poster

Tábor tygrů

 • USA

  Tigerland

 • Německo

  Tigerland

 • Slovensko

  Tábor tigrov

Drama / Válečný

USA / Německo, 2000, 100 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • FTP
  *****

  Zajímavý film se zajímavými myšlenkami a kamerou, ale hlavně nejzajímavějším hercem - Colinem Farrellem, který už tu byl vychválen až až. Nicméně musím dodat, že jeho vojín Bozz je jednou z mých nejoblíbenějších filmových postav. Svým ztvárněním drsného, téměř vším pohrdajícího, chlapíka se zdravým rozumem a ochotou pomáhat slabším (ven z armády) se dostal na můj list filmů, na které mám vždy náladu. Napínavý, vtipný a hlavně moc pěkný film.(18.2.2014)

 • Baxt
  ***

  Absence napětí je v tomto případě na škodu. Schumacherovy chybí tvrdá Kubrickova ruka Olověné vesty nebo prvek, který by Tigerland povýšil z nepříliš uvěřitelné reportáže na realitu v přímém přenosu. Přitom jistý mrazivý emocionální chlad i výborní herci jsou na svých stanovištích, s již řečenými výtkami ale moc kompaktně nepůsobí.(4.10.2010)

 • JJ.Gibson
  *****

  Tábor tygrů je opravdu skvělý snímek, který je pro mě mnohem mnohem lepší než třeba Olověná vesta, ta se věnoval jak výcviku, tak potom i pohybu na bitevní poli, ale to nebylo ono. Kdežto Tábor tygrů se věnuje pouze výcviku a zato pořádně, Joel Schumacher si dal hodně záležet a bylo to vidět. Herecké obsazení bylo taktéž skvělé a Colin Farrell to zvládl na výbornou!(25.7.2008)

 • Shadwell
  *****

  Těžko říct, jestli se o to zasloužil herecký démon Farrell, nebo Schumacher… ale Tigerland má všechny parametry akurátního výjevu. Je to chytrá, antimilitaristická „henleinovka“, která se nepřiklání ani k etice, ani k estetice. Je to lákavý pohled na intervenci Američanů a říká zhruba toto: Američané tehdy nebojovali proti Vietnamcům, ale sami se sebou.(2.1.2008)

 • Roman.Ticka
  ****

  Taková malá simulace na válku typicky po americku. Chlapci si hrají na vojáčky a na hrdiny a hledají sebe sama, i své možnosti. Některým iluze splaskla jak bubble gum, jiní se přizpůsobili nebo se o to aspoň snažili. V každém uzavřeném prostoru se najde všivák, podvraťák nebo práskač, který kope kolem sebe a plive jed. Ale každý je něčí hodný syn a touží po uznání a pohlazení. Zvlášť když se dá na cestu, odkud není návratu. Výběr Colina je trefa do černého - přesně ten týpek, kterému nikdo neodolá, i sebevětší tvrďák nakonec změkne. :-) Matthew Davis mu byl moc dobrým sparing partnerem. Nemůžu se ale zbavit pocitu, že rámec filmu neměl přesáhnout hrací plochu, jako bych stále cítíla vůni hamburgerů a hot dogů.(7.6.2011)

 • - Slovo "fuck" je ve filmu vysloveno dvěstě sedmdesát šestkrát. (Bakllazaan)

 • - Kniha D. Trumba vyšla i v Československu jako "Johny si vzal pušku" na konci 70. let. Byla dokonce natočena i jako TV inscenace v hlavních rolích s M. Peškem a P. Soukupem. (Robbi)

 • - Brožovaná kniha, kterou Bozz čte na začátku filmu je "Johnny Got His Gun" od Doltona Trumbose. Jedná se o protiválečný román o mladíkovi, který v první světové válce přišel o obě ruce, obě nohy, zrak, sluch a řeč. Mimochodem též zfilmován samotným autorem knihy. (Bakllazaan)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace