Aljaška v plamenech

On Deadly Ground

Aljaška v plameňoch

Akční / Dobrodružný / Thriller

USA, 1994, 98 min

Je to krásný film odehrávající se v krásné Aljašce. Film je zaměřen na ekologickou tématiku. Co to stojí změnit jednoho chlapa. Musí kvůli tomu zemřít všichny, aby pochopili, že nafta tu není věčně, že nemyslíme na osudy naších dětí. Znečištujeme vzduch, umírají stovky zvířat na znečištění. A myšlenka alternativních paliv už je tu více než padesát let. A už by mohla být i zrealizována, jenže kdo se postaví mocným a bohatým naftovým magnátům a řekne jim přejděte na vodíkový pohon? Steven Seagal.(2.8.2009)

• Lima

Steven Seagal jako ekologický mesiáš, aneb jak si lze nahonit své ego a ukázat, že nikdy dobrým režisérem nebudu. Pokus o vážné téma s akčními prvky nevyšel.(13.4.2003)

• Galadriel

Nemám ráda Stevena Seagala.(15.12.2003)

• Gemini

Ušlechtilou myšlenku pohřbívá vše ostatní. Kromě hudby.(23.3.2003)

• Tom Hardy

Na Seagala té doby trestuhodný průměr. Nicméně jedno se tomu upřít nedá a sice závěrečná věta "jednou si budeme muset kupovat i vodu balenou"... je ironií, že něco tak výstižného viděl ve svém debutu právě Seagal...(10.4.2006)

• Radyo

Na Stevena Seagala docela dobré, v rámci žánru dokonce velmi dobré, ovšem umělecký dojem je za 0 bodů. :) Do áčkové kategorie tento film ani tak nepovyšuje jeho scénář, nebo herecké výkony, jako spíše jen spoluúčast některých hvězd na výrobě tohoto snímku.(6.11.2002)

• Enšpígl

Seagal, chránil Ajlašku, ještě že to přežila !!(28.8.2006)

• Djkoma

Steven Seagel mě potěšil jen v Přepadení v Pacifiku a od Té doby(a do té doby)byl velmi špatný.(30.7.2005)

Rozpočet $50miliónovTržby USA $38,590,458Tržby Celosvetovo $42,900,000/65%/(19.5.2005)

• Marigold

Seagal je vážně ztroskotanec, který se z nedostatku filmového umu pokouší mísit pitomý akční příběh s ekologickou agitkou. Že by nabádání ekologických organizací k větší razanci? Tak takhle ne, pane Seagal, takhle tu Aljašku opravdu někdo podpálí!!!(1.2.2004)

Scénář: Ed Horowitz, Robin U. Russin .. Jedna z těch mála lepších Segalovek - navíc s výstižným závěrečným poselstvím!(15.3.2004)

• Anthony

Pozitivum: Basil Poledouris Negativa: málo akce v akčním filmu, ohňostroj na konci, stejně jako ty kecy o přírodě na konci jsou k smíchu. Nejvíce jsem se smál při snové scéně (hraje si Seagal na Lynche?), špatní herci (pane Caine, prosím Vás, co Vy tady?) - no prostě špatný film.(7.6.2003)

nevím proč všichni dávají filmům ze Seagalem tak málo hvězdiček když jsou úplně MEGA.(28.1.2005)

Tenhle film se skoro nikomu nelíbí, ale po stránce akční to je jedna z nejlepších Seagalovek. A dobrá hudba tomu dodává.(24.10.2003)

rozpočet : $50 million tržby americké : $38,590,458(10.5.2007)

Soundtrack Basil Poledouris: 1. Main Titles [2:19] ,2. Aegis Flameout [1:44] ,3. Forrest Found [1:36] ,4. The Journey [7:57] ,5. Forrest Decides/Horse Chase [3:54] ,6. Jennings Goes Down [4:46] ,7. The Warning/End Credits [7:1(11.5.2011)

„Bol taký tajný, že ani nemal spis s nápisom ´tajné´.“ V roku 1994 bolo jasné, že akčné hviezdy 80. rokov (Arnold, Sly, Van Damme, Lundgren, Dudikoff) v novej dobe nemajú šancu, ak sa jej neprispôsobia. A tak Veľký Stívn začal režírovať. Vo vlastnej produkcii. Debutoval ekologickou masakrou ALJAŠKA V PLAMEŇOCH na tému "koľko peňazí bude dosť?". Vo svojom režijnom debute si raz za čas spomenul na svoje poznávacie znamenia, ako sú ostré bitky (rasista Mike Starr v tom istom roku exceloval v scéne „drozd je drozd“ z BLBÉHO A BLBŠIEHO) a silácke reči („Kto to vlastne je?“ – „Predstav si svoju najhoršiu nočnú moru a vynásob ju desiatimi.“). Väčšinou sa však sústredí na eskimácke hatlaniny smiešne aj Eskimákom (viď. chozeho citát o myši a medveďovi, wtf???). Tieto veci by sa bez problémov dali preglgnúť, keby v ALJAŠKE V PLAMEŇOCH bolo kvalitné zlo, ale bohužiaľ toto nevyšlo. Michael Caine je až zarážajúco nevýrazný a jeho „pravá ruka na špinavú robotu“, John McGinley, nestíha. Akcia nepatrí k najvydarenejším zo seagaloviek, no našťastie je dostatočne brutálna a oproti neskorším seagalovkám je to predsa len relatívna kvalitka. Seagal mal do roku 1994 na konte hity NICO – VIAC NEŽ ZÁKON, ŤAŽKO HO ZABIŤ, MUŽ SO ZNAKOM SMRTI, NEMILOSRDNÁ SPRAVODLIVOSŤ a PREPADNUTIE V PACIFIKU, nanešťastie sa po roku 1994 len zopárkrát symbolicky vrátil (SÁM PROTI ZLU, KONEČNÉ ROZHODNUTIE, SMRTEĽNÝ ZÁSAH a podľa niektorých i PREPADNUTIE 2: TEMNÉ ÚZEMIE), aby následne padol na video. V porovnaní s jeho poslednými kusmi je ALJAŠKA V PLAMEŇOCH klasika. Dvojmetrový stokilový Steven ma dokonca príjemne prekvapil dobrou jazdou na koni. Hoci to s tou priepasťou... no neviem:-)(30.3.2009)

• movie

Och, Steven si chtěl natočit vlastní filmovou eko agitku, ale raději to neměl dělat ... Dopadlo to příšerně. Možná se měl radši uvalit do meditací a napsat o tom nějakou knihu :)(27.5.2005)

• Lateef

Všechno mezi 20. a 70. minutou mě minulo velkým obloukem. Ale začátek skvělej, úvodní bitka v baru kulervoucí (a to doslova) a také kdo by neznal Tleskanou, že?? Trubkořez použitej na koleno je fajn mučící nástroj, brr! ... (poté následuje pro mě hluché padesáti minutové intermezzo)... A pak ten monstrózně explozivní závěr na Aegis 1. Spousta střílení, výbuchů, zajímavé techniky, ale málo osobních soubojů, závěrečný proslov. Příliš mě to neoslovilo. 50% Aikidó technika, které mě zaujala: Bitka v baru. Posledního útočníka si Forrest dvakrát otočí kolem těla (alá fotbalové Pojď sem, kam jdeš??) a pak ho prohodí skleněnou vitrínou. V závěru pak předvede efektní kousek s brokovnicí a zejména excelentní techniky s kovovou trubkou. 50 miliónů dolarů(rozpočet)/38,5 miliónů dolarů(výdělek v USA)(18.4.2006)

• Faidra

Pro případ, že bych někdy uvažovala o bulimii, mi bude k vyvolání žádoucího efektu stačit fotka Stevena Seagala, ale bývaly doby, kdy se mi Aljaška nezdála úplně strašlivá. Dnes si už jen povzdechnu nad časy, kdy jsem byla mladá a blbá (tedy o něco málo pitomější než teď) a kdy Seagal nebyl hroudou sádla.(29.10.2007)

• Kordus

Pár dobrých scén, pár špatných scén, celkem nuda. Ani dobrý ekofilm, ani dobrá akčňárna a vlastně celkově nic moc...(14.10.2004)

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 13 17