Pete Mitchell (Tom Cruise), odvážný mladý letec přezdívaný "Maverick", se začíná stávat nejlepším z nejlepších. Je vyslán na pětitýdenní kurz do kalifornského Miramaru na školu pro elitní vojenské piloty, které se říká Top Gun. Zde se vznětlivý pilot utká s těmi největšími esy v oboru a setká se nejen s vnadnou astrofyzičkou a leteckou instruktorkou Charlie (Kelly McGillisová), ale také s geniálním a velmi soutěživým spolustudentem "Icemanem" (Val Kilmer), s nímž od samého začátku svádí bezohledný boj o prvenství. Zatímco je však Maverick pronásledován záhadnou smrtí svého otce, bude schopen zkrotit svou divokou povahu a získat tak nejen prestižní trofej Top Gunu, ale i srdce milované dívky? (HBO GO)

bery77

Tenhle film mě zastihl jako malého prcka. Když jsem viděl ty letecké bitvy v 10 letech tak mi tento film utkvěl v paměti jako velice slušný snímek. Po odvysílání filmu zaznamenala americká armáda nárůst počet přihlášených rekrutů do armády spojených států. ()

Moraldo

Je to agitka plná klišé, ale moc dobře se mi na to tenkrát dívalo. Pro sedmnáctiletýho, právě zamilovanýho kluka nebyl asi lepší film. Jenomže moje láska je dnes vdaná s jiným a má dvě děti. Proto jedna hvězda dolů. ()

Nephilim

Jako pacifista nemůžu rozhodně dát víc než ***. Vojenská agitka zabalená do kýčovitě romantického hávu. Tenhle film fakt nemusím. ()

FireBlader

Říkejte si klidně, že jsem střelenej, ale Mach 2 a obrat s 9G v F-14 Tomcat byly vždycky mé sny. :-) Proto plný počet hvězdiček, ta poslední je čistě za záběry Tomcatů, u kterých musí snad každý milovník stíhaček slintat. Vzhledem k situaci roku 1986 promíjím i F-5 Tiger vydávanou za MiG 28 (ehm... kterejžto vůbec nikdy neexistoval). Nu a co napsat k filmu samotnému? Snad jen tolik, že si tady asi každý nezaujatý najde to své a nudit se nebude. Nejsem žádnej fanda amerických borců, propaganda to klidně být může, ale mně to nevadí. Dobře se na to kouká, a to od filmu takového žánru očekávam především. ()

Jarosh66

Tento film už se stal klasikou, na kterou se vždy rád podívám. Navíc skvělý soundtrack v čele s Take My breath away a nebo Top Gun theme. Tyhle melodie jsem si broukal ještě dlouho po skonční filmu. ()

Mangus

No, čudujem sa tu trochu tým nízkym hodnoteniam a celkovej percentáži. Top Gun je dobrý film, klasické osemdesiate roky, niekedy trochu strijené, celkovo dosť americké, a čo? Celkovo bol film skvelý, oslavujúci americké letectvo a letcov a nejeden z nás by sa po ňom najradšej videl v lietadle a ľutuje, že si vybral iné povolanie. Skvelé kvádre, skvelé slnečné okuliare, dobrá hudba, mladý Cruise, lietadlá, modrá obloha a ženské, čo viac si priať...? Kelly McGills ma po ženskej stránke síce veľmi neočarila a niektoré letecké scény boli dosť neprehľadné, ale inak je tento film skvelý a patrí k nemu aj ten pátos a KUS Ameriky. 9/10 ()

sospik

Arogantní frajírci v armádě USA. Nadupaný soundtrack. Alfa samec, který sype hlášku za hláškou , je pilotem F14. Potká krásnou instruktorku, zabouchne se. Top Gun je výcvikové centrum kde se piloti učí a soutěží mezi sebou . Při jedné akci selže F14 a jeho navigátor Goose zemře. On se z toho zhroutí a chce skončit, zůstane. Ke konci zápletka a poslední hrdinská akce, kde zpacifikuje 4 migi a stává se instruktorem. Klišé 80% ()

Sindymindy

Film, který jsem jako holka prožívala se zatajeným dechem, ale dneska mi z něj naskakují pupínky. Tenhle doják nepřežil svou dobu. ()

shinlove

Na svou dobu skvělý film, u kterého jsem jako náctiletý mnohokrát brečel. Meg Ryan jsem poznal, až když jsem s ní viděl jiné filmy a k tomuhle se opět vrátil :) Je to sice propagace skvělé americké armády :) ale svého času to byl jeden z mých nejoblíbenějších filmů... 4* ()

gizi

Dobře se na to dívá, ale v paměti jsem to měl lepší, než nyní při shlédnutí (viděno 1.4.11 asi potřetí). Ta hudba stylu disco 80. let mi moc nesedí. 70% a nostalgicky se přikláním k 4*. ()

Saprofag

Take my bread away - haha. Berlin nezpívá nic o chlebu, ale musel jsem :). Teď vážně. Tento film je přesně pro ...! Tak ani takhle to nepůjde. Zase by mne někdo označoval za xenofobního atd. Je to ten film, kdy se američané a některé ženy nebojí pustit do čistých spodků nějakou tu zlatavou tekutinu. POZOR SPOILER: vzorový happyend, snad nepřekvapil nikoho! KONEC SPOILERU :). U mě jednička s hvězdičkou - 1%! ()

vojta033

Ať si na tento snímek kdokoliv nadává. Když jsem byl malý, žral jsem Top Gun a mám ho rád i teď. Sice s odstupem času si říkám, že scény jsou podivné a ani ty letecké také nejsou nic moc. Postupem času si vytvářím averzi na Cruise, ale ani to mi nezkazí dávné dojmy. Dále musím přiznat (opět), že pře-dabování (druhé, možná třetí) filmu překvapivě uškodilo. Soundtrack si rád pustím i dnes a s nostalgií se podívám na film i po letech... ()

chlievik

Top Gun? Klasický Cruiseovský film. Patrí do "jednej edície" spolu s "filmom dvojčaťom" - Days of Thunder, nie po obsahovej stránke, ale skôr po tej "chlapčenskej" stránke. Je taký.. kamarátsky, hrdinský, chlapčenský.. veď chápete, taký kultovo americký dalo by sa povedať, snímka pre sobotnajšie večery s hamburgerom a nezdravou kokakolou dolu hrdlom :), si pripomínam Ameriku takú, aká existovala v našich predstavách v časoch komunizmu, keď sme si mysleli o nej bohviečo, a akou ani nikdy nebola, ale akú si ľudia predstavovali a verili v ňu v osemdesiatych rokoch, a o akej sa asi snívalo niekedy možno aj "Otcom zakladateľom", hrdinskú Ameriku, Ameriku možností, Ameriku živú, Ameriku so žuvačkou v papuli.. atď. Osobne vojensky organizované filmy, kde sa bojuje, vôbec nemusím, ale tu sa nebojuje príliš veľa, takže sa dalo si to pozrieť, a plus - má to aj kúsok taký psychologický moment v sebe, tu a tam, občas, aj keď - zdalo sa mi - niekedy príliš primitívne vykreslený, no a napokon skutočný boj je len na konci trošku, hoci je to spravené kúsok debilne - totálne neosobný, "z prsta" vymyslený konflikt s ruskými pilotmi na Migoch - nechápal som jak priblbo vymysleli tú oslobodzovaciu akciu, ktorá sa nakoniec ani nezobrazila - ukázali len letky a boj s Migmi, potom "frajerské objatia" a The End. Akože.. Days of Thunder bolo lepšie, podľa mňa, z týchto dvoch (najmä preto, lebo nemal v sebe propagandistický amerizoidný prd, nemal v sebe násilie, a tiež Nicole a Tom dosť realisticky a príjemne oku predviedli seba samých, a svoju lásku... atď). Ďalej trpké mega-večné dlhé zábery do pilotných kabín, vždy na ksicht pilota spredu, s nápisom Maverick, Goose, Jester, Viper, Iceman.. atď (jak pre debilov), hodinové naháňačky vo vzduchu - nuda, snáď tretina filmu je v kabíne pilota a letky -> blbosť....no a na konci v tej rusko-americkej prestrelke v tej rýchlosti snaha ukázať kto je Rus a kto Amík spôsobom ako pre debila, ukážu proste ruskú hviezdu na páke ostreľovania, atď atď... samé chyby. No a Meg Ryan ani nedali v posledných titulkoch hneď na začiatok, a pritom jedna z najlepších herečiek, hoci to bol jeden z jej prvých filmov...Takže hodnotím že.. dá sa pozrieť.. ale nič brutálne extra to nie je. No a keďže je to film či chceme alebo nie o vojakoch, ani vedľajšia snaha citovo ho urobiť nevojenským nezlepšila jeho úroveň cezpríliš, skôr je dobré, že v ňom nebolo toľko bojových scén. ()

TOPmoovie

zaujimavosti od don corleone nemaju chybu: Na úspěchu filmu se svezla i armáda, když se snažila ulovit nové členy přímo po skončení promítání ve velkých kinech po celých Státech. Výsledkem bylo nejúspěšnější verbování do armády za celé roky. ()

Dataminer

Absolutně mě nezajímá zda je tento film propagandou USA (ostatně který film v té době s vojenskou tématikou nebyl), vymyšlené stíhačky apod. Je tu nádherná hudba, stíhačky a filmově efektní letecké souboje, chlapy co mají stále potřebu si mezi sebou porovnávat svoje železné pindíky a ega, romantika, kožené letecké bundy s nášivkami jež tehdy pak hodně letěli (dokonce i u nás avšak samozřejmě se spožděním), ztráta parťáka, atd. Osobně kašlu na Američany, ale tento film si vždy užiji. Stíhačky, letadlová loď a ta hudba k tomu, … Hned jsem zase mladý kluk co alespoň na chvilku chce být pilotem bojové stíhačky. ()

Zemřel herec Clarence Gilyard Jr.

Zemřel herec Clarence Gilyard Jr.

29.11.2022

Top Gun: Maverick letí k dalším rekordům

Top Gun: Maverick letí k dalším rekordům

05.06.2022

Že bude pokračování legendárního Top Gunu úspěšné, se vědělo už dávno. Cruisova pocta létání (a jemu samotnému) ale přesto překonala očekávání a zajistila mu kriticky i finančně nejlepší premiéru… (více)

Pokračování Top Gunu je prý filmem roku

Pokračování Top Gunu je prý filmem roku

13.05.2022

Nové detaily o vesmírném projektu Toma Cruise

Nové detaily o vesmírném projektu Toma Cruise

01.02.2022

V roce 2020 bylo oznámeno, že Tom Cruise, scenárista Christopher McQuarrie a režisér Doug Liman plánují natočit vůbec první hraný film kompletně ve vesmíru, do projektu měla být zapojena NASA, SpaceX… (více)