Když se ve staré rodinné firmě ukáže, že z ní kdosi vyvádí peníze ve velkém, nastává konfrontace s novou realitou, na níž nebyl nikdo připraven. Ivo Róna, dlouholetý šéf prosperujícího podniku Aron, se snaží zorientovat v nechtěné situaci, kterou mu jeho děti ani okolí neulehčují, ale kterou si na sebe dost možná seslal sám. Nový film režiséra Olma Omerzu proplétá komplikované rodinné vztahy se světem moderních komunikačních technologií, které dokáží využít naše slabá místa. Ve válce, která se ve filmu pokradmu rozpoutává, ale není vůbec jasné, kdo stojí proti komu, natož kdo z ní vyjde jako vítěz. (CinemArt)

bidja

wtf ptáci s titulky? Proč tak zásadní věc není v příběhu vysvětlena? Možná nepochopena... Za okrajem: Dotace 11 mio čímž se vysvětlují scény Operace Pouštní bouře... ()

Fifer

Olmův Rodinný film stále řadím nejvýše. Stále čekám na moment, kdy mě Olmu tzv. "rozseká". Zatím se to nestalo. Je škoda, že režisér sleduje až do konce banální historku o zamilované účetní, zatímco konflikt mezi sourozenci a otcem je mnohem zajímavější. Když se na scéně poprvé objevili ptáci s citáty, měl jsem chuť odejít, tak hloupé, rádoby-hluboké a pseudo-artové to bylo. Olmo potom přehodil výhybku a nechal ptáky komentovat i zápletku filmu. A to už bylo přece jen zajímavější. I tak si ale myslím, že zkušený dramaturg měl režiséra upozornil na to, co je kýč. ()

Brtniik

Ukrutná ptákovina a k tomu slabota. Herci jakoby neměli co hrát. A mesidž? Je možné, že vám na netu ukradnou identitu. Ale to se nechá vyjádřit osmi slovy, není k tomu nutné točit film. Doufal jsem, že Fy. tuneloval syn krz pí. účetní za to, že mu sváděla tátu a ten nepustil chlup, to by bylo alespoň pořádné psycho, leč jako obecné sdělení to byla nuda. P. Donutil si zahrál umírajícího např. ve Špuntech na cestě, co byl rovněž skvost - už bere všecko... ()

Eluin

Skvělý film, chvíli trvalo, než mi došlo, co že je to zač ten "atlas ptáků", nicméně promluví ptačích "herců" za to určitě stojí (byť s tématem souvisí jen okrajově). Skvělý Miroslav Donutil ve vážné roli (a jde mu skvěle), u něhož jen čekáte, kdy to s ním konečně zamává (momentů by bylo) a děj, který se patrně inspiroval skutečnou událostí (pokud jí znáte, drobné napětí odpadá, nicméně to zase tak neočekávané). ()

Olík

Ze začátku to vypadalo na atlas, který dostaly k vypracování, žáci prvního stupně ve školní družině. Na pár listech papíru, malovaný pastelkami s jedním vrabcem a dvěma vlaštovkami. Časem se ale rozjede zápletka, která je aktuální a na tuzemské poměry docela originální. Po herecké stránce jsem sice moc přesvědčen nebyl (výjimkou budiž Alena Mihulová), ale minimálně kvůli příběhu stojí za to tu hodinu a půl obětovat. ()

Rockerman

Olmo Omerzu natočil opět neobvyklý příběh s obvyklým obsahem. Krachující firma, vytunelované peníze, arogantní šéf, kterého zajímají jen prachy a tak dále. Jenže slovinský režisér tohle umí podat jinak, neotřele, nápaditěji. Nevím, jestli mám štěstí, ale zatím každý film, který jsem zhlédl a bude se letos ucházet o Českého lva byl nadprůměrný. ()

DAPDO

Chování některých postav nedávalo absolutní smysl. Jako že máma zpronevěřila 40 mega, ale odpusťte jí to, ona za to nemůže. Podobnejch faulů je tam víc. Druhá hvězda za Donutila. ()

HappyDeath

Jednu hvězdu za to, že Donutil nehrál "Donutila". Jinak film naprosto o ničem. Dalo se z toho vytáhnout daleko víc. Přišlo mi to jako film o tom, že banán spadne na zem...A nakonec ho někdo uklidí. Ano, poukázali jsme na problém padajících banánů.... Tadá! ()

rivah

Ptačí motiv ve filmu děj odlehčuje, má vtip. Jsou tu sice slušně napsané dialogy a děj je solidně zahrán dobrými herci, ale to je vše. Když se nad ním po skončení zamyslíte, nenajdete nic nového ani mimořádného. Zůstane jen soucit nad oklamanou ženou i jí oklamaným mužem. (50%). ()

Trixinka

Au au au. Tohle bolelo. Do scény na horské chatě to fungovalo. Po naprosto blbém prořeknutí jedné z postav se ze slušně rozjetého filmu stává podprůměrný film, který ani skvěle hrající Donutil nevytáhne. Násilně vložení ptáci (respektive ženské uložené v mobilu hlavního hrdiny) jsou naprosto mimo, stejně tak jako celý název filmu. Za Donutila, který se po delší době objevil ve vážnějším filmu, dávám 2*, bez něj by to bylo rozhodně méně. ()

vikino1

One man show, protože film táhne jednoznačně stárnoucí Donutil. První třetina - možná půlka - jednoznačně za 5, bohužel čím blíž jste konci, tím to strácí tah na branku. ()

RAFT

Drama ,které dobře zahrané.Vynikající herecké výkony Donutila,Alena Mihulová.Ženu ,kterou oklamali i jejího muže a zůstane vám soucit.Za mě 60% ()

DD

Hloupý a zbytečný film, který by se hodil tak na neděli večer na ČT1, v tom nejlepším možném případě. ()

ForGump

Olmo Omerzu opět předvedl nejlepší aktuální českou filmařinu, s dokonalým vedením herců, kdy nevím jak dlouho už jsem Miroslava Donutila neviděl takhle neuvěřitelně a přitom tlumeně hrát. Opět důraz na faunu, kdy ptáci provázejí celým dějem velice pozoruhodným způsobem. Po Všechno bude jsem se zase vrátil ke spokojenosti z prvního OO celovečeráku Rodinného filmu. Bezva! 80% ()

Amonasr

Dobré jako odstrašující instruktážní film pro ty neuvěřitelně naivní ženy, které každou chvíli naletí podobným podvodníkům na internetu. Jako filmové drama je to ale hodně plytké, nevěrohodné vykonstruované a až televizně laciné. ()

pushover

Na Rodinný film to nemá ani příběhově, ani herecky. Ty prostřihy na ptáky úplně zbytečný. A bohužel těm zahuhlanejm dialogům není většinou vůbec rozumět. ()

Cenu filmových fanoušků získal Zátopek!

Cenu filmových fanoušků získal Zátopek!

17.01.2022

Česká filmová a televizní akademie (ČFTA) dnes oznámila kompletní seznam nominací pro 29. ročník udělování cen Český lev. Mimo to byly během dnešní tiskové konference oznámeny i dvě nestatutární… (více)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD