Kukačky

Česko, (2021–2023), 22 h 47 min (Minutáž: 52–59 min)

Série(2) / Epizody(26)

Seriál Kukačky vypráví příběh mladého manželského páru, který zjistí, že jejich syn není jejich. Když se dozvědí, že došlo k záměně, musejí se rozhodnout, co udělají. Žádné řešení není jenom dobré. Záměna dětí na malém městě se dotkne nejen rodin, kterých se přímo týká, ale i ostatních obyvatel. Vzhledem k tomu, že k záměně došlo v místní nemocnici, zasáhne osudová událost do života mnoha dalších. Abychom pochopili vazby a vztahy mezi lidmi ve městě, vyprávění se dotkne i událostí v minulosti. Lidé si totiž nesou svá tajemství i nenaplněné touhy, které v kritických chvílích vyplouvají na povrch. (Česká televize)

Jan.Cada1

Tak tohle se produkci České televize opravdu povedlo. Bezpochyby nejkvalitnější český rodinný seriál za poslední dobu. O jeho kvalitách dokazuje i jeho obrovská televizní sledovanost. Scénář, kamera, hudba i herecké výkony byly naprosto dokonalé. Děj je svižný, má drive a hrozně moc se mi líbily vložené retrospektivní části, které vždy vysvětlily aktuální scénu v přítomnosti. Díky seriálu vznikly hudební nahrávky jako The Path We Share a další, které dodávají celému dílu tvář a bez nich by některé části byly poloviční. Co ale stojí za můj největší obdiv jsou herecké výkony. Všichni herci podali své absolutní maximum a nedokážu si představit, co mohli herci udělat lépe. Nejvíce bych vyzdvihl Terezku v podání Marty Dancingerové, Martina (Marek Adamczyk), doktora Tesaře (Jan Dolanský), rodiče Holcovi (David Novotný a Sabina Remundová) a taky obsazení obou hlavních postav seriálu (chlapců) se povedlo. Jo a taky nesmím zapomenout na "dědka" Vladimíra (Petr Kostka), který taky neměl chybu. Čtyři hvězdičky dávám za až moc natahované některé díly (7-10) byly takové nemastné neslané a moc se v nich neudálo - děj se moc netýkal samotných chlapců, ale spíše rozvíjel ostatní postavy (což není špatně, jen to není moje preference). Seriál má velký potenciál a doufám, že tvůrci nám přichystají druhou sérii. Přeju jim hodně štěstí :) ()

filmsim

Základní premisa Kukaček napovídá, že se seriál bude zabývat především výměnou dětí a z ní vyplývajících otázek typu, jaké to má psychologické dopady na rodiče i děti, kdo za to může a jak se v této nepřirozené situaci zachovat. Ovšem tvůrci seriálu se rozhodli ústřední výměnu dětí přetavit v dojemné lidské drama, kde každá vedlejší postava má své místo a dostatek prostoru na to, aby Kukačky nebyly jen seriálem o záměně dětí, ale kronikou běžných lidí z města i venkova, jejichž životy se navzájem přímo i nepřímo ovlivňují. Výměna dětí je stěžejním tématem seriálu, ale Kukačky toho divákům nabízí mnohem víc. 8/10 Více v mé recenzi na webu Fandíme Seriálům. ()

kukkik

Moc pěkný český seriál. Kamera, obsazení i děj super. Na 5 to za mě sice není ale rozhodně by neměl seriál uniknout pozornosti českého diváka, jelikož takto kvalitních počinů je v tuzemské produkci stabilně pomálu. Moc jsem si Kukačky užil, emoční balzám na duši, v téhle době tolik potřebný. 4/5 ()

bari68

Bezpochyby seriál roku, a určite aj jeden z najlepších aké sa za poslednú dekádu aj natočili. Znovu, asi už po 153x, bravo Českej televízii a jej dramaturgii. Film stavia pevné základy na príbehu, aký každého chytne, ale hlavným hybateľom úspechu sú herecké výkony. U mňa hlavne Novotný-Remundová. Ostatní veľmi zdárne sekundujú. Seriál, ktorý pritiahol k televízoru deti, starách, rodičov, či teenagerov. ()

Snorlax

Mohla z toho být skvělá minisérie, takto se některé díly točí na místě a nikam neposunují děj. Na druhou stranu jsem se ráda podívala na velice dobré herecké výkony. A definitivně beru zpět, že nemáme šikovnou mladou českou herečku, Denisa Barešová tohle mnohaleté prokletí českého filmu konečně zlomila. ()

• Natáčelo se v Praze a jejím okolí. Lokace jsou Praha - Klánovice, Hradové Střimělice, Stříbrná Skalice, Slapy (motokros), nádraží Ledečko, ZŠ Černošice. Od námětu po napsání posledního dílu uběhly skoro dva roky. Natáčelo se pak s přestávkami skoro rok. (rakovnik)
  • Premiéra epizody se s počtem 1,58 milionu diváků stala nejsledovanějším pořadem večera a rovněž celého dne. (rublik05)
  • Premiéru epizody sledovalo 1,1 milionu diváků starších 15 let, jednalo se tak o nejsledovanější pořad večera a rovněž celého dne. (rublik05)

12. Ceny české filmové kritiky - nominace

12. Ceny české filmové kritiky - nominace

04.01.2022

Dnes byly Sdružením české filmové kritiky zveřejněny nominace na výroční Ceny české filmové kritiky za uplynulý rok 2021. Celkem bylo nominováno 16 děl, z nichž nejvíc nominací (celkem 6) získalo… (více)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD