Září 1971. Spojené státy prohrávají válku ve Vietnamu. Roland Bozz je odveden a nastupuje do armády. Je to však neukázněný voják, který nerespektuje žádnou autoritu. Spřátelí se s dalším rekrutem, Jimem Paxtonem, ctižádostivým spisovatelem, který si své vojenské zkušenosti zaznamenává do deníku. Na rozdíl od Bozze se Paxton přihlásil dobrovolně. Po nástupu na výcvik jim velitel roty, kapitán Saunders, vysvětlí, že každý voják, který projde výcvikem ve Fort Polk, bude následně poslán do Vietnamu a že jakékoli jejich politické názory na válku, jsou irelevantní. Bozz má dobré znalosti vojenských předpisů a najde způsob, jak by se někteří vojáci mohli dostat z armády – například vojín Cantwell, protože má děti a ke všemu také postiženou manželku nebo vojín Mitre, nastoupil do armády, aby dokázal okolí svou mužnost, ale ukáže se, že je nervově labilní. Bozzovo přirozené vedoucí schopnosti a otevřenost vůči velení mu nakonec vynesou titul velitele čety. Je zde však i vojín Wilson, rasový fanatik a rozeštvávač, který ostatní neustále ponižuje. Bozz se s ním dostane do rvačky a snadno ho porazí, čímž si však vyslouží Wilsonovu neutuchající nenávist... (TV Nova)

Trailer

Othello

Bravurní scénář, který lze stáhnout i z jeho válečného zasazení a pracovat s ním jako studií o tom, jak jednoduše se lze postavit autoritě, která od určité úrovně vám již nic nemůže vzít. Mobilizovaný Roland Bozz nedělá vůbec nic, co se po něm chce, pokud ano, tak jenom proto, aby dokázal nesmyslnost rozkazu v jeho doslovnosti, okázale dává najevo svoje opovržení nad celým válečným koloběhem, demoralizuje jednotku a zesměšňuje velení na počkání. Není to ale švejkovská postava nebetyčného rozkladače. Z Colina Farrella zde sálá to zhnusení a opovržení vším, co se týká armády obecně, ačkoli má naprosto ideální výbavu pro to stát se kariérním vojákem. Aplikace Tigerlandu lidem zahnízděných v nenaplňujícím zaměstnání plným kreténských doktrín by mohlo dokázat nadčasovost prakticky všech argumentů zde řečených. "Co nám můžou udělat, poslat nás do Vietnamu?" ()

Ant

Na co chodit do války, když vojáci můžou magořit i ve výcvikových táborech. Schumacher se pro jednou trefil do černého a servíruje nám civilně natočený film, který občas dokáže i přes svůj žánr, být někdy vtipný. Na působivosti tomu dodává depresivní kamera a jednochuché asijské tóny dokreslující neútešnou situaci blížící se války. Role Farrelovi padla, jako by byla napsaná právě pro něj, skvěle se pro ni hodí a jako voják smiřující se s vlastním osudem je vynikající. ()

Radyo

Tak tohle patří bezesporu k nejlepším filmům Joela Schumachera. Tento jindy poněkud rozporuplný režisér mě filmem Tábor tygrů mile překvapil. Jde o velice zajímavě natočený příběh vojáků z výcvikového tábora, jehož hlavní a skutečně nejvýraznější postavou je vojín Bozz v bezchybné interpretaci Colina Farrella. Je ale třeba uznat, že i ostatní herci své role zvládli výborně - James McDonald jako brutální seržant Thomas, Shea Whigham jako krvežíznivý a pomstychtivý Wilson, Matthew Davis coby "pisálek" Paxton nebo Clifton Collins Jr. v roli stresovaného velitele oddílu Mitera. Tento film mohu s klidným svědomím doporučit všem, kterým se líbil třeba film Full Metal Jacket. ()

Hal_Moore

Paráda, tak trochu válečné drama, s velice syrovým a studeným obrazem třesoucí se kamery, božským Colinem Farrellem a v neposlední řadě s parádní atmosférou. Joel Schumacher dokazuje, že když chce, tak mu všechno jde. Výběrem Colina Farrella trefil do černého, tento ir je největším talentem Hollywoodu. Dalo by se říci, že celý film nadzvedává právě Farrellův výkon a zčásti je to také pravda, ale skutečnost je taková, že Colin je jen jednou z velice chutných ingrediencí této velice zdařilé pochutiny. Postavy nevyznívají ploše, ne každý se dá zaškatulkovat. Chvíli si o někom myslíte něco, co za okamžik přehodnotíte o sto a osmdesát stupňů. Kdyby bylo takových filmů víc, vůbec bych se nezlobil. I s malým rozpočtem se dá rozehrát kvalitní podívaná. ()

Beastmaster4

Takový válečný - neválečný film. Divná kamera a režie dávají filmu dokumentární nádech. Mě takové pojetí přišlo spíše na škodu. Extrémně roztřesené záběry, velmi tmavé nebo naopak přesvětlené scény. Co bych naopak vyzdvihl, je scénář a hlavně Colin Farrell, který svým výkonem kvalitu filmu o dost zvedá. ()

• Slovo "fuck" je ve filmu vysloveno dvěstě sedmdesát šestkrát. (Bakllazaan)
  • Brožovaná kniha, kterou Bozz čte na začátku filmu je "Johnny Got His Gun" od Doltona Trumbose. Jedná se o protiválečný román o mladíkovi, který v první světové válce přišel o obě ruce, obě nohy, zrak, sluch a řeč. Mimochodem též zfilmován samotným autorem knihy. (Bakllazaan)
  • Kniha D. Trumba vyšla i v Československu jako "Johny si vzal pušku" na konci 70. let. Byla dokonce natočena i jako TV inscenace v hlavních rolích s M. Peškem a P. Soukupem. (Robbi)