sKORO NA mizině

(seriál)
Trailer
Krátkometrážní / Komedie
Česko, (2020–2021), 3 h 36 min (Minutáž: 22–35 min)

Epizody(8)

Prázdné hlediště i pokladna. S tím se nyní potýká většina divadel nejen v České republice. Jak to ale herci a tvůrci prožívají? Jak se vypořádají s tím, že nemohou dělat to, co milují a co je živí? Na to vtipným způsobem odpoví seriál sKORO NA mizině, který vznikl v rekordním čase pod taktovkou tvůrců již legendárního online seriálu Lajna. (Filmové studio Dolní Vítkovice)

Trailer

Nach

Obrovské a příjemné překvapení pro koronavirový rok 2020. sKORO NA mizině je excelentní komedií s výborně napsanýma postavama a hláškama. Je radost sledovat, jak celebrity hrají a parodují sami sebe, i poslouchat různé nekorektní hlášky a šílená přirovnání. Troufnu si tvrdit, že jsem neviděl v tuzemské tvorbě lépe zpracovaný seriál z kulturního prostředí, než je tento. Určitě jedno z mála pozitiv strašného a šíleného roku 2020. A tvůrce prosím o pokračování v dalších sérii. Rád jim na to přispěji. Postavy si to navíc zaslouží. Málokde je vidět radost herců, že se na něčem takovém mohou podílet. A počítám, že i u štábu je to podobné. 90% ()

Kothy

Dost zajímavý ostravský projekt, který reaguje na aktuální situaci. Herce už nějakou dobu sleduju na Youtube, ale tohle je úplně jiný level. Dost tomu pomáhá i širší obsazení. Dělají si srandu sami ze sebe, a to jim jde. Přijde mi to líp udělané než Dejvické divadlo. Nakonec jsme se dalších dílů dočkali a je to pořád sranda. Ubírá se to sice trochu jiným stylem, než by člověk čekal, ale to vůbec nevadí... Připojují se i známí herci jako Suchánek nebo Langmajer. Škoda jen, že už asi nebude víc dílů. I tak to ale stojí určitě za to. :) "V životě bych si divadlo nekoupil." :D ()

Zagros

Náš národ má jednu vlastnost, díky ní přežívá i ty nejtěžší chvíle ve své historii. Tou je, že si naprosto ze všeho dokážeme udělat srandu. Jestli to je plus, nebo mínus, nechám na zvážení každého z vás. Nicméně sKORO NA mizině je toho nádherným příkladem. Za mě to je ideální způsob, jak se s podobnou situací vyrovnat. Tím myslím už tento konkrétní případ. Divadlo je paralyzované zákazem a tak najde možnost, jak dál pracovat, něco málo si vydělat a taky se pořádně zviditelnit. Přiznám se, že doteď jsem divadlo Mír neznal. Už jen za ten nápad a odvahu si vysoké hodnocení zaslouží. Navíc mě to pobavilo a zvedlo mi to náladu při druhé vlně… bude i druhá série? Již jsem doporučil mnoha známým, líbilo se všem. Pokud by u nás podobně k současně situaci přistupovali všichni, bylo by to skvělé. Zvedám hodnocení na maximum a na maximu zůstává i po všech pěti dílech. Pětkrát bravo borci! ()

giovanni3

Reference jsem měl na tento seriál velmi pozitivní, ale osobně jsme o to více zklamán. Vulgarismy mi nevadí mnohdy skvěle rozseknou danou situaci, ale hlavní potíž je slabší děj. Děj je uzavřen do divadla, kde se řeší stream a pořád "máme až moc peněz" potažmo "máme minimum peněz". Samotné scénky jsou až příliš přehrávané a tak uvadá i vtip. I tak jsem se občas solidně zasmál, ale jak říkám zklamání. Slabé 3z5 a vážně jsem zvažoval jen 2*. Po 4.dílu jsem už neměl sílu na pátý. ()

marhoul

Je až s podivem, s jakou lehkostí se několik českých (víceméně dokonce pražských) nadšenců přifařilo do ryze vítkovické záležitosti, která obnáší humor typický především pro zcela ojedinělou ostravskou mentalitu a ještě se tomu dokáže zasmát banda napříč celou republikou. :) Jedná se o velký úspěch, jelikož vám prozradím tajemství: ono se to tváří jako trefně napsaná komedie, ale to je omyl. My chachaři ostravští si tohle všechno žijeme a myslíme naprosto vážně! A že se na tom dobře bavíte, to už je vaše věc. :))) Pěkné. Divadlo Mír- pecka. Pátá hvězdička za záběr na oranžový vítkovický obkročák, který se od mého útlého dětství motal kolem.... natřiskane lokalky čislo čtrnact, a my na to čuměli přes zadychane okno při prujezdu ocelárnou a slevarnou, bo heblo velke jak cyp, naložene až hruza se kolem nas přehnalo a každe děcko se na tom chtělo projet, aj každy, kery jel na šichtu nebo ze šichty, no proste každy, no ni? Že nevíte, co je to vítkovický oranžový obkročák? No tak to musíte do Vítkovic. :) ()

• V epizodě je zmíněn seriál Lajna (od r. 2017). (Duoscop)
  • Jirka před skupinou zmíní příhodu, která odkazuje na epizodu Zával (2020). (Duoscop)

Související novinky

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

02.01.2021

Nejoblíbenější uživatelé ČSFD se tradičně svěřují s osobními topkami 3 filmů (a seriálů), uvedenými v našich končinách (nebo kdekoliv jinde) v uplynulém roce, a od letoška jejich řady rozšiřují taky… (více)

NEJ filmy a seriály roku dle ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle ČSFD

31.12.2020

Úbytek filmů v kinech v uplynulém roce šel bohužel ruku v ruce s nižším množstvím kvalitních celovečerních filmů obecně, především těch hollywoodských. Z prvních deseti nejlepších filmů roku dle ČSFD… (více)