Tábor tygrů

Tigerland

Tábor tigrov

Drama / Válečný

USA / Německo, 2000, 100 min

Dvojlístok Shumacher- Farrell funguje výborne, škoda, že si to chlapci zopákli už iba raz. Tábor tygrov mi pripadal zaujímavý vďaka realistickému zobrazeniu výcviku amerických vojakkov v špeciálnych táboroch, odkiaľ boli prevážaní do bojov vo Vietname. Čiže z faktografického pohľadu vám film určite niečo prinesie. Napríklad sa dozviete, že mali povolenú iba hodinu spánku denne. Okrem toho je to výrazný ľudský príbeh.(1.6.2012)

Zajímavý film se zajímavými myšlenkami a kamerou, ale hlavně nejzajímavějším hercem - Colinem Farrellem, který už tu byl vychválen až až. Nicméně musím dodat, že jeho vojín Bozz je jednou z mých nejoblíbenějších filmových postav. Svým ztvárněním drsného, téměř vším pohrdajícího, chlapíka se zdravým rozumem a ochotou pomáhat slabším (ven z armády) se dostal na můj list filmů, na které mám vždy náladu. Napínavý, vtipný a hlavně moc pěkný film.(18.2.2014)

,,MŮJ OTEC ŘÍKAL, ŽE ARMÁDA DĚLÁ Z RŮZNÝCH MUŽŮ JEDNOHO. ALE NIKDY NEVÍTE KOHO. NEZNAL ROLANDA BOZZE...“ /// Všichni, co maj rádi válečný filmy, tak tohle už viděli (KROMĚ MĚ!). Píše se rok 1971, ve Vietnamu 6 let umíraj američtí vojáci (a maj za sebou i zážitek z My Lai…), a Schumacher ve výcvikovým táboře sleduje vojína Bozze, chytrýho pitomce (jakoby četl Švejka!), kterej zná skulinky ve vojenským právu, ale hlavně je dokáže využívat v boji se systémem. Je tu dril, výplach mozkoven, chlapci, co nezvládaj situaci. Příběh se ani tak nesoustředí na nesmyslnost války, jako na to, koho armáda cvičí a následně posílá do akce. Vrcholem výcviku je Tigerland – poslední místo na vymejšlení veselejch příběhů a naučení se respektu. Nejen k druhejm… Film plnej takovýho toho chlapskýho přátelství (a srabský nenávisti), kterej (mě) nutí se zamyslet. Navíc nejen C.Farrell, ale celej ten příběh s narůstající délkou nabírá na zajímavosti. A vůbec, celý to obsazení je s odstupem času dost zajímavý… TAK POHYB ČURÁCI, VÁLKA NEPOTRVÁ VĚČNĚ! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Mám rád, když se hraní na vojáky mění ve válku. 2.) Nemám rád armádu! (válka mi nevadí…) 3.) Thx za titule ,,aan“ a ,,drSova“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *(7.4.2014)

Schumacher má filmy všeho druhu. Počínaje těmi nezapomenutelnými (Volný pád, Telefonní budka), přes ty dobré nebo průměrné, do kterých bych zařadil i Tábor tygrů až po ty, mírně řečeno, méně povedené. Tábor tygrů je rozhodně zajímavým pohledem na výcvik amerických jednotek pro válku ve Vietnamu, ale časem pomalu upadá do stereotypu a už nebaví tolik jako na začátku. Mezi nejsilnější stránky filmu patří určitě vynikajicí Colin Farrell a skvělá "akční" kamera, mezi ty slabší stránky řadím nepříliš záživný příběh, mizivou atmosféru a nevýraznou hudbu.(25.7.2008)

Skvělý Colin Farrel v roli drzého frajírka Bozze, který tak rád pomáhá lidem z armády, až se sám nakonec rozhodne zůstat. I ostatní herce (převážně mužské) nesmím opomenout zvláště vojína Wilsona - ten chlapměl šílenství v očích. Jinak jde o jeden z nejlepších filmů Joela Schumachera, plný emocí a s téměř dokumentárním pojetím vztahů ve výcvikovém táboře, k čemuž bohatě přispívá rozklepaná ruční kamera a neurotický střih...(22.8.2007)

• - Slovo "fuck" je ve filmu vysloveno dvěstě sedmdesát šestkrát. (Bakllazaan)

• - Pro dosažení větší autenticity se režisér Schumacher rozhodl natáčet na 16mm film místo pro Hollywood typičtějšího 35mm. Snímek díky tomu také částečně působí, jakoby byl skutečně natočen v 70. letech, do kterých je situován jeho děj. (Teabag)

• - Colin Farrell za svůj hvězdný výkon získal cenu pro nejlepšího herce od Bostonské společnosti filmových kritiků. (JARDAHONDA)