Gangsterská romance režiséra Tonyho Scotta o zamilované dvojici Clarencovi a Alabamě vznikla podle scénáře Quentina Tarantina. Když nesmělý Clarence pozná v kině blonďatou krásku, kterou očividně zajímá, je z toho víc než zmatený. Romance nezačíná zase tak romanticky, jak by se zdálo. Alabama je totiž tak trochu "call girl" a plní jistý úkol. Když se ale naplno zamiluje do upřímného a bezelstného mladíka, její láska nezná hranic. I Clarence je ochoten pro svou vyvolenou udělat cokoliv. Když ji jde vykoupit k jejímu pasákovi, odnese si od něj nečekané věno. V zápětí však má zamilovaný pár v patách celé drogové podsvětí, které se neštítí ničeho, aby získalo zpátky své miliony v podobě bílého prášku. (oficiální text distributora)

Sista

Některé scény jsou opravdu hodně povedené a dialogy dle Tarantina mě pobavily ale - hodně pomalý rozjezd, pro mě extrémně nesympatická postava Patricie Arquette, nevhodný hudební doprovod vážných scén....takže výš jít nemůžu:( 3* se zavřenýma očima. ()

kowalski

Opravdu mě to pobavilo jako klasická tarantinovka. Film docela přecpanej hvězdama, který si zahráli jen malej štěk než byli zastřeleni. A opravdu moc spojitostí s Pulp FIction nebo Kill Bill. Komiksi, kungfu filmy, velký dobrý hamburgery a spousta dalších hlášek, který jsou použitý v těchto filmech. Jo a zhulenej Brad Pitt byl velice vtipná postavička. ()

DiegoC.

Veľmi zaujímavý film. Tarantinov rukopis tu bol dosť jasný, najmä v dialógoch. Skvelé herecké výkony. A podľa mňa tým tzv. "korením" filmu bolo, že veľké hollywoodske celebrity nemali hlavné úlohy, ale len drobné úlohy (Brad Pitt, Samuel L. Jackson,...). Možno tam boli len ako komerčné lákadlo, v každom prípade sa tvorcom takto podarilo pozdvihnúť film o niekoľko úrovní vyššie. ()

Ramone11

Oddychovy prijemny filmek, kde davam ctyri hvezdicky predevsim za vyborne sceny tipu rozhovor Walken-Hooper, zaverecnou prestrelku a nebo naprosto vyborne vypadajiciho drsnaka Gary Oldmana. Vyhulena minirole Pitta take potesila:) ()

TaanStari

Dokonalost. Tony Scott je prostě borec, kam se na něj hrabe pseudorežisér Tarantino... Tady je jasně vidět, že scénáře mu jdou mnohem líp než točení. ()

Pidzey

Tohle to je klasika.Tarantinův vymazlený scénář,plný skvělých postav a postaviček, které hrají herci Prvního kalibru.Sympatická ústřední dvojice,Slater ve své nejlepší roli válí a Patrícia je neskutečně rozkošná.Film je prošpekovám geniálními scénami a hláškami.Absolutní TOP filmu jsou-Rozhovor Walken Vrz. Hopper,Zhulený Pitt,Scéna kdy Alabama dostává na budku a následně vše vyřeší pomocí vývrtky(moje nejoblíbenější) a pak poslední přestřelka.Už jsem to tu někde četl,ale myslím si že režírovat to Tarantino sám,je to ještě větší klasika. ()

kesty

fakt strašná nuda. jedna hviezdička za zhúleného Pitta, čo bolo prvé a posledné, čo ma pobavilo a druhá za krásnu Patriciu Arquette...neviem ako niekto moze toto oznacit za "tarantinovku" ked to s jeho rukopisom nema absolutne nic spolocne.. ()

Martyr

Scena "No more Mr.Fucking nice guy" by mala vojst do historie ako jedna z najlepsích. Pri pohlade na broskynku Alabamu s brokovnicou v ruke sa mi ligocu ocka. Ach.. ()

heihatchi

Jo, není to tak cool jak od samotnýho Tarantina, ale i tak je to pořád pecka. Jeho hudba by mi k tomu ale slušela asi víc. Nicméně musím vyzdvihnout vedlejší role - Pitt, Walken a Oldman. Ti byli fakt jedineční. Jinak teda Slater mi moc do komiksového nadšence nezapadl, zato ta Arquettka! Na tu bych se vydržel koukat ještě dlouho. ()

Flagg

Roztomilá černá komedie z pera Quentina Tarantina, která by byla dokonalá, kdyby jí natočil sám magor z videopůjčovny. Tony Scott ale rozhodně nezklamal, a tak jediné, co mi na tomhle filmu nesedělo, byla Zimmerova hudba. ()

godycz

je to proste tarantino. tarantino devadesatych let. ve scenari neni jedina chybka. tonny zachoval i tarantinovske obsese filmem. ()

ink flo

Trvalo 25 let, než mi došlo, že jsem tuhle tarantinovku ještě neviděl. A možná jsem radši, že jsem to viděl až teď, protože ta dobová patina tomu ještě přidává na zajímavosti. All-star team, kde jsou snad uplně všichni včetně dredatýho Gary Oldmana se skleněným okem a zhuleným rastamanem Bradem Pittem, všemu ale kraluje Patricia Arquette. Nevím, jestli je to režií Tony Scotta, ale oproti jiným tarantinům mě to přišlo víc naivní (v dobrým slova smyslu). ()

phamphi

Rukopis Tarantina je v tom hodně znát. Brutal a cute zároveň. Gangsterská krvavá romance komiksáka a call girl, kteří se shodou okolností stanou disponenty kil kokainu ... Drogy, sicilská mafie, filmový průmysl, různý confusions, Brad Pitt v roli totálního zhulence a Gary Oldman v roli pimpa, co si myslí, že je černej. Ale omg proč je český překlad "pravdivá", nikoli "pravá" romance? ()

ebi

výtečné-má to spád a překvapivé zvraty,místy dost brutální,neskutečné herecké obsazení. ()

paolito

Nemůžu jinak...Velmi milé překvapení, určitě stojí za shlédnutí. Přestřelka na konci je dokonalá, jedna z nejlepších co jsem kdy viděl. Patricia Arquette je hrozně roztomilá, a když se naštve, jde z ní opravdu strach. Brad Pitt v jedné te svých nejlepších rolí :) No a vysvětlování původu Siciliánů taky nemělo chybu :) ()

drinker

Je tam všechno - koks, elvis, kungfu, bouchačky, zmlácený ženský... Narážka na hamburger a suverénně nejlepší scéna filmu - původ Siciliánů. ()

xavierr13

Takto si predstavujem pravú tarantinovku, cez to všetko, že to natočil Tony Scott. Ten ale perfektne vzládol akčné scény. Slater s Arqettovou boli síce výborní, ale s porovnaním s ostatnými dosť zaostávali. Menšia rolička pre Garyho Oldmana, ktorý dokázal, že vie zahrať čokoľvek...Scéna s Walkenem a Hopperem je priam geniálna a obaja podávajú excelentný výkon. Najväčší obdiv má, ale u mňa stále zhúlený a povaľujúci sa Brad Pitt. Takto som sa na ňom ešte nezasmial. ()

Heroine

Popravdě řečeno, nadšená jsem po shlédnutí nebyla. Čekala jsem víc. Jak je to na Tarantina typické, připadalo mi tam na komedii málo humoru a zbytečně moc krve. Líbilo se mi, jak je romantický příběh vložený do drogového podsvětí, a líbil se mi i happy end. Jen si nepotrpím na Tarantinovské proslovy typu "Siciliáni jsou částečně černoši". Arquetteová a Slater nemají chybu, a vedlejší charaktery jsou slušně obsazené a zábavné. Hans Zimmer k tomu dodal zábavně absurdní veselou hudbu, a atmosféra filmu je celá dost dobře ulítlá. ()

Wolvie

Důkaz,že když Tarantino píše a nerežíruje,dopadají filmy mnohem lépe.Pravdivá romance je zaplněná spoustou špičkově napsaných postav a dialogů,které dostaly ty správné představitele,to vše pod zkušenou taktovkou Tonyho Scotta a orámované spoustou hlášek.Skutečně kultovní záležitost. ()

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore

04.03.2023

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012

Lucas vs Elvis

Lucas vs Elvis

12.08.2008

Není to ani týden, co George Lucas začal mluvit o pátém dobrodružství Indiana Jonese, a už teď si chystá náhradní program, kdyby mu to nevyšlo. Slavného archeologa ale úplně opustit nehodlá. Shia… (více)

Návrat Street Fightera

Návrat Street Fightera