poster

Nová Kniha džunglí

 • Česko

  Kniha džunglí

 • USA

  Jungle Book, The

Rodinný / Dobrodružný / Romantický

USA, 1994, 111 min

Režie:

Stephen Sommers

Předloha:

Rudyard Kipling (kniha)

Scénář:

Stephen Sommers

Střih:

Bob Ducsay

Scénografie:

Allan Cameron

Kostýmy:

John Mollo
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Slavníkovec
  ****

  Mauglí je chlapec z džungle, z něhož vyroste mladý silný muž. Zde se seznámí s dcerou anglického důstojníka Kitty, kvůli níž je ochoten opustit džungli a vydat se do civilozavaného světa. V něm poznává podlého kapitána Boona a zjistík, že tento svět může být mnohem nebezpečnější než si myslel. Kapitán ho donutí vyzradit tajné poklady džunglek, ale Mauglímu se s pomocí jeho zvířecích přátel podaří všechno zachránit a znova se setkat s milovanou Kitty. Krásný film mého dětství, rozhodně jeden z mích oblíbených. Přiroda je krásná, tak si ji važme. Jinak totiž přijdeme o věc ještě kouzelnější. O každé zvířátko, které s námi na této planetce žije.(6.7.2007)

 • tron
  **

  Kiplingovu Knihu džunglí som čítal, ale je to jedno, pretože tento film s ňou nemá veľa spoločného. Maugli vyrástol a v džungli bojuje s divákovou nudou. A nevyhráva. Nepomáhajú ani solídne podporné roličky otcovského Sama Neilla (JURSKÝ PARK), slizkého Caryho Elwesa (HORÚCE STRELY) a komického Johna Cleesea (Monty Python). Slušná výprava nezachráni nefungujúci čudný žánrový mix. Nie je to kvalitný dobrodružný film, ani detské, hravé, rodinné dobrodružstvo.(30.10.2004)

 • Pohrobek
  **

  Velkorysé, již třetí filmové zpracování slavných Knih džunglí, v němž si dali tvůrci záležat minimálně na geografické autentičnosti, pročež byl film natáčen v indických reálích za nepředstavitelných veder a jen za vodu bylo vydáno na 70 000 dolarů. Asi i to se podepsalo na nepříliš vyrovnaném a povedeném filmu.(4.5.2005)

 • kingik
  ***

  Tohle se Stephenu Sommersovi tak úplně nepovedlo a adaptace slavné knihy dopadla žalostně. To Kiplingova kniha měla kouzlo a jeho protagonisté měli životnost, ale v Sommersově podání to všechno prchlo do dáli. Technická stránka filmu je na tom lépe a Jason Scott Lee v hlavní roli se dá akceptovat, ale všechno je to takové povrchní. Sommers není typem režiséra, který by nějak složitě vybarvoval jednotlivé charaktery postav a rovněž neumí dialogové scény, ale daleko lépe pracuje s akčními scénami, které jsou mu evidentně bližší. Nebylo to nejhorší, ale do románové předlohy to mělo poměrně daleko.(24.11.2009)

 • anli
  ***

  Stephen Sommers se rozhodl natocit Kiplinguv roman a nazval to"Nova kniha dzungli".Myslel tim asi svuj novy pohled.No...scenar se knihy moc nedrzi,ale jako dobrodruzny film s romantickymi prvky celkem funguje.Hlavne proto,ze reziser opravdu umi vypravet pribehy a jak je videt,nepotrebuje mit za zady tym na specialni efekty.Realisticke a nadherne indicke exteriery je opravdu radost sledovat a kdyz se divak chvilemi nudi,muze se zamerit na ne.Ve srovnani s Disneyovskou klasikou prohrava,ale zase to neni tak hrozne.Je to prijemny,dobrodruzny ,rodinny film a u me to ma za slusnych 60%.(9.1.2011)

 • - Po několika týdnech natáčení zavládl ve štábu naprostý zmatek. Navíc se natáčelo až 18 hodin denně šest dní v týdnu. (Lynette)

 • - Představitel Mauglího Jason Scott Lee neměl moc času na přípravu na hlavní roli, což se týkalo hlavně oblasti jak zacházet s divokými zvířaty. Během natáčení ho jeden z vlků dokonce pokousal na hrudníku. (Lynette)

 • - Většina z herců i lidí ze štábu onemocnělo ve chvíli, kdy přiletěli do Indie, kde se film natáčel. (Lynette)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace