Reklama

Reklama

Království Planeta opic

  • USA Kingdom of the Planet of the Apes (více)
Trailer 21

Obsahy(1)

Režisér Wes Ball přichází s čerstvým a strhujícím příběhem z Planety opic, který se odehrává několik generací v budoucnosti od vlády lidoopa Cézara. V té době jsou opice na planetě dominantním živočišným druhem a lidé musejí přežívat v úkrytech. Zatímco nový opičí tyran buduje své království, jistý mladý lidoop podniká strastiplnou cestu, během níž se musí vyrovnat s minulostí a učinit náročná rozhodnutí, která budou mít zásadní vliv na budoucnost opic i lidí. (Falcon)

(více)

Videa (20)

Trailer 21

Recenze (278)

Zajda. 

všechny recenze uživatele

Na povrchu extrémně zábavná a režijně sebejistá dobrodružná jízda, která má plně funkční žánrové propriety a načrtává zajímavá témata. Bohužel se hlavně v poslední třetině začne tématicky rozpadat, nevyužije hlavního záporáka a ve finále odvypráví za 30 minut něco, co by vystačilo na celý film. Jako celek se tedy jedná o dost nekoherentní a roztříštěný kousek, nicméně v jednotlivých momentech a scénách exceluje natolik, že stále víceméně převládá spokojenost. Slabších 7/10. ()

Paxxx.cz 

všechny recenze uživatele

Nová triologie planety opic se mi dost líbila a uvítal jsem, že je zde po nějakém čase opět nový díl. CGI prostě super, líbil se mi i soundtrack, fajn příběh, který za mě dával smysl (byť byl místy docela snadno predvídatelný). Našla se tu i nějaká ta myšlenka a třešničkou na dortu byla krásná Freya - tak nějak jsem víceméně dostal to, co jsem očekával takže jsem z kina odcházel docela spokojen...75%. ()

Reklama

Ellmariachi 

všechny recenze uživatele

První, co mě napadlo někdy v půlce, bylo to, jak moc složité a zároveň odvážné je začít v této sérii budovat nový svět, nové postavy a nového hrdinu. Při vycházení z kina se mi to jen potvrdilo, když kamarád řekl, Cézar je prostě Cézar. Moje odpověď byla, ale i Cézar byl v prvním díle vlastně domácí mazlíček. Kamarád pokývl na souhlas.  WB se to povedlo. Do toho světa se rád vrátím, nádhernou Freyu Allan bych si dal v téhle roli znovu a i Noe má svůj velký potenciál.  Čistá 70 ka u mě, ale nutno dodat, že s velkou nadějí do dalších dílů. ()

Trevor 

všechny recenze uživatele

Tak predsa len ďaľšia zo ság prešla svojim vývojom, po technickej a filmárskej stránke dospela, príbehom o čosi menej. Nemohol som sa zbaviť pocitu že pocas sledovania v kine v susednom meste s kinoparťákom som sa akoby v niektorých momentoch ocitol naspäť v čase pri hraní Crysis 3, nakoniec prevláda spokojnosť a do kina sa oplatilo. Hádam Mad Max sága s Furiosou prekvapí ešte viac, za mňa spokojnosť. ()

silentname 

všechny recenze uživatele

Opičia trilógia sa nakoniec rozrastá o ďalšie pokračovanie, ktoré síce nedosahuje rovnaké kvality ako prvé tri snímky, no stále ide o kvalitný filmový počin. "Kingdom Of The Planet Of The Apes" je už trochu iným filmom, nakoľko Ceasar je dávnou minulosťou, ľudstvo prakticky skoro vymrelo, a tí čo ešte ostali prišli o svoju inteligenciu. Tento film tak nejako ale ukazuje, že nech by bol svet akýkoľvek, nakoniec asi vďaka inteligencii dospeje svet k úplne identickým problémom. Pretože ako inak by sme mohli definovať to, o čo sa snaží Proximus? Už len to, že tu máme mať kráľovstvo indikuje, že sa začínajú opice správať viac ako ľudia. Začneme mať boje opíc proti opiciam a z toho všetkého vzíde túžba po pomste a jedno s druhým. Prakticky by som mohol povedať, že drvivá väčšina príbehových línií v tomto filme je mi veľmi dobre známa a film mal len niekoľko elementov, ktoré podľa mňa stáli za to. Úvodná časť ma veľmi bavila, ktorá mi pripomenula filmovú sériu Avatar, kde sa opice snažia žiť v spojení s prírodou, dodržiavať určité podstatné zákony a priniesť do všetkého harmóniu. To boli jednoznačne najlepšie časti celého filmu. Dobré momentky prichádzajú aj neskôr, najmä keď sa Noa stretne s Rakom a v závere máme skutočne skvelú scénu, kde sa všetci snažia vyšplhať na vrchol. Tie efekty sú kvalitné. V jadre nie je na filme niečo, čo by mi vyslovene prekážalo, no nemám pocit, že atmosférou a svojim duchom pokračuje úplne v stopách svojich predchodcov. Aj tak bolo ale super vidieť po siedmich rokoch novú časť Planéty Opíc. Za pozornosť určite stojí. Ide len o trochu slabšie dielo. "Hodnotenie: B+ ()

Galerie (42)

Zajímavosti (8)

  • Výroba snímku podpořila v Austrálii až 400 pracovních míst. (fiLLthe3DD)

Související novinky

Ani Furiosa nezabrala, lidé do kin nechodí

Ani Furiosa nezabrala, lidé do kin nechodí

29.05.2024

Pohled na celosvětové tržby kinařů je tento rok týden od týdne smutnější. O potenciální blížící se krizi kin i velkých filmových studií se mluví už poměrně dlouho a důvody jsou nasnadě. Vzestup… (více)

Krásné svátky a PF 2024

Krásné svátky a PF 2024

24.12.2023

Nebýt přesunu druhé Duny na jaro 2024, byl by uplynulý filmový rok výjimečný. I přesto ale byl skvělý, plný filmových překvapení. Tím největším byl “selfmade fenomén” sociálních sítí Barbenheimer,… (více)

The Legend of Zelda putuje do filmu

The Legend of Zelda putuje do filmu

11.11.2023

Nejspíš to bylo jen otázkou času. Po letošním obrovském úspěchu snímku Super Mario bros ve filmu, jenž se díky miliardě a dalších 362 milionech dolarů stal nejúspěšnější herní adaptací vůbec, studio… (více)

Osmá Mission: Impossible se o rok odkládá

Osmá Mission: Impossible se o rok odkládá

24.10.2023

Mise: Posunuta. Tak by klidně mohl znít název příštího filmu v sérii Mission: Impossible herce a producenta Toma Cruise, který byl studiem Paramount nejenže čerstvě odsunut z června příštího roku až… (více)

Reklama

Reklama