Září 1971. Spojené státy prohrávají válku ve Vietnamu. Roland Bozz je odveden a nastupuje do armády. Je to však neukázněný voják, který nerespektuje žádnou autoritu. Spřátelí se s dalším rekrutem, Jimem Paxtonem, ctižádostivým spisovatelem, který si své vojenské zkušenosti zaznamenává do deníku. Na rozdíl od Bozze se Paxton přihlásil dobrovolně. Po nástupu na výcvik jim velitel roty, kapitán Saunders, vysvětlí, že každý voják, který projde výcvikem ve Fort Polk, bude následně poslán do Vietnamu a že jakékoli jejich politické názory na válku, jsou irelevantní. Bozz má dobré znalosti vojenských předpisů a najde způsob, jak by se někteří vojáci mohli dostat z armády – například vojín Cantwell, protože má děti a ke všemu také postiženou manželku nebo vojín Mitre, nastoupil do armády, aby dokázal okolí svou mužnost, ale ukáže se, že je nervově labilní. Bozzovo přirozené vedoucí schopnosti a otevřenost vůči velení mu nakonec vynesou titul velitele čety. Je zde však i vojín Wilson, rasový fanatik a rozeštvávač, který ostatní neustále ponižuje. Bozz se s ním dostane do rvačky a snadno ho porazí, čímž si však vyslouží Wilsonovu neutuchající nenávist... (TV Nova)

Teabag

Film s dobrou atmosférou a zajímavým "retro" vizuálem díky použitému 16mm filmu. Farell nemá chybu a Schumacher znovu ukázal, že kromě braků dovede natočit i kvalitní film. ()

derryl

Neskutečně dobrý "skoro" válečný film, který se vymyká všemu, na co jsme u Joela Schumachera zvyklí a nestačím vzdát dostatečný hold výběru Colina Farrella jako Bozze. Předvedl se v nejlepším světle a všem dokázal, že bude skvělý herec každého žánru. Ve Vietnamu se neocitneme ani na vteřinu a přesto to je tu atmosféra jako v Četě Olivera Stonea, je tu výcvikový tábor jako z Olověné vesty! Máme pocit pravého výcviku a lidských bytostí - vojáků, kteří tu "musí" být, ať je jejich důvod jakýkoli... Opravdu! Jsou to lidé z masa a kostí, žádné napomádované slečinky. Vřele doporučuji všem fandům těchto filmů, není důležité zda výcvikových či válečných. ()

eratni

Celkově není výcviková část tak dokonalá jako ve Full metal jacket, ale zato se z ní skládá celej film. Bavilo, 80%. ()

dezert

Hodně syrový a vynikající film. Colin Farrell je...je báječný.Skvělá Schumacherova režie a kamera navazující pocit autenticity.Super. ()

Jorge-Z

Spojení dvojice Schumacher a Farrell funguje zase (vlastně poprvé) na výbornou. Schumacher dokazuje , že i výborné filmy lze točit i s menšími rozpočty. Inu, v jednoduchosti je síla. A Colin Farrell? Asi s Bruggama jsou tohle jeho dva filmy, kde hraje prim od začátku do konce. Vojína Bozze si musíte zamilovat ihned jak ho uvidíte. Jeho gesta, mimika a kecy nemají chybu. ()

Mikino00

Slušně udělaný protiválečný snímek, sice jen z výcvikového tábora, ale o to více působivější. Farrell v hlavní roli exceluje a hlavně jeho výkon mě udržel mou pozornost po celou dobu. ()

aLPaC

Naprosto excelentní drama z prostředí výcviku na válku ve Vietnamu. Protiválečné filmy mám rath, protože mě sere, jak válku vždy vyvolají politici, ať už kvůli jakýmkoliv důvodům a umírají v ní obyčejní lidé, kteří s tím nemají nic společného. Colin Farrell je zde naprosto úžasný stejně jako jeho postava sympaťáka Bozze. Jen houšť takovýchto počinů. ()

Renfield

Výcvikový, protiválečný a protiarmádní film, asi tak by se dal Tábor tygrů ve zkratce charakterizovat. Jeho větší část se odehrává v kasárnách, začíná "lehčí" výcvik a Schumacher více představuje některé z postav. Děj plyne pomalu,je spíše o vzájemných konverzacích, které sice nejsou nezajímavé, přesto bych zde ale lehce stříhal. Část v Táboře tygrů potom vlastně nabídne pouze rychlé seznámení a dvě výborné akce, což je velká škoda. Tahle část výcviku je téměř dokonalá, finální vyřizování účtů skvěle natočeno, jenom ten závěr nemusel být až tak... no, i když. Režijně to rozporuplný Joel Schumacher určitě zvládl, ale na celkové podobě filmu má svůj velký význam netradiční "ruční" kamera, která vtáhne do děje a diváka přiblíží k postavám. Ale také dokonalá hudba (když už nějaká je) a zvuk především. Colin Farrell potom předvádí jeden ze svých nejlepších výkonů, dokonale civilní, uvěřitelný. 70% ()

Carodej_pes

Silně podhodnocený film. Přestože na něm není jediná scéna z opravdového bojiště, je to jeden z nejlepších válečných filmů, co jsem kdy viděl. ()

Chosé85

Hned zpočátku jsem byl tak na čtyřech hvězdičkách, ale po skončení mi docvaklo, že to nebylo zase až tak dobré. Pohled do výcvikového tábora pro ty nejotrlejší vojáky byl působivý, ale vlastně mnohokrát už vídaný. Uvědomil jsem si, že pouze jediná hlavní postava (COLIN FARRELL), která svým kamarádům pomáhá a sama sobě pomoci nedokáže, tenhle film udržet nedokáže (ten psychopat nebyl až tak moc dobře prokreslený). Ale dávám 70%. ()

thunnus

Je to spíš na tři a půl. Farrell je určitě dobrý, ale jeho charakter se mi nějak nezdá, je to příliš dobrý hoch. Pochybuju, že by nějaký voják chtěl dostat z armády hodně jiných vojáků a sebe ne. Taky postava psychopata Wilsona se mi zdá nepravděpodobná. Co se mi ale líbilo, byla kamera. Asi je něco na tom, že Joelu Schumacherovi by neměli dávat velký rozpočet. ()

no2

8/10 - Asi už to někde zaznělo, ale nevím, proč je název přeložen takto? Možná proto, že Tábor tygrů zní "drsněji" než Země tygrů, jak se sluší a patří na pořádné (před)válečné drama? Ovšem pravdou je, že vojáci na závěr svého výcviku - předtím než odjedou do války do Vietnamu - nejedou jen tak někam tábořit (ano, vím, jedná se přece o výcvikový tábor), ale opravdu si vyzkoušet válku "nanečisto" - na "druhé nejhorší místo" (hned po Vietnamu) /a nutno dodat, že vlastně i naostro - vzhledem k tomu, že na úplný konec výcviku se vystřelí i pár ´ostrých´/... Tedy - Zemi tygrů považuji za jeden z těch lepších filmů o válce, přestože (chtělo by se napsat ono klišovité - "přestože anebo právě proto, že") se jedná spíš o psychologický válečný film typu Olověná vesta či Četa, řešící ne vždy ideální a přátelské vztahy mezi vojáky uvnitř stejné armády. Ne nadarmo patří Joel Schumacher do mé desítky nejoblíbenějších režisérů, jelikož tímto filmem ukázal, že se směle dovede řadit bok po boku Kubricka či Stonea (ačkoliv dle mého názoru se nemusíte bát, že by je tímto dílem překonal). Jsem rád, že po geniálním Volném pádu režisér dokáže točit také filmy, které svojí kvalitou nezaostávají - ale jak jsem napsal u Telefonní budky - k jeho "béčkům" bývám shovívavější a k těm zdařilejším filmům kritičtější - proto je to i teď ´jen´ za "čtyři plné". ()

VencaS

Hodně povedené vyprávění o přípravě na válku. Farrell byl naprosto dokonale vybrán do role hrdiny, který bere rozkazy podle svého, protože ví, že nic horšího než smrt ho nečeká. Tak proč při tom nepomoc pár kámošům ven. Nečekal jsem to, ale celkem dobré filmové zpestření. ()

Kratoc

Film to není špatný, jenom mi vadil trošku Colin Farrell, ale on hraje asi tak, jak to má ve scénaři. Ale toho jeho borce, který skrývá tak dobračiské jádro až z toho odkvétají pampelišky, to jsem mu vážně nevěřil. Ale uznávám, že je to spíše můj osobní pohled než nějaká objektivní kritika. ()

Pedro Morales

Dokonalá režie Joela Schumachera a skvělý herecký koncert Colina Farrella v roli Bozze, podpořený kvalitními výkony všech dalších. Taktéž scénář je vydařený, na válku ve Vietnamu nahlíží opět z trochu jiného úhlu, tentokrát se přímo do boje vůbec nepodíváme, vše se odehrává ve výcvikovém středisku. Trochu mi však vadily některé dialogy, byly takové hodně umělé, stejně jako ne vždy bylo uvěřitelné Bozzovo chování. Všechny ostatní postavy byly takové nějaké ploché, všichni kopírovali patřičné stereotypy a chovali se dle očekávání. Žádné další výtky však nemám a troufnu si tento film zařadit mezi to lepší, ne-li přímo nejlepší, z filmů zaobírajících se tematikou Vietnamu. ()

Hepy13

Filmy s válečnou tématikou mám hodně rád. Ale tady jsem nenašel nic čím by mě film zaujal. Dva borci co se pořád perou mezi sebou, a dál už nic zajímavého. Srdceryvné výlevy mě vůbec nebrali, podle názvu jsem čekal teda mnohem víc. ()

petikacka

Toto je trochu jiný válečný film, poněvadž je prostě bez války a je pouze z výcvikového střediska...i když!? ...Colin je prostě naprosto boží a dokáže zahrát i "telefonní budku"...Za mě 85% ()