Xtro II: Druhé setkání

Xtro II: The Second Encounter

Horor / Sci-Fi

Kanada, 1991, 92 min

Robert Smith

Po né moc dobré jedničce nastupuje dvojka, která je úplně o ničem jiném, mimozeštan terorizuje nějakou základnu. Abych řekl pravdu líbilo se mi to o něco více než první díl. Sice tu není taková atmoška, ale první díl dokázal pomalu uspat tak tady se mi to nestalo.(7.8.2010)

• MM_Ramone

Pred nedávnom som sa náhodou dostal ku snímku "Xtro 3". Nebol som z neho zrovna nadšený. Preto sa mi moc nechcelo púšťať sa do predchádzajúcich častí. Dnes som sa však predsa len odhodlal si pozrieť "Xtro 2". Mal som z toho rovnaký pocit ako z trojky. Je to nízkorozpočtový, béčkový sci-fi horror, ktorý ma nijak zvlášť nezaujal. Prideľujem mu slabé dve hviezdičky. No v rámci skompletizovania si tejto série sa pokusim niekde zohnať aj pôvodný film z roku 1983. **(19.8.2016)

• juta

Podobně jako jednička mě pokračování nenadchlo. Špatné béčko, které se snaží být stejně cool jako Vetřelec, ale s tím jak se tu prezentovali, to snad ani nemohli myslet vážně. Snaha tu byla, ale když to neumíte a nemáte dostatek peněz, tak z toho prostě nikdy nevznikne nic dobrého.(31.7.2016)

• Bloody13

Pokračování známého sci-fi hororového béčka z dílny stejného režiséra, který stojí za jedničkou. Ten se nesnažil navazovat na předchozí události, místo toho vytvořil úplně jiný příběh. Už podle coveru je jasná inspirace slavnějším Vetřelcem, jenže poněkud v levnějším hábitu. Interiéry moderní podzemní laboratoře tu zastupujou chodby malého skladiště, vojenskou jednotku zase zasloužilí komparzisté. Oslizlé monstrum se i zde vylíhne z hrudi své oběti a vzhled je jasnou filmovou loupeží. Jediný rozdíl je v jeho původu: hlubiny vesmíru vystřídala jiná dimenze. Nebudu lhát - Xtro II JE špatný film, ale svoje fanoušky si očividně přesto našel.(3.8.2011)

• Kusko.t2

Človek by ako tak čakal a bol presvedčený o tom, že po jemnej inšpirácii ALIEN-om Ridleyho Scotta znateľnej v pôvodnom X-TRO-vi, sa Harry Bromley Davenport od tejto prepojenosti konečne odpúta a príde s niečím vlastným, čo by v konečnom dôsledku znamenalo nadviazať na to dobré, zaujímavé, charakteristické, ale hlavne vlastné (!!!) z pred siedmych rokov. Nestalo sa. Voľné pokračovanie s podtitulom “The Second Encounter“ nie je síce príbehom nijako prepojené s originálom, to ale z mojej strany nie je výčitka. Tá základná príde až teraz. Tak ako sa u X-tra z roku 1983 skloňuje jemná inšpirácia ALIEN-om, u jeho druhej časti je to rovno slovo vykrádačka. A to nielen ALIEN-a, jeho pokračovania ALIENS, ale aj iných béčkovitostí rôzneho druhu a kvality. Úvod v duchu odklonu od pôvodnej jednoduchosti a nízkonákladovosti lacného X-tra je iba zdanie, ktoré sa po pár minútach rozplynie. Dovolím si tvrdiť, že pokračovanie čo sa týka “béčkovitosti“ pritvrdilo. Klasické akčné charaktery ako z výkladnej skrine klišé so škrípajúcimi a nedoliehajúcimi dvierkami, s pevne naordinovanou dejovou líniou, bum-prásk výbuchmi, future lookom a nemotorným votrelcom, môžu skôr za parodické vyznenie príbehu na alternatívny spôsob než ten, ktorý je nám známy z ALIEN-a. Ak spojím dobré scénky vyňaté z klasík sci-fi hororov, nechám voľnosť hercom na pľace (veď aj tak im nemám čo povedať, bohato stačí ak videli ALIEN-a), symbolicky prispejem finančným obnosom, spravidla to dopadá takto – buď béčkový do popuku HIT alebo SHIT. Poprípade HIT (úder) do pupku :) Čiže na tú bránicu to zas nie je, ale aj tak dokáže v rámci možností X-tro II pobaviť.(9.4.2010)

• - Režisér Harry Bromley Davenport prohlásil, že tento film osobně nenávidí a natočil jej jen pro peníze, protože jen tak si byl schopen udržet práva na jméno Xtro. (hladass)