Září 1971. Spojené státy prohrávají válku ve Vietnamu. Roland Bozz je odveden a nastupuje do armády. Je to však neukázněný voják, který nerespektuje žádnou autoritu. Spřátelí se s dalším rekrutem, Jimem Paxtonem, ctižádostivým spisovatelem, který si své vojenské zkušenosti zaznamenává do deníku. Na rozdíl od Bozze se Paxton přihlásil dobrovolně. Po nástupu na výcvik jim velitel roty, kapitán Saunders, vysvětlí, že každý voják, který projde výcvikem ve Fort Polk, bude následně poslán do Vietnamu a že jakékoli jejich politické názory na válku, jsou irelevantní. Bozz má dobré znalosti vojenských předpisů a najde způsob, jak by se někteří vojáci mohli dostat z armády – například vojín Cantwell, protože má děti a ke všemu také postiženou manželku nebo vojín Mitre, nastoupil do armády, aby dokázal okolí svou mužnost, ale ukáže se, že je nervově labilní. Bozzovo přirozené vedoucí schopnosti a otevřenost vůči velení mu nakonec vynesou titul velitele čety. Je zde však i vojín Wilson, rasový fanatik a rozeštvávač, který ostatní neustále ponižuje. Bozz se s ním dostane do rvačky a snadno ho porazí, čímž si však vyslouží Wilsonovu neutuchající nenávist... (TV Nova)

helrohir

Svojím spôsobom je "Tigerland" dobrý film, nakoľko pomerne realisticky reflektuje stupídne armádne pomery. Celý film sa odohráva len vo výcvikových priestoroch a vsádza sa tu hlavne na psychológiu postáv. Čiastočne sa tak snaží náladou filmu priblížiť k prvej časti Kubrickovej "Full Metal Jacket". Zaujímavým prvkom sa mi javí použite nezvyčajného formátu kamery, ktorý spôsobuje, že film vyznieva veľmi autenticky. Zrejme najsilnejším a najpamätnejším prvkom filmu je účasť a prelomový výkon Colina Farrella. Na svoj vek pôsobí vo svojej roli veľmi charizmaticky a vyzrelo. Celkovo som mal ale po zhlliadnutí len priemerné pocity. Chýbala mi nejaká gradácia deja, akoby film k niečomu celý čas smeroval, ale nakoniec celý dej vyznie tak trocha do stratena. 60%. ()

Blazkowicz

Nevím jestli to měl být protiválečný film, anebo ne, ale na mě to tak nepůsobilo a to je dobře. Škoda, že se to neodehrává ani na minutu ve Vietnamu. Na druhou stranu vykreslení výcvikové tábora je jedno z těch nadprůměrných. Pak už zbývají jen vynikající herecké výkony a to je tak všechno. Víc toho film nenabídne, protože o ničem jiném to ani není. 3+* ()

Marquis

Klidně by mohl mít pokračování. Na druhou stranu to známe z jiných válečných klasik. Pokud vás snímky z tohoto prostředí přitahují, určitě neváhejte. Osobně zastrčenost tohoto snímku vůbec nechápu. Patří totiž k těm lepším z tohoto žánru. Ženy vlhnou při pohledu na Colina a já musím uznat, že situace řeší jako frajer, kterému vojenský drill nevygumoval mozek a před kterým se nepodělal do kalhot, což by asi málokdo dokázal. Hero, na kterém je postaven film a celou dobu mu držíte pěsti. Až vás najednou překvapí, že je konec a vy chcete vědět jestli se z vietnamu vrátí, protože jste si některé kluky už stačily oblíbit. ()

Psychotic17

Málokterý válečný film mě donutí výrazněji se zajímat o životy jednotlivých vojáků, ale tenhle zabíjí absence spádu a téměř nulová zápletka. Jinak je to takový temnější Currahee s lepšími postavami. 65%. ()

Aywes

Hodně protiválečný film s výborným Farrellem.Nadprůměrná palba, která nemá protiválečný podtext.Prostě to říká na plnou hubu a nebojí se vyjádřit.Čekal jsem depresivní záběry z války za doprovodu smutné hudby.Nakonec to dopadlo lépe a je z toho nestandardní drama o zbytečnosti armády a nenávisti.Proč bych měl působit bolest jinému člověku?Všichni souhlasíme, že je to nesmysl, avšak stejně to děláme.Nepomůže nám už snad žádný film. "Napadlo vás, že ten samej měsíc co svítí, svítí taky na mojí manželku?Ten samej měsíc bude svítit i na nás až nás pošlou do války a ten samej měsíc, svítí taky na ty chudáky kluky, co po nich střílej.Napadlo vás co to znamená?Že každej z nás je součástí všeho.A všechno stojí za hovno." ()

Kazisvet III.

Dobrý snímek, který mimo jiné ukazuje, že válka a armáda dává prostor k seberealizaci psychopatům typu postava Shea Whighama. 3,5/5 ()

a0001

Skvelá dráma o mladých sfanatizovaných "amíkoch" prahnucích po vojne. Autorita a poslušnosť tieto vojny dovolila. Preto je hlavným hrdinom práve Bozze, ktorému robí akceptovanie autorít problém. Kiež by bol každý taký, korporácie, politika a médiá by nič nezmohli, teda aspoň vo svete vojny. ()

Crybaby

Jeden z ďalších skvelých filmov z vojenského prostredia. Ani sme sa nemuseli dostať priamo do bojov, bohato stačilo aj to, že sme boli vo výcvikovom tábore a mohli spoznať Bozza. Perfektne vykreslená záporná postava Wilsona, a jediné čo by som tomu mohol vytknúť bolo to, že sa to na môj vkus skončilo prirýchlo. ()

Reiner

Těšil jsem na pořádnou dávku dramatu a válečného dění a místo toho jsem se díval na film, který šel naprosto mimo mě. Jak scénářem, tak i herci. Zklamání :( ()

Don Maty

Roland Bozz + Collin Farrel = úžasná osobnosť človeka, ktorá si vás musí získať. Tento film ma dostal najmä prostredím. Som presýtený bežných vojnových filmov ale toto bolo iné. Prostredie, ktoré ukazuje, že aj vojaci sú len ľudia. Každý z nich má nejaký osud, každý z nich má nejaký sen. A všetko im bolo vzaté. A v tom prišla nádej. Roland Bozz. Jeho postava hlásala prirodzený vzdor voči autoritám a istý druh avantgardy. Niekto to nazve nedisciplínou, ja to nazvem výnimočnosťou. A je fajn, že nám ukázali snahu o výnimočnosť aj v tomto prostredí...4* ()

dudo24

Ďalší do série filmov o Vietname. Aj keď v tomto vojna zobrazená nebola. Dosť sa mi páčilo, že celý obraz bol v odtieňoch sivej. To dodávalo veľa atmosféry. Škoda nevýraznej hudby, ak vôbec nejaká bola lebo žiadnu si teraz hneď po vzhliadnutí neviem vybaviť. Okrem tej piesne pred koncom spievanej kvartetom černochov. To audio spolu so spomalenými zábermi bol naozaj super úsek. Inak podľa mňa veľmi autentické vyobrazenie postáv, ich psychiky a celkovo mentálneho a sociálneho stavu celej takejto čaty. Vojna je šajs a ľutujem všetkých vygumovaných mladých Američanov ktorý išli a stále idú dobrovoľne položiť svoj život za obchodné vízie svojej skorumpovanej, skrachovanej krajiny. ()

pafka

Nebylo-li by Collina, bylo by to polovicni. Naprosto pravem strhava divaka svym vykonem a vse ostatni je daleko v pozadi. Dobry film z vycvikoveho prostredi, ktery se pouze priblizil ke kotnikum Olovene vesty. ()

rln

Já furt co kdo na tom Farrellovi vidí. Pak tohle a hle už to vidím taky. Budoucnost Hollywoodu je snad zachráněna ;)) ()

emilkac

Film vďaka ktorému sa stal Colin Farrell známy aj u nás. Môže za to vdačiť Schumacherovi ktorý si s nim potom strihol aj Telefonnu búdku ktorá je filmom tohto dobreho herca. Film po technickej stranke je zvládnuty velmi dobre! Kamera navodzuje pocit priamej učasti ako to bolo trebars v Saving privat Ryan. Po obsahovej stranke však film trošku zaostáva ale všetko zachranuje Colin Farrell. Vždy ked je na scene je to strhujuce a na tej scene je vlastne po celý film:) nie je to najlepši Schumacher ale odporučam každemu. ()

FandaF

Naprosto zasloužené 3 *. Nikdy bych neřekl že o přípravce na vietnam se dá natočit rozumný film. Ve filmu je ale pár drobných chybek a celkově to působí hodně levně. Chtělo to přitlačit na pilu s prachama a vylepšit kameru. ()