Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Gary
  ***

  Těšil jsem se na další DeNirův režijní film (Příběh z Bronxu byl moc fajn). Na DVD jsem zkouknul intersonicovou "cut verzi", která bohužel/bohudík trvala "jen" 134 minut. Možná to filmu uškodilo, možná ne, ale já se nudil. Damon podává svůj standart a herci, na které jsem se nejvíc těšil (DeNiro, Baldwin, Pesci) jsou tam po pár minutách (Pesciho grandiózní návrat se nekoná, stráví na plátně tak 2 minuty). Celkově krutě utahané, ale moc hezky nasvícené a nasnímané drama, po kterém nejsem vůbec chytřejší. Nicméně: Zkusím si sehnat dlouhou verzi a mrknu na to ještě jednou, protože mám tenhle styl filmů moc rád, ale doufám, že Angelina Jolie nebude mít žádné přidané scény...(28.4.2008)

 • klerik
  ****

  Film s neuveriteľným "plagátovým" potenciálom. Toľko zvučných mien, tak tutovková téma... Napriek tomu film hlavne zo začiatku balancuje na hranici nečakanej obyčajnosti. Chronologické poprehadzovanie deja je vlastne jedinou záchranou. Samozrejme, postupne sa divák vnára do sveta špionáže, len je to nezvyčajne chladné a málo atraktívne na film s Angelinou Jolie a Jasonom Bournom :-) (Práve v porovnaní s trilógiou o AGENTOVI BEZ MINULOSTI je to zaujímavé, keďže prvá časť mala tento náznak nostalgickej atmosféry Kauzy CIA a postupne sa ubrala niekam inam - konkurovať Jamesovi Bondovi.) Damon v podstate nehrá a jeho postava sa formuje len na základe jednotlivých rozhodnutí a len na samom konci máte aspoň hmlistý pocit, že jeho zaujímavú robotickú postavu poznáte. Ak vás to neodradí do polky filmu, bude to pre vás zaujímavý zážitok...(21.1.2009)

 • Morien
  **

  Tak dlouhý. Proč to musí být tak strašně dlouhý? Nemám ráda filmy, které neví, o čem jsou, a tak jsou radši o všem. A taky nemám ráda filmy o tomhle typu bastardů. A vůbec, mám agresivní náladu, tak se do toho pustím trochu víc. Začněme u charakteristik filmu. Thriller - proč proboha? Protože se Damon celou dobu tváří, jako by mu bylo všechno jedno? Romantický - protože obsahuje několik sexuálních scén a ty jsou skryty pod peřinou, takže to není jako v nezávislém filmu syrové? Drama - ano, to jsem si snad možná chvílemi připadala, jako bych poslouchala stádo zpívajících satyrů, protože tak dělali Řekové první dramata. Nevím, jestli mají dlouhé záběry čehokoliv, co je zrovna po ruce, pomáhat budování napětí. I když je pravda, že jsem byla notně napnutá, jestli mě to do konce vůbec začne zajímat, jak to dopadne. Nezačalo, ale žádná škoda, ono to totiž nijak nedopadlo. A teď něco k postavám. Ještě štěstí, že každý drsný muž se pozná podle baloňáku, klobouku a drsného kouře z drsného doutníku v drsné ruce dokonce i na koncertě, jinak bych s poznáváním měla docela problémy. Rozrušené manželky se zase poznají podle rozmazaného makeupu, protože nic jiného k vidění na Angelině ve vypjatých hádkách nebylo (herecký projev už vůbec ne). Jediná pasáž, která mě na celém filmu zaujala, byl příchod synovy deziluze před kostelem a scéna "odejití" jeho milé do věčných lovišť předtím. Jenomže ani to nemůže zakrýt absenci jasné dějové linky. Když někdo žvýká s pusou plnou chleba, tak ho taky většinou hodně vypadne na podlahu.(11.8.2008)

 • tron
  **

  „Tak ako viete, že ste u mňa správne?“ – „Povedali mi, že ste odmeraný bastard bez zmyslu pre humor.“ Je to až otravne akademické. Ale slušná atmosféra, občasná (veľmi občasná) napínavá scéna (odchod Gambona z deja) a silné herecké obsadenie (Damon, Crudup, Hutton, Turturro, Hurt, De Niro, Baldwin) sa postarali aspoň o to, že tých 165 minút ma nezabilo, iba prizabilo. De Nirov skvelý režijný debut PRÍBEH Z BRONXU zostal výrazne neprekonaný. Nedokázal to spasiť už ani Francis Ford Coppola ako producent. Fádne, matné, dlhé, nudné.(13.9.2008)

 • Lamiczka
  ****

  Od počátku snímku sledujeme život tajného agenta CIA. Spolu s divákem mapuje svoje začátky, kdy ještě na univerzitní půdě udává svého oblíbeného profesora kvůli jeho nacistickým sympatiím. Později mu je za jeho "hrdinský" čin nabídnuta možnost další spolupráce v CIA. Zároveň se ale také žení a postupem času zjišťuje, že nezvládá být dobrým manželem, později otcem a zároveň špičkovým agentem. To tvrdě poznamenává rodinu, vzájemné vztahy a rovněž ho často staví do pozice, kdy se musí rozhodnout, jestli se zachová jako člověk nebo jako agent oddaný věci. Psychologické drama z období raných počátků vládní agentury CIA, s hlavním hrdinou si postupně projdeme několika ozbrojenými konflikty a válkami, včetně té nejznámější - druhé světové. Matt Damon je v roli agenta nekompromisní, chladnokrevným přímočarým přístupem ke svým povinnostem vytváří dokonalou masku nepřístupného člověka. Svým výkonem zastiňuje všechna ostatní herecká esa, jako jsou například Angelina Jolie, která v roli manželky umí opravdu elegantně a s grácií stárnout nebo samotný režisér - Robert de Niro. Takže co se týče samotných hereckých výkonů, jsem velmi spokojená. Jedinou výtkou z mé strany je dle mého názoru až příliš a zbytečně natahovaná délka filmu. Akce z válečného Londýna, řešení mezilidských vztahů s manželkou a synem a náhled do mafiánského prostředí byly super. A taky mohl Matt Damon trošku lépe a především více fyzicky chátrat, chtěla bych vypadat jako on v šedesáti!(23.8.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace