Epizody(10)

Michael Jordan v tomto dokumentárním seriálu otevřeně vypráví o svém životě a kariéře. Obsahuje dosud nepublikované záběry z jeho poslední sezóny v NBA. (Netflix)

hajicek

Dechberoucí zmapování éry nejlepšího sportovce všech dob ! Dokument, ale napínavý, dojemný, nabízející možnost pochopit jeho přístup k basketbalu, ale vlastně ke všemu co dělá. Někdy sice ne zrovna sympatický, ale je to přesně to co odlišuje průměrné nebo výborné od nejlepších. Býk tělem i duší. ()

tXtX

Absolutne dokonalo spracovany dokument zachytavajuci najdolezitejsiu eru svetoveho basketbalu a zaroven mapujuci vzostup legendarnych Chicago Bulls s detailnym pohladom do zakulisia timu. Pre nesportovo zalozenych divakov mozno nuda, no pre basketbalovych nadsencov, pripadne ludi, ktorym sport nie je cudzi je toto absolutna povinnost. 90. roky su mi blizke ci uz po sportovej alebo filmovej stranke, cize era Jordana ci Gretzkeho sa ma piamo dotkla (zbieral niekto karticky?). Jeden z mala dokumentov, pri ktorych som si povedal, ze skoda, ze to ma iba 10 casti.. 100%. Dennis Rodman FTW! ()

Fibonacci

Nikto.... niiiiikto.... nič... žiadna kreatúra v košíkovej majkla vzducha jordána nedokáže predčiť. to čo dával zo seba v každom jednom boha zapase, mne normalne lata z rukoch vypadla a hnusacina mi nabehla. Brutals Jeseters🔥🔥🔥veľmi som ho obdivoval, ale to, ako velmi zmenil kultúru v športe, a aký veľký dopad mala jeho osobnosť pre ameriku a svet, tak tu si ma uplne ziskal. 🏀❤️Dokument je bezdebaty peťhviezdičkový⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ ()

Elanornegra

Fuuha. Náhodou som nato natrafil a dostal som zďaleka najlepsi seriál z prostredia športu aký som kedy videl. Basketball som vždy bral s rezervou a poznal som len pár top hráčov. Ale tento dokument mi dal novú perspektívu na tento šport a hlavne Michael Jordan. Excelentne zdokumentovanie celej jeho kariéry, excelentne zrežírovaný, geniálny pohľad na život Najväčšej legend tohto športu. Veľmi som si ho obľúbil, mám oveľa lepšie pohľad na basketbal a ďalšie boty, ktoré si kúpim budú určite: Air Jordan 100% ()

JenTR

Je to hlavně o tom, jak byl MJ úžasný. Ostatní jsou tu považování za vzduch. Však to také točili lidi kolem něho. Hezký nám to také ukazuje, jaký to byl nadutý blbec a jak se pořád urážel a ponižoval ostatní. On urážel i nevinného týmového maskota! Ale je to hezky natočené, odsýpá to, všechno pamatuji. I když tam ti lidé trochu přehání, třeba ta blondýna jak kváká, že všichni víme, kde jsme byli v roce 93 (nebo 94) kdy MJ na chvíli skončil...no to tady fakt ne, to Vám mohu říct. Ani nebyl internet. Dvakrát se pak vrátil a nakonci už dostávali jeho Wizards trochu na zadek, to tu pochopitelně vůbec není. Ale celkově dobré, bť se mi nelíbí výsmech druhým kvalitním hráčkům. Jordan byl sobec, který jel hlavně na sebe a svá čísla, bez Pippena by si přitom ani neuprdl. A podotýkám, že Jordan bral 30x vyšší plat než např. Steve Kerr. Je smutné, že jim několikrát pomohlo jen štěstí, např. ve finále s Utah Jazz nebo Indiana Pacers. Chyběl pidi krůček a nevyhráli by. ()

Ruda.neck

Být s Jordanem v jednom týmu bylo asi za trest, na druhou stranu on byl tak výjimečný, že díky němu uspěli všichni a získali několik titulů NBA. Byť nejsem zarytým fanouškem basketu, v 90. letech jsem Chicago Bulls hltal a tento perfektní dokument mi pomohl doplnit některé souvislosti. Paráda. ()

Lisnikus

Osobně mě basket (oproti jiným sportům) nikdy nebral a Michael Jordan jako celosvětově známá hvězda mi byla taky poměrně dost ukradená... Po této desetidílné jízdě, kterou jsem zhltnul jedním dechem, je pro mě tenhle člověk neskutečná ikona a Chicago vlastně díky jedinému draftu v roce 1984 ovládlo jednu celou dekádu... Do toho obrovský sympaťák Scottie Pippem a další... U některých dílů jsem byl tak nervózní (díky neznalosti tehdejších výsledků), že jsem snad ani nevěřil, že se to všechno odehrálo před více jak dvaceti lety... Klobouk dolů, tohle byla prostě nádherná jízda... ()

ZdenHor

Ve filmu(seriálu) mne nejvíc bavila idea, že pokud chcete být v něčem opravdu úspěšný, nemůžete „sedět v koutě“. Znamená to být „hajzlík“, egoista, ale taky dříč s obrovskou vůlí něčeho dosáhnout a dokázat žít potom v následcích toho, že jsem úspěšný. Je to úžasný pohled do zákulisí „výroby“ sportovní zábavy, pravidel které jsou nastavovány v kancelářích mimo objektivů kamer, že za obalem zápasu musí žít i „normální“ lidský život a že i v tomto „světě“ narazíte na lež, závist, křiváctví a hlupáky. Hodně povedený seriál, byť v některých momentech hodně americký ()

Maslo133

Naprosto pohlcující seriál. Basketball mě vůbec nezajímá, ale tohle mě dokázalo u obrazovky udržet několik hodin v kuse. ()

LukyVanco

Mam kolegu, Patrika. Ten bol streetbalový hrdina sídlisk z dávnej doby. Hovorí, že je to len oslava Jordana trápne promo. Ani nevie ako sa mýli táto bukvica. And I took it personally. Pre mňa, zatiaľ nalepšie natočený športový dokument. ()

MAKUON

Řádím se mezi fanoušky basketbalu a fandy Michaela, takže tento dokumentární / životopisný seriál, je už z principu 10/10. Ale pokusím se být objektivní a popsat vám, proč je seriál tak skvělý i pro někoho, kdo v životě neviděl ani jeden basketbalový zápas. Dokument skáče mezi dvěmi časovými obdobími, přičemž jedno začíná při draftování pana Jordana a druhé je poslední rok (1997/98), kdy tým zažil nejvíc kontroverzní období všech dob. Vidíme zde vzestup nejlepšího týmu, na který nechodila ani 1/3 stadionu a nejlepšího sportovce všech dob. A sledovat tuto cestu z pohledu samotného Michaela, je vážně unikátní zážitek. Nebojí se opřít, do jeho přátel, spoluhráčů, nebo organizace. Ze seriálu cítíte napětí, které se přenáší i do osobních vztahů. Do toho vmíchané, nikdy nezveřejněné záběry a rozhovory s jeho bývalými kolegy, ukazují i Michaela Jordana, který jako jediný dokázal létat i ve špatném světle. Je svěží vidět dokument, ve kterém se režie, nebojí ukázat i tu špatnou stránku, nejlepšího sportovce všech dob. Každý z dílů vám nabídne jiné období, jeho pestré kariéry. Představí vám "highlights" týmu, nebo Jordana, které se během let staly klasikou. Hodně osobní mistrovské dílo, které je z velké části jen o Jordanovi, ale to ničemu neškodí, alespoň tedy mně to nevadilo. Soundtrack je také velice povedený a napomáhá mnoho scénám excelovat. I po třetím zhlédnutí si seriál nemohu vynachválit a nemohu najít jedinou věc, co by mi zde přímo vadila. Společnost Netflix se, bude muset hodně snažit, jestli něco takového bude chtít překonat. ()

Rise.Fall

Ikona, která překročila pomyslnou čáru basketbalového hřiště a stala se světovým fenoménem napříč generacemi a těmi, kterým slovo basket nikdy nic neříkalo. Užil jsem si ostatní postavy jako Pipa s Rodmanem. Zlatá éra NBA, když se podíváte na ligu dneska, tak je to skoro až k pláči. Slovo "technical foul" lítá vzduchem jedno za druhým kvůli titěrnostem. Za 60% toho co se hrálo v MJově době (a nikdo to nepískal) by se šla dneska polovina obou týmů převléct do šaten po prvních 10 minutách hry. Sad but true. ()

Příběh Dennise Rodmana v Las Vegas se dočká filmu

Příběh Dennise Rodmana v Las Vegas se dočká filmu

30.09.2022

Píše se rok 1998, tým Chicago Bulls se podruhé v historii snaží získat třetí zlatou medaili v řadě, když se rázem jeden z důležitých členů týmu a zároveň excentrický divoch Dennis Rodman rozhodne, že… (více)

Ben Affleck začal točit svůj nový film

Ben Affleck začal točit svůj nový film

12.06.2022

Minulé pondělí započalo natáčení nového snímku Bena Afflecka (Město, Argo) o tom, jak slavná módní značka Nike v 80. letech uzavřela přelomovou smlouvu s basketbalistou Michaelem Jordanem. Obsazení… (více)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů