Nová Kniha džunglí

Scénografie:

Allan Cameron

Kostýmy:

John Mollo

Nevím jak bych to ohodnotil, kdybych se na to dodíval před 5 minutama, ale co si z dětství moc dobře vzpomínám, tak jeden z nejlepších filmů, kterej sem jak jinak viděl taky 100x. Nejlepší hadí scéna, jak ta anakonda prolízala zlatem a šla spapat návštěvníky jejího domečku. To bylo tak dokonalý!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!(2.4.2013)

• ostravak30

Uvažoval jsem i o třech hvězdách, ale je třeba říct, že tenhle snímek má hodně nekvalitních ALE! Především jsem Knihu džunglí četl a je to naprosto úžasný, pro mě i dnes, dech beroucí příběh o tom, jak panter, medvěd a vlci vychovali malého Mauglího v džungli. A také, jak se toto dítě vyhýbalo zabijáckému tygrovi, aby se s ním v závěru utkalo. Jenže...všechny zvířecí postavy jsou silně upozaděny. Což je na škodu příběhu. Jak panter, medvěd, vlci a to nemluvím o Šerchánovi se ve snímku jen mihnou. Samotné provedení Mauglího a jeho lásky v boji s jiným chlápkem je pak čistě ohrané téma, navíc neodpovídá knize a je také dost nudné. Z kouzelného příběhu založeného právě na úžasných zvířatech a džungli jako takové je běh mezi civilizací a džunglí Mauglího a ta kouzelnost se naprosto vytratila. Jako dítě mě kniha bavila a jistě by mě bavila i dnes. Tenhle příběh by mě nebavil jako dítě a při jeho sledování jsem taky více méně zíval.(27.8.2018)

V živote by som si ani nepomyslel,že hrdina akčných filmov Jason Scott Lee by mohol účinkovať vo filmovom prevedí Kiplingovej knihy Kniha Džunglí.Ale nakoniec sa tak aj stalo. Táto verzia Knihy džuglí na mňa urobila asi najväčší dojem zo všetkých verzií. Možno je to tým,že je to natočené viacmenej v súčastnosti.Iné prostredie,iné herecké schopnosti,použité novšie vizuálne efekty..Škoda,že s Jason Scottom Leem nenatočili aj druhú časť.(4.5.2011)

Taková milá pohádka, natáčená v krásných (autentických) indických exteriérech, a to s opravdovými zvířaty, krásný hlavní hrdina, správně slizký záporák, dobrotivá a půvabná slečna Angličanka, síň plná pokladů a závěrečná scéna s šer chánem je na dnešní poměry velice důvěryhodná a nenásilná. Pěkné zobrazení zamilovanosti-naivita, neznalost, něha,síla i žárlivost(velmi hezká scéna s květinou-jediná vzpomínka na otce). I vtipné kousky(Mauglí dokáže utišit svým hlasem celou džungli, zatímco jeho únosci jsou bezmocní). Podle mě jde o krásné(ačkoliv nové) zpracování původní pohádky. Můžou se na ní dívat i děti, i dospělí. Zachovala si svou filosofickou, ale i tu něžnou dětskou stránku, a je to celé ryzí(žádné studio, počítačoví tygři, moderní kostými). Měla jsem ji ráda už jako malá a nepustilo mě to ani teď.(15.3.2011)

Stephen Sommers se rozhodl natocit Kiplinguv roman a nazval to"Nova kniha dzungli".Myslel tim asi svuj novy pohled.No...scenar se knihy moc nedrzi,ale jako dobrodruzny film s romantickymi prvky celkem funguje.Hlavne proto,ze reziser opravdu umi vypravet pribehy a jak je videt,nepotrebuje mit za zady tym na specialni efekty.Realisticke a nadherne indicke exteriery je opravdu radost sledovat a kdyz se divak chvilemi nudi,muze se zamerit na ne.Ve srovnani s Disneyovskou klasikou prohrava,ale zase to neni tak hrozne.Je to prijemny,dobrodruzny ,rodinny film a u me to ma za slusnych 60%.(9.1.2011)

• - Představitel Mauglího Jason Scott Lee neměl moc času na přípravu na hlavní roli, což se týkalo hlavně oblasti jak zacházet s divokými zvířaty. Během natáčení ho jeden z vlků dokonce pokousal na hrudníku. (Lynette)

• - Po několika týdnech natáčení zavládl ve štábu naprostý zmatek. Navíc se natáčelo až 18 hodin denně šest dní v týdnu. (Lynette)

• - Většina z herců i lidí ze štábu onemocnělo ve chvíli, kdy přiletěli do Indie, kde se film natáčel. (Lynette)