Major Maisner, svérázný policista a v současné době šéf Interpolu pro "střední Evropu a přilehlé asijské oblasti", nejprve brilantním způsobem dostane v Bangkoku asijské mafiány do blázince a poté se vrací do vlasti, aby se opět ujal svého místa ve Svitavách i v Praze, kde je pobočka Interpolu maskována jako psychiatrická léčebna. Před náměstkem ministra vnitra a kapitánem Hrubcem se však musí nejprve prokázat vytetovaným drakem. Ve skutečnosti totiž nejde o majora Meisnera, ale o jeho dokonalého dvojníka. Pravý major sedí ve vězení v Bangkoku, což zařídil právě náměstek s Hrubcem, kteří se ho chtěli nadobro zbavit. Jenže to neznají nezničitelného českého poldu. Tomu se samozřejmě podaří uprchnout a v přestrojení za asijského zemědělce dorazí do vlasti. Ani on, ani jeho dvojník, nemají o tom druhém nejmenší ponětí, což vede k celé řadě omylů, záměn a nedorozumění. Náměstek s Hrubcem se sice pokusí dvojníka přinutit, aby skutečného Meisnera zabil, ten to však nedokáže. Místo toho zřídí na policejní stanici tajný nevěstinec, kam se mu podaří naverbovat nejen věčně neukojenou psychiatričku Kudlákovou, ale také starostovu ženu. Bláznivé situace a překvapivá odhalení se kupí takovým tempem, že občas ztrácí přehled i sám Meisner. Přesto však dokáže dotáhnout celou záležitost s dvojníkem do absolutně nečekaného a pochopitelně zdárného konce. (oficiální text distributora)

Le_Chuck

Ja tomu asi nerozumiem, možno mi niečo uniká, ale poznám ľudí ktorí sa na tom zabávali. Kôli nim dávam tu jednu hviezdu, lebo ich mám rád. Škoda, že tu niesú registovaní, trocha by sa to tu oživilo. ()

sud odpad!

Zatímco jednička je v rámci objektivity slušný průměr a dvojka zábavně špatná, trojka je (mírně řečeno) někde jinde. Podezřívám Jaroslava Soukupa a jeho scenáristický tým, že museli během psaní tohoto filmu v Bohnicích skutečně pobývat. 0%. ()

MM_Ramone odpad!

Snímok "Byl jednou jeden polda" je českou variáciou na populárne americké komédie zo série "Policajná akadémia". Režisér Jaroslav Soukup si povedal, že by mohlo mať úspech u česko-slovenského publika, keď skopíruje pôvodný americký nápad, ktorý bol priaznivo divácky prijatý po celom svete a dočkal sa mnohých pokračovaní. V roku 1995 sa mu podarilo získať financie a natočil komédiu "Byl jednou jeden polda". Keďže si to našlo svojich divákov, tak o dva roky sa objavilo druhé pokračovanie s názvom "Byl jednou jeden polda 2: Major Maisner opäť zasahuje". Ani pôvodný film nebol nič moc, avšak táto druhá časť už bola len zúfalý odpad! No i napriek tomu natočil Soukup v roku 1999 tretiu časť "Byl jednou jeden polda 3: Major Maisner a tancujúci drak". To bol už našťastie koniec tejto poldovskej série. Bol to mega maxi odpad! ()

Wacoslav1 odpad!

Tohle uz je hruza demence na entou ve srovnani s druhym dilem je proti tomu dvojka jeste slusnej film serie ktera mela potencial tak maximalne na jednicku uz je proste v zumpe a ani Potmesil to tu nevytrhl otres a odpad! ()

-bad-mad-wolf- odpad!

Zatímco první díl byl relativně ucházející blbina a druhej se dal s trochu sebezapření aspoň vydržet, tady už Soukup líže dno a chutná mu to. V osmdesátkách tenhle režisér natáčel neškodný, ale upřímný, dobově ocejchovaný a do jistý míry trefně vypovídající filmy o mladých (a pro mladý), v devadesátkách si zjevně nechal veškerej cit pro sympatickej film někým zprivatizovat. Všimli jste si, že v jeho pozdějších dílech jsou všichni chlapi chodící karikatury, případně zcela retardovaní idioti a všechny ženský nadržený, tupý kurvy? Všichni dohromady se držej za ruce v zápletkách, který maj hodnotu podprůměrnýho hospodskýho fóru. Zlatej Discopříběh... ()

paascha odpad!

Tohle už snad ani nelze nazvat odpadem, nboť i odpad může urazit srovnání s tímto pseudofilmem. Pan Soukup tímto kouskem potvrdil mou hlubokou averzi k jeho tvorbě, která začala kultizací cigoše Sagiče a skončila tímhle. To je peklo, opravdové peklo. Ještě že jsem hodný a do pekla nepůjdu:-))) ()

Fiftis

Tak toto už je fakt trapas. Opäť si pamätám, že aj tento diel ma v mladosti bavil, bola iná doba. Ale 90tky sú už preč a pri súčasnom zopakovaní celej trilógie musím konštatovať, že som pri sledovaní dosť trpel. Pritom si to pamätám úplne inak. Holt 20 rokov dozadu. Áno, pochváľme, že na českú komédiu navyše z roku 1999 zvládli "zrkadlenie" Maisnera dokonale. Akoby skutočne vo filme hrali dvojičky Potměšilov. Jeden z nich je však nechutne až odporne otravný, až má človek chuť hodiť do monitora papuču. Tu už vás neteší ani tá legendárna znelka ukradnutá z Ružového pantera. Práve naopak vás skôr deprimuje, akoby sa sa nachádzali na kare. A toto skutočne kar bol. Kar tejto českej trilógie. ()

Rover

Já jsem asi divnej, ale mě to v rámci mezí bavilo. Jedna hvězdička je za Janu Synkovou. HUDBA: ani se mi nechce zjišťovat autora, byla totiž naprosto katastrofální - ta závěrečná píseň - to jako mysleli vážně?? ()

salahadin odpad!

No tak tohle je teda kauf.............omlouvám se za tento bezduchý štěk...holt v tomto případě - jaký film, takový komentář, heh. ()

Stegr odpad!

0% - Tak jak mě nadchli nablblí Policajti z předměstí, tak tahle trilogie podobného ražení jde úplně mimo mě (spíš mimo každého)... ()

mzss1 odpad!

Opět o něco horší, tentokrát o dost, tudíž to je nekoukatelný film, který má minimum kladů a moc toho nezaujme. Divím se, že něco takového mohlo jít k nám do kin. Celkově za mizernou snahu hodnotím na 9% = odpad! ()

DJ Obelix odpad!

Ani jednou jsem to nebyl schopen dokoukat do konce bez alkoholu nebo psychické újmy. Trojka není vaření z vody, ale z močůvky... ()

kingik

Třetí pokračování české crazy komedie o policajtech je natolik "crazy" až mu to vlastně škodí. Major Maisner bude mít svého identického dvojníka z řad zločinců a tak dojde k řadě záměn, trapasů a omylů. Ladislav Potměšil do své role překvapivě neinvestoval tolik hereckého umění, jak bych čekal a dvojníky od sebe nijak výrazně neodlišil, zahrál je skoro stejně a tak ztížil orientaci v nich.Ve formě je však šílené duo Sypal & Moravec, které v psychiatrické léčebně spřádá svoje zákeřné plány. Nápad s dvojníky sice nebyl využit maximálně, ale jak se říká, konce dobrý, všechno dobré. Odklon od původního záměru parodovat americké policejní komedie po česku je tady nejpatrnější. Trojka už nechrlí gagy takovou kadencí,ale přesto je výrazný posun k vlastní invenci dost znatelný, i za cenu nepříliš atraktivních lokací Svitav, méně nápaditého scénáře a slabšího Potměšilova výkonu. Majora Maisnera bychom se prý možná mohli dočkat ještě počtvrté a pokud ano, jsem za vypilovanější scénář a brilantnější komické situace. Zatančit si s drakem však neodmítnu ani tentokrát. 60% ()