poster

Xtro II: Druhé setkání

 • Kanada

  Xtro II: The Second Encounter

Horor / Sci-Fi

Kanada, 1991, 92 min

Scénář:

Robert Smith
 • Karamanlis
  ***

  Na rozdiel od prvého Xtra, ktoré v sebe malo aspoň malý kúsok nápaditosti sa dvojka vydáva úplne inou cestou a s jednotkou má toho spoločného iba pramálo. Scottovho Aliena či jeho megaúspešné pokračovanie s názvom Aliens vykráda mnoho béčkových sci-fi hororov, ale snáď žiaden z nich nie tak okato a bezostyšne ako práve Xtro 2 (už samotný obal filmu o tom dosť napovedá). Byť očividným, kvalitatívne o tri triedy horším plagiátom celosvetovo známej kultovej snímky a tváriť sa, že je všetko v úplnom poriadku, to chce mať vyoperovanú chrbtovú kosť, no tvorcovia druhého Xtra s tým zrejme nemali žiaden problém... Aby som však nebol iba kritický - Xtro 2 má napriek svojej neoriginalite nesporné béčkové čaro a divák môjho razenia si ho dokáže vcelku užiť.(3.9.2011)

 • Kusko.t2
  **

  Človek by ako tak čakal a bol presvedčený o tom, že po jemnej inšpirácii ALIEN-om Ridleyho Scotta znateľnej v pôvodnom X-TRO-vi, sa Harry Bromley Davenport od tejto prepojenosti konečne odpúta a príde s niečím vlastným, čo by v konečnom dôsledku znamenalo nadviazať na to dobré, zaujímavé, charakteristické, ale hlavne vlastné (!!!) z pred siedmych rokov. Nestalo sa. Voľné pokračovanie s podtitulom “The Second Encounter“ nie je síce príbehom nijako prepojené s originálom, to ale z mojej strany nie je výčitka. Tá základná príde až teraz. Tak ako sa u X-tra z roku 1983 skloňuje jemná inšpirácia ALIEN-om, u jeho druhej časti je to rovno slovo vykrádačka. A to nielen ALIEN-a, jeho pokračovania ALIENS, ale aj iných béčkovitostí rôzneho druhu a kvality. Úvod v duchu odklonu od pôvodnej jednoduchosti a nízkonákladovosti lacného X-tra je iba zdanie, ktoré sa po pár minútach rozplynie. Dovolím si tvrdiť, že pokračovanie čo sa týka “béčkovitosti“ pritvrdilo. Klasické akčné charaktery ako z výkladnej skrine klišé so škrípajúcimi a nedoliehajúcimi dvierkami, s pevne naordinovanou dejovou líniou, bum-prásk výbuchmi, future lookom a nemotorným votrelcom, môžu skôr za parodické vyznenie príbehu na alternatívny spôsob než ten, ktorý je nám známy z ALIEN-a. Ak spojím dobré scénky vyňaté z klasík sci-fi hororov, nechám voľnosť hercom na pľace (veď aj tak im nemám čo povedať, bohato stačí ak videli ALIEN-a), symbolicky prispejem finančným obnosom, spravidla to dopadá takto – buď béčkový do popuku HIT alebo SHIT. Poprípade HIT (úder) do pupku :) Čiže na tú bránicu to zas nie je, ale aj tak dokáže v rámci možností X-tro II pobaviť.(9.4.2010)

 • Bloody13
  **

  Pokračování známého sci-fi hororového béčka z dílny stejného režiséra, který stojí za jedničkou. Ten se nesnažil navazovat na předchozí události, místo toho vytvořil úplně jiný příběh. Už podle coveru je jasná inspirace slavnějším Vetřelcem, jenže poněkud v levnějším hábitu. Interiéry moderní podzemní laboratoře tu zastupujou chodby malého skladiště, vojenskou jednotku zase zasloužilí komparzisté. Oslizlé monstrum se i zde vylíhne z hrudi své oběti a vzhled je jasnou filmovou loupeží. Jediný rozdíl je v jeho původu: hlubiny vesmíru vystřídala jiná dimenze. Nebudu lhát - Xtro II JE špatný film, ale svoje fanoušky si očividně přesto našel.(3.8.2011)

 • SOLOM.
  **

  Trvalo sedm let, než se režisér Davenport rozhoupal k natočení dalšího filmu a dal tak šanci vzniknout dalšímu dílu Xtro série. Toto volné pokračování nemá s původním snímkem však mnoho společného. No spíše vůbec nic. Zato jde na první pohled vidět, kteréhože filmu byl velkým příznivcem. Různých laciných kopií Aliena existuje docela dost, ale valná většina mu nesahá ani po kotníky a tento počin se k nim rovněž počítá. Již od prvních minut jsem nevěřícně hleděl, cože to zas musím sledovat za patlaninu. Jednu z hlavních příčin proč tomu tak bylo, vidím v nepříliš zdařilém výběru herců. Nemůžu si pomoci, ale minule to bylo mnohem lepší. Až do nedobrovolného „porodu“ jsem se utápěl v nudě, kdy jsem si párkrát vzpomněl na Hvězdnou bránu, kterou mi to trošku připomínalo. Debilní dialogy mně doslova ubíjeli a ani potom to nebylo o moc lepší. Protože ve chvíli kdy na scénu naklusalo ono rádoby „speciální“ komando jsem se musel začít smát. Další sbírka primitivů si ti přišla zahrát na hrdiny a já se nesmírně těšil, až začnou jeden po druhém chcípat tou nejkrutější smrtí. Jejich přehrávání a především naprosto neoriginální a hlavně trapný scénář (potažmo hlášky) mi říkali, ať to zavčas vypnu a zajdu si raději na pivo. No to bych ovšem přišel o celkem zábavnou potvůrku, která jako jediná dokázala pozvednout úroveň filmu z odpadních vod.(31.5.2012)

 • AlistairMir
  ***

  Jelikož mi staré věci nevadí tak si dodnes pustím nějakou klasiku na videu (ne není mi sto dokonce ani třicet) . Tak si tak prohrabuji svou sbírku VHS a najednou na mě vybafne kazeta s obludou na obrázku lákající mě na to, že monstrum přichází z jiné dimenze. Tak tedy vložím VHS do videa a koukám. Na co to vlastně koukám? Na béčkovej horor s vesmírným monstrem co má výraz jako by Vám sežralo všechnu čokoládu a má radost, že to ještě nevíte. Proti monstru bojují lidští hrdinové a někteří jsou docela i v pohodě. Krve tu máme dostatek, docela to baví a myslím, že vidět to v roce 1991 tak si nadělám do kalhot jelikož tehdy jsem byl ještě capart. U konce filmu, mi došlo že už jsem to kdysi viděl, ale nelituji byl to fajn výlet do dětských let.(24.8.2014)

 • - Režisér Harry Bromley Davenport prohlásil, že tento film osobně nenávidí a natočil jej jen pro peníze, protože jen tak si byl schopen udržet práva na jméno Xtro. (hladass)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace