Nová Kniha džunglí

Scénografie:

Allan Cameron

Kostýmy:

John Mollo

Taková milá pohádka, natáčená v krásných (autentických) indických exteriérech, a to s opravdovými zvířaty, krásný hlavní hrdina, správně slizký záporák, dobrotivá a půvabná slečna Angličanka, síň plná pokladů a závěrečná scéna s šer chánem je na dnešní poměry velice důvěryhodná a nenásilná. Pěkné zobrazení zamilovanosti-naivita, neznalost, něha,síla i žárlivost(velmi hezká scéna s květinou-jediná vzpomínka na otce). I vtipné kousky(Mauglí dokáže utišit svým hlasem celou džungli, zatímco jeho únosci jsou bezmocní). Podle mě jde o krásné(ačkoliv nové) zpracování původní pohádky. Můžou se na ní dívat i děti, i dospělí. Zachovala si svou filosofickou, ale i tu něžnou dětskou stránku, a je to celé ryzí(žádné studio, počítačoví tygři, moderní kostými). Měla jsem ji ráda už jako malá a nepustilo mě to ani teď.(15.3.2011)

• ostravak30

Uvažoval jsem i o třech hvězdách, ale je třeba říct, že tenhle snímek má hodně nekvalitních ALE! Především jsem Knihu džunglí četl a je to naprosto úžasný, pro mě i dnes, dech beroucí příběh o tom, jak panter, medvěd a vlci vychovali malého Mauglího v džungli. A také, jak se toto dítě vyhýbalo zabijáckému tygrovi, aby se s ním v závěru utkalo. Jenže...všechny zvířecí postavy jsou silně upozaděny. Což je na škodu příběhu. Jak panter, medvěd, vlci a to nemluvím o Šerchánovi se ve snímku jen mihnou. Samotné provedení Mauglího a jeho lásky v boji s jiným chlápkem je pak čistě ohrané téma, navíc neodpovídá knize a je také dost nudné. Z kouzelného příběhu založeného právě na úžasných zvířatech a džungli jako takové je běh mezi civilizací a džunglí Mauglího a ta kouzelnost se naprosto vytratila. Jako dítě mě kniha bavila a jistě by mě bavila i dnes. Tenhle příběh by mě nebavil jako dítě a při jeho sledování jsem taky více méně zíval.(27.8.2018)

Po 23 rokoch som zistil, že tento milý filmík natočil Stephen Sommers, tvorca legendárnej Múmie. Tak to som teda nečakal. Ale k veci. Film je príjemný, je to iné, ako kniha, je to farebné, má to peknú výpravu aj kostýmy, kasting tiež vyšiel na jednotku. Už to nemá to čaro ako kedysi, ale páči sa mi to.(4.12.2017)

• kacaabba

Hodnotím dle podobnosti s knihou, na kterou se film odvolává. Film s knihou nemá společného téměř nic. Vřele DOPORUČUJI ROZHLASOVÉ zpracování od J. Horčičky. Lze sehnat na internetu. To je mňamka! Z filmových zpracování - chcete-li vědět, o čem psal Kipling - mohu doporučit POUZE Maugli (1973, SSSR).(13.1.2014)

Tohle se Stephenu Sommersovi tak úplně nepovedlo a adaptace slavné knihy dopadla žalostně. To Kiplingova kniha měla kouzlo a jeho protagonisté měli životnost, ale v Sommersově podání to všechno prchlo do dáli. Technická stránka filmu je na tom lépe a Jason Scott Lee v hlavní roli se dá akceptovat, ale všechno je to takové povrchní. Sommers není typem režiséra, který by nějak složitě vybarvoval jednotlivé charaktery postav a rovněž neumí dialogové scény, ale daleko lépe pracuje s akčními scénami, které jsou mu evidentně bližší. Nebylo to nejhorší, ale do románové předlohy to mělo poměrně daleko.(24.11.2009)

• - Po několika týdnech natáčení zavládl ve štábu naprostý zmatek. Navíc se natáčelo až 18 hodin denně šest dní v týdnu. (Lynette)

• - Představitel Mauglího Jason Scott Lee neměl moc času na přípravu na hlavní roli, což se týkalo hlavně oblasti jak zacházet s divokými zvířaty. Během natáčení ho jeden z vlků dokonce pokousal na hrudníku. (Lynette)

• - Většina z herců i lidí ze štábu onemocnělo ve chvíli, kdy přiletěli do Indie, kde se film natáčel. (Lynette)