Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Oblíbený detektiv Adam Dalgliesh z pera spisovatelky P.D.James je zpět. V kostele svatého Matouše v Londýně jsou objevena dvě zohavená mrtvá těla – vládního ministra a místního bezdomovce. Vyšetřování záhadné dvojité vraždy komplikuje fakt, že Adam Dalgliesh si byl velmi blízký s jednou z obětí. (Sofia)

Recenze (14)

borsalino 

všechny recenze uživatele

Další mimořádný počin s legendárním detektivem Dalglieshem rozhodně patří k těm lepším. Mám rád to pochmurné prostředí, houstnoucí atmosféru a fakt, že si opravdu musím lámat hlavu, kdo za zločinem může stát a jaké jsou motivy takového činu. Domnívám se, že to je přesně to, co odlišuje dobré detektivky od balastu současné produkce. ()

Crocuta 

všechny recenze uživatele

Patrně nejpochmurnější seriál s Adamem Dalglieshem. Krvavá brutalita vražd, ponurost místa činu i dusná atmoféra rodinného sídla jedné z obětí přispívají k budování atmosféry, na kterou divák jen tak nezapomene. Upload 2015: Když jsem na "Pachuť smrti" nedávno znovu podíval, musím říci, že ani po těch sedmadvaceti letech stále ještě neztrácí na síle. ()

Reklama

LadyPupu 

všechny recenze uživatele

Dalgliesh opět projevuje všechny vlastnosti dokonalého gentlemana, ponurosti tentokrát trochu ubylo (ve srovnání s Černou věží), zato se zde dost řeší otázky viny, spravedlnosti a obrácení k víře. Žádné velké zvraty, vše plyne bez větších excesů. Co mě pobavilo byla akce patologa, který se s tím nesral a rozhodl se provést pitvu nebožtíka rovnou na místě činu - na podlaze v kostele. ()

Aky 

všechny recenze uživatele

Výtečně spletený příběh, když do posledka není jasné, která z nesympatických postav je ta vyvolená být vraždícím zlosynem. K plnému počtu mi vadí značná upovídanost, která nahrazuje akci i v místech, kde by atmosféře prospělo, kdyby některé z postav trošku popoběhly namísto řečí. Ale Roy Marsden je opravdu skvělý a všechny případné slabinky hravě vyrovnává. ()

*CARNIFEX* 

všechny recenze uživatele

Údajne najlepšia krimi mini séria okolo inšpektora Dalgliesha, no mne príde na jedno kopyto s ostatnými, okrem prvej samotnej. Scenáristicky a námetovo opätovne výborné, akurát že v tomto prípade divák identitu vraha spoznáva s predstihom. Novinkou je taktiež nový žandársky partner v podobe mladej, ambicióznej ženštiny, ktorá dostáva ďaleko väčší priestor ako predchodca. Dialógy slušné, Briti toto majú zmáknuté na výbornú. K hodnoteniu troch hviezd ma však ťahá zbytočne natiahnutá stopáž. 6 epizód je skrátka veľa. Každá jedna sa nevyhne nudným úsekom, ktoré miestami chtiac nechtiac ukladajú ku spánku, čomu je teda na príčine forma TV spracovania. ()

Galerie (8)

Reklama

Reklama