V trochu melancholicky laděné komedii sledujeme další osudy pana Petra Voka z Rožmberka. Někdejší pověstný milovník a bonviván ve věku třiašedesáti let ovdověl. Ztrátu o hodně mladší manželky nese těžce a zdá se, že ho v životě už nic nepotěší. Věrní přátelé a sloužící podnikají všechno možné i nemožné, aby mu pozvedli náladu, někdy z toho ovšem povstanou zajímavé situace: jako třeba tehdy, když mu seženou zaručeně pravou mořskou pannu. Podaří se někomu vyléčit pána z letargie? (oficiální text distributora)

zette

Jsem asi jeden z mala, komu je blizsi Ruzek nez Kopecky. Ani on vsak nezachranil tento film od obrovske nudy, ktera me provazela celym filmem... ()

dr.fish

Také souhlasím s tím, co napsal monolog, ale také souhlasím s tím, že je to velká nuda. Je to asi tím, že film postrádá nějaké ústřední téma, skáče ze scény do scény a téměř nedává smysl. Divák se snaží s někým ztotožnit, ale příběh netečně proklouzává prsty a ani Růžek, ani ostatní to nedokážou zachránit. I když vím, co tím chtěl básník říci, přesto se ptám: Co tím chtěl básník říci? ()

sator

Stáří změnilo pana Voka tak že byste v něm Kopeckého ani nepoznali... Jiná poetika než 1. Díl... Mořská panna Monika Hálová.. Kateřina z Ludanic (Drahokoupilová) se vdala za Petra Voka (Růžek), kterému v té době bylo 41  let v době kdy jí bylo mezi 14-15 lety. Marii Drahokoupilové bylo v době kdy ji hrála 38.a Martinu Růžkovi 61.Co film nezachytil byla její duševní nemoc která se projevila krátce po svatbě a Kateřina, ač téměř o 30 let mladší, umírá v 35 letech,10 let před smrtí Petra Voka. ()

noriaki

Tady je krásně vidět, jak skvělý herec byl Miloš Kopecký. S ním před kamerou to první díl dotáhl na nadprůměrnou komedii, bez něj se druhý díl utopil v marnosti a jalovosti. U ostatních kategorií není propad tak výrazný, ale přesto stále viditelný. Film je bez atmosféry, bez krásných žen, bez vtipu a bez lehkosti. Zbytečné pokračování. ()

Compadre

S první dílem absolutně nesrovnatelné. Výborný humor a postava Miloše Kopeckého jsou nenávratně pryč. Nic moc dobrého tenle snímek nepřinesl. ()

baroko

Jelikož je film z mého kraje, nemohu než jej mírně nadhodnotit. Ale má pravdivě melancholickou atmosféru lidského nasycení životem, bilancování a odcházení - Commedia finita. ()

KarKulA

Ač slabší a ne příliš akční děj, Růžek má jako stárnoucí pan Vok bezesporu svůj šarm a osobní kouzlo. Navíc mi film něčím připomněl atmosféru zlaté éry francouzského historického filmu. ()

Vitoraz

Naprosto nepovedené pokračování musím souhlasit s Šandíkem že stáří Petra Voka vypadalo opravdu jinak velmož jenž hybal celou evropou a na zámku v Třeboni se sjížděli ti největší své doby to určitě nevypadalo jako ve fimu Pan Vok odchází.A opravdu velká škoda nevyužitých tolika výborných herců a skvělého námětu.Dalo se natočit určitě něco lepčího a nebo se to vůbec nemělo točit a hlavně Martin Růžek nejni Milda Kopecký-kostýmy,herecké obsazení dávám * ()

klúčik

Samozrejme, že aj mne sa viac páčil prvý diel. Je veľmi ťažko porovnávať pána Voka ( Kopecký - Růžek ), každý je iný. Ale mňa zaujalo pár monológov, ktoré na dobu vzniku boli dobré : "bez pasu cez hranice - chodiť ako sa mu zachce?" alebo " já bych rači knihu přání a sťížností". Nepáčil sa mi záver filmu, akoby nevedeli čo s tým , tak to rýchlo ukončili. Ja dávam 50%. ()

wosho

Výměnou hereckého protagonisty se změnilo i celý vyznění snímku. Dvojka je více melancholická a Růžek se do své postavy stárnoucího milovníka života přesně hodí, byť vidět v ní M. Kopeckého by mohlo být zajímavé. Jinak kvalitou je snímek na stejné úrovni, coby první díl. ()

Paity

Martin Růžek už pochopitelně není pan Vok, ale zaśe na druhou stranu je nutné říci, že vzít roli po Miloši Kopeckém je prostě hodně těžké. Přesto si Růžek určitou noblesu do filmu přinesl a tak nedělá "Rožumberkům ostudu." ()

mira007

Zatímco Kopeckého Vok byl zábavný rošťák tak bohužel Růžkův Vok je melancholický depresivní smutný nezábavný ... tak asi takový je rozdíl. Dvě slabší hvězdy za obsazení a řekněme výpravu. ()

Brejlil

Moc mě tohle nebaví. Melancholie stárnoucího Voka tady možná je, ale utopená v zoufale nevtipných scénách. Kromě toho mně u takovýchto filmů děsí jejich radikální odklon od jakékoliv historie (nejen v ději, ale také v reáliích). ()

Haniczka

O dlouhých zimních nostalgických večerech se na to dá koukat. Herci dobří a to že scénář pokulhává a zakopává jako pozdně renesanční opilecký pobuda po nádvoří Krumlova, to se dá i odpustit. ()

Vesecký

Slaboučké tři hvězdičky, možná jsem se měl přiklonit ke dvěma. Kde byly ty časy, kdy Steklý natočil Švejka. Tohle byla poněkud nostalgická komedie, byla-li to vůbec komedie, pár násilných vtípků. Pak Vok v druhém dílu představován Martinem Růžkem je poloviční Miloše Kopeckého, ale ten by asi toho starého Voka tak smutně nezahrál. Ta třetí hvězdička u mě je možná díky té historické vložce o snaze vlivných špiček rakouské a církevní politiky odstranit z pražského Hradu Rudolfa II. On Rudolf II. je zde ovšem vykreslen mnohem pozitivněji, než si ve skutečnosti zasloužil. Ale ke konci mu už zdraví nesloužilo a bylo by snadné prohlásit ho za neschopného vlády... Skoro jako... Ale já nic neřek. A nakonec se oslavoval nový král. Herci neměli moc co hrát, skoro ani jako by neměli moc do hraní chuť... ()

pipapa

Podle řady době neodpovídajících rekvizit a hlášek jde spíše o jakousi umírněnou/komorní/nostalgickou parodii na dané téma. Hráběnka (Janžurová) celý film v jedněch hadrech? V parodii se to snese...Příjemná oddychovka se skvělým hereckým ansámblem - Růžek, Sloup, Větrovec aj. ()

vojo

Súhlasím s monologom. Mne sa tou melanchóliou a postupným zmierením s približujúcim koncom tento film páčil. ()