Kauza CIA

Lakonický a rezervovaný Edward Wilson řídí tajné operace CIA během událostí v zátoce Sviní. Agentura má podezření, že Castro byl předem informován, a proto Wilson hledá, odkud informace unikly. V průběhu vyšetřování v sérii retrospektiv vzpomíná na otcovu smrt, studentská léta na Yale (poezii, Skull & Bones), nábor do začínající OSS, krátké aférky, vynucený sňatek, získání ostruh ve špionážní práci v Londýně, odloučenost od syna, vypuknutí druhé světové války a vztah s agenturou a britskými a sovětskými protějšky. Sledujeme, jak se jeho idealismus vytrácí a nastupuje něco jiného: odhalování podstaty toho něčeho jiného se v závěru vyšetřování stává ústřední myšlenkou celého filmu. (Filmbox)

Ferelen

Neobľubujem politické thrillery. Sú zväčša rozvláčne a nepozorný divák sa ľahko v príbehu zamotá a na konci ani nevie o čom to bolo. Presne takýto je aj De Nirov tretí režisérsky počin. Politicko-špionážny thriller o zrode CIA. Film určite nie je pre každého a už skoro trojhodinová dĺžka filmu môže hocikoho odradiť. Ale ja som bol filmom milo prekvapený. Dej sa pomaly vyvíja a prelína sa s rôznymi časovými udalosťami. Postupne nám vyplávajú na povrch vždy nové a nové fakty, ktoré výborne dopĺňajú skladačku príbehu. Kamera dýcha Mattovi neustále na krk, ktorý hrá svoju rolu veľmi decentne. Film je vypiplaný do najmenších detailov. Keď sa sústredíte na všetky, príbeh akoby zrýchľoval svoje tempo a tú spomínanú trojhodinovú dĺžku filmu ani nezaregistrujete. Výborný odpočinkový film, ktorý zaujme dejom, skvele natočenými scénami a samozrejme hereckými výkonmi, medzi ktorými si našiel miesto v pár scénach aj sám pán režisér. ()

Dement

Zajímavý pohled pod pokličku tajných služeb obecně a vznik CIA, ale bohužel trochu nudný a natahovaný. Čekal jsem trochu víc nejenom od hereckého ansámblu. ()

PDcz

2** hvězdičky Asi máme nějaké kritizující období. Nechce se mi moc rozepisovat, tak se vrhnu rovnou na stručné odebírání hvězdiček. [X] Minus 1* hvězda Dlouhé, ale tuze dlouhé a poooomalééééé. [X] Minus 1* hvězda Na to, že se to odehrává v průběhu cca 20 let, nám hlavní postava nějak zapomněla stárnout. Jemná změna obrouček to nezachrání. [X] Minus 1* hvězda Teď se prosím nesmějte. Jíťa po 2 a 1/2 hodinách zjistila, že se film odehrává v několika časových rovinách. :-) Mi to trvalo jen hodinu :-D [X] Minus 0 hvězd Film za to nemohl, ale měli jsme fakt zpackané titulky. Občas anglický text, občas jen tečky, občas bez reakce, občas trošku mimo obsahem i načasováním. [X] Temná povaha CIA nahání hrůzu, matko. ()

strikeman

No musím konstatovat, že to, co šlo De Nirovi nejlépe v jeho herecké kariéře, sedí mu nejlépe i jako režisérovi - a to jsou filmy s mafiánskou tematikou. Režie "Příběhu z Bronxu" mu pasovala jako rakev nebožtíkovi - bohužel ne tak je tomu v "Kauze CIA". V obou případech je De Nirova práce decentní a poklidná, v jeho režijním debutu se mu ale podařilo dovedněji pracovat s napětím a příběh tak nějak lépe držel pohromadě. Zajímavé postřehy: fannah, Djkoma ()

robo7773

***(55 bodov zo 100) Elegantné a priam až neskutočné herecké obsadenie ale po filme sa budete pýtať samých seba že kto tam vlastne hral. Absolútne ničím vás film nezaujme a ostane nepovšimnutý, nudný mldý a všedný. Celé je to také tajomné a tajné že aj pre divákov to tak aj vyznie, nikto nič nevie, a ani divák, že o čom to bolo. Úplne ma to sklamalo, absolútna nuda. ()

FilmWave

Obstojné drama o historii CIA skrz pohled jednoho z prvních členů. Je více biografií hlavního hrdiny než konkrétní zápletkou. Skvělé obsazení a výpravu sráží dolů nepovedená hudba a toporný Damon. ()

Puol

Hviezdne obsadenie, zaujímavý námet , no nakoniec mierne sklamanie. Príbeh z Bronxu mi bol milší. Videl som u nás vydané DVD 133min. ()

Wolvie

Lahůdka pro všechny milovníky pomalých dramat.Geniální dialogy jdou ruku v ruce s dokonalými hereckými výkony,informačně je Kauza neskutečně výživná a navíc dokazuje,že De Niro mohl být klidně místo herecké legendy legendou režisérskou. ()

hazaba

Co všechno se dá obětovat pro kariéru, resp. pro práci. Příběh zaměstnance zpravodajské služby, která se z vojenské rozvědky převtělila do CIA. Přiznávám, že historicky je to popsáno docela dobře. Nicméně lidsky film zas až tak nezaujme - Matt Damon se tváří stále stejně, ostatních postav je hodně a některé se jen mihnou a zdají se tak být zbytečné, u jiných se člověk nedozví, co jsou vlastně zač. Hereckým výkonem vystupuje pouze Michael Gambon a částečně William Hurt. Hudba vkusná, nevtíravá. Kamera neurazí, ale ani nezaujme. Celkově hodně dlouhé a částečně nudné. ()

Faila

Zajímavý příběh ze zákulisí tajných služeb, který odkrývá nejen jejich praktiky, ale také to, jaké mohou mít dopad na rodinný život všech zúčastněných. Kvalitní herecké obsazení a výborná režisérská ruka. ()

Stefan_M

Kladiem si otazku: Kdepak asi soudruzi z NDR udelali chybu? Alebo plati, ze cim viac hviezd, tym vacsia kravina? Alebo je na tomto filme nieco zaujimave, vzrusujuce, prekvapujuce a ohromujuce? Nemozem si pomoct, ale je to jednoducho nuda, nuda, nuda. Nuda. ()

kamil0606

Herecky skvelé i keď Matt Damon mal skoro celý film ten istý "Pokerface"(predpokladám že to tak mal zahrať), réžia tiež veľmi dobrá ale prečo kurva také dlhé?! keby to bolo o takú hodinku kratśie tak by to bolo i o hviezdu lepšie... ()

savage3303

Určite to je veľmi zaujímavý film, ale ja sa som sa pri ňom dosť veľa nudil. Počas sledovania som sa staratil a vôbec som nevedel o čo sa jednalo v niektorých scénach. 2*. ()

JimiH

Studený film stejně jako válka o níž tu běží. Příběh je příliš rozvláčný a plný motivů. De Nirova režie ujde, ale u tohohle scénáře se nedokáže pořádně předvést. Výborní herci. ()

Bobby a Marty: další spolupráce?

Bobby a Marty: další spolupráce?

09.07.2008

Robert De Niro měl během pátečního přebírání ceny za celoživotní dílo ve Varech sdílnou náladu a svěřil se s plány udělat ze svého posledního režijního počinu, u nás uvedeného pod názvem Kauza CIA,… (více)

OSCARS - výsledky

OSCARS - výsledky

26.02.2007

Lék pro zakomplexovaný český film?

Lék pro zakomplexovaný český film?

20.02.2007

Nemůžeme bohužel posoudit, jaké bylo Berlinale, ale s klidným srdcem můžeme prohlásit, že to byl velký krok pro český film. Je to specificky česká vyprávěcí forma, kterou mám rád, ocenil snímek… (více)

Oscary již po devětasedmdesáté

Oscary již po devětasedmdesáté