Dost zajímavý ostravský projekt, který reaguje na aktuální situaci. Herce už nějakou dobu sleduju na Youtube, ale tohle je úplně jiný level. Dost tomu pomáhá i širší obsazení. Dělají si srandu sami ze sebe, a to jim jde. Přijde mi to líp udělané než Dejvické divadlo. Nakonec jsme se dalších dílů dočkali a je to pořád sranda. Ubírá se to sice trochu jiným stylem, než by člověk čekal, ale to vůbec nevadí... Připojují se i známí herci jako Suchánek nebo Langmajer. Škoda jen, že už asi nebude víc dílů. I tak to ale stojí určitě za to. :) "V životě bych si divadlo nekoupil." :D(13.6.2020)

Přemýšlel jsem o podstatě, proč je to o tolik lepší jako Láska v čase korony. Fungující scénář a výborný humor jsou jasnými důvody, ale důležité je i pozadí této pandemie - zatímco Láska v čase korony aplikuje do puntíku akvárka a přehnaná opatření bez známky zdravého uvažování, tady se odráží realita - na ulicích se chodí v rouškách, ale uvnitř divadla se už roušky soudají, protože se stejně lidi mezi sebou takto pohybují celý den. Takže si seriál nehraje na něco, čím by ve skutečnosti nebyl. Porovnání se nabízí také s nepovedenou Zkázou Dejvického divadla, kde hrají herci také sami sebe - tady to ovšem bylo výborné, scénář psaný po dílech na koleně fungoval, jednotliví herci výborní - a to všichni, ať už to platí pro opilého Suchánka, Langoše s jeho trestí či Kolečka v dole se zlatou bundou. Takže zábava pro čas karantény téměř ukázková.(1.2.2021)

Ať už je Kolečko jakkoliv obří pražská píča, dobrá většinou akorát tak pro bulvární ukájení lahváčových mas, Skórka jeho anální paraziteček a Šimiček má obvykle sysel pro tumor mentálně postiženého pohřebního řečníka, druhá vlna je zjevně připravila o chuť (na vymýšlení trapných ubohostí za každou cenu), poslední dva díly jsou téměř dokonalé, přičemž scéna v landecké šoli je snad to nejlepší, co jsem kdy v evropských shitcomech viděl, a chrchlal jsem u ní brikety. Mrázik s Miklušem málem přefárali i Kozuba a nejzkušenější český neherec, Romča Pospíchal, si bezesporu střihnul životní roli z celé své toporně přehrávané kariéry štěků a zduřelých prostat. Tedy do chvíle, než začal hrát Vašuta, to byl hned zpátky v poloze „nějakseporánunemůžuvychcat“, interpretované s obvyklou grácií ochrnutého Hamleta. Předtím ale naprosto fantastický part, zastínění sebe samého a doživotní čestné místo v análech! Libovolně vybraných. Čili, pokud to hodláte takto patlat i nadále, jsem ochoten povracet prázdné flašky a vydržovat si Vás všechny až do roku 2030, kdy už snad bude naočkovaný nebo mrtvý i ten poslední zdivočelý epidemiofob a Vy budete konečně moci vylézt z maringotek. Ještě jsem chtěl něco dodat, ale teď si nemůžu vzp… Aha, už vím: „Jebat Langmajera!!!“ P.S. Vzkazík pro ty tytrubkovské mrdky: Řečeno požárně matematickou terminologií, strýmy začínají být dost vyhořelé, pomalu limitně konvergují k prdeli a poslení videjko z fitka (Domidudy), to už zdaleka nebyly ty roztomilé a svérázné trapkohumory, nýbrž ubohá debilita, při které jsem se až styděl! Tak rychle ven z kruhu, než si poserete vše, co jste zatím tak kreativně narubali, a stane se z Vás jen další trapná Partička. Scénář je cesta a třeba tadyhle Kolečko se Šimíčkem začínají být přeqapivě docela ve formě!(19.1.2021)

Od této chvíle budu věnovat svých sto jednotek pozornosti Třem Tygrům, protože toto uskupení divadelních herců patřící pod ostravské Divadlo Mír si to jednoznačně zaslouží...sKORO NA mizině se může opřít o kratší stopáž, takže se nuda nedostaví, a hlavně o perfekcionizmus Štěpána Kozuba, tento člověk se začíná prodírat na úplný vrchol českých komiků, tak upřímného herce s vnitřní genialitou ohledně vytváření vtipných situací, to ČR dlouho neměla. Ale i ostatní se zaskvěli. Premisa seriálu je nesmírně jednoduchá, ale v tom tkví to jedinečné kouzlo. Langmajer s Kolečkem to pořádně okořenili, dali tomu šťávu (za mě nejlepší moment z třetího dílu mezi Kozubem a Langmajerem, kdy na něj Štěpán vyrukuje s malým šilhajícím klučinou, chcípal jsem :D). Určitě by se dalo ještě hodně věcí pošéfit, aby to mohlo obsadit pomyslný trůn české komediální scény, ale našlápnuto to má skvěle. A teď mě omluvte, jdu si dohnat tvorbu těchto ostravských es. 7,5/10(20.2.2021)

-4* tak tento počin je typicky coronavirový, tudíž autoři se snažili vydělat přes internet, když to na skutečných divadelních prknech nešlo. A vysoké hodnocení nalákalo i mě a tak jsem dal tomuto "instantnímu" seriálu šanci. Sem tam nějaký dobrý fórky má a humor je typický pro tuto divadelní bandu. Příběh se snaží vytěžit z aktuální situace co jde a vcelku to má hlavu i patu. V současnosti má momentálně své kouzlo a za rok si na něho nejspíš nikdo nevzpomene.... to jsem napsal po první vlně a třech dílech. Dneska 17.ledna se odvysílal pátý díl a jak sami naznačují tak tím uzavřeli sérii ... možná ;-). Z původních tří nakonec zvyšuji na čtyři hvězdy, protože mě málo co, z nových českých počinů, tak pobavilo a musím uznat jak nemám rád nadávky, tak tady mají své místo ;-). Sice jsem si od konce pátého dílu sliboval trošku víc, ale přesto. Šak zkuste sami posoudit tady či rovnou přispět ostravskému divadlu Mír za svůj počin, který je nominovaný na Ceny České filmové kritiky. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ](17.7.2020)

• - Na konci epizody zazní píseň „Fotky z výletu“ od Nedivoč. (Duoscop)

• - Langmajerův nick „Kouba“ ve hře „Call of Duty“ odkazuje na film Copak je to za vojáka... (1987). (Duoscop)

• - „Dostat v karanténě nabídku natáčet seriál se rovná zázraku! Ráda si ze sebe dělám srandu a tady jsem měla možnost si zahrát trochu cvoka. Točila jsem i se zraněním, které jsem taky prodala. A navíc Ostrava je má srdcovka, takže jsem neváhala ani minutu. Zároveň jsme tak trochu navázali na předešlou spolupráci, kdy jsem s Vláďou Skórkou točila seriál Hasiči, pro nějž můj manžel Ruda, který si tu také zahrál a výrazně zahýbal dějem, napsal scénář,” řekla Jana Bernášková. (SONY_)