Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Ve vládních laboratořích se vědci snaží dostat do jiného světa. Pokus se zdaří, ale končí tragédií, nazpět se dostane pouze jeden člen týmu, který byl na druhé straně jiné dimenze a patrně tam viděl hrůzné věci. Nikdo však netuší, jaké peklo se tímto návratem rozpoutá - člen týmu má v těle zárodek krvelačného monstra, který jej brzy zabije a dostane chuť i na zbytek vědců pracujících na tomto tajném projektu. V zapětí se rozpoutává boj člověka s monstrem ve kterém nechybí napětí, akce a spousta krve. (Chupacabre)

(více)

Recenze (23)

choze 

všechny recenze uživatele

Ultralaciná céčková kopírka Vetřelců (včetně vyhřeznutí vesmírné potvory z hrudníku a komanda drsných mariňáků vedených Jeanem-Michaelem Vincentem) ze Simandlovy produkce, než se mistr přesunul do své české bramborárny. Jedna nostalgická hvězdička za scénu ve výtahové šachtě, která mi aspoň tehdy přišla napínavá. Jeden z mariňáků v ní vyšplhal výtahovou šachtou k zaseknutému výtahu, ve kterém na něj ale samozřejmě čekala titulní příšera... Ve dvanácti mi to přišlo jako super biják, ale když to uvedla po letech Galaxie, ta skvělá hudební stanice, co dávala filmové perly (míněno zcela bez ironie) jako Dobermann či Inferno, dal jsem si už jen tu jednu scénu. Hvězdičku za ni. ()

Terva 

všechny recenze uživatele

Začátek příběhu byl hodně divný a lehce zmatený. Projekt Nexus opět neuspěl a lidem odeslaným do paralelního světa hrozí nebezpečí. Musí být vyslán záchranný tým. CITÁT - Jen ze mě nedělejte vola............. Některé věci a chování lidí jsem nechápal. Třeba to, když choděj po kontaminované základně, maj na sobě masky, aby se nekontaminovali, ale když vlastně přijdou rovnou do místnosti, kde kontaminace začala a tudíž tam musí být nejvíce nebezpečí, všichni si ty masky sundaj - no tak. CITÁT - Tohle je absolutní dehydratace............ Podobnost s filmem Vetřelec je určitě záměrná, jenže tady jsou příšerné až stupidní dialogy, strašná, nepříjemná hudba a velmi špatné triky - jako celek to působí podivně a je to hodně podprůměrné. Dávám tomu za dvě a protože jsem přesvědčen, že jednička je lepší, přehodnocuju Xtro 1 na tři hvězdy. CITÁT - Je to forma života, která má ráda lidi........... Je tu hodně z Vetřelců, trochu i z filmu Moucha, částečně i z Predátorů a něco málo Residenta Evila. Bohužel ikdyž si tvůrci vybrali za cíl kopírovat, celek stojí za prd. Je to nezvládnuté, špatně trikově natočené a chvilkama velmi směšné. CITÁT - Kurva, pořád to žije........ ()

Reklama

AlistairMir 

všechny recenze uživatele

Jelikož mi staré věci nevadí tak si dodnes pustím nějakou klasiku na videu (ne není mi sto dokonce ani třicet) . Tak si tak prohrabuji svou sbírku VHS a najednou na mě vybafne kazeta s obludou na obrázku lákající mě na to, že monstrum přichází z jiné dimenze. Tak tedy vložím VHS do videa a koukám. Na co to vlastně koukám? Na béčkovej horor s vesmírným monstrem co má výraz jako by Vám sežralo všechnu čokoládu a má radost, že to ještě nevíte. Proti monstru bojují lidští hrdinové a někteří jsou docela i v pohodě. Krve tu máme dostatek, docela to baví a myslím, že vidět to v roce 1991 tak si nadělám do kalhot jelikož tehdy jsem byl ještě capart. U konce filmu, mi došlo že už jsem to kdysi viděl, ale nelituji byl to fajn výlet do dětských let. ()

Karamanlis 

všechny recenze uživatele

Na rozdiel od prvého Xtra, ktoré v sebe malo aspoň malý kúsok nápaditosti sa dvojka vydáva úplne inou cestou a s jednotkou má toho spoločného iba pramálo. Scottovho Aliena či jeho megaúspešné pokračovanie s názvom Aliens vykráda mnoho béčkových sci-fi hororov, ale snáď žiaden z nich nie tak okato a bezostyšne ako práve Xtro 2 (už samotný obal filmu o tom dosť napovedá). Byť očividným, kvalitatívne o tri triedy horším plagiátom celosvetovo známej kultovej snímky a tváriť sa, že je všetko v úplnom poriadku, to chce mať vyoperovanú chrbtovú kosť, no tvorcovia druhého Xtra s tým zrejme nemali žiaden problém... Aby som však nebol iba kritický - Xtro 2 má napriek svojej neoriginalite nesporné béčkové čaro a divák môjho razenia si ho dokáže vcelku užiť. ()

petero 

všechny recenze uživatele

X-tro II je už hardcore béčko ako lusk. Ľudia behajú kade tade, tvária sa že robia niečo dôležité okolo experimentu ale pritom to nedáva žiadny zmysel. Hudba je vykradnutá z Predátora a útoky votrelca ktorý sa dostane do labáku cez nejaký teleport sú totálne inšpirované filmom Votrelec aj s komandom a hud systémom ale samozrejme veľmi zle. ()

Galerie (8)

Zajímavosti (1)

  • Režisér Harry Bromley Davenport prohlásil, že tento film osobně nenávidí a natočil jej jen pro peníze, protože jen tak si byl schopen udržet práva na jméno Xtro. (hladass)

Reklama

Reklama