Kauza CIA

Lakonický a rezervovaný Edward Wilson řídí tajné operace CIA během událostí v zátoce Sviní. Agentura má podezření, že Castro byl předem informován, a proto Wilson hledá, odkud informace unikly. V průběhu vyšetřování v sérii retrospektiv vzpomíná na otcovu smrt, studentská léta na Yale (poezii, Skull & Bones), nábor do začínající OSS, krátké aférky, vynucený sňatek, získání ostruh ve špionážní práci v Londýně, odloučenost od syna, vypuknutí druhé světové války a vztah s agenturou a britskými a sovětskými protějšky. Sledujeme, jak se jeho idealismus vytrácí a nastupuje něco jiného: odhalování podstaty toho něčeho jiného se v závěru vyšetřování stává ústřední myšlenkou celého filmu. (Filmbox)

princesofpersia

Nechápu jak může mít takovýhle film jenom 66%. Ta pomalost se mi vyslověně líbila, skoky v čase to oživovaly, hudba skvělá. Matt Damon, stejně jako všichni ostatní, naprosto perfektní, a Angelina Jolie si konečně taky jednou zahrála. Příběh mě pohltil od první minuty a za ty skorotři hodiny jsem ani jednou nemrkla... takže po dlouhém čase nemám zas vůbec co vytknout :) ()

chesterko

Vydržal som až do konca aby som sa dozvedel, čo bolo v poslednej správe od otca. Strata času aj na vzdory hereckému obsadeniu. Aj ked Matt bol naozaj skvelý. Hudba zrejme tiež veľa ľudí nenadchne. Smutných 20%. Ťažko tu nájdem niečo priemerné. ()

kubilov

Vždy když Robert De Niro usedne na režisérskou stoličku, stojí to zato, škoda jen, že se tak zatím stalo jen ve dvou případech, jak příběhovou, tak technickou část totiž zvládá opravdu na jedničku (s hvězdičkou). U legendárního Bronx Tale a zde i u tohoto velice kvalitního politického thrilleru o vzniku a fungování CIA. Good Shephard je příběh mlčenlivého, ale nekompromisního a cílevědomého muže, který tiše proplouval v americkém politickém pozadí po zhruba čtvrt století a zúčastnil se takových událostí jako druhá světová válka, Studená válka a další. Své práci se oddával natolik, že naprosto zanedbával svou rodinu (se svou manželkou a synem se neviděl 6 let!) a byl ochoten pro svou zemi obětovat doslova cokoliv. Matt Damon zde v hlavní roli předvádí jedno ze svých vůbec nejlepších hereckých představení, což je k charakteru postavy poměrně bizarní, ale alespoň pro jednou mi vůbec nevadil. Žena po jeho pravé ruce, Angelina Jolie, také nezklamala a mohla se tak zařadit po boku herců jako, Robert De Niro, Joe Pesci, John Torturro, Michael Gambon nebo třeba Alec Baldwin, k velmi kvalitnímu hereckému obsazení, které se tak nějak okolo Damona v hlavní roli motá a přihrává mu. Velmi nadprůměrný politický thriller, který má smysl shlédnout minimálně pokud chcete vidět Damona v ženskejch šatech, s parukou a ještě do toho zpívat. ()

Guran

Tak Robert de Niro jako režisér pěkně propad. Ať se radši věnuje herectví, protože tenhle film v jeho podání dopadl katastrofálně, poněvadž se ani nedá dokoukat! Tolik nudných scén! Tolik nic neříkajících dialogů! Tolik nesrovnalostí! Tolik nechápovostí! Rozhodně jsem čekal od herecké legendy víc. Tenhle film mohl být klidně o dvě hodiny kratší, je tak nudný! A Matt Damon jako student nějaké zaprděné školy mi teda do této role moc nesedl, to mohli obsadit mladšího herce a ne 35ti letého Damona. ()

Kanalizato

70%, dobre zpracovane, ciste, bez vyraznych chyb. Jen to nejak nemelo stavu, asi tim ze to bylo zbytecne dlouhe. Kdyby se to sestrihalo na 110min s vynechanim tech prazdnejsich pasazi, tak se to bez problemu dostane na 75%. Kdo reziroval jsem se dozvedel az ze zaverecnych titulku, nevidel jsem tam chyby, tak jsem tvurce nehledal. Joe Pesci vypadal strasne stare, poznal jsem jej pouze po hlase.. ()

cinema_cz

Poněkud suchopárný a antibushovsky zaměřený De Nirův režijní počin vyprávějící o vzniku CIA, ve kterém potěší především hvězdná herecká sestava. (Ci 06/2008) ()

AdrianMonk

Robert "Areyoutalkingtome?"De Niro je sice skvělý herec, ale ne tak dobrý režisér, a tento film má spoustu hluchých míst. Díky zajímavému námětu a (jako vždy) výbornému výkonu Matta "KdejsemnechalAfflecka" Damona je to velmi kvalitní snímek. Jen ta Angelina "KamtenBraddalvoči" Jolie..... ale to je prostě averze. ()

Miloško

No tak opäť sa R.DeNiro nezaprel. Pochádza zo starej dobrej filmovej školy,a v tomto filme to vidno. Je to politický film o vzniku americkej CIA v rokoch 1939-1961.Občas dosť zamotaný,alebo lepšie povedané ťažko pochopiteľný. Pri takomto filme treba pozorne sledovať dej, pretože čo i len chvíľka nepozornosti vás "položí". Trochu by to ale chcelo skrátiť.Veď takmer 3 hodiny je príliš,aj keď to tak nevadilo. Matt Damon v úlohe agenta Wilsona,je neskutočne precízne zahratý. Hrá tu telom, mimikou,pohladom,pretože táto postava je malovravná,nudná. On proste celý život len koná v prospech svojej lásky- USA. A na záver:maskér nezvládol líčenie,masku tejto postavy. Veď agent Wilson vyzerá úplne rovnako v roku 1939,ako aj neskor v roku 1961. Škoda ()

Gottfried

Skoro vyborne. Trosku prilis lenive tempo a cely film by mi skor sadol ako pilot k serialu. Inak hercom viac-menej nie je co vycitat, vyprava je vynikajuca a scenar tiez ujde. DeNiro sa vsak podujal vykreslit toho na dve a pol hodiny prilis a tak sa nakoniec nedozvieme ani zdaleka tolko kolko by sme chceli. Na neblahe tusenie pravdy to vsak staci... ()

pasqviL

Celkově nudný film čekal sem hodně nedostal sem nic jenom nudu usínal sem u toho bylo to dlouhá rozprava o kusu hadru na podlahu. A ještě k tomu je to první film kde se mi nelíbí Angelina Jolie a to už je hrůza :) ()

Paladin25

Určite veľmi zaujímavý film. Miestami som síce mal isté problémy s pochopením "kto" "s kým" a "za koľko" ale ani to mi nebránilo vychutnať si dokonalý filmový zážitok. ()

marosson

Co som ja citil k Edwardovi Wilsonovi, to bola lutost. Je obdivuhodne, s akym nasadenim sa venoval praci, je polutovaniahodne s akou lahostajnostou sa zaujimal o svoju manzelku, je tragicke, ze ani raz sa neusmial. Mozno su aj takyto ludia naozaj potrebni, no ja som ho musel lutovat. Tri a pol * ()

zimzum

Jeden z najnudnejsich filmov ake poznam. Dvakrat som na nom zaspal. Nie som si ani celkom isty ci som ho nakoniec vlastne vobec pochopil. De Niro sa tentokrat moc za reziserskou stolickou nepochlapil, Pribeh z Bronxu sa s tymto dielkom neda ani porovnat. ()

yatan

film je hlbsi jak sa zda..tak isto si treba uvedomist ze je to velmi citliva tematika prave v amerike a aj ked som pocul extremne kritiky na tento film z ust mojich priatelov..mna tento film milo prekvapil a povedal som si ze nie kazdy kvalitny film musi byt akcny..je to pribeh o tisicoch mladych ambicioznych studentov z Ive league ktorym povedia : Vy ste spojene staty americke, vy ste ten hrot meca ktory bojuje za svojich obcanov..kto by to bol povedal ze v tajnych spolocenstvach ako Skull & Bones su take mena ako John Kerry, Frederick W. Smith, a rodina G.W. Busha..tento film je viac ako len kauza CIA je to kauza USA. urcite neodporucam masovemu divakovi alebo laikovi ktoreho politika nezaujma..pekny film ale o dva levely nizsie ako Mnichov. 7/10 ()

megajalec

Rozťahané ako žuvačka Hubba Bubba a pritom tak zbytočne, v mnoho pasážach film prešľapuje na mieste a neposúva dej vôbec nikam. A to skákanie časových rovín mi tiež nebolo veľmi po chuti, mal som v tom guláš (ale slepý, bez mäsa)). Keď sa stretne toľko hviezd pokope, človek by čakal nejakú bombu. Bohužiaľ, mne film nezapasoval a nepridám len preto, že to režíroval De Niro ()

Blackadder

Velmi zajímavé téma, velmi pěkně zpracované... jen kdyby to místy nebylo tak zmatené. Nicméně délka filmu nevadí, klidně bych pokračoval dál. ()

Bobby a Marty: další spolupráce?

Bobby a Marty: další spolupráce?

09.07.2008

Robert De Niro měl během pátečního přebírání ceny za celoživotní dílo ve Varech sdílnou náladu a svěřil se s plány udělat ze svého posledního režijního počinu, u nás uvedeného pod názvem Kauza CIA,… (více)

OSCARS - výsledky

OSCARS - výsledky

26.02.2007

Lék pro zakomplexovaný český film?

Lék pro zakomplexovaný český film?

20.02.2007

Nemůžeme bohužel posoudit, jaké bylo Berlinale, ale s klidným srdcem můžeme prohlásit, že to byl velký krok pro český film. Je to specificky česká vyprávěcí forma, kterou mám rád, ocenil snímek… (více)

Oscary již po devětasedmdesáté

Oscary již po devětasedmdesáté