Noční můra v Elm Street 2: Freddyho pomsta

• USA A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge (více)

Kdyby rodiče Jamese Walshe věděli, co se stane, když se nastěhují do domu na Elm Street…! Pět let čekal Freddy Krueger, aby se znovu objevil ve snech nového chlapce ve městě a otevřel svoji ruku z nožů. Démonický zabiják si pro svoji pomstu nemohl vybrat lepší příležitost. Noční můra se opět promění ve strašlivou skutečnost. (oficiální text distributora)

RobLord

Ve své době mi připadala tahle dvojka nejslabší z celé série, neboť ještě nebyla natočena Freddyho smrt a Nová noční můra. V současnosti u tohoto celuloidu nostalgicky vzpomínám na Zlaté Časy, neboť Freddyho pomsta hravě strčí do kapsy kdejaký moderní digitální horor zásadně bez atmosféry. Kdykoliv zahlédnu školní autobus, vzpomenu si na Freddy Kruegera. YOU'VE GOT THE BODY, I'VE GOT THE BRAIN. ()

Kingjiri

Po technický stránce fajn. Všechno ostatní už tak slavný bohužel neni. Freddy nestraší ve snech, ale přes "hostitele" se dostává na reálnej svět, což byl dost divnej nápad. Herci jsou převážně nesympatický a finále, ve kterym se bojuje za pomocí vyznání lásky nebo polibkem bylo hodně pitomý. Oproti jedničce taky schází víc strašících nebo akčních scén a celkově se toho moc zajímavýho i při takhle skromný stopáži neodehraje (ono je totiž třeba taky dlouho čekat, než se Freddy pořádně objeví). Druhá jistá hvězda zejména za dobrej vizuál a masky. ()

Allan

Co se týče vesměs negativních recenzí k tomuto filmu, myslím, že nemám co dodat. Avšak je zde jeden aspekt, který, jak jsem si všiml, zde ještě nebyl vůbec zmíněn. Abych řekl pravdu, ani mě by zřejmě nikdy nenapadla myšlenková linie, po které se vydali američtí internetoví recenzenti. Pod TÍMTO ODKAZEM můžete najít obšírnou recenzi v angličtině, která nese název, který si pro neangličtináře dovolím volně přeložit jako: "Noční můra v Elm Street 2 je nejteplejší horor všech dob". Musím říct, že po jejím přečtení mám docela chuť si film prohlédnout ještě jednou z tohoto, poněkud mikroskopického a netypického pohledu. ()

Sosak

Nejslabší díl - to je dvojka. Freddyho se snad báli ukázat, nebo se chtěli držet hesla "člověk se bojí toho, co nevidí". Jenže Kruegera všichni viděli už v jedničce. Taky mi tam chyběl ten černej humor a vůbec to bylo takový nanicovatý. ()

Sign

tohle byt opravdu nemuselo, hvezdicky za super vrazdu jak Freddy vyleze z hrudniku, a taky za legendarni hlasku: "You're all my children now!" ()

Demonic189

Triky super, ale inak je to hovadina ako mraky. Po super jednotke dosť rapídny úpadok. Hlavne nechápem ten trestuhodný odklon od typického zabíjania v sne - tu sa totiž zabíja vždy a všade, čo mi na Freddyho nesedí. ()

GTS_PUNK

Druhý diel o zabijakovi zo sna Freddiem Kruegerovi je veľmi podobný ako jeho predchodca, dovolím si tvrdiť, že dokonca rovnaký. Jedinou badateľnou zmenou je to, že sa obmenilo herecké obsadenie. V hlavnej úlohe Mark Patton čoby Jess, sa prisťahoval s rodičmi na Elm Street, nechválne známu ulicu - domov snového zabijaka Freddieho Kruegera. Netrvá dlho, Jess si ani nestihne vybaliť veci z krabíc, a desivé nočné mory začnú trápiť aj jeho. Muž s oceľovými drápmi sa ho ale nesnaží zabiť, chce ho len vystrašiť a použiť ako svoju nenápadnú nastrčenú bábku v skutočnom svete, aby cez neho mohol uhasiť svoj smäd po krvi. Dej samotného filmu takmer úplne kopíruje prvý diel. Odohráva sa v rovnakom dome, nadväzuje na predošlé udalosti a neprináša nič nové. Pôsobí len ako nejaké osvieženie pamäte a ohliadnutie sa späť za tým, čo sa stalo v prvom dieli. Krueger tu úspešne celý film využíva hlavnú postavu na vraždenie, ale všetko je akési nemastné-neslané. Popri absurdných záberoch s vybuchujúcimi papagájmi a samovzniecujúcimi sa vecami, rýchlo dôjdete až na koniec filmu. Najprv na párty pri bazéne, kde sa Krueger skrz Jesseho objaví a mladí ľudia, ktorých chcel povraždiť na neho hádžu v jednej zo scén nezaiteresované pohľady typu "ain´t nobody got time for that shit". Nakoniec, rovnako ako v prvom dieli, je Krueger porazený ženou a celý film končí ("šokujúco") veľmi podobne ako úvodný diel. Samozrejme na konci s "nečakaným" plot-twistom. A Nightmare On Elm Street Part 2: Freddy's Revenge neprináša nič nové. Preberá všetky nápady z prvej časti a darí sa mu diváka nudiť dokonca ešte viac. Kultová hlavná postava je, v mojich očiach, navyše nezaujímavá, otravná a vôbec nie strašidelná. Najlepšie urobíte, ak sa tomuto filmu vyhnete úplne. Kim Myers v ňom je síce pekná, ale to je len jedno z mála pozitív, ktoré by sa na tomto snímku dali nájsť. ()

Likan7

Sešup dolů. A nemůže za to jen wtf dabing, ve kterém jsem to viděl. Nadpřirozená atmosféra jedničky je pryč. Zabíjení je sice o to víc nápaditější, ale bez tempa, atmosféry a toho povedeného hororového feelingu jedničky. K tomu casting je fakt jeden z nejhorších, jaký jsem kdy viděl. Takhle nesympatické a prkenné herce snad ani nejde dát dohromady. ()

Psycho.R

Wes Craven chtěl původní film ukončit přesně opačně, než ho studio donutilo natočit. Vznikl tak cliffhanger, který New line využila a rychle natočila dvojku. A je to škoda. Jack Sholder natočil film, který se rozhodl změnit pravidla Freddyho běsnění a nefungovalo to. To ani nepočítám vrcholně nepříjemný hlavní pár a béčkovou produkci. Po shlédnutí jsem byl hodně smutný, ale to jsem ještě netušil, že jednou přijde ještě něco horšího. ()

Hellknight12

Druhý film je za mňa najslabší. Neviem čím to je ale je to tak. Máme tu nejaké nové info o Fredym a celkom pekne spravený rekapituláciu prvého filmu ale čo ja viem? Nápad s obsadením mysle sa mi tiež páči. Najviac mi asi nesedeli herci. Či už sú to biedne herecké výkony alebo ich nesympatia. Tento film mám tak nejako na rovnako s posledným filmom. Nemyslím remake. Film môžem odporučiť ak máte radi Fredyho. Celkové hodnotenie za mňa je 50%.. ()

TheRay97

Jakmile je první díl fenomén, zbytek už se točí jenom kolem zisku a to kazí celý film. Věřím, že kdyby si dali pořádně záležet, mohlo by bývalo vzniknout kvalitní pokračování. Bohužel se tak nestalo a divák si musí vystačit pouze z dalšími pastičkami a vychytávkami Freddyho a jeho továrnou na noční můry. Nechápu, proč se snaží vytvořit něco extra. Původní ukončení se mělo konat na konci původního filmu. A tak to mělo zůstat. ()

Kariya

Tak koukám, že tu se svým názorem budu za exota, ale to mi vůbec nevadí. Mně se dvojka líbila víc než jednička. Byla děsivější, drsnější, temnější.. Freddy zde byl mnohem osobnější, poznali jsme ho trošku zblízka. Psychologie hlavního hrdiny byla EXCELENTNÍ!! Proměna hodného kluka ve vraha byla vážně psycho podtřžena perfektním výkonem Marka Pattona (nechápu, že se nevěnoval herectví dále..). Mám prostě z toho filmu dobrý dojem, rád na něj vzpomínám, na vedlejší role, na jeho atmosféru a děj. Prostě horor osmdesátých let jak se patří! =) ()

RAFT

No tak tu máme pokračování užasného prvního dílu.Co bych tu jenom napsal za prvé, druhej díl pokud se to tak dá nazvat není až ,tak příiš dokonalý jako první díl.Děj se dosti táhne že film je spíše na takové spaní po noční než na sledování.Postavy sou nezajímavé nečím zvláštní. 40% ()

ardno5

Váhal jsem kolik dát, proto jsem si připomenul Noční můru v HD a to díly 1, 2, 3, 4.. A podle mého je nejlepší 1, 3, 4, 2 Dvojka podkopává myšlenku prvního dílu a snaží se přinést novinku v podobě ztělesnění Freddyho do reálného života. A bohužel od začátku do konce slabota. A herecké výkony noo ehm... Dávám 45% ()

topi80

Tohle už nevyšlo. Všechno, co geniálně fungovalo v jedničce a člověka pohltilo do říše snů, ze které nebylo úniku, se tady nepropojilo a zůstává tak jen příběh a kultovní Freddy. Kdysi jako dychtivý po pokračování jsem i dvojku ocenil, ale dnes je mé hodnocení velmi protekční. ()

beso74

Čo už, hoci sa film odohráva hodnú dobu po udalostiach z prvého dielu (už je z nich len miestna temná legenda), v skutočnosti ho stihlo nové a relatívne málo známe štúdio (New Line Cinema) doviesť do kín už do necelého roka po prekvapujúcom úspechu snílka v pruhovanom svetríku so slabosťou pre tínedžerov, špeciálne tých z Brestovej ulice. A tak sa rýchlo podpísala zmluva s Englundom, aby si aj naďalej nechal vylepšiť svoj ksichtík, pozháňalo sa niekoľko tuctov mládežníkov a natáčalo sa. Okrem toho, že do úloh vybrali totálnych mamľasov, pozabudli popri tom aj na scenár a už vôbec ich nenapadlo analyzovať, prečo bol Freddy tak úspešný. A tak tu ako v jedinej časti chýbajú tie jeho vylomeninky v stave snenia. Ak to všetko spočítame dokopy, neostáva sa čudovať, že tento diel nezabil celú sériu. Aj keď miestami odhľadnúc od hororových hereckých výkonov a tragického scenára, sú tu nejaké tie pozitívne prvky. Ako asi jediná časť drží miestnu kontinuitu s originálom, Walshovci si kúpili dom po Nancy. Ďalej je tu naznačený boj postavy so svojou sexuálnou orientaciou a nakoniec je tu milý vtáčik, ten to celý jediné správne pochopil a aby sa dostal z tohoto hororu čo najskôr, tak v klietke vybuchol. Pre mňa jednoznačne najslabšia časť série. ()

Scraffy

Oproti skvelej jednotke prichádza druhá časť, ktorá je plná klišé a debilného konania hlavných postáv. Nebyť pár dobrých scénok (Freddy vyliezajúci zo živého človeka) a celkom dobrými a vtipnými hláškami (Ty máš telo, ako ja mozog!), tak by to bol jasný odpad!. Hlavné obsadenie je strašné, hlavne to dievča - Kim Myers. Jediný dobrý je Robert Englund v jeho klasickej postave Freddyho Kruegera. Dúfam, že ďalšie časti budú lepšie. ()