Stanix

Jeden z ukázkových případů, kdy se dají jednoznačně odpustit klasické malé filmové "klišoidy" (např. enormě dlouhá doba než kriminálce docvakne, že borec v budce patrně nebude na budku, ale na mušce), a to díky excelentnímu hereckému výkonu Colina, bezchybnému hlasovému projevu Kiefra. Dík patří samozřejmě i Schumachrovi v kokpitu, který se tentokráte bravurně prodírá zatáčkami psycho-thrilleru. ()

sluzevsky

Film, jehož scéna se po celou dobu téměř nemění a skoro hodinu a půl sledujete jen a jen chlapa v telefonní budce v západním Manhattanu a prostředí 53. ulice, v níž se budka nachází. To zní jako totální nuda. Pozor, nuda to rozhodně není! Tak prostá věc a co se týče složitosti natáčení - nejde než se jen pousmát - nicméně originální nápad a scénář podněcující proklaté napětí, to Joel Schumacher s obsazením Colina Farrella dokázal. Filmové, ač jednoduché, zpracování mi po celou dobu umožňovalo vžívání se do Colinovi role a občas se mi dostávalo navození pocitu absolutního deptání a přemýšlení o tom, jak bych se asi zachoval já. Film není jen o chlapovi, který jde do budky zavolat své milence, aby volal anonymně a jeho žena neměla šanci se o tom dozvědět a na druhé straně o tajemném odstřelovači, který mu do budky zavolá a začne ho psychicky doslova týrat a bavit se tím, je také o lidských hodnotách a sem tam se Vám dostane také špetky filozofování, které ale v tu chvíli stojí za zamyšlení. ()

Muhehee

Špičkový thriller který baví od začátku do konce. Farrel dokazuje jak skvělým hercem je, neboť naprostá většina filmu stojí právě na něm a to je dobře. Zajímavý námět odehrávající se na stísněném, co stísněném, přímo klaustrofobním prostoru telefonní budky, která, co hůře se stává nuceným útočištěm hlavní postavy. Scénář prodchnutý kapkou mysteriózna v podobě šíleného střelce s mesiášskými sklony. Nebo, že by nebyl až tak šílený? ()

Tomizilek

Originální nápad, výtečné zpracování. Film se odehrává téměř výhradně v telefonní budce a přitom není nouze o napětí. ()

Kukolar

Jedna z klasík rokov 2000. Skvelý príbeh, dialógy, charaktery postáv detailné a prepracované. Film je dynamický, vyvíja sa a niet v ňom minúty kedy by ste chceli od obrazovky odísť. ()

Godhaj

,,Irish chicken soup. Love Stu.“ Schumacher s Farrellem ze scénáře vyždímali to nejlepší. Celou stopáž jsem byl napnutý jak struna a ke konci jsem napětím sotva dýchal. A přitom se celý děj odehrává v jedné jediné budce. To je prostě paráda. Záporák je tady obzvláště sadistický, když si k mučení vybere obyčejného chlápka, jakých chodí po ulici desítky a stovky. Jeho hlas mi přišel trochu moc slizký a v některých scénách zněl až úchylně. Kam se ale hrabal Sutherland na Holmesovou, jejíž hlas jsem v tomto filmu slyšel v originále poprvé. Jedno je jisté, kdykoliv se budu dívat na nějaký film s ní, bude to s dabingem, protože tak nepříjemný hlas jsem si nedokázal do této doby představit. Jinak mi nezbývá, než chválit, vše je novátorské, chytré, akční a logické, snad až na úplný závěr, kde se trochu mihne otřepané klišé. ()

dwyane

Film, který se celou dobu odehrává v manhattanské telefonní budce, a který mě přesto dokáže celou dobu udržet ve vysokém stavu napětí, si u mě minimálně 4 hvězdy zaslouží. V podstatě jsem jen čekal na samotný závěr a finální rozuzlení. To mě naprosto rozsekalo a jen podtrhlo celkový dojem. Jen doporučuji jednu věc, které jsem se osobně dopustil. Před zhlédnutím jsem se podíval na herecké obsazení a čekal jsem na postavu Kiefera Sutherlanda. Když o něm víte, tak se vám konec poodhalí o něco dříve, než by bylo ideální :-) Což ale pokud někdo tento komentář již čte, tak se té "chyby" již také dopustil :-) ()

Dampfer

No... tak jestli jsem si u "Dvanácti rozhněvaných mužů" liboval v síle (ne)obyčejných dialogů v jedné místnosti, tady je efektivita na čtvereční metr ještě vyšší. Opravdu nečekané, že osmdesát minut v jedné budce a na "trošce ulice" dokáže celou dobu držet napětí a ještě překvapí koncem stylem "Páni, to to uteklo!". Vynikající Colin Farell (plus Kieferův hlas v hlavní roli) a další skvělý důkaz, že pokud máte nápad a scénář, stačí vám hrst dolarů a... třeba jen telefonní budka. ()

existimi

Skvělý nápad, ale to co se z toho vyklubalo mi přišlo dost zvrácený ... Každopádně se zatajeným dechem jsem sledoval každou vteřinu, takže účel to, zdá se, splnilo. ()

hazdrova

Super, napínavé. Originálny nápad. Colin (Stu) sa naozaj do role vžil. Najviac sa mi páčili tie scény, kde vykrikoval tak, že až sliny lietali. 4* ()

LdaVinci

Úžasný, úžasný, úžasný... 80 minut napětí, přestože jste po celý ten čas na jednom jediným místě... skvělej film, a myslím, že i skvělý herecký výkony... :) ()

Shitonit

Tak to byl teda megapičus :-) Jinak super film, kde se nemusím zaměřovat na různý exteriery a interiery, páč v tom je skoro kulový, a přes to že se to válí pouze kolem jedný kadibudky, je to napínavej příběh, kterej udržel mé smysly koncentrovaný bez sebemenší námahy. ()

Amonasr

Naprosto nevěrohodný a vykonstruovaný snímek, který není ani napínavý, ani nemá spád a je neuvěřitelně statický. Jedna velká užvaněná nuda. I závěr je překvapivý jen na efekt - na laciný efekt. ()

celticek

Ten film znám, ale nikdy mi nevyšlo se na něj mrknout. Ve své době hodně chválený, no dnes takový průměr, jednohubečka. Je pravda, že stopáž je ideální a rychle to uběhne. Farrell je klasický irský hezounek a tady mu ta one-man-show sedla. Rozuzlení moc překvapivé nebylo a moralizování taktéž ne (ikdyž hra na pravdu mi vůbec nevadí, právě naopak). Líbil se mi ještě Whitaker. A přemýšlel jsem, jestli ten borec nakonec nebyl Sutherland. Cajk, ale gruppensex spolu kvůli tomu pořádat nebudeme:) ()

Sir Ludvig

Hej ľudia, mám taký pocit, akoby ste v poslednom čase videli samé zlé filmy, keď nadpriemernému thrilleru masovo dávate "plný počet". Ano, Phone Booth je vynikajúci film. Ale ruku na srdce - naozaj patrí do prvej stovky najlepších filmov všetkých čias? Tri zásadné chyby: 1. prehnané moralizovanie do tohto žánru nepatrí (a ak viete čosi o etike a filozofii vôbec tak vás skôr pobaví ako dojme) 2. aké napätie, keď viem, že hlavná postava minimálne do 78. minúti nezomrie? 3. prerod z "hajzla" na osvieteného človeka tak rýchlo a týmto spôsobom patrí skôr do žánru telenoviel... ()

valkil

Výborně svižný snímek, který neztrácí dech ani na chvilku. Nevím jen, jestli bych ho musela vidět víckrát. Herecký VÝKON Colina Farrella mě opravdu dostal. Absolutně přesvědčivý. ()

Hank

Tak nevim....pokud to vezmu poporadku, tak uvod - to je docela hruza a duvod k zivnuti, skoro to vypada jako kdyby snad reziser(scenarista) nevedeli jak zacit, jakt o cele zamotat a dostat ho do te budky. Kdyz postoupim tak musim politovat chuderu logiku, ale budiz dobre to graduje, bavim se a pripada mi to ponekud dlouhe (coz je u tak kratkeho filmu divne...) a zaver no - nejak to skoncit preci muselo a bylo to pekne. Ale i tak par super momentu a hlavni hrdina tomu davaji o hvezdicku vice ()

Režisér Batmana chystá nový horor

Režisér Batmana chystá nový horor