Gangsterská romance režiséra Tonyho Scotta o zamilované dvojici Clarencovi a Alabamě vznikla podle scénáře Quentina Tarantina. Když nesmělý Clarence pozná v kině blonďatou krásku, kterou očividně zajímá, je z toho víc než zmatený. Romance nezačíná zase tak romanticky, jak by se zdálo. Alabama je totiž tak trochu "call girl" a plní jistý úkol. Když se ale naplno zamiluje do upřímného a bezelstného mladíka, její láska nezná hranic. I Clarence je ochoten pro svou vyvolenou udělat cokoliv. Když ji jde vykoupit k jejímu pasákovi, odnese si od něj nečekané věno. V zápětí však má zamilovaný pár v patách celé drogové podsvětí, které se neštítí ničeho, aby získalo zpátky své miliony v podobě bílého prášku. (oficiální text distributora)

kamigava

Kvůli čemu jsem podíval na tenhle film? Kvůli Zimmerovi, scénáři od Tarantina a kvůli zajímavému obsazení. Hlavně Oldman, Walken a Pitt sází jednu perlu za druhou, i když mají spíše cameo role. Hlavní hridnský pár ne moc slavných herců byl ale velmi roztomilý a hodili se k sobě. Patricia Arquette je kočka, která trochu dostane na čumák, což jsem absolutně nečekal a o to víc překvapivější byla její odezva na útok. :-D Prostě nepředvídatelný a sarkastický Tarantino! Hans Zimmer také složil velmi chytlavou melodii pro tuhle černou komedii. Příběh je nicméně trochu jednoduchý a čekal jsem od něj větší zápletku. Hodinka a půl by bohatě stačila. 60%. ()

bobstock

Nebožtík Tony Scott dostal kdysi jako dárkem skvělý scénář od samotného mistra Quentina plný drsné lásky, přežití v džungli nekompromisních mafiánů a kdyby měl sám víc umu, stvořil by téměř kultovku s hvězdami bývalými či budoucími. Na obsazení jsem sám koukal jak péro a pak sem taky koukal, kolik prostoru některé herecké hvězdy dostali, téměř žádný.  To už tak mezi hochy za hranicemi zákona bývá..rychle nabil a rychle pozbyl. :) Slater, Arquette+ 80% ()

jilda

Tak tohle jsem nečekal, opravdu dobrý a zábavný film.Bez hluchých míst, vyváženost akce s Perfektními dialogy. Hlavně Christopher Walken jako mafián byl dokonalý a dennis Hopper prostě špatně ani zahrát neumí. ()

El Loco

Keď sa spojí Tony Scott s Quentinom Tarantinom, nemôže z toho vzniknúť nič iné ako výnimočný film plný morbídneho humoru, pôsobivých dialógov, neuveriteľne coolových postáv, nikdy nekončiacej akcie a absurdnosti. Hviezdny herecký ansámbl podškrtuje kvalitu tohoto filmu. Christian Slater ešte v čase dobrej formy, príťažlivá naivka Patricia Arquette, „rasta-man“ Gary Oldman, sicílsky zabijak Christopher Walken, „Elvis“ Val Kilmer, krutý James Gandolfini a povaľač Brad Pitt. Keď sa k tomu prirátajú ešte Dennis Hopper, Samuel L.Jackson, Michael Rapaport a Bronson „Balki“ Pinchot, tak je to záruka najvyššej akosti. Čo už viac dodať... Povinný film pre všetkých Tarantinových fans. Ak by to natočil sám Quentin Veľký - bolo by to asi za päť hviezdičiek ()

Kroupa

Nejdřív se sluší pochválit klady filmu, jakkoli jich je málo. Tenhle film má nepochybných kladů dost, záleží jen na vás, jak je oceníte. Třeba já tu nekonečnou plejádu slavných herců zase tolik neocením, stejně jako roztříštěný děj, který zakryje výpadky logických souvislostí. Samozřejmě, tak jako u jiných tarantinovských filmů je třeba vše vnímat s nadsázkou. Na moje gusto je slabá, protože není jasné, jestli jsou ta klišé a archetypy míněna vážně. Film střídá slabé a silné momenty, z mého pohledu je to několik světlých (případně temných) záblesků v nezáživné kaši. ()

Gore

Film, který mě dostal. Nejlepší Tarantinův scénář, co zplodil a nejlepší režie Scotta (když ještě neexperimentoval a nevykrádal sám sebe). Bez vyjímky všichni herci podávají fantastické výkony (u většiny nejlepší jejich kariéry). A příběh je pojat tak originálně, že by si film zasloužil většího uznání ()

klokyn

Hlášky vo filme: "Uvedomuješ si, koľko koksu máš?" "Nie, povedz mi." "Neviem, ale je to skurvene veľa." I=I "Nemám hrniec, do ktorého by som to vyšťal, alebo okno, ktorým by som to vyhodil. Mám jedine pojebaného Floyda." I=I "Povedal si mu, že som herec?" "Áno, povedal." "Povedal si mu, že som dobrý?" "Áno, klamal som." I=I "Je lepšie mať zbraň a nepotrebovať ju, ako potrebovať zbraň a nemať ju" I=I "Väčšina filmov, ktoré vyhrajú veľa oskarov sú príšerné. Sú úplne bezpečné, staromilské a vyvetrané." I=I "Vyzeráš ako plešatý Frankenstein!" I=I "Môj otec bol majster sveta v ťažkej váhe sicílskych klamárov." I=I "Mauri toľko šukali sicílske ženy, až navždy zmenili celú krvnú líniu." I=I "A vaša pra, pra, pra, pra, prababka pojebala černocha. A mala polo-černošské dieťa." ()

chalp

Dlho som premýšľal čo k tomuto filmu napísať aby som dostatočne vyzdvihol jeho genialitu a tak ma napadlo jedno štvor slovné spojenie na ktoré som čakal roky....lepšie-ako-Pulp-Fiction. ()

Eva_D666

Jak krásně to začalo, tak to i skončilo. Přes všechnu tu krev, násilnosti a výtržnosti to bylo skoro jako v pohádce;-) ()

cupito

Výborný Tony Scott trošku zkrotil Tarantinovu zálibu v drsných scénách, nutno říci, že jedině ku prospěchu filmu... ()

bolan

Obsah trochu jinak: Slušný, citlivý a lehce bázlivý mladík po pár minutách romantického filmu brutálně odrovná doupě pasáků a dealerů - trochu přehnaný ne ??? Ale on Tony Scott měl vždycky trochu pitomý filmy. ()

Pawlisman

Ano, dnes již trochu přežitý, ale ve své době průkopník a začátek pěkných krimi a gangsterek. Také vidíme pěkný zrod Tarantina, který dále prohlubuje své úchylky a přednosti. Pěkný filmeček spojující romanci a pěknou krimi - s trochou humoru a nadhledem. Neublíží, nadprůměr. 7,5/10 ()

Martinius

film potesil, ale nenadchol. tu niekde trenoval tarantino na pulp fiction a dovolil si vsetky mozne scenaristicke prehmaty, aby sa na nich poucil a neskor sa im uz vyhol. z filmu som si najviac odniesol zimmerov elektronicky xylofon, ktoreho otravne vybrnkavanie ma este zopar noci prenasledovalo v snoch. na druhej strane pobavil pan "kokoti" :) ()

Copcorn

Tony Scott a Q. Tarantino společně stvořili vynikající film, který mi v hlavě zůstane asi stejně dlouho jako perfektní soundtrack Hanse Zimmera. Tony se režie chopil velmi schopně a Tarantinův rukopis je někdy doslova cítit (viz. Scéna Sicilští negři). Hvězdně obsažená camea potěší a celkově se k filmu ještě někdy milé rád vrátím, protože tohle není záležitost na jedno použití. ()

Muel

| Morgan Creek Productions | Vlastne taká tarantinovka, ale nie vyslovene topová. Scenár je čistokrvný Tarantino a Tony Scott pri ňom - neviem, či mal pri autorskej vízii aj on nejakú zásluhu, ale je to trocha jedno - užil som si to. Predstaviteľ hlavnej postavy zaujímavo neznámy, ale veril som mu to. Celkovo zápletka správne "tarantinovská" - neviete, čo sa bude diať ďalej, ale baví vás to. Niekde som videl tento film v top 100 najlepších filmov všetkých čias - nie, nesúhlasím ;). Záverečná konforntácia zábavná a dramaticky výborne vykonštruovaná. No proste je vidno, že sa tu každý bavil. Jo a inak, mať vo filme Sama Jacksona a Garyho Oldmana a zabiť ich v priebehu prvej pol hodiny?! Hriech. Viac TU. | Hodnotenie: 8/10 | ()

TheSpearCZ

Když na papíře vidíte u scénáře začínajícího Tarantina a u režie Tonyho Scotta, který už v té době měl za sebou megahity jako Top Gun nebo Poslední skaut, tak musíte jednoduše očekávat, že dostanete pořádně kvalitní film okořeněný geniálními hereckými výkony a vyšperkovaným Tarantinovským scénářem, ale tady se stala někde po cestě chyba a celý film končí tak nějak na půl cesty. Věřím tomu, že kdyby sám film zrežíroval Quentin, tak jsme dostali v té době novodobou hitovku, která by kvalitativně i výdělkem byla někde úplně jinde (naštěstí se hned rok poté vytasil s Pulp Fiction, a jak to bylo dál už všichni známe), každopádně si myslím, že v rámci vyprávění mi Scott přišel, že si úplně nerozuměl s QT, (resp. mu rozumím, protože Tarantinovské scénáře dokáže zrežírovat opravdu jen Tarantino) a vznikla z toho takováhle nemastná, neslaná jízda, která rozhodně není špatná, ale s ohledem na jména, která figurují v tomhle díle je tohle sakra málo. Christian Slater rozhodně nepatří mezi nějaké sympaťáky a mě osobně tady nepřesvědčil, že má na to hrát ve filmech takové velikosti. Naopak, co potěší je rychlé tempo, akce je dobře natočená a finále správně zajímavé a napjaté až do poslední scény. Celkově z toho mám rozpačité pocity. Čisté 3* ()

Berry

Vynikající film, ze kterého je hodně cítit Tarantinova ruka. Film je taky dobrý díky skvělému Christianovi Slaterovi a sympatickému výkonu Patricie Arquette. A ty scény s Elvisem, ty nemají chybu! Taky je to jedna z nejlepších rolí Brada Pitta. ()

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore

04.03.2023

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012

Lucas vs Elvis

Lucas vs Elvis

12.08.2008

Není to ani týden, co George Lucas začal mluvit o pátém dobrodružství Indiana Jonese, a už teď si chystá náhradní program, kdyby mu to nevyšlo. Slavného archeologa ale úplně opustit nehodlá. Shia… (více)

Návrat Street Fightera

Návrat Street Fightera