Hook

V ambiciózním dobrodružství Hook od úžasného Stevena Spielberga hraje Robin Williams dospělého Petra Pana a Dustin Hoffman nechvalně proslulého kapitána Hooka. O zábavu se postarají také Julia Robertsová v roli víly Zvonilky, Bob Hoskins jako pirát Smee a Maggie Smithová coby babička Wendy, kteří musí stárnoucího právníka Petra Banninga přesvědčit, že byl kdysi legendárním Petrem Panem. A tak začíná nové dobrodružství, v němž se Petr vydává do země Nezemě, aby ochránil své dvě děti před kapitánem Hookem. Cestou znovu objeví sílu představivosti, přátelství a kouzel. Nová verze klasického příběhu, určená dětem všech věkových kategorií, byla v roce 1991 nominována na pět Oscarů včetně kategorie nejlepší vizuální efekty. (HBO GO)

Brain-D

Naprosto zdařilá pohádková adaptace o Petru Panovi. Dustin Hoffman byl k nepoznání, Julia Roberts k zulíbání a Robin Williams takový ten klasický hrdina pro děti. Doporučuju všemi 10ti pro vánoční večery při svíčce. ()

Sany33

Príbeh: Zlý kapitán Hook unesie deti Petera Benninga v domnení, že je Peter Pan. Ten tomu nemôže uveriť ale všetko nasvedčuje tomu, že jeho minulosť je skutočne pevne spätá s Neverlandom. Herecké obsadenie: Večná škoda herca akým bol Robin Williams. Vždy, keď si takto retrospektívne pozerám staršie jeho filmy ma obalí vlna ľútosti a nostalgie súčasne. Prevedenie: Ako malé dieťa som to žral Spelbergovi aj s navijakom. Keď som si film pozrel teraz niesol som sa viac menej na vlne nostalgie a tak som si ho užil zas na plno. A tak niektoré scenáristické chyby alebo patetickú zápletku či koniec dokážem odpustiť. Čo ale nedávam je český dabing z prelomu tisícročí. Ten ma tak neskutočne iritoval až som mal nutkanie sa na to vykašľať. Ale našťastie som to neurobil a finálna emócia bola viac ako pozitívna. Pridaná hodnota: Dokonalý nostalgický príbeh s Petrom Panom. 96% ()

mirec88

Moja obľúbená rozprávka :) Ale vážne, vždy som mal rád tento film, ktorý mi už ako dieťaťu priniesol nádhernú neopakovateľnú atmosféru, akú vie urobiť len Majster Spielberg. K príbehu - jednoduchý, milý, rodinný s morálnym nenúteným ponaučením a s naozaj krásnou vílou Juliou Roberts a nepríjemným kapitánom Hookom - výborný Dustin Hoffman. Páčilo sa mi pre mňa určite netradičné obsadenie Robina Williamsa do úlohy Petra Pana, ktorá mu nakoniec aj pristala - neviem prečo, ale pripomenul mi Otca v sukni :) ()

vyfuk

Hook je trochu scestný film, než od Stevena známé. Je to spíše takového něco rodinného a Steve chtěl asi splnit dětstké sny, které on v dětství neměl. Poté jsem zjistil, že posledních dvacet minut jsem jako malý viděl mnohokrát, ale nikdy jsem nevěděl odkud. Hook je v podstatě takové pokračování toho co se stalo v původním příběhu. Některé scény trochu zmatené. Kopytem sem, kopytem tam se jedná ho chvalitebný rodinný, či pohádkový film pro děti na svátky, ale z přímého hlediska musím říci, že se Steve šlápl malinko vedle. ()

Ravi

Petr Pan ve Spielbergově vydání má své kouzlo a nenajdete v něm mnoho typicky amerických klišé. Povedl se a určitě jeho shlédnutím neztrácíte čas. Vzhledem k tomu, že opravdu dobrých pohádek je poskrovnu, musím ohodnotit vysoko 75% = 4/5 ()

JohnSmith

Po všech stránkách nepříliš povedená pohádka. Za prvé, je to nuda. Za druhé, výprava na Spielberga dokonce žalostná. A herci? Williams nemastný neslaný a Hoffman jako záporná postava hodně šetřil na svém umu. O mini Julii nemluvím. ()

Kalidor_

Viděl jsem kdysi kousek tohoto filmu a přišel mi takový nadprůměrný. Teď po letech jsem ho shlédnul poctivě celý a prostě bomba. Trochu podceňovaný film, mé srdce si získal celé. Možná i tím, že jsem táta, jsem z tohoto Spielbergova filmu nesmírně dojat a okouzlen. ()

Madlene

Pro tenhle film jsem vzdycky mela zvlastni slabost... Obzvlaste si pamatuji jednu repliku..."Zabijte ho, ale at nekrvaci na ty boty!" ()

standsiller

Videopožičovňa mesta Trstená , rok 97, rozum sotva vyvinutý na to aby dokázal poskladať vetu, podvečer a rodinná fotelka. Starká zaspala, starký pohľadom mapoval skôr praskliny na stenách ako Spielbergovu snahu zabaviť celú rodinu, otec si viac užíval slané tyčinky ako film a mame tvoril film iba zvukovú kulisu pri štrikovaní. Mne sa páčilo prostredie a Hookova luxusná nalepená mustáž. Sestre babrať sa v nose. ()

Smileface

Hook není vyloženě špatný film,avšak Steven Spielberg který se chtěl všem zavděčit splácal dohromady až příliž mnoho "vrcholných momentů",barev a také stopáže(rozhodně pro děti).Za postavu Hookova pobočníka který je opravdu skvělý si ale film minimálně tři hvězdičky zaslouží. ()

Sdoom

Hezká pohádka pro děti asi tak do 13 let. Přísně vzato, pro dospělého diváka se tu moc zajímavých scén nenajde, ale zase je fajn vrátit se do dětství a neřešit naprostou naivitu filmu. Nicméně na Spielberga je to prostě slabé a i pohádka může být vtipná a inteligentní. Tahle nesplňuje ani jedno, takže 3 hvězdičky jsou fakt maximem, co můžu Hookovi dát. (4k UHD blu-ray, orig.) ()

PALINO

Jedna z vecí, ktorú musím na HOOKOVI pochváliť je, že jeho tvorcovia pristúpili k známej látke veľmi originálnym spôsobom a aj keď by som si samozrejme rád pozrel i Spielbergov verný prepis Petra Pana, nápad natočiť film s už dospelým Petrom je takisto veľmi dobrý. Spielberg sa trošku odvážne dlho venuje dianiu v reálnom svete a do Krajiny-Nekrajiny nás pozýva až po takmer 40 minútach, no ako režisér túto časť filmu určite zvládol a zároveň ňou skvelo navnaďuje na nefalšovaný zážitok z toho, čo nás bude čakať v Krajine-Nekrajine. A tu je asi najväčší kameň úrazu, pretože spomínaný zážitok neprichádza v plnej miere. Krajina-Nekrajina síce nie je spracovaná zle, ale pôsobí na môj vkus až príliš umelo, v mnohých záberoch je cítiť, že sa nachádzame v štúdiu, skrátka Stevenovi sa nepodarilo vytvoriť svet, ktorým by dokázal pohltiť diváka tak, ako sme zvyknutí z jeho iných filmov. Ale dosť bolo kritiky, HOOK je pre mňa rozhodne dobrým filmom, ktorý si kedykoľvek rád pozriem, Robin Williams i Dustin Hoffman sú vo svojich úlohách vynikajúci a občas nám Steven ponúkne i niekoľko momentov, pri ktorých sa tají dych, ako napríklad scéna, v ktorej si malý černoško prezerá dospelého Petra, aby zistil, že je to naozaj Peter Pan a do toho hrá prekrásna hudba Johna Williamsa, ktorý (ako býva u neho zvykom) obohatil Spielbergov film množstvom vynikajúcich hudobných motívov. ()

Han22

Asi budu za blbce, ale tuhle pohádku naprosto miluju. Williams měl krásné dramatické role a pro podobné dětinskosti, jaké začal natáčet počínaje tímto filmem je ho škoda... jenže je tu prostě úžasný, stejně jako Hoffman jako Hook, Robertsová jako víla Zvoněnka a další herci. Spielbergovi se podařilo, že přitom vždycky roztaju - vždyť stačí najít šťastnou myšlenku a dokážeš cokoliv, třeba i létat. No není to krásný? ()

iXtr3m3

Americká klasika sa stala aj mojou klasikou spolu s Goonies. Zásluhu na tom majú hlavne Williams, ktorý je ako vždy úžasný a taktiež Hoffman, ktorý je tiež legenda. Roberts len do počtu. Rozprávka ako u nás Perinbaba... :) ()

cold

Hvězdné obsazení a ještě hvězdnější režisér nezaručují hvězdný film. Promiňte, ale tento je vyloženě nuda. 2* ze soucitu. ()

DocBrown

Nojo, je to takova infantilni slatanina, ani pohadka, ani realny svet. Ale to vizualni zpracovani je uzasny, Hoffman s pobocnikem Hoskinsem to zachranuji ... jo a Roberts ma fakt pekny nohy (no a od ty doby uz se mi taky nikde nelibila). Ale stejne se na to musim vzdy znova podivat, abych nasel toho Phila Collinse (rok 2011 : HURA, NASEL JSEM HO). 55% ()

Joe Wright a „Peter Pan začíná“

Joe Wright a „Peter Pan začíná“

16.11.2013

Svérázný britský režisér se prosadil hlavně adaptacemi literárních klasik (naposled rozporuplně přijatá Anna Kareninová). Zdá se, že si tentokrát dá pro změnu něco lehčího, víc zaměřeného na rodinné… (více)