Davidovo manželství prochází krizí, poslední dobou se mu příliš nedaří a ani psychicky na tom není nejlépe. Přesto má obrovské štěstí. Stane se jediným člověkem, který přežil děsivou havárii vlaku při návratu z New Yorku, kde se pokoušel sehnat lepší práci. Probere se v nemocnici. Z televize se dozví děsivé detaily o smrti skoro sto dvaceti cestujících i o tom, že trosky vlaku se rozlétly na míli daleko. On sám nemá ani škrábnutí. Za pár dní najde za stěračem auta lístek s otázkou: "Byl jste někdy nemocný?" Začne hledat člověka, který mu tam lístek nechal. Je to Elijah, majitel komiksové galerie, který trpí vrozenou vadou mající za následek extrémní křehkost kostí. Elijah hledá někoho, kdo je jeho pravým opakem - člověka nepoškoditelného, nezničitelného. Je přesvědčen, že je to právě David, a považuje ho za komiksového hrdinu, kterému je třeba do cesty stavět různé překážky, na nichž má dokazovat svou nepřekonatelnost. (TV Nova)

Vessper

Tak od tohoto počinu jsem čekal o mnoho více. Skvělý nápad, herecké obsazení i opravdu nepředvídatelný a pěkně vymyšlený konec to úplně nezachránil. Pomalé tempo filmu, trošku nepovedená akce v podobě záchrany dětí, zbytečně dlouhé, místy nudné scény na kvalitě ubírají. ()

dyfur

....po filme Šiesty zmysel ďalší pokus o temný thriller -už o stupeň slabšie.Pozerateľné to je,ale nebyť veľkej reklamy okolo filmu - hviezdneho obsadenia,povesti režiséra,nič extra - viem si predstaviť i ako TV film,ktorý by len tak poticho v TV "vyšumel".Značne preceňovavaný film. ()

Miseet

Film jsem si pustila poprvé, a přistihla jsem se, že mu nevěnuji moc pozornost. Pustila jsem si ho tedy podruhé, a dopadlo to úplně stejně. Nicméně ten hlavní děj a námět mi neunikl, jelikož některé pasáže mě nutily zvednout oči a věnovat se opět filmu. Z tohoto důvodu hodnotím lehce nadprůměrně. Vzhledem k tomu, že mě snímek zase až tak moc nebavil, nedá se mu upřít jeho kvalita a vynikající herecké obsazení. ()

maverick10

Nepopsatelny zazitek. Slova nedokazou vyjadrit jak silny je tento snimek. M. Night Shyamalan je mozna ten nejlepsi reziser, ktery dokaze vyvolat v cloveku tak silny emocionalni zazitek, az se citi po vsech tech slzach krasne. Velikanskou zasluhu na tom ma i jeho dvorni skladatel J.N.Howard, bez nehoz si Shyamalanovo snimek neumim predstavit. Pan Reziser dokaze fantastickym zpusobem, vytvorit takovou atmosferu filmu, ze je to az neuveritelne. Je sam sobe vynikajici scenaristou. Co se tyce hercu, tak oba dva si zaslouzi absolutorium, jak kladny tak zaporny hrdina, tohoto hraneho komiksu, byl dokonali. ()

ilemas odpad!

Přes tak vysoké hodnocení dávám odpad a nezachrání to ani můj oblíbený herec Bruce Willis. Jeho herecký výkon tady za moc nestál. Určitě by bylo hodnocení mnohem nižší, kdyby uživatelé ,když vidí tak vysoké hodnocení se nebáli dát míň,když se jim to vůbec nelíbí, v komentáři píší, jak je to trapný a nudný film a pak hodnotí místo odpadu nebo 1* tři.Shyamalanovy filmy mě nic neříkají, jeden horší než druhý. Napětí vůbec žádné, jedna hrozatánská nuda až do vždy rádoby šokujícího konce, který mě spíš vytočí a dorazí ,že jsem u takové hovadiny vydržel až do hloupého konce.Díval jsem se jen proto,abych byl v obraze ,ikdyž předem jsem věděl, že se mi to líbit nebude. Už takovou hloupost nikdy neudělám. Hodně přeceňovaný film i režisér. ()

SonG

M. Night Shyamalan nezklamal. To, co předvádí s divákem, je prostě nádhera.Krásně zahráli Bruce a Samuel (který tedy vypadá opravdu démonicky) svoje role a přispěli tak ke skvělému thrilleru, který stojí za to vidět. ()

honajz2

Já nevím, mě Shyamalan připadá hodně přeceňovaný. Jako jo, pár zajímavých momentů to má, několik záběrů hodně slušných, celkově filmově po technické stránce je to dobré (až teda na tu scénu, kdy ho chce ten kluk střelit, to bylo natočené jak nějaká dogma...). Ale v příběhu je problém - když jsem po prvních 10 minutách odhadl, co a jak se bude dít dál a kupodivu se to tak přesně stalo, je tu problém. Tím pádem padá vše, napětí není, atmosféra už vůbec ne (jednou tam teda snaha byla, ale to se nijak nerozvíjelo) a že by mě to zaujalo, to taky ne. Jako jo, když ujíždíte na komiksech a superhrdinech, tak se vám to líbit bude. Já nejsem až tak mainstreamový a superhrdinové jsou mi ukradení. Už ten začátek mě měl varovat, nějaké zajímavosti o komiksech a čím déle to trvalo, tím víc jsem čekal na to, že odněkud vyleze Stan Lee a Bruce Willis tam od půlky filmu bude pobíhat po městě v elasťácích a plášti... No, to se naštěstí nenaplnilo. Jenže jak jen ten příběh předvídatelný, tak je to nuda. Ano, došlo mi vše, šokovaný jsem u toho ani jednou nebyl. Fakt jsem v prvních deseti minutách odhalil vše, co se tam stane. A to by se mi u tak vysoce hodnoceného filmu stát opravdu nemělo. A konec mě zklamal. Kruci, teď to mohlo mít něco do sebe a ono se nám to vysvětlí v titulkách! Stupidní. No jo, on tam byl ten superhrdina, tak je to hned hit, co? No nic, někdo na atmosféru a napětí chodí k Shyamalanovi, já na to mám jiné režiséry. 3* ()

applause

Sice jsem první díl této trilogie viděla až teď, ale musím říct, co se týče s porovnáním u ostatních dílů, tak tento byl nejslabší a chvílemi jsem se nudila. Byl to už spíše průměr, i když v některých pasážích šokující. Doporučuji. ()

BoredSeal

Části publika zřejmě bude vadit, že nikam nespěchá a asi s vyjímkou závěru nikomu nezvedne napětí, ani úžas. Celý děj se odehrává ve komorních a vizuálně nezajímavých prostorech, s vyjímkou zajímavě nasnímaného úvodu ve vlaku se nedočkáme něčeho inovativního, orchestrální hudba se ke komornosti snímku vůbec nehodí. Přesto si ale nenápadný film zaslouží i po letech pozornost. Willis a Jackson tady hrají trochu jinačím stylem, než je u nich obvyklé a je osvěžující vidět před příchodem Nolanova Temného rytíře pokus o výklad smyslu života a poslání jedince skrz komiksovou filozofii (protože o něco podobného se občas snažily některé film skrz biblické příběhy a braly se smrtelně vážně). ()

easaque

nostalgické +3* docela zajímavý námět mě v době vzniku bavil. A i když mě komiksy nikdy moc nebraly, tak tento s nimi ani nespojoval a film jsem si užil. Atmosféra snímku je skoro stejně tajuplná a napínavá, jako u režisérova dřívějšího snímku Šestý smysl. A to, že se z něj později stala součást trilogie, taky asi nikdo neplánoval. Někdy si to musím zopakovat a k tomu i ty související, ale zatím samostatný film dokážu ohodnotit silnějšími třemi hvězdičkami. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 3 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

MartinNDL

Můj nejoblíbenější film od indického režiséra Shyamalana. Výborný Willis a Jackson v napínavém a originálním thrilleru. Film po mnoha stránkách výborný, ale stále mi něco chybí, abych dal hodnocení nejvyšší. ()

Morloth

Tak nevím, buď jsem koukal na jiný film než ostatní, nebo ten český dabing dokázal zmršit jinak naprosto dokonalý film. Tedy předně, je to hovadina. Děsná. Má to pěknou kameru, velmi zajímavou, povětšinou. Velmi zajímavou hudbu a pak? Pak nic. Herecký výkon Bruce Willise mi připomínal demencí postiženého muže trpícího obrnou. Logika věci byla o ničem, ukažte mi nějakou rodinu, kde syn skoro zastřelí otce a ten mu přitom vykládá takové zajímavé věci, jako že děti po rodičích nestřílí. A vůbec, dost slov. Bylo to trapné. A nezachránila to ani poměrně zajímavá hlavní myšlenka, kterou zabila naivita, s kterou byla divákům předkládána. Když totiž člověk nad tím vším zamyslí, nevidí v chování ani jedné z hlavních postav žádné racionálně opodstatněné momenty. Tedy, buď tu máme partu naprostých tupounků, nebo ve scénáři cosi smrdí. A nic nezachrání ani docela temná postava Jacksona, protože jeden herec film nedělá. A to jsem se i těšil jaké to bude. Hm... ()

rakovnik

Pečlivě, bezchybně, někdy až mučivě Shyamalanovsky, kousek po kousku servírovaný film, plný napětí, trýznivých scén, vyvolávající spoustu otázek, na které hledáme odpovědi spolu s hlavními hrdiny. Bruce Willis i Samuel L. Jackson bezchybní, stejně jako režie filmu. ()

Martin741

Slusny film, v ktorom hral Willis, ktory po Die Hard 3 a th Sense asi nemal velke ponuky, tak zobral ponuku od rezisera Shyamalana a natocil tento film. A veru dobre spravil. Sympaticka zasnena atmosfera, Vyborni herci ako Willis a L. Jackson, zaujimava lekarska diagnoza jednej filmovej postavy a vyborna a skusena reziserska ruka M. Night Shyamalana. ZTa toto vsetko dam 88 % ()

kaposlav

Ešte dobre, že sa neevidujú štatistiky koľko ľudí pri tomto zdochlo nudou. Možno to bolo zaujímavé, ale podané to bolo ako uspávanka. Bez tej hereckej dvojice v obsadení by ten film skončil ako prepadák v zabudnutí. ()

Figu

Samozřejmě s blížící se premiérou třetího do počtu panem Skleněným se i Figusek musel trošičku navnadit a zopakovat si i úvodní dílko s panem Vyvoleným. Dnes můžeme filmek s Brucem řadit mezi veledíla a určitě k tomu nejpovedenějšímu z hlavy Shyamalana a v podstatě to, co teď domyslel a jakým způsobem z tohoto bijáku vytvořil trilogii, to je opravdu skvost a já mu hodně fandím! Nápad geniální. Willis i Jackson jsou na vrcholu slávy a v nejlepší formě. To tajemno ve filmu je mrazivé, místy děsivé, no a ten závěr, tak to je klasický lahodný bonbonek od pana režiséra! Luxusní mysteriózní thriller! Už se nemůžu dočkat Glass a samozřejmě věřím, že i toho našeho starýho dobrýho Williska nám to vrátí trochu zpět! Unbreakable za 90% ()

Wiikii

Pomalé vyprávění příběhu o nenormálním člověku co chce být normální, ale nakonec se stane hrdinou díky zloduchovi, jež měl na svědomí mnoho životů. .. Shyamalan má rád napětí a gradaci, zde velký akční závěr nebyl, což nevadí, protože existují přeci dva typy padouchů, voják jest s hrdinou bojuje rukama a druhý co bojuje s hrdinou pomocí myšlenek a ten výraznou akci na konec nepotřebuje. .. Jediné co bych ještě dodal, že tento díl byl svou gradací podobný filmu Znamení než například Rozpolcený, který spadá do stejného universa jako Vyvolený. .... HODNOCENÍ: 80% (4*) ()

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

Herci z Vyvoleného se vrací

Herci z Vyvoleného se vrací

26.09.2017

Vyvolený se konečně dočká pokračování

Vyvolený se konečně dočká pokračování

27.04.2017

17 let! Tak dlouho fandové M. Nighta Shyamalana vyhlížejí dvojku Vyvoleného, která se konečně stává realitou. Ve filmu nazvaném Glass se objeví Bruce Willis i Samuel L. Jackson a premiéra nás čeká 18… (více)

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda