poster

Xtro II: Druhé setkání

 • Kanada

  Xtro II: The Second Encounter

Horor / Sci-Fi

Kanada, 1990, 92 min

Producenti:

John Eyres, John A. Curtis
(další profese)
 • darkrobyk
  ***

  Vše co máte rádi na Vetřelci je zde. Včetně kdysi šokující scény zrození... A hrozbu z jiné dimenze předvedl daleko lépe snímek S.Gordona Ze záhrobí (1986). Souboj chudáků s monstrem je standardní, i když občas se vylíhne napínavá scénka či moment překvapení. Podoba bestie z druhé strany s Vetřelcem je do očí bijící, jako by H.R.Giger udal podobu mimozemšťanů a jiných návštěvníků na několik filmových let dopředu. Nakonec lepší volba, než šedá eminence s černýma mandlovýma očima. Na oddechový večer u monitoru dostačující.(1.4.2011)

 • Terva
  **

  Začátek příběhu byl hodně divný a lehce zmatený. Projekt Nexus opět neuspěl a lidem odeslaným do paralelního světa hrozí nebezpečí. Musí být vyslán záchranný tým. CITÁT - Jen ze mě nedělejte vola............. Některé věci a chování lidí jsem nechápal. Třeba to, když choděj po kontaminované základně, maj na sobě masky, aby se nekontaminovali, ale když vlastně přijdou rovnou do místnosti, kde kontaminace začala a tudíž tam musí být nejvíce nebezpečí, všichni si ty masky sundaj - no tak. CITÁT - Tohle je absolutní dehydratace............ Podobnost s filmem Vetřelec je určitě záměrná, jenže tady jsou příšerné až stupidní dialogy, strašná, nepříjemná hudba a velmi špatné triky - jako celek to působí podivně a je to hodně podprůměrné. Dávám tomu za dvě a protože jsem přesvědčen, že jednička je lepší, přehodnocuju Xtro 1 na tři hvězdy. CITÁT - Je to forma života, která má ráda lidi........... Je tu hodně z Vetřelců, trochu i z filmu Moucha, částečně i z Predátorů a něco málo Residenta Evila. Bohužel ikdyž si tvůrci vybrali za cíl kopírovat, celek stojí za prd. Je to nezvládnuté, špatně trikově natočené a chvilkama velmi směšné. CITÁT - Kurva, pořád to žije........(30.6.2013)

 • MM_Ramone
  **

  Pred nedávnom som sa náhodou dostal ku snímku "Xtro 3". Nebol som z neho zrovna nadšený. Preto sa mi moc nechcelo púšťať sa do predchádzajúcich častí. Dnes som sa však predsa len odhodlal si pozrieť "Xtro 2". Mal som z toho rovnaký pocit ako z trojky. Je to nízkorozpočtový, béčkový sci-fi horror, ktorý ma nijak zvlášť nezaujal. Prideľujem mu slabé dve hviezdičky. No v rámci skompletizovania si tejto série sa pokusim niekde zohnať aj pôvodný film z roku 1983. **(19.8.2016)

 • Kusko.t2
  **

  Človek by ako tak čakal a bol presvedčený o tom, že po jemnej inšpirácii ALIEN-om Ridleyho Scotta znateľnej v pôvodnom X-TRO-vi, sa Harry Bromley Davenport od tejto prepojenosti konečne odpúta a príde s niečím vlastným, čo by v konečnom dôsledku znamenalo nadviazať na to dobré, zaujímavé, charakteristické, ale hlavne vlastné (!!!) z pred siedmych rokov. Nestalo sa. Voľné pokračovanie s podtitulom “The Second Encounter“ nie je síce príbehom nijako prepojené s originálom, to ale z mojej strany nie je výčitka. Tá základná príde až teraz. Tak ako sa u X-tra z roku 1983 skloňuje jemná inšpirácia ALIEN-om, u jeho druhej časti je to rovno slovo vykrádačka. A to nielen ALIEN-a, jeho pokračovania ALIENS, ale aj iných béčkovitostí rôzneho druhu a kvality. Úvod v duchu odklonu od pôvodnej jednoduchosti a nízkonákladovosti lacného X-tra je iba zdanie, ktoré sa po pár minútach rozplynie. Dovolím si tvrdiť, že pokračovanie čo sa týka “béčkovitosti“ pritvrdilo. Klasické akčné charaktery ako z výkladnej skrine klišé so škrípajúcimi a nedoliehajúcimi dvierkami, s pevne naordinovanou dejovou líniou, bum-prásk výbuchmi, future lookom a nemotorným votrelcom, môžu skôr za parodické vyznenie príbehu na alternatívny spôsob než ten, ktorý je nám známy z ALIEN-a. Ak spojím dobré scénky vyňaté z klasík sci-fi hororov, nechám voľnosť hercom na pľace (veď aj tak im nemám čo povedať, bohato stačí ak videli ALIEN-a), symbolicky prispejem finančným obnosom, spravidla to dopadá takto – buď béčkový do popuku HIT alebo SHIT. Poprípade HIT (úder) do pupku :) Čiže na tú bránicu to zas nie je, ale aj tak dokáže v rámci možností X-tro II pobaviť.(9.4.2010)

 • SOLOM.
  **

  Trvalo sedm let, než se režisér Davenport rozhoupal k natočení dalšího filmu a dal tak šanci vzniknout dalšímu dílu Xtro série. Toto volné pokračování nemá s původním snímkem však mnoho společného. No spíše vůbec nic. Zato jde na první pohled vidět, kteréhože filmu byl velkým příznivcem. Různých laciných kopií Aliena existuje docela dost, ale valná většina mu nesahá ani po kotníky a tento počin se k nim rovněž počítá. Již od prvních minut jsem nevěřícně hleděl, cože to zas musím sledovat za patlaninu. Jednu z hlavních příčin proč tomu tak bylo, vidím v nepříliš zdařilém výběru herců. Nemůžu si pomoci, ale minule to bylo mnohem lepší. Až do nedobrovolného „porodu“ jsem se utápěl v nudě, kdy jsem si párkrát vzpomněl na Hvězdnou bránu, kterou mi to trošku připomínalo. Debilní dialogy mně doslova ubíjeli a ani potom to nebylo o moc lepší. Protože ve chvíli kdy na scénu naklusalo ono rádoby „speciální“ komando jsem se musel začít smát. Další sbírka primitivů si ti přišla zahrát na hrdiny a já se nesmírně těšil, až začnou jeden po druhém chcípat tou nejkrutější smrtí. Jejich přehrávání a především naprosto neoriginální a hlavně trapný scénář (potažmo hlášky) mi říkali, ať to zavčas vypnu a zajdu si raději na pivo. No to bych ovšem přišel o celkem zábavnou potvůrku, která jako jediná dokázala pozvednout úroveň filmu z odpadních vod.(31.5.2012)

 • - Režisér Harry Bromley Davenport prohlásil, že tento film osobně nenávidí a natočil jej jen pro peníze, protože jen tak si byl schopen udržet práva na jméno Xtro. (hladass)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace