poster

Nová Kniha džunglí

 • Česko

  Kniha džunglí

 • USA

  Jungle Book, The

Rodinný / Dobrodružný / Romantický

USA, 1994, 111 min

Režie:

Stephen Sommers

Předloha:

Rudyard Kipling (kniha)

Scénář:

Stephen Sommers

Střih:

Bob Ducsay

Scénografie:

Allan Cameron

Kostýmy:

John Mollo
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kingik
  ***

  Tohle se Stephenu Sommersovi tak úplně nepovedlo a adaptace slavné knihy dopadla žalostně. To Kiplingova kniha měla kouzlo a jeho protagonisté měli životnost, ale v Sommersově podání to všechno prchlo do dáli. Technická stránka filmu je na tom lépe a Jason Scott Lee v hlavní roli se dá akceptovat, ale všechno je to takové povrchní. Sommers není typem režiséra, který by nějak složitě vybarvoval jednotlivé charaktery postav a rovněž neumí dialogové scény, ale daleko lépe pracuje s akčními scénami, které jsou mu evidentně bližší. Nebylo to nejhorší, ale do románové předlohy to mělo poměrně daleko.(24.11.2009)

 • Slavníkovec
  ****

  Mauglí je chlapec z džungle, z něhož vyroste mladý silný muž. Zde se seznámí s dcerou anglického důstojníka Kitty, kvůli níž je ochoten opustit džungli a vydat se do civilozavaného světa. V něm poznává podlého kapitána Boona a zjistík, že tento svět může být mnohem nebezpečnější než si myslel. Kapitán ho donutí vyzradit tajné poklady džunglek, ale Mauglímu se s pomocí jeho zvířecích přátel podaří všechno zachránit a znova se setkat s milovanou Kitty. Krásný film mého dětství, rozhodně jeden z mích oblíbených. Přiroda je krásná, tak si ji važme. Jinak totiž přijdeme o věc ještě kouzelnější. O každé zvířátko, které s námi na této planetce žije.(6.7.2007)

 • Freakyy
  *****

  Nevím jak bych to ohodnotil, kdybych se na to dodíval před 5 minutama, ale co si z dětství moc dobře vzpomínám, tak jeden z nejlepších filmů, kterej sem jak jinak viděl taky 100x. Nejlepší hadí scéna, jak ta anakonda prolízala zlatem a šla spapat návštěvníky jejího domečku. To bylo tak dokonalý!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!(2.4.2013)

 • iXtr3m3
  ***

  Po 23 rokoch som zistil, že tento milý filmík natočil Stephen Sommers, tvorca legendárnej Múmie. Tak to som teda nečakal. Ale k veci. Film je príjemný, je to iné, ako kniha, je to farebné, má to peknú výpravu aj kostýmy, kasting tiež vyšiel na jednotku. Už to nemá to čaro ako kedysi, ale páči sa mi to.(4.12.2017)

 • anli
  ***

  Stephen Sommers se rozhodl natocit Kiplinguv roman a nazval to"Nova kniha dzungli".Myslel tim asi svuj novy pohled.No...scenar se knihy moc nedrzi,ale jako dobrodruzny film s romantickymi prvky celkem funguje.Hlavne proto,ze reziser opravdu umi vypravet pribehy a jak je videt,nepotrebuje mit za zady tym na specialni efekty.Realisticke a nadherne indicke exteriery je opravdu radost sledovat a kdyz se divak chvilemi nudi,muze se zamerit na ne.Ve srovnani s Disneyovskou klasikou prohrava,ale zase to neni tak hrozne.Je to prijemny,dobrodruzny ,rodinny film a u me to ma za slusnych 60%.(9.1.2011)

 • - Po několika týdnech natáčení zavládl ve štábu naprostý zmatek. Navíc se natáčelo až 18 hodin denně šest dní v týdnu. (Lynette)

 • - Většina z herců i lidí ze štábu onemocnělo ve chvíli, kdy přiletěli do Indie, kde se film natáčel. (Lynette)

 • - Představitel Mauglího Jason Scott Lee neměl moc času na přípravu na hlavní roli, což se týkalo hlavně oblasti jak zacházet s divokými zvířaty. Během natáčení ho jeden z vlků dokonce pokousal na hrudníku. (Lynette)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace