to bych musel takhle vysoko hodnotit třeba i svoji vojenskou službu a věřte, že to žádná idyla nebyla. Akce pěkná, otázka ovšem je, jestli má nějaký význam vzhledem k ději (u přestřelky z pátého dílu pořád dumám, proč tam vlastně byla) a v případě tohoto seriálu také jestli nějaký děj vlastne má. Prvních pár dílů je sice docela nadějných (rodinné, přátelské a obchodní vazby, zajímavé genderové a etnické rozložení postav), pak se to začíná nějak rozpadat a poslední dva díly už jsou naprostý blábol, kde si člověk říká, jestli třeba nějaký předchozí díl nevynechal, případně jestli není na nějakém špatném tripu. Slabé, slabé, slabé... a nějaké střílečky nebo trhání nehtů to nevytrhnou. 40 let staří Profesionálové jsou proti tomu vysoká škola akční podívané a pokud chce někdo opravdu dobrý seriál o soupeření gangů v dnešním Londýně, ať se podívá na Shadow Line. ()

KeineLust

Podle mě je to zbytečně moc ambiciózní. Za pouhých devět dílů se to snaží strašně košatě vyprávět docela komplikovanou zápletku s milionem postav a miliardou jejich motivací a zákonitě to pak ve finále nestíhá vlastně nic uzavřít. Kdyby se to drželo při zemi a víc se to zaměřilo na akci, kvůli který Evanse všichni milujou, tak bych si to užil o dost víc. Ona akce je totiž opět strašně namakaná, tvrdá a brutální, s dokonale promyšlenou choreografií a až nadpozemsky vymazlenou kamerou. Ale nakonec jí zas tak moc neni, první tři díly dokonale navnadí a ten pátej vám rovnou odstřelí mozek i s ušima, ale nevim jestli Evansovi a spol potom došly prachy nebo co, protože ve zbývajících čtyřech dílech je jí poskrovnu, když už něco, tak jde spíš o takový ty násilný momenty, než akční sekvence - mučící skoro až explo scény do toho nepočítám. V tomhle ohledu zklamou hlavně dva poslední díly, od kterých jsem teda čekal mnohem víc. Hodnotit musim vysoko, protože přes všechny námitky pozitivní dojmy prostě převažujou, ale to nic nemění na tom, že značnej prostor na zlepšení tu rozhodně je. Uvidíme, s čím přijde druhá série. ()

gigs78

Zmatený a směšný děj pokoušející se nadhodit, ýe je někdo nahoř, co nás všechny řídí, schovaný akorát nad efektností, jak nejlépe ukázat krev násilí. "Nejmocnější" bosové londýnských gangů si tam běhají sami a s pistolkama si to sami vyřizují, ach jo, to je ale blbost... ()

Raziel811

Takto drsný seriál, který má zajímavé postavy, zajímavý vizuál a hlavně Vás bude zajímat, jak to celé dopadne, to už tu dlouho nebylo. Akce je neskutečně kinetická, zvláště z 5. epizody by se mnoho filmařů mohlo učit. Kdyby se tento seriál dal udělat jako film, byl by neskutečnou peckou, takto možní přijde o nějaké diváky, kteří nevědí o jeho existenci, ale dejte na má slova a zkoukněte jen první epizodu a buďte si jisti, že její samotná kvalita Vás přinutí vidět celou sérii. ()

Padre.

Celkom zaujimava gangsterka, zasadena do moderneho Londina. Prva seria mozno nenadchne ale urcite neurazi. Odporucam priaznivcom zanru. 7,5/10 ()

LoArmistead

Paráda! Je fakt, že ke konci se to lehce (opravdu jen lehce) vleče, někdy zaskřípá logika a akční scény vypadají chvílemi jako videohra, za to ubírám hvězdu. Ale ty 4 zbylý jsou za zajímavý příběh, dobré zasazení, atmosféru a hlavně naprosto parádní herce a herečky. Díky nim se totiž v ději orientujete i přesto, že je tu hodně postav. Všechny jsou ale zahrány tak osobitě, že si je nebudete plést. Hodně tady čtu, že "v druhé polovině chybí akce, je to nuda". Hm, jestli ono to nebude tím, že to NENÍ akční film, ale gangsterské krimi/drama? Říkám si, co by takoví uživatelé asi řekli na Kmotra, jakožto otce-zakladatele gangsterského žánru? Asi by jim taky přišel moc ukecaný a málo akční. Mimochodem je evidentní, že Kmotrem se tady autoři dost inspirovali - jak začínají GoL a jak začíná Kmotr? Oboje začne útokem na hlavu mafiánského klanu, načež jsme následně vrženi do víru boje o moc, vzájemného vyřizování účtů mezi rodinami a snahou "ústřední rodiny" udržet si postavení, i přesto že v jejím čele stojí mladý syn předchozího kmotra, který je dost prchlivý a agresivní (Sean Wallace je Sonny Corleone jak přes kopírák). ()

godhand

Překvapivě dobrý a akční. Polda v utajení mi chvilkama lezl na nervy, jak si lehce získával důvěru skoro všech zlejch hochů. Koncem jsem trochu zmatenej, ale to bude zřejmě tím, že se moc neorientuju v morálních pohnutkách jak gangsterů tak policistů. Ale nebyl to zabitej čas, opět diky Verbale. ()

vinducha

9 hodin nabušené akce , i když je poznat , že si režii mezi sebe rozdělili 3 režiseři ,takže páně Evansovi 2 díly jsou ještě o stupínek lepší , než ty zbývající od jeho kolegů. ()

Trescha

Kurva fix!!!!! Tak tohle je pecka. Angláni potažmo akční guru Evans, uplácali mafiánský spektákl,který dělá z těch nejlepších spagheti krimi serošů telenovely.... Sorry Gomoro,ale tvůj trůn je dobyt... ()

Miroslav.Zac

Tohle že natočili ti samí britští čajomilové, kteří by nejraději zakázali i plastové nože, protože by se nějaký nemehlo o ně mohlo pořezat? Amíci by se měli učit, takhle se točí brutální, nesmlouvavý, špinavý a hodně krvavý seriál. Samozřejmě, že je to hodně přehnané, ale dobře se na to kouká. Fakt dobře. ()

Režisér Raidu a Tom Hardy míří na Netflix

31.12.2020

O čem by byl třetí Raid?

O čem by byl třetí Raid?

24.04.2020

Velšského režiséra Garetha Evanse budou diváci nejlépe znát díky jeho výraznému zápisu do akčního žánru v podobě snímku Zátah: Vykoupení (The Raid). Nejenže režisér posunul hranice choreografie… (více)