Pete Mitchell (Tom Cruise), odvážný mladý letec přezdívaný "Maverick", se začíná stávat nejlepším z nejlepších. Je vyslán na pětitýdenní kurz do kalifornského Miramaru na školu pro elitní vojenské piloty, které se říká Top Gun. Zde se vznětlivý pilot utká s těmi největšími esy v oboru a setká se nejen s vnadnou astrofyzičkou a leteckou instruktorkou Charlie (Kelly McGillisová), ale také s geniálním a velmi soutěživým spolustudentem "Icemanem" (Val Kilmer), s nímž od samého začátku svádí bezohledný boj o prvenství. Zatímco je však Maverick pronásledován záhadnou smrtí svého otce, bude schopen zkrotit svou divokou povahu a získat tak nejen prestižní trofej Top Gunu, ale i srdce milované dívky? (HBO GO)

Iwiiik

Připadalo mi vhodné dát aspoň dvě hvězdičky, ale popravdě přemýšlím, že vlastně ani nevím za co. Zřejmě jde o nostalgii, vyvolanou vzpomínkami na pubertální porevoluční nenasycenost západní produkcí. Totálně plytký a neoriginální děj bez náboje a s předvídatelným začátkem, průběhem i koncem. V podstatě lze Top Gun sledovat zrychleně, přitom člověku děj neunikne a ušetří čas na nějaký lepší film.. Tom Cruise ve své klasicky podprůměrné roli.. Povrchní neinteligentní frája, jako vzor amerického nadčlověka. ()

bagetka007

Kdyby se to natočilo dnes, bylo by to za dvě slabé *, ale takto si Top Gun hrdě sedí na polici mezi dalšími originály, které mi prostě za připlacení stály. ()

HH

Ty hvězdy nejsou vůbec za film, který je poměrně zoufalý po scénáristické, režisérské i herecké stránce, ale jenom a pouze za záběry letadel. ()

Clu

Film který se snažil být pro kluky i pro holky, nabídnout akci i romantiku, podmanivou atmosféru i skvělou kameru, nejlepší hudbu i perfektní triky, "soft porno" i vysoké umění. A světe div se: uspěl! Tohle není film, to je šťavnatý americký hamburger, kde je všechno namíchané tak dokonale a chutně, že i přes jeho strašidelný podtext (propaganda, popcornová hloupost) prostě nelze odmítnout. Další perfektní komentáře: honzii ()

BeranSon

Celkem v klidu, s nadhledem natočený film, s krásným prostředím, pokorou... Samotný úvod filmu je dosti nudný, proto se dostavují střídavé pocity, tím mám na mysli mám to vypnout, nebo to mám vydržet. Skutečný film začne až se hrdinové dostaví na Top Gun, v tu chvíli se situace značně uklidní. Tom Cruise stvárnil roli ambiciózního, nevyzpytatelného a především mladého pilota vskutku dobře, to znamená že se vám ve filmu začne zamlouvat. Ovšem celý film je jaksi na houpačce a za né moc napínavou hlavní bitvu 3*. 6/10 ()

Fujara777

Áno: Akčný film obsahujúci romantickú linku ("take my breath awayyyy"), stíhačky, Toma Cruisa v štýlových slnečákoch a niekoľko záberov, ktoré sú jednoducho ľúbivé (tie, ktoré sú prežiarené slnkom). Nie: Dramatickosť stavia na trasení rúk a neschopnosti niečo urobiť? To nefunguje. Romantická linka je škaredo odfláknutá, hoci aj tak mi stále hlavou ide "take my breath awayyyy". Akčné scény so stíhačkami neprehľadné. Vraj agitačný filmík armády USA - príliš očividné. ()

helloween93

V roce 1986 šly do kin dva filmy, které propagovaly US Army, prvním z nich bylo Bojové nasazení s Clintem Eastwoodem, které mělo úspěch a druhým z filmů byl Top Gun, který Tomu Cruisovi otevřel dveře do první herecké ligy. Zároveň byl Top Gun první velký projekt režiséra Tonyho Scotta, pro kterého to taky byl vstup do elitní režisérské ligy. Příběh Top Gunu je velmi podobný tomu z Bojového nasazení, 80% filmu je výcvik a v závěru je bojová akce. Top Gun je jeden z těch hodně propagandistických chlapských military filmů, přeci jen stíhačky, testosteron a jeden z nejlepších 80's soundtracků. Z filmu byl hit a zájemci o vstup do amerického letectva vzrostli o 500%. Přesto však pro mě film nijak kultovní není, viděl jsem ho podruhé a klidně ho zkouknu za několik let potřetí, protože jde o kvalitní film z osmdesátek, přesto mám jiné favority z té doby. 3* ()

Rathalos

Hanbou je,ze od roku 1986,kedy tento film vznikol,az dnes ho moje oci videli,aj to len kvoli tomu,ze na filmove platno prichadza dvojka,na ktoru som velmi zvedavy,cize som si musel pozriet prvy diel,aby som bol v obraze,no a musim konstatovat spokojnost,sice ma letectvo ani piloti nejako extra nezaujimaju,ale bolo to fajn,herci,pribeh,hudba i tak celkovo,takze moze byt...:-) ()

BOURQUE

Ikonický B-čkový film z druhej poloviny osemdesiatych rokov, ktorý, medzi inými, priniesol zlomový bod v kariére režiséra Tony Scotta a herca Toma Cruisa. Rýchle stíhačky, horúce letné dni a na konci jedna vydarená akčné scéna. To celé ešte podporované so skvelou hudbou žánru AOR (melodického rocku). Chémia medzi hercami je dobrá, spolupráca T. Cruise a A. Edwardsa ešte mi stále vyčarí úsmev na tvár (škoda, že Tom nemal nejakú malú cameo scénu v seriáli ER). Film má svoje chyby, ale nezabudnime, že bez neho by neboli Horúce strely tak skvelé. P.S.: Podobný film Iron Eagle z toho istého roku je úplne iná (kyslá) káva. Osobné hodnotenie: 71% (***) ()

panvasik

Nevím no, možná je to i hřích říct možná ne, ale já jsem se nudil. Asi je to jako v jiných mých případech, že jsem si chtěl pustit dvojku, ale jaksi jsem neviděl ten první, takže opět z donucení sebe samého jsem si to pustil a fakt mě to bohužel nebavilo. Po téhle zkušenosti se trochu bojím si tu dvojku pustit, když vím jak lidi z toho celý rok šílí. Co ale MUSÍM pochválit byla famózní hudba u kterou jsem si užíval pokaždé, když zazněla. Nějaká ta akce byla taky dobrá, (v rámci možností) ale prostě stíhačky stejně jako auta a jiné takové věci mě nikdy nebavily. Ani ten Tom Cruise, už není záchranou 60% ()

FeriusParfax

Kam až sahají hranice amerického narcisismu? Těžko říct, ale v tomhle filmu se jí už nebezpečně dotýkají. Film jsem viděla poprvé s tátou a dost mě nadchnul. Líbila se mi hlavní písnička, stíhačky a Cruise. S postupem času moje nadšení dost opadlo a s přibývajícím věkem se začaly vynořovat chyby, které jsem jako malá rozhodně nevnímala. Od již zmíněné narcisismu, hereckých výkonů až po dialogy a dál. Ustálení na 3* je krásný kompromis mezi mladším a starším já. ()

plagjoklas

Popcornák a propaganda ako svina... lenze ono ma to bavi, Je to urcite jeden z klucovych akcnych filmov 90tich rokov.Nechyba tomu spad a preteky stihaciek boli bomba. No stale je to len priemer.. Americke namornistvo musi tento fil milovat. Ved po jeho premiere mali najvecsi nabor novych rekrutov od cias 2. svetovej vojny ()

Meiers

Promiň Goosi musím jim tam profrnknout.....Prej nejteplejší film historie, já říkám "BullShit". Pro mě je to klasika, na kterou se jednou za čas dívám znovu a znovu...Tony Scott na stoličce je záruka kvality..skvělej sound ()

ex.it

Možná je to tím, že jsem dřív viděla Žhavé výstřely, ale jednoduše se nemůžu na tento film dodívat, nebaví mě, vidím na něm jen špatné věci. ()

Redix

Miluju ten film a seru vám na nízká hodnocení. Je to prostě legenda s jednim z nejlepších soundtracků (doporučuju verzi od harolda faltermeyera - ta se špatně shání). ()

kuces

Upřímně, ukažte mi lepší film, který je spojený s vojenským letectvím!? Navíc srdcovka brzkého mládí.... ()

Jeand´Boa

Jedno se tomu filmu musí nechat...přes veškeré nedostatky, které má - a že je jich dost - dokázal pobláznit a pobavit...dokázala přinést přesně to, o co se Hollywood snaží...stal se svým způsobem kultovním...Co mu tedy lze vytknout? Vždyť splnil jedno z hlavních poslání filmu...Zábavu... A navíc, k tomu ta letadla!!! ()

deepspace101

Úplně vidím ty nadšené zástupy americké mládeže s naondulovanými vlasy a rukama plnýma popcornu a papírových pohárků s colou, jak se v osmdesátých letech hrnou do kin na Top Gun. A jak jim závidím! Taky bych to chtěla zažít. Tohle musela být ve své době pecka! Příběh plný neprůhledných pohledů za slunečními brýlemi a zjišťování, který z těch drsně drsných vojenských pilotů je větší macho. Val Kilmer nasazuje těžký kalibr žvýkání žvýkačky s otevřenou pusou, jenže chudák netuší, že v létání Toma Cruise je cosi geniálního. A na to by nestačil ani Orbit bez cukru. Na druhou stranu, dnes si můžu víc užít pohled na Anthonyho Edwardse s plnohodnotným vlasovým porostem (páni, skoro bych nevěřila, že ho kdy měl), Meg Ryan jako tuctovou domácí puťku a Clarence Gilyarda Jr. bez jeho kolegy, který kope rychleji než elektřina a zásadně s otočkou. ()

Zemřel herec Clarence Gilyard Jr.

Zemřel herec Clarence Gilyard Jr.

29.11.2022

Top Gun: Maverick letí k dalším rekordům

Top Gun: Maverick letí k dalším rekordům

05.06.2022

Že bude pokračování legendárního Top Gunu úspěšné, se vědělo už dávno. Cruisova pocta létání (a jemu samotnému) ale přesto překonala očekávání a zajistila mu kriticky i finančně nejlepší premiéru… (více)

Pokračování Top Gunu je prý filmem roku

Pokračování Top Gunu je prý filmem roku

13.05.2022

Nové detaily o vesmírném projektu Toma Cruise

Nové detaily o vesmírném projektu Toma Cruise

01.02.2022

V roce 2020 bylo oznámeno, že Tom Cruise, scenárista Christopher McQuarrie a režisér Doug Liman plánují natočit vůbec první hraný film kompletně ve vesmíru, do projektu měla být zapojena NASA, SpaceX… (více)