Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Pete Mitchell (Tom Cruise), odvážný mladý letec přezdívaný "Maverick", se začíná stávat nejlepším z nejlepších. Je vyslán na pětitýdenní kurz do kalifornského Miramaru na školu pro elitní vojenské piloty, které se říká Top Gun. Zde se vznětlivý pilot utká s těmi největšími esy v oboru a setká se nejen s vnadnou astrofyzičkou a leteckou instruktorkou Charlie (Kelly McGillisová), ale také s geniálním a velmi soutěživým spolustudentem "Icemanem" (Val Kilmer), s nímž od samého začátku svádí bezohledný boj o prvenství. Zatímco je však Maverick pronásledován záhadnou smrtí svého otce, bude schopen zkrotit svou divokou povahu a získat tak nejen prestižní trofej Top Gunu, ale i srdce milované dívky? (HBO GO)

(více)

Videa (14)

Trailer 1

Recenze (872)

Gemini 

všechny recenze uživatele

Jedno z největších béček všech dob. Začal jsem si ho pořádně užívat až po Žhavých Výstřelech:). Až potom se vám začne zamlouvat mladý Cruise, mladý Kilmer, drsní piloti a ti všichni okolo. Ale jistotou zůstává podmanivá music, main theme počínaje a ploužákem roku Take My Breath Away konče. 60% a víc ani ránu z kanónu. ()

Reklama

Aluska88 

všechny recenze uživatele

Tom Cruise přijíždí na svém motocyklu při západu slunce za svou vyvolenou, a při doprovodu tónů slavné písně "Take My Breath Away" se tehdy jistě mnohým divačkám zalily oči slzami. Tom Cruise se zde svléká do půl těla ve sprchách, svou hereckou partnerku Kelly McGillis vášnivě líbá, ale většinu času stráví v letounech, brázdíce oblohu. Líbil se mi zde dokonce i Val Kilmer, k němuž jsem již našla jisté sympatie. Top Gun mě nezklamal, ani nepřekvapil. Ale i tak, Maverick na Toppera Harleye stejně nemá, protože všichni moc dobře vědí, že Topper je přece "větší borec, než oni všichni dohromady.":) ()

Allien.9 

všechny recenze uživatele

Pohádka pro dospělé aneb jak mladý a pohledný hazardér ke štěstí, lásce a uznání přišel. Jelikož už je dnes politická a vojenská mentalita úplně jinde, není průměrných 65% žádným překvapením. Ač musel být Scottův "Top Gun" v době svého vzniku totální pecka, já nakonec kotvím někde mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, protože ač je to po technické stránce výborné, chybí tomu... děj? P.S.: Předpokládám, že nejsem jediná, komu se vybavují extrémně povedené "Žhavé výstřely".;-) ()

H34D 

všechny recenze uživatele

I s odstupem času velmi slušný film. Tomu Cruisovi role arogantního, avšak šarmantního mladíka skutečně sedí. Řada scén dodnes neztratila nic ze své stylovosti a Cruisův flirt také stále funguje. Škoda, že tempo je v druhé polovině (po inkriminovaném incidentu) zbytečně rozvolněné. 7/10 ()

Galerie (74)

Zajímavosti (120)

  • Film se stal díky svému vyobrazení mužského přátelství s nechtěnými homoerotickými podtóny gay klasikou. Kritička Pauline Kael ve své recenzi uvedla, že "film je zářivou homoerotickou reklamou." Quentin Tarantino ve svém proslulém monologu z filmu Vyspi se se mnou (1994) rozebírá teorii, proč je film ve skutečnosti milostným příběhem gayů. (Divočák)
  • Tom Cruise (Maverick) se v rámci přípravy 3x proletěl ve stíhačce F-14. Při prvním letu zvracel. Další dva už zvládl bez problémů. (Dr Lizal)
  • Michael Ironside (Jester) byl tak jako námořní důstojník tak přesvědčivý, že mu skuteční vojáci přítomní na natáčení na potkáni salutovali. (Dr Lizal)

Související novinky

Zemřel herec Clarence Gilyard Jr.

Zemřel herec Clarence Gilyard Jr.

29.11.2022

Ve věku šestašedesáti let odešel americký televizní, filmový a divadelní herec Clarence Gilyard Jr., jehož si většina diváků vybaví z televizních obrazovek jako rangera Jamese Trivetta, věrného… (více)

Top Gun: Maverick letí k dalším rekordům

Top Gun: Maverick letí k dalším rekordům

05.06.2022

Že bude pokračování legendárního Top Gunu úspěšné, se vědělo už dávno. Cruisova pocta létání (a jemu samotnému) ale přesto překonala očekávání a zajistila mu kriticky i finančně nejlepší premiéru… (více)

Pokračování Top Gunu je prý filmem roku

Pokračování Top Gunu je prý filmem roku

13.05.2022

Na internet čerstvě dorazily kompletní recenze k dlouho očekávanému a také dlouho odkládanému pokračování Top Gunu, a podobně jako reakce ze sociálních sítí v uplynulých týdnech jsou kritické ohlasy… (více)

Nové detaily o vesmírném projektu Toma Cruise

Nové detaily o vesmírném projektu Toma Cruise

01.02.2022

V roce 2020 bylo oznámeno, že Tom Cruise, scenárista Christopher McQuarrie a režisér Doug Liman plánují natočit vůbec první hraný film kompletně ve vesmíru, do projektu měla být zapojena NASA, SpaceX… (více)

Reklama

Reklama