Bondův truchlivý stín.(29.12.2009)

• Mahalik

Když jsem jako malej nemohl usnout, rodiče mě otočili na břicho a bylo. Teď, v letech plnoletých, když nemůžu oka zavřít, pustím si Kauzu CIA. Film jsem si pustil čtyřikrát, čtyřikrát to zalomil. Nechápu, nestává se mi to. Proto nehodnotím, ale jelikož se jedná a De Nira, svojí zatracenou spánkovou činnost prokopnu. A bude!(24.8.2009)

Při sledování Good Shepherd jsem měl intenzivní pocit že se režisér celou dobu nemohl rozhodnout jestli točí film dokumentární a nebo film klasický "příběhový". Většinu času sledujeme ty nejdůležitější epizody z celé doby existence CIA a občasné vyprávění o soukromém životě hlavní postavy při tom spíše ruší, ale občas dějem probleskne i náznak většího důrazu na dramatičnost a atmosféra značně zhoustne a všechny tyto záblesky na konec vyvrcholí ve velmi silné finále. Celek tak na mě působí jako velmi zajímavý experiment který je určen hlavně lidem které zajímá historie nejmocnější zpravodajské služby na světě a při tom o ní a o událostech popisovaných ve filmu už i něco málo vědí. 7/10(17.4.2007)

Na rovinu - námet ma nezaujal. Je to natočené zručne, to Robertovi nemožno uprieť. Z filmu dokonca cítiť určité tajomno a výprava je skvelá. Všetko to je však príliš rozťahané, strnulé a film má málo napätia. Herecké obsadenie je ale zaujímavé. 65%(16.1.2009)

Hodně zajímavý film, ale přesto se nemůžu zbavit dojmu, že je občas příliš nastavovaný a pomalé tempo mu spíše škodí. 70 %.(22.3.2007)