Epizody(10)

Michael Jordan v tomto dokumentárním seriálu otevřeně vypráví o svém životě a kariéře. Obsahuje dosud nepublikované záběry z jeho poslední sezóny v NBA. (Netflix)

syphoon

Basketbal mě vlatně nikdy vůbec nezajímal a v televizi jsem v životě neviděl jediný zápas! Upřímě? Ani mě to nemrzí! Jsou lepší sporty :) Ale ten scénář a styl jak je dokukemt natočený!? To je něco, co ve sportovní dokumentaristice asi opravdu nemá srovnání! Krásně zakopmované příběhy ostatních hráčů, trenérů, kustodů a v neposlední řadě i soupeřů. Člověk žasne, když v dokumentu vidí krásné záběry z 80. a 90. let v super kvalitě. Pro nás čechy nepředstavitelné! :) Celkový dojem předčil očekávání 90%!!! ()

sigi2

Ak by som mohol, dám za šesť. Dávno som nevidel niečo, čo by ma tak vtiahlo, čo je tak dobre natočené (a zostrihané). Perla medzi dokumentárnymi filmami, u ktorej som si prial, aby mala aspoň 10 ďalších dielov. Plne chápem tunajších 96 %. U mňa za 100+. ()

fordhont

Skvělý dokument o úžasné éře v basketbalu a sportu vůbec. Dokumenty se dnes točí dramatické, akční, emoční, se zajímavým střihem a výbornou hudbou. Zajímavé pojetí dokumentu pomocí flashbacků přidává atraktivnosti a soustředí se na nějaké téma, avšak za cenu zhoršení přehlednosti časové souslednosti. ()

marek29

The - last - dance.. Slovy nejde vyjádřit, jakej přesah tahle Netflix série má. Kdo si nepustí, tak nikdy nepochopí jak moc silnej. Devadesátky, Air Jordan, olympiáda v Barceloně, jeho otec, jeho spoluhráči a jeho protihráči. Fenomén, který proměnil kulturu. Jediný procento který bych ubral, má prý autorský vliv M.J. bez jehož konečného souhlasu, by prý Netflix práva nedostal. Ale navzdory tomu, co 23 pustila ven, tohle masterpiece ❤️ ()

iz67

Urcite zajimavy. Asi zajimavejsi nez to, co rikal Jordan je jeho zpusob reakce na neprijemne situace. A melo to byt o pulku kratsi, ale nešť ()

Hemlock

Já prostě nemám slov - jednoznačně se jedná o nejlepší dokumentární seriál, který jsem kdy viděl a nedokážu ani spočítat, kolikrát jsem měl husí kůži. Zpracovat to celé formou časové osy a pomalu se přibližovat k cíli byl úžasný nápad a sledovat M. Jordana, S. Pippena a hlavně pak mého oblíbeného D. Rodmana byl pro mě nezapomenutelný zážitek. The Last Dance automaticky zařadím mezi mé oblíbené seriály a o tom, že tuto parádu doporučuji, není pochyb - 100%. ()

hrumsrt

Naprostá fantazie! Pro mě je MJ nejlepší sportovec, jakého jsem kdy viděl. Absolutně miluji sportovce, kteří jsou geniální na hřišti a navíc umí mluvit na veřejnosti, či do médií, a to je i Michael! Přidám-li k tomu tu jeho procítěnost, tak prostě extáze. Excelentně pojatý dokument, který se zaměřil přesně na to, co jsem chtěl vidět. Musím vypíchnout 2 věci - 1) Geniálně vyvážený prostor všem osobnostem týmu, ať už hráčům, či vedení. Bál jsem se, že to bude celé jen o MJ. Spoustu prostoru dostalo tolik světových jmen - Pippen (za mě neskutečně nedoceněný), jehož rozhovory byly kouzelné, Rodman - který se prostě krásně obhajuje, mám rád takovýhle typ hráče - výstřední, který pro tým udělá první poslední, kouzelná Carmen, či dokonce Obama. Pro mne nejlepší dokumentární seriál za posledních 5 let... PS: Nejsem fanouškem NBA, či basketbalu. Ale ty velké osobnosti jsem znal... 2) To jak Vás prostě strhne celá ta jízda, to jak pořád vyhrávají (?), jak bojují až do konce! Perfektní atmosféra, těžko se odtrhává. 100% ()

george82

Tohle bylo úžasně otevřené a nahlédnutí pod pokličku toho všeho bylo někdy až neuvěřitelné. A konečný díl...super. ()

Pete

Óda na Michaela Air Jordana se povedla. Je faktem, že ve svém oboru to byl geniální virtuóz, a tak se na nějaká podružná negativa nehledí. Vlastně se v různých částech rozsáhlého dokumentu dokola opakuje to samé, k fenomenálním sezónám v NBA totiž není příliš co dodat, a všelijaké ty osobní neshody hráčů mě vůbec nezajímají - některá jejich prohlášení jsou vyloženě Chicago Bullshit. Jenže je to výborně sestříhané, má to většinou spád, skvělý je nápad nelineárního posouvání vyprávění po časové ose, vidíme unikátní záběry i negativa celého toho neuvěřitelného humbuku kolem, a hlavně - podařilo se protlačit do popředí opravdu neobyčejné příběhy. ()

MFloyd

Bez ohledu na to, jestli jste kdy koukali na basket, tahle doku série je dokonalou ukázkou, že pokud se spojí skvělá režie a neuvěřitelně dojemný, napínavý příběh, je jedno, jakého tématu se přesně týká. Víc k tomu asi není co říct, jedna z nejlepších sérii co jsem kdy viděl. ()

Zolky

Nikdy som basketbal neobluboval a pred pozretim tohto dokumentu som vedel maximalne tolko, ze Michael Jordan bol jednym z najlepsich hracov vsetkych cias. Po skonceni poslednej casti mi stale vrta hlavou jeho zivotny pribeh. Bol to rozdielovy hrac. Silno odporucam aj pre nezainteresovanych. ()

yatan

Velke sklamanie. Tento dokument mal potencial byt niecim vynimocnym podobne, ako bola vynimocna Chicago Bulls dynasty v NBA na cele s najznamejsim basketbalistom, coachom, defenderom a badboyom v jednom teame. Malokedy sport pounka tak dramaticke momenty, po ktorych ticho tuzi kazdy filmmaker. And yet - The Last Dance sa stal len obycajnym dokumentom o neobycajnom sportovcovi na objednavku ESPN po drobnohladom somotneho MJa. Vyslekom su prense vykalkulovane obcas obohacujuce a aj prekvapive, momenty pre divaka, ktory vie velmi malo o Michaelovi Jordanovi a Chicago Bulls, cielom ktorych je opat glorifikovat pomnik na oko dokonalej az flawless zijucej legendy. Tej "unseen - all access footage" bolo asi 10%, avsak to mal byt prave ten putac, ktory mal vinest autenticitu, hlbsi rozmer a predsavit mozno neznamu tvar najznamejsieho sportovca 90tych rokov. Predstavte si, ze by MJ odovzdal autoritu nad tymto projektom do ruk Asif Kapadia, ktory robil Maradonnu, Sennu a Amy. 6/10 ()

Bajo.

Tak po třetím shlédnutí mi to nedalo a musel jsem si založit nový účet, abych mohl konečně férově ohodnotit 10* Po čtvrtém shlédnutí to asi ještě upravím na 15 ()

Milan42

Neskutečně natočený a sestříhaný dokument, neskutečný pohled na basketbal a život okem Michaela Jordana, neskutečný tým Bulls v devadesátých letech. M.J. je a bude prostě "Black Jesus" na Zemi... ()

Mike8

Po shlédnutí velmi těžko hledám slova.. Fenomenální! Všechno neskutečný, přes soundtrack, příběh, střih či napětí které se dalo krájet. Díky bohu za to že Chicago nechalo štáb natáčet jejich cestu. Při každém dílu husina. Každý sportovec i nefanda basketu musí ténhle jeden příběh ocenit. Nejlepší sportovec a celosvětová ikona M.J. sport znamená M.J. Netflix si může mnout ruce, že tohle dokázal ulovit. Přál jsem si aby to neskončilo, prosím více takových aspoň z půle dobrých dokumentárních seriálů o sportovních příbězích a že jich není málo. Tento si zaslouží 6* ()

Příběh Dennise Rodmana v Las Vegas se dočká filmu

Příběh Dennise Rodmana v Las Vegas se dočká filmu

30.09.2022

Píše se rok 1998, tým Chicago Bulls se podruhé v historii snaží získat třetí zlatou medaili v řadě, když se rázem jeden z důležitých členů týmu a zároveň excentrický divoch Dennis Rodman rozhodne, že… (více)

Ben Affleck začal točit svůj nový film

Ben Affleck začal točit svůj nový film

12.06.2022

Minulé pondělí započalo natáčení nového snímku Bena Afflecka (Město, Argo) o tom, jak slavná módní značka Nike v 80. letech uzavřela přelomovou smlouvu s basketbalistou Michaelem Jordanem. Obsazení… (více)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů