Želvy Ninja: Mutantí chaos

• USA Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem (více)

Kdyby nepřišli do kontaktu se záhadným zeleným slizem, byli by obyčejnými želvami z kanálu. Kdyby nepotkali zmutovaného krysáka Mistra Třísku, nestali by se mistry bojových umění a jmenovci legendárních renesančních umělců – Donatello (Donnie), Michelangelo (Micky), Leonardo (Leo) a Rafaelo (Raf). Jinak jsou to ale úplně normální teenageři, kteří milují dobrodružství a nesnášejí nudu. Té mají poslední dobou poměrně dost, protože Mistr Tříska je úzkostlivě střeží v jejich kanálovém doupěti. Má totiž celkem oprávněný strach, že by je lidi nepřijali. Jenže i sebelepší opatření má své skuliny a jednou takovou želví kluci proniknou a narazí na April, obyčejnou lidskou holku, která sní o tom, že se stane neohroženou reportérkou. Spolu s ní se rozhodnou vyrazit po stopách Supermouchy, tajemného vládce podsvětí, na kterého je policie krátká. April věří, že díky tomu konečně prorazí, a želví kluci zase doufají, že jako superhrdiny je svět snáz přijme. Nikdo z nich bohužel nepočítal s tím, že Supermoucha je obklopen armádou zmutovaných bouchačů, kteří se takových zelenáčů rozhodně neleknou. (Cinemart)

Tusak

Nechcem hovoriť, že som sklamaný, ale vlastne trochu som. Audiovizuálne je to veľmi dobré, aj napriek nie tak podarenému dizajnu samotných korytnačiek. Príbeh mi veľmi nesedel. Samotná cesta aj vývoj príbehu mi neprišli až tak dobré ako som čakal. Je to skôr pre tie deti. Dúfal som v lepšie finále, lebo z toho čo som dostal som nebol úplne uspokojený. Od Ninja Korytnačiek som čakal trochu viac. 6,5/10 ()

MarekTulen

Nemusím Želvy Ninja, ale tady mě ze začátku překvapovali, bavili a já si říkám, to nic co má dneska originální animaci nejde pokazit ? Řekl jsem to předčasně a film začal zpomalovat, odbíhat z tématu k tématu a v příběhu jsem se totálně ztrácel. Mutantí chaos vzali fakt doslovně a ke konci jsem nevěděl co se děje, a to jsem fakt velký fanda chaos her a filmů. I tak je to skvělá jízda s parádní animací, kterou byste měli letos vidět. ()

Flammarion

Když jsem se jedno dopoledne rozhodoval, co dál dělat, želvy byly jasná volba. Škvrně rozhodlo a probudila se nostalgia. Mám pro zelenáče slabost a přemlouvání nebylo těžké.  Nevěděl jsem nic. Neviděl jsem nic. Usadil jsem se na zadel. Potemnělo... Co to kurva udělali s mejma želvama? Kde je kurva ta kozatá zrzka? Místo toho tu máme tlustoprdku. Doslova idol každého týnejdžra. A hádejte co? Jo, jo, je černá. „To je Apríl? Ne April vole“. Fakt nekecám. Už dojebali i ty ninji. Ty mindži.  Fajná animace ani poslouchatelný sound to nezachrání. Mistr Troska je přecitlivělej ušoplesk a Rockstýdy a Bíbob jsou mindží kámoši. Proč ty vole. Proč?  Cácorka se ale bavila. Bez kontextu. Neřeší detaily a odchází se zážitkem a já vlastně taky. Želvy Mindža už nejsou, co dřív... ()

drsny_hery

Z nostalgie jsem vzal do kina syna, který je přesně ve věku, kdy jsem sám Želvy žral. Potatil se a žere je taky. Komiksová animace líznutá cyberpunkem se mi moc líbila, bylo to vtipný a první půlka utíkala svižně. Pak se to nějak scenáristicky sesypalo a já se modlil za brzký konec. Že April bude oplácaná černoška a Tříska zaprděnej Pepa Smolík, bych ještě toleroval. Taková je doba. Ale obejít kánon a vynechat příběh Hamata Yoshiho a úplně odstřihnout postavu Trhače? To je příliš. Ale největší zářez filmu dává český dabing. Je rok 2023 a děti znají americkou popkulturu. Nemusíme jim uměle cpát narážky na dávno mrtvou Vondráčkovou, Nedvědy nebo ukňouranýho kajícníka Ztracenýho. ()

jirikzaboj

Velkolepá animace tvůrců Moralesovo Spider-Mana spojená se scénářem Setha Rogena mě na film lákala nejvíce. Těšil jsem se na docela urvaný film ze řetězu, který se nebude bát humorem zajíždět možná mírně za hranice. Bohužel už z prvních trailerů bylo jasné, že to asi tak úplně nedopadne a po zhlédnutí v kině ani nedokážu konstatovat, jestli je cílovka pro ty nejmenší,  či young adult diváctvo a to je škoda. V jádru příběh působí docela obstojně, zápletka dává smysl, ale postrádá jakoukoliv originalitu a vy filmem jen tak prolétnete. Za hodinu a půl jsem si nedokázal oblíbit jedinou postavou, jelikož se jedná spíše o variaci skečů s prázdnými charaktery, tudíž nemáte sebemenší šanci se s nějakou více sblížit, nebo ztotožnit. Bohužel i ty vtipy jsou velice prázdné a nepomáhá tomu velice špatný dabing a rádoby vkusné počeštění popkulturních hlášek, které jsou mnohem horší, než keře Haliny Pavlovské. Nakonec alespoň ta animace za něco stojí a noční New York s hlavní pojenou zelenou barvou má své momenty a spousta hlavních postav a příšerek vypadá také obstojně. Menší výtku bych měl k nahodilým postavám a k pouličním padouchům, kteří v tom kontrastu vypadali skoro všichni stejně a působí to v docela nádherném vizuálním prostředí dost odflákle a rušivě. Ve výsledku jde o těžce průměrnou záležitost, která se určitě do top animáků těchto šikovných tvůrců nedostane. Nemohu nabít dojmu, že to mohlo přistát rovnou na streamingu. V kině to tak opulentně jako spiderverse nevyznívá a konec konců nepřístupný originální dabing v české kino distribuci na efektu a dojmech také rozhodně ubral. Zkusím to ještě jednou, až to bude na VOD a tentokrát v originále. Přesto si nemyslím, že se výsledná kvalita filmu výrazně zlepší. ()

Blutwurst

Amici uz nevi jakou kravinou prebit predchozi kraviny tak vsechno zenou do fantasmagorii, kde porad nekdo jeci a rapuje a je hustej kamo a tak... jinak hezky nakresleny. ()

555borac555

To první co mě zaujalo byla animace. Inspirace Spider-Manem: Paralelními Světy je zjevná, ale v jádru je animace jiná. Oproti tomu je to méně zběsile a přehlednější. Film jede ve velkém sazení popkulturních referencí. Mě osobně se tohle líbilo, ale na někoho to množství mohlo být trochu moc. Zajímavé byly v českém dabingu změny referencí amerických osobností na české.  Skvělý je jak originální soundtrack, tak použité písničky. Nelíbilo se mi, že April změnili jak fyzicky (to, že má jinou barvu kůže mě už v dnešní době asi ani neštve), ale hlavně osobnostně a povahově. Oproti tomu želvy působí opravdu jako 15 letí týnejdžri. Hlavně nejsou dvou metrový jako v těch posledních live-action filmech.  Celkově je to ze mě dobrý animák s originální nevsedni animací. Pěkných 7/10. ()

jara12

Seth Rogen se rozhodl natočit nový animák, a tentokrát si bere na paškál Želvy Ninja. Už na první pohled musí každý chválit nápaditou animaci, která si bere inspiraci animovaným Spider-manem, a zároveň dodává spoustu své vlastní kreativity. Jelikož jsou zde Želvy trochu mladší než obvykle, hraje to dost na dětský humor, který nemusí sednout každému. Úplně tomu nepomáhá možnost jít na tento snímek pouze v dabingu, který se opravdu nepovedl. Co se ale povedlo je uvést do světa 90minutový nápaditý snímek o sympatických hrdinech. ()

KimCid

Netušil jsme že mě v téměř 50 letech bude bavit animák. Úžasný vizuál ,puberťácký humor a skvělá retro hip hop hudba, kdy ještě stála za to. Určitě musím vidět několikrát, protože v jednom záběru moc dění. A už se těším na pokračování. ()

Raziel88

Jako fanoušek Teenage Mutant Ninja Turtles , jsem  nemile překvapen co Seth Rogen a jeho tým udělali. Třískovi nikdo neřekne pokud vím v celém filmu jménem, pouze Tati. April  se rozhodli  změnit na podsaditou a malou černošku s brýlemi  a teenagerku. Původní April byla vždy dospělá a nikdy černá ani v původním komiksu. Mimochodem  původní April O'neilová je podle  manželky Kevina Eastmana , April Fisher Eastmanové a ta není ani trochu snědá, přesto se  někteří lidé ohánějí rasismem , když si lidi stěžují na tu změnu. Nevím co je to za moderní zlozvyk, že neustále mění už dané věci co se ras charakterů a  příběhů týče. Rocksteady a Beebob taky mají úplně jiný příběh. Prý byla  původní idea želv moc temná. Co si pamatuji ze seriálu z 1987 nikdy se neostýchali použít silné slova když Trhač mluvil s pochopy Rockem a Bobem. Celkově mě ten film přijde až moc  FF  Family Friendly a Social Correctly. Když by někdo řekl, že byly původní želvy moc násilnické, pro boha my jsme na tom vyrůstali a milovali jsme je protože to mělo ten drive. V tomto filmu to prostě není. Dokonce i  seriál z roku 2012 se toho držel. Jsem zvědav jak budou pokračovat. ale přijde mi, že tohle je slepá kolej . Kdyby řekli že to není canon tak bych to bral. Ale obávám se že není. Je tam pár dobrých scén ale vše to utápí ta rádoby všude politická korektnost a  buďme na všechny hodní. Když pominu vše okolo  nejvíc to zabíjí konečná scéna. Škola. Jackie Chan  exceluje svými pohyby. ()

Rascal_

Nostalgie mě přivedla ke zvědavosti, jak celý restart dopadne. No a radost z toho tedy nemám. Absolutně se mi nelíbilo odvyprávění příběhu. Z konceptu utajených strážců směrem k mapování puberty nactiletých. O to ale šlo že? V každém případě mě to neoslovilo. Za mě zklamání, asi stárnu. Nezbývá mi nic jiného, než pochválit animaci, ta byla vážně cool a tou to pro mě končí. ()

VladoCZ

Tak jsem zhlednul mutantni chaos a musim rict, ze tak, jak jsem si myslel, ze to zelvy maji po te posledni hranate 2D hruze spocitane, tak jsem prijemne prekvapen. I kdyz to neni film, co by mi urval koule na 5*, skvele jsem se bavil, velmi ocenuju animaci, mam rad osobitou stylizaci (viz posledni dva Spidermani nebo treba posledni Kocour v botach a zelvy zde EXCELUJI), ale libila se mi i hravost, lidskost, odlisnost a procitenost kazdeho charakteru...ja jsem si teda hodne hodne spravil chut a to ani nejsem totalni zelvi fanda, ale jen fanda...vyzdvihuju prociteny cesky dabing, casto vylozene skvele naroubovany na ceske realie misto otrockeho prekladu originalu a hvezdu navic za....nataceni zaberu na sirku...nevidane v dnesni dobe. Dobre proste. ()

TerezaH

Před nedávnem jsem vyrazila s mou malou sestrou do kina na Želvy Ninja s vidinou mého dětství a musím říct, že zprvu jsem byla naprosto zděšená, co to s nima provedli. Ale rychle jsem přišla na chuť té zajímavě zvláštní, až modelínové animaci. Viditelně se film snaží být co nejvíc puberťácký a chvílema je to už moc. Ale konec konců jsem na celý snímek koukala bez odchylky i se zájmem (opravdu mě fascinovala ta animace), sestřička odcházela z kina spokojená a já taky. ()

Covenant

Na filmu jsem byl se synem, a musím napsat, že jsem byl mírně zklamán. Ani ne tak dějem, který mě dokázal odkázat na dobu, kdy i já jsem si hrál na Donatella. Rušivým elementem pro mě bylo grafické ztvárnění filmu, které mým očím příliš nelahodilo. Jelikož však nejsem cílovkou a syn byl spokojen, tak dávám 3 hvězdy. ()

DonBohemian

První nový animovaný Spajdý mi přišel vizuálně revoluční, animačně hravý a nápaditý. Oproti němu byla dvojka přepálený natahovaný opruz. Želvy mají opět tu hravost, nápaditost a nebojí se jít svým neotřelým lukem až na hranu konceptartu. Spajdrmena předhánějí o celou velrybí délku s odvahou nabourat léta zajetý koncept želvy vs Trhač a jasně vymezení padouši. Smekám s usměvem, zatlačuji slzu dojetí a večer si to dám ještě raz. A co jsme snad ještě nikdy neudělal, je pochvala namixované hudby viz. automobilová honička. ()

EBBE

Uchopit želvy jako solidní brak pro náctileté? No jistě! skvělá a zábavná podívaná rozmáchlá mezi undergroundem a popkulturou. Díky za to, nejlepší film s želvama. ()

Tobias_Sin

Želvy ninja jsou sympaťáci, vykreslení je boží, stejně jako hudba.. S postavou April a Tříšky jsem měl trochu problém.. nu což, každý den není posvícení.. Jinak záporáci bezva! Jen tak dál!! ()

Teapac

Myslím že je to ta nejpovedenější animace od původního roku 1987.Nedávno jsem zahlédl na ,,Déčku´´ jiné želvy ninja. Animace hrozná příběhy podprůměrné. Toto bylo na tuto dobu opravdu krásně udělané. Scénář nic moc. Dabing s hláškami alá Helena Vondráčková apod. mi přišly trochu nepovedené do tohoto žánru. Dalo by se zapracovat lépe na překladu - ale budiž. Nelíbí se mi že má každá želvička jinou tvář a takzvanou muskulaturu. Vždycky byly želvy stejné proč to měnit ? Je to moje srdcovka z pořadu magion a ty originály asi nic nenahradí. Tento film je ale nejpovedenějším od této doby. Hrané nesrovnávám - u těch ke škoda slov i když filmy byly dobré. Ale vizuálně nic moc. Za mne z těch animačních druhý nejlepší hned po originález roku 1987. P.S. Pamatujete si kdysi na základních či jinýchakcích bylo maškarní ? - Vždycky jsem šel za všechny želvy stačilo jen vyměnit pásky :D a Donatello byl můj TOP :-) ()

Paramount oznámil řadu nových projektů

Paramount oznámil řadu nových projektů

12.04.2024

Jak si zatím v létě vede Hollywood?

Jak si zatím v létě vede Hollywood?

10.07.2023

Comic-Con čelí krizi

Comic-Con čelí krizi

24.06.2023

Je to pár dní, co pořadatel herní akce E3 oznámil, že se letošní i ten příští ročník ruší. Důvody jsou zřejmé, většina herních společností si začala pořádat své vlastní online konference, a když už… (více)