Videl som dlhšiu verziu takže mi hrozila aj prípadná poriadna nuda, no film je plný rozhovorov, ktoré poodhaľujú hry, faloš, zbytočné nádeje, chladnokrvnosť a iné tak, ako sa možno tieto veci diali a dejú. Môžete si vravieť, že tá žena by sa tak nikdy nezachovala, lenže pred vyše 70 rokmi tu boli iné dôležité hodnoty, môžete si vravieť, že ten chlap by aspoň niekedy zaváhal, no niektorí sú ozaj ako stroje, keď nastúpia do určitého kolotoča a proste sa nejaký cit a zmysel pre rozlišovanie dobrého a zlého stráca. Eric Roth ako Žid napísal ďalší fantastický scenár, ktorý možno nebude úplne podľa pravdy, no po Mossade tu je ďalšie dielo o CIA, neviem v akom poradí vznikli, no nebál sa toho. Nechápem, čo na tom robil De Niro toľké roky, ale keď už, tak tomu mohli dať nejaký fascinujúcejší obsah, napríklad aký bol v o filme JFK, nečakám, že mi tu odhalia celú pravdu, no mohli sa aspoň pokúsiť viac vžiť do pohnútok, do praktík tajných spolkov, či služieb.(6.4.2014)

Z názvu či z traileru se může zdát, že se člověk prostřednictvím snímku dozví něco o vzniku americké tajné služby. To je opravdu jen zdání, období konstituce CIA (ve filmu 1941 - 1961) slouží pouze jako pozadí příběhu jednoho velmi tajemného muže. Edward B. Wilson pochází z dobré rodiny, studuje Yale, stane se členem elitního klubu Skulls & Bones, ožení se se sestrou svého přítele, mj. syna významného senátora, má syna, dobru práci - až na to, že ta práce je tajná a stojí nade vším a přede vším... Robert De Niro mě překvapil nečekaně dobrým režijním stylem (ačkoli už jeho prvotina "Příběh z Bronxu" byla velmi dobrá), Matt Damon potvrzuje své herecké kvality, Angelina Jolie je i pohublá krásná baba... Jen ten scénář je místy slabší - trošku mě popudila linka s Edwardovým již dospělým synem: kde by se malej americkej studentíček vzal uprostřed Afriky, zamiloval se do tamní krásky, docela náhodou bývalé špionky a ještě si ji (prosím na začátku 60. let, kdy rasová segregace byla něčím zcela normálním) chtěl vzít - synáček z tzv. dobré rodiny :-) Ale jinak není co vytknout.(1.2.2009)

Reziser Robert De Niro sa snazil natocit dobry film, ale par veci mi tam vadilo. V prvom rade nudna nekonecna minutaz na 160 minut, ktora sa mohla pri takom tempe, aky ten film mal skratit aspon na 120 minut, dalej prilis dlho mi trvalo, kym som sa konecne dostal do deja, co sa to tam vlastne deje a co kto robi, pricom sa vsetko neuveritelne vlieklo a tie casove skoky zo 60-tych na 40-te roky a spät mi tiez liezli krkom, pricom ani rozdiel na starnuti Matta Damona nebol vidiet. Zase aby som len nekritizoval, neskor zacal byt dej celkom zaujimavy, hlavne ked uz ide o zivot tym najblizsim. Pre zaujimavost: Kvoli tomuto filmu odmietol Robert De Niro ulohu v SKRYTEJ IDENTITE (2006) od Martina Scorseseho, ktoru si nakoniec zahral Jack Nicholson... 28.12.2008 _____ Matt Damon - (Edward Wilson) +++ Angelina Jolie - (Margaret Russell) +++ Alec Baldwin - (Sam Murach) +++ Robert De Niro - (Generál Bill Sullivan) +++ William Hurt - (Philip Allen) +++ John Turturro - (Ray Brocco) +++ Joe Pesci - (Joseph Palmi) +++ Timothy Hutton - (Thomas Wilson) +++ Billy Crudup - (Arch Cummings) +++ Produkcia: Francis Ford Coppola, Robert De Niro +++ Hudba: Bruce Fowler, Marcelo Zarvos +++(28.12.2008)

Film, v ktorom sa kričí iba v jedinej scéne - zvyšok je šeptom. Zaznamenal som mierne nekonzistentnú réžiu (decentné, štýlové rozprávanie občas naruší nepasujúci záber typu preletu nad zbombardovaným Berlínom alebo bayovského podhľadového obletu) a zopár nie veľmi dobrých strihov, ale inak je to kus poctivej, sústredenej filmárčiny. Filmu prekvapivo kraľuje Matt Damon, ktorý minimalisticky, ale veľmi presne vystihol hlavnú postavu. Keď tak o tom uvažujem, jedná sa možno o jeho najlepší herecký výkon vôbec.(19.8.2008)

Špehovat? Ne! Být dobrým občanem…… Dramatický příběh ,,ze života agenta CIA“ poukazuje víc než na činnost CIA na špinavost světa agentů a agentury, kde PŘÁTELÉ MOHOU BÝT NEPŘÁTELI A NEPŘÁTELÉ PŘÁTELI. Největším kladem je M.Damon, kterému je kromě stárnutí možno uvěřit vše a režie R.De Nira, který (myslím) mistrovsky zvládl budování atmosféry a napětí. A o to v politickém dramatu jde.(22.5.2008)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 5. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Postava generála Billa Sullivana (De Niro) je čiastočne založená na generálovi Williamovi Donovanovi. Donovan bol šéfom Úradu strategických služieb (OSS) počas 2. svetovej vojny. (m.a.t.o.)

• - Filmovalo sa predovšetkým v americkom štáte New York, no filmári navštívili aj Londýn či Dominikánsku republiku. Natáčanie trvalo od 15. augusta 2005 do 31. januára 2006. (MikaelSVK)