Pete Mitchell (Tom Cruise), odvážný mladý letec přezdívaný "Maverick", se začíná stávat nejlepším z nejlepších. Je vyslán na pětitýdenní kurz do kalifornského Miramaru na školu pro elitní vojenské piloty, které se říká Top Gun. Zde se vznětlivý pilot utká s těmi největšími esy v oboru a setká se nejen s vnadnou astrofyzičkou a leteckou instruktorkou Charlie (Kelly McGillisová), ale také s geniálním a velmi soutěživým spolustudentem "Icemanem" (Val Kilmer), s nímž od samého začátku svádí bezohledný boj o prvenství. Zatímco je však Maverick pronásledován záhadnou smrtí svého otce, bude schopen zkrotit svou divokou povahu a získat tak nejen prestižní trofej Top Gunu, ale i srdce milované dívky? (HBO GO)

SirAduard

Tak tohle je opravdu cool! 80. léta zde vyzařují naprosto silně a nepřestávají hasnout až do samotného konce. Někdo možná řekne, že příběh je dost obyčejný (což má pravdu), ale to vizuální provedení leteckých soubojů, sympatické postavy a stylová dobová hudba, která vás pořádně nakopne, mě natolik učarovala, že mi jednoduchost jde stranou. Prostě parádní akční romanťárna s božským Tomem Cruisem! ()

KuceraJohny

Klasická pecka z 80. let, která má určitý nádech, který mi v dnešních filmech zkrátka chybí. Přijde mi, že dříve se podobné filmy natáčeli skutečně s vášni pro jedno, aniž by se přitom muselo hledět na spoustu dalších faktorů. Tom Cruise skvěle zahrál egomaniaka, který, ale není ve svém vnitru špatný. Nejradši jsem, však měl Goose.  Co se týče hudby, tak Dangerous zone je pecka, ale co se týče záběrů ze stíhaček, tak mi vzhledem k dnešní době připadají zkrátka zastaralé a ne tak zajímavé. Určitě by se mi snímek líbil ještě o něco více, kdyby jsem ho viděl v roce 86, ale i tak jsem spokojený. Klasická, pánská záležitost. ()

Feacher

Co tak poslouchám lidi ve svém okolí, tak je to prostě už trochu kultovní nebi minimálně hoooodně známý film, jehož zhlédnutí jsem klasicky dlouho odkládal. Je to celé takové příjemné, tak akorát rychlé, nicméně dost předvídatelné a bez přidané "pětihvězdičkové" hodnoty. Pro oddych ale OK, cítím se být ready na dvojku! ()

ronyyy

Příběh nic extra, ale fešák Cruise svůj účel velmi dobře splnil. Náborové video do letectva jak prase. ()

Tarsan

Jak sakra perou ty bily uniformy? Btw tenhle film je myslim na vrcholu zebricku manipulativnich propagandistickych filmu, ktere si objednala vlada USA jako material s cilem oblbnout mistni pitomce a ziskat co nejvic novych dobrovolniku ke vstupu do armady... davam 2 hvezdy, jednu za Kelly a druhou za inspiraci pro Hot Shots! ()

krasohled

jaka pak agitka,k čemu byl natočen tento film? Do autokina. Za Tomův úsměv máš holku jistou i když máš velký nos před 37 lety vyrážku na nose, dneska pleš...Takže v rámci žánru za 5. Enšpígl to pochopil. ()

Nataniel73

Top Gun je jeden z filmov, u ktorých platí, že soundtrack je lepší ako samotný film. Chápem, že pre niekoho možno gýčový a patetický film o amerických leteckých stíhačoch nemusí byť to pravé, ale ja mám naopak slabosť pre tento typ filmov. Západy slnka nad nekonečným oceánom, americkí bojoví piloti sa učia byť tými najlepšími na svete, skvelé scénky s bojovými lietadlami, klasická rivalita medzi pilotmi, frajer Maverick, ktorý je vždy jednou nohou v problémoch a samozrejme nesmie chýbať love story. V danej dobe vzniku to musel byť trhák, s odstupom času skôr úsmevný film, ktorému sa však nedá uprieť atmosféra a silná nostalgia. 75% ()

Obi Wan

Stará dobrá klasika o amerických pilotech a vtipných scénách "vyletí ptáček, tohle je skvělej záběr já měl být fotograf".Také nesmíme zapomenout na milostnou scénu a na hudbu hlavně na píseň -Take My Breath Away.V hlavních rolích uvidíme Toma Cruise a Anthony Edwardse, dále tehdy jestě pěknou Kelly McGillis a mladou Meg Ryan, dále zde můžeme vidět Val Kilmera,Ricka Rossoviche a v menší roli Tima Robbinse, toho vše se ujal řezisér Tony Scott. ()

Ywec

Role Mavericka Cruisovi sedí a Kelly McGillis to moc sluší. Film s několika povedenými leteckými scénami má své osobité kouzlo a celkově působí koukatelně. ()

xPepsa

Na film jsem se podival podruhe asi po 10 letech po shlednuti dokumentu o (namornich) letcich ve Vietnamu a prijemne me prekvapil. Skvele souboje ve vzduchu a sem tam nake pravdive fakta. Akorat o tom Vietnamu tam nebyla snad ani zminka. Chvili jsem premyslel ze dam i 5* ;) ()

Mangix

Star Wars na Zemi, Apokalypsa na letadlove lodi, Flashdance v oblacich, tak to prej videli tvurci Top Gunu, pro me je to 4hvezdickovy film, ktery ma oskarovou melodii..Tom Cruise, ktery je nejspis vzdycky skvelej..ale hlavne stihacky, kde Cruise misto raket pouziva prostrednicek. ()

Foglis

Naprostá klasika, asi málokdo v té době tenhle film nežral. Z dnešího pohledu bych dal asi jen 3*, ale v té době........Cruise byl prostě kabrňák :-) ()

babuca

Týmto filmom odštartoval skutočne hviezdnu karieru Tom Cruise.......a pre moju generáciu je to svojím spôsobom už kultový film.....mne sa proste páčil....so skvelou hudbou a témou / dovtedy neprekonané letecké akčné scény.../. Hej na vysvetlenie mladíci ! Som zvedavý ako budete pozeratˇna dnes 5 hviezdičkovú trilógiu Matrixov za takých 10-15 rokov ??!!! ()

robzombie

Tom Cruiese a jeho začátky... nudnej slaďák doprovázený ještě nudnější muzikou... jedna hvězdička za propracované stíhací akce :-) ()

Zemřel herec Clarence Gilyard Jr.

Zemřel herec Clarence Gilyard Jr.

29.11.2022

Top Gun: Maverick letí k dalším rekordům

Top Gun: Maverick letí k dalším rekordům

05.06.2022

Že bude pokračování legendárního Top Gunu úspěšné, se vědělo už dávno. Cruisova pocta létání (a jemu samotnému) ale přesto překonala očekávání a zajistila mu kriticky i finančně nejlepší premiéru… (více)

Pokračování Top Gunu je prý filmem roku

Pokračování Top Gunu je prý filmem roku

13.05.2022

Nové detaily o vesmírném projektu Toma Cruise

Nové detaily o vesmírném projektu Toma Cruise

01.02.2022

V roce 2020 bylo oznámeno, že Tom Cruise, scenárista Christopher McQuarrie a režisér Doug Liman plánují natočit vůbec první hraný film kompletně ve vesmíru, do projektu měla být zapojena NASA, SpaceX… (více)