poster

Tábor tygrů

 • USA

  Tigerland

 • Německo

  Tigerland

 • Slovensko

  Tábor tigrov

Drama / Válečný

USA / Německo, 2000, 100 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • castor
  ****

  Colin Farrell? Co role, to velmi solidní zážitek (z poslední doby ambiciózní role v Očích války, Ondine, Crazy Heart, Novém světě, nebo pak jeho skvostně vyšinutý Rus v Útěku ze Sibiře, otrávený a vznětlivý nájemný zabiják V Bruggách i jeho „vyhodíme tlusté lidi a profesora Xaviera..“ v Šéfech na zabití).. Ještě, než se dostal mezi absolutní hereckou špičku, ale zaujal kritiky i diváky rolí frajírka v dobách (lidmi už odsuzované) vietnamské války, který je pod neprůhlednou slupkou srdečnost sama. Ve výcvikovém táboře se snaží nezblbnout a stavět se proti „nesmyslnému“ vojenskému drilu. Je zároveň fajn sledovat, že se tvůrce blockbusterů Joel Schumacher tu a tam vrhá na ne úplně jistou půdu. Ambiciózní protiarmádní film, ačkoliv by v některých momentech potřeboval přitlačit na pilu, sází na syrově autentickou kameru, herce (z vedlejších rolí potěší většina, debutující Shea Whigham zvlášť) a slušnou atmosféru!! Spíš tři až čtyři *, kvůli Colinovi jdu nahoru..(15.3.2012)

 • Laxik
  *****

  Taková trochu slabší Četa. Ale když se povznesete nad to, že to prostě Stoneův superfilm není, můžete se užívat tu hutnou atmosféru, kde je jeden závislý na druhém a je vám jedno, že tady si ti kluci na válku jen hrají, a že nejde o reál. Colin Farrell je velmi kvalitní herec, pomalu, ale jistě se blíží k mé TOP 10 a imbecilita a byrokracie US Army tomu všemu dodává nádech autentična. Ještě musim vyzdvihnout kameru, která je uprostřed toho všeho pekla místo toho, aby se kochala vší tou nuzností někde z povzdálí.(19.9.2010)

 • Marek1991
  ****

  Je to naozaj veľmi autentický film, má silu ducha a danej doby. Je uveriteľný so zaujímavým dejom a ako príbeh z vietnamskej vojny je dosť dobrý a má aj posolstvo. Colin Farrell nepatrí medzi mojich obľúbencov, tu však hraje podľa mňa jednu zo svojich životných rolí, na toto sa veľmi dobre hodí, dokonca viac ako na policajta mu podľa mňa sedí úloha vojaka. Tábor tygrov je pre mňa taký polodrsný film, splnil očakávania, ale na mimoriadne dobré hodnotenie to nespĺňa výnimočnosť a nejaké extra dejové body.(5.9.2012)

 • Anderton
  *****

  Dvojlístok Shumacher- Farrell funguje výborne, škoda, že si to chlapci zopákli už iba raz. Tábor tygrov mi pripadal zaujímavý vďaka realistickému zobrazeniu výcviku amerických vojakkov v špeciálnych táboroch, odkiaľ boli prevážaní do bojov vo Vietname. Čiže z faktografického pohľadu vám film určite niečo prinesie. Napríklad sa dozviete, že mali povolenú iba hodinu spánku denne. Okrem toho je to výrazný ľudský príbeh.(1.6.2012)

 • DwayneJohnson
  ****

  Colin Farrel exceluje v roli Bozze v jednom ze svých prvních známějších snímků, ve kterých hrál. Tigerland je velmi dobře natočený, skoroválečný film o výcviku amerických vojáků v roce 1971 a jejich přípravě na pozdější, opravdovou válku. Nechybí tu opravdu nic buzerující velitel, pár slabých jedinců i tradičně hlavní záporák. Milovníci podobných filmů si přijdou určitě na své.(12.9.2015)

 • - Brožovaná kniha, kterou Bozz čte na začátku filmu je "Johnny Got His Gun" od Doltona Trumbose. Jedná se o protiválečný román o mladíkovi, který v první světové válce přišel o obě ruce, obě nohy, zrak, sluch a řeč. Mimochodem též zfilmován samotným autorem knihy. (Bakllazaan)

 • - Slovo "fuck" je ve filmu vysloveno dvěstě sedmdesát šestkrát. (Bakllazaan)

 • - Pro dosažení větší autenticity se režisér Schumacher rozhodl natáčet na 16mm film místo pro Hollywood typičtějšího 35mm. Snímek díky tomu také částečně působí, jakoby byl skutečně natočen v 70. letech, do kterých je situován jeho děj. (Teabag)