Reklama

Reklama

Kauza CIA

Trailer

Obsahy(1)

Lakonický a rezervovaný Edward Wilson řídí tajné operace CIA během událostí v zátoce Sviní. Agentura má podezření, že Castro byl předem informován, a proto Wilson hledá, odkud informace unikly. V průběhu vyšetřování v sérii retrospektiv vzpomíná na otcovu smrt, studentská léta na Yale (poezii, Skull & Bones), nábor do začínající OSS, krátké aférky, vynucený sňatek, získání ostruh ve špionážní práci v Londýně, odloučenost od syna, vypuknutí druhé světové války a vztah s agenturou a britskými a sovětskými protějšky. Sledujeme, jak se jeho idealismus vytrácí a nastupuje něco jiného: odhalování podstaty toho něčeho jiného se v závěru vyšetřování stává ústřední myšlenkou celého filmu. (Filmbox)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (339)

prome 

všechny recenze uživatele

Na tenhle snímek jsem se těšil, ale když jsem si ho pustil, tak jsem celý film na něco čekal. Na něco zajímavého. Režie a herecké výkony nejsou špatné, ale je to obyčejná nuda. Nevyvolalo to ve mně žádné napětí, čekal jsem alespoň jednu malou akci, zvrat, prostě něco, co by mě chytlo, ale ničeho jsem se nedočkal.Nevím, možná jsem příliš přísný, ale opravdu jsem se u tohohle nudil a nechápu jak jsem to vydržel až do konce. Veliká škoda. Očekával jsem od toho mnohem více. ()

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

O tom, že Robert De Niro je Pan Herec nikdo nepochybuje; ovšem na to, že je i Pan Režisér, by se pochybovačné hlasy již mohly objevit. Příběhem z Bronxu to sice vyvrátil, ale mohlo jít o štěstí začátečníka. Svým druhým filmem Kdo s Koho to nepotvrdil. Ovšem nyní osm let od debutu již nemůže být sebemenších pochyb. Vybral si zajímavou a atraktivní látku, přizval spoustu výtečných herců a natočil takřka bezchybný snímek. Ano, má na dnešní dobu již poněkud zastaralý způsob vyprávění a tempo je také značně specifické, ovšem pokud se dokážete naladit na jeho vlnu, tak vás Good Shepherd zcela pohltí. Jedinou pihou na kráse je snad jen neznatelné stárnutí charakterů v průběhu oněch cca pětadvaceti let děje. Jeden z filmových vrcholů loňského roku a film, který jistě dříve či později dojde zaslouženého uznání. Je to totiž kus dobře odvedeného řemesla, do kterého někdo evidentně vložil nejen svůj talent, ale i své srdce. Tedy něco co se dnes u filmu již tak často, bohužel, nevidí. ()

Reklama

ScarPoul 

všechny recenze uživatele

Pre mňa veľmi silné. Ja osobne strašne zbožňujem filmy, ktoré stierajú ten Americký patriotický prístup a ukazujú skazenosť systému, ktorý má dosah na celý svet. Veľmi mi to funguje v rámci môjho vnímania sveta a som rád, že prídu raz za čas tvorcovia, ktorý túto tézu podporia. The Good Shepherd je veľmi smutný film. Veľmi chladný a odťažitý. Na druhú stranu preteká nevypovedanými emóciami. Tie dosahujú v niektorých častiach a momentoch neuveriteľnú silu Herecky je to bezchybné. Každá postavička tam má svoje miesto. Matt Damon ale rozhodne v najlepšej svojej úlohe. De Niro precízne a s určitou osobitosťou, vytvára bubáka a stratu hodnôt postavenú na tajomstvách, ktoré fungujú ako súčasné pripomenutie stavu v ktorom sa svet nachádza. Aj napriek tomu, že film sa odohráva ešte v 20.storočí. Pre mňa veľmi silný zážitok, ktorý aj napriek dĺžke nenudil ani sekundu. ()

Hakha 

všechny recenze uživatele

Na tento film jsem se vůbec netěšil, očekával jsem politicko intelektuální nudu tipu Syriana, ale musím uznat, že mě film z části zpříjemnil podívanou už kvůli tomu, že je zábavnější než jmenovaná Syriana, ale i tak se o žádný zázrak nejedná. Největší slabinou je délka a že po zhlédnutí jsem měl ze snímku vcelku nepříjemný guláš. Neříkám, že se zde nenachází mnoho zajímavých sekvencí, ale bohužel film nedrží dost dobře pohromadě a má kolísavou kvalitu. Je to škoda, při tak hvězdném obsazení, tak hodnotím tuto jednohubku 3 hvězdičky… ()

Lamiczka 

všechny recenze uživatele

Od počátku snímku sledujeme život tajného agenta CIA. Spolu s divákem mapuje svoje začátky, kdy ještě na univerzitní půdě udává svého oblíbeného profesora kvůli jeho nacistickým sympatiím. Později mu je za jeho "hrdinský" čin nabídnuta možnost další spolupráce v CIA. Zároveň se ale také žení a postupem času zjišťuje, že nezvládá být dobrým manželem, později otcem a zároveň špičkovým agentem. To tvrdě poznamenává rodinu, vzájemné vztahy a rovněž ho často staví do pozice, kdy se musí rozhodnout, jestli se zachová jako člověk nebo jako agent oddaný věci. Psychologické drama z období raných počátků vládní agentury CIA, s hlavním hrdinou si postupně projdeme několika ozbrojenými konflikty a válkami, včetně té nejznámější - druhé světové. Matt Damon je v roli agenta nekompromisní, chladnokrevným přímočarým přístupem ke svým povinnostem vytváří dokonalou masku nepřístupného člověka. Svým výkonem zastiňuje všechna ostatní herecká esa, jako jsou například Angelina Jolie, která v roli manželky umí opravdu elegantně a s grácií stárnout nebo samotný režisér - Robert de Niro. Takže co se týče samotných hereckých výkonů, jsem velmi spokojená. Jedinou výtkou z mé strany je dle mého názoru až příliš a zbytečně natahovaná délka filmu. Akce z válečného Londýna, řešení mezilidských vztahů s manželkou a synem a náhled do mafiánského prostředí byly super. A taky mohl Matt Damon trošku lépe a především více fyzicky chátrat, chtěla bych vypadat jako on v šedesáti! ()

Galerie (30)

Zajímavosti (19)

  • Matt Damon (Edward Wilson) popsal práci s Robertem De Nirem coby režisérem: "Slýchal jsem o něm historky od lidí z výpravy. Když jsem točil Skrytou identitu, jeden z nich mi vyprávěl, že když naposledy dělal s De Nirem, tak se chodil dívat na sebemenší drobnosti. Když měl volný den, přišel k nim a zeptal se třeba: 'Máte tady to pouzdro na cigarety?' Chtěl si ho podržet, osahat a zjistit, jestli se mu zamlouvá. Pak řekl: 'Tak jo, to je dobrý.' A tak to bylo se vším. Každý detail je pro něj součástí výkonu. Když jsem měl mít na hlavě klobouk, přišel a sáhl si na něj. Co se klobouků týče, je naprostý puntíčkář. Občas si všiml statisty, řekl: 'moment, to je špatně' a šel mu upravit klobouk. Tyhle věci pro něj mají absolutní důležitost. S ničím není hned hotový... což je taky někdy i jeho nevýhoda." (NIRO)

Související novinky

Bobby a Marty: další spolupráce?

Bobby a Marty: další spolupráce?

09.07.2008

Robert De Niro měl během pátečního přebírání ceny za celoživotní dílo ve Varech sdílnou náladu a svěřil se s plány udělat ze svého posledního režijního počinu, u nás uvedeného pod názvem Kauza CIA,… (více)

OSCARS - výsledky

OSCARS - výsledky

26.02.2007

Rozdáno. Až na pár výjimek (jako například kategorii Nejlepší zahraniční film) se moc překvapení v letošních Oscarech neudálo. Nejvíce Oscarů, konkrétně v těch nejsilnějších filmařských kategoriích -… (více)

Lék pro zakomplexovaný český film?

Lék pro zakomplexovaný český film?

20.02.2007

Nemůžeme bohužel posoudit, jaké bylo Berlinale, ale s klidným srdcem můžeme prohlásit, že to byl velký krok pro český film. Je to specificky česká vyprávěcí forma, kterou mám rád, ocenil snímek… (více)

Oscary již po devětasedmdesáté

Oscary již po devětasedmdesáté

24.01.2007

Rok se s rokem sešel a opět se budou vyhlašovat prestižní každoroční akademická ocenění - Oscary. Nejvíce nominací mají: Babel (7), Dreamgirls (8), El Laberinto del Fauno (6), Královna (6), Krvavý… (více)

Reklama

Reklama