Muž bez stínu

• USA Hollow Man (více)

Geniální vědec Caine pracuje pro Pentagon a v tajném laboratorním komplexu vede tým, který pracuje na projektu látky, způsobující neviditelnost. Týmu se podaří vytvořit i sérum, které neviditelné organismy opět zviditelní. Přes úspěšný pokus s gorilou Caine neprozradí armádnímu výboru, že práce na projektu se blíží ke konci. Místo toho se rozhodne vyzkoušet látku na sobě. Málem zkolabuje, ale stane se neviditelným. Tým si zvyká na neobvyklou situaci, kdy se mezi nimi pohybuje neviditelný Caine. Jeho zpočátku úsměvné legrácky jsou ale stále znepokojivější. Když se pokusí osahávat Sarah, která usnula v laboratoři, a zděšená Linda se s ním odmítne pomilovat, začnou si členové týmu uvědomovat změnu v jeho chování. Situace se ještě zhorší, když se plánovaná reverze nezdaří a Caine zůstane neviditelný. Jedné noci uprchne z podzemního komplexu a vydá se do města, kde znásilní krásnou sousedku. Šokovaná Linda se netají tím, že vše prozradí. Podaří se ho zbývajícím členům týmu najít a zastavit dřív, než unikne z laboratoře a ztratí se v ulicích Washingtonu? (TV Nova)

B!shop

Na Verhoevenovo nejlepsi kousky to nema, ale i tak to je nadprumer. Nejvetsi problem filmu je urcita nevyrovnanost, obcas to Paul fakt rozjizdi, krev, paradni atmosfera a podobne, ale jindy tu jsou jen nezajimavy dialogy. Nicmene po trikovy strance je film perfektni, nektery sceny fakt stoji za to videt a herci se docela snazi, jen ten konec, ackoliv docela drsnej, je naprosto, ale uplne mega totalne klisovitej, ze to snad ani nebylo mozny. ()

Oskar

První polovinou filmu jsem byl vážně zaujat, všechna čest, ale pak jsem si uvědomil, že jsem se jen nechal ukolébat triky, protože pak nastaly erupce čiré trapnosti. ()

EdaS

Výborný verhoevenovsky úchylný thriller se dvacet minut před koncem mění ve Vřískot, postavy získávají nezničitelnost Toma a Jerryho a do té doby báječný Paul se asi definitivně zcvokl. Jako u každého ambiciózního snímku vše vyvrcholí obřím výbuchem. Ale bavil jsem se i tak moc dobře. ()

Pethushka

Trošku podělaný konec, jinak nápadité a dost koukatelné. Stálo by za to přetočit ho s novým koncem. Pak bych možná nasadila plných 5 hvězd. V této podobě 3,5. ()

H34D

Námětem zajímavé, herecky sympatické, technicky zdařilé a řežisérsky dobře ukočírované, tak kde že je problém? Nápad neviditelného muže není ideálně rozvinut, ani vytěžen, potenciál byl téměř nekonečný, jenže nakonec stejně vše skončilo ztísněným, interiérním slasherem. S tím se pojí další problém a to, dle mě, nedostatečně hororová, nebo chcete-li napínavá, či strašidelná atmosféra a také slabá kreativita při samotném vraždění - mrtvolky si odškrtáváme ze seznamu a nic víc z toho... Mno a natahovaný závěr už je kapitola sama o sobě. Paradoxně tak na filmu nejvíce oceňuji dlouhou expozici, jakýsi mega "úvod", který je poutavý, záživný a tedy bezmála prvotřídní. 6/10 ()

xxmartinxx

Ucházející film... Několikrát provařený námět je docela solidně provedenej a i když film nikomu nic nedá, tak se mu nedá upřít snaha... Některé scény byly docela povedené, což rozhodně na vysoké hodnocení nestačí, ale za osobní sympatie mu dám trochu víc, než mu patří. Verhoven si mírné nadržování zaslouží. ()

igi B.

S těžkým srdcem pravda - taky trošku váhaje - leč musím pět... Nechápu, co v rámci žánru(ů) tomuhle filmu kdosi cosi vyčítá. Není třeba hledat (hloubku) tam kde není. "Bůh není" - děl hrdina na závěr - a já klidně dodávám - trikař je bůh... Tři hvězdičky za film, čtvrtou a tu neviditelnou pátou v dobrém rozmaru za strhující zvláštní efekty a triky! - - - P.S. (Pseudo)inťákům a trumpetům vzkaz: Nepodléhejte hysterickým náladám tam kde nevidíte hloubku. Ona tam totiž někdy žádná být nemusí... :-)) ()

Skejpr

Za ten Konec.. Ten zkazil co se dalo... Dovedete si představit, jaká by to byla paráda, kdyby je tam Bacon nechal s výčitkama zdechnout, odhodil masku a vyšel do ulic mezi lidi... Jen tak. neviditelnej? ()

Shit

Dobrej nápad, ale bohužel neni moc dotaženej, Je tam až moc pasáží, který jsou nezajímavý a nuděj a nic horrorovýho jsem na tom taky neviděl, což je u Verhoevena trochu divný, mohl to udělat víc horrorově, takhle to je takový nemastný neslaný, ale zase to má dobrý triky, teda v některých scénách v jiných je to dost žalostný, což se u takových nízkorozpočtových filmech dá čekat a co se týče hereckýho obsazení, tak to je sice docela slušný a je to dobře zahraný, ale největší hvězda filmu Kevin Bacon je tam jen chvilku pak zmizí a už se neobjeví jinak než jako obrys v masce, co má na hlavě a to je škoda. Víc než 3* si to nezaslouží ()

flanker.27 odpad!

Klišé na klišé, desetkrát oživnuvší vrah, všichni úplně blbí, je to zkrátka jen další variace na vyvražďovačku s docela slušnými triky. ()

Morien

Vcelku zajímavý nápad (nevím, jestli původní, nebo je to remake remakeu remakeu), ale zpracovaný jak pornovyvražďovačka, kterými se uspokojují týnejdžeři v přítmí bytu, když rodiče odjeli k přátelům. ()

gudaulin

Film, který sází na silné herecké obsazení a slušný rozpočet, který umožňuje ukázat řadu náročných triků. Obsahově je to ale zoufale klišovité a natočené bez jiskry. Na konci jsem byl už hodně rozpačitý. Z námětu se s tímhle štábem dalo vymáčknout nepochybně víc. Celkový dojem: 40 %. ()

choze

Kde jsem myslel, že ten film bude začínat, tam skončil. Jako kvalitní efektová vyvražďovačka (s důrazem na efektová), což je na Verhoevena trochu málo. ()

Gilmour93

Triky a Goldsmithova hudba v kvalitě A, herecké výkony a klišoidní závěr filmové kategorie B a vnadné vědkyně, co mají průměrnou velikost prsou C - to je ten starý známý filmový zlozvyk, že vědečtí pracovníci musejí být mladí, oduševnělí a o svou fyzickou krásu pečující lidé namísto roztržitých profesorů a profesorek minimálně nad padesát a se zanedbaným vzhledem tři dny nemytého váguse.. Kvantum nelogičností a tupý závěr s nezničitelným Baconem musel při zkušební projekci zatlačit Verhoevena takovým způsobem do sedačky, že v okamžiku, kdy naběhly closing credits, se z něj stal jediný opravdu neviditelný muž v sále.. ()

Lynn

Na tento film jsem se koukla hlavně kvůli svému oblíbenému herci Kevinu Baconovi. Ten tu podává velmi dobrý výkon, ale jinak se snímek nijak neodpíchne z vod průměrnosti. Je to tak trochu Dr. Jekyll a Mr. Hyde v přitažlivějším obalu s tisícem logických chyb v zájmu oné atraktivity. ()

TeeAge

|| Scenár: Andrew W. Marlowe / Story by Gary Scott Thompson | Hudba: Jerry Goldsmith | Produkcia: Douglas Wick, Alan Marshall, Stacy Lumbrezer, Marion Rosenberg | Distribúcia: Columbia Pictures | Rozpočet: 95 miliónov $ | Tržby: 191,2 miliónov $ || ()

Aluska88

Zajímavý námět, perfektní Kevin Bacon a sympatická Elisabeth Shue. Vizuálně i dějově velmi efektní, napínavý film, který však naprosto a doslova "zabíjí" šíleně přehnané, klišovité a až směšně působící závěrečné scény. Kdyby je vzali za zcela opačný konec, v němž by byl směr toku "tvůrčích" nápadů ustálen do klidnějšího a smysluplnějšího proudu, mohly být konečné pasáže zpracovány tak, aby se staly dokonalým vrcholem snímku. ()

genetique

Ďalšie úderné popcornové sci-fičko z dielne Verhoevena. Môže sa zdať, že stavia len na tom, za čom mu bolo právom udelené uznanie, nie pre mňa je skutočnosť iná. Bacon sa pozbieral a aj napriek neviditeľnosti predviedol, že sa ho ešte oplatí prizvať k podobným filmom. Napätie je tiež dosť dobre zimomriavkovo nahodené, už len to trošku skrátiť a vyvarovať sa scenáristických preklepov. 85%. ()

Madison

Asi žiaden film tak hororovo krásne a detailne nezobrazuje prechod do neviditeľnosti a naspäť. Divák si užije množstvo vizuálnych efektov, typické Verhoevenove agresívne, krvavé i sexuálne prvky a mimoriadne ma tiež pobavil odkaz na Cronenbergov horor Mucha. Celkové dojmy mi pokazil len nevydarený, prehnaný a samoúčelný koniec, ktorý je priam nechcenou ukážkou hollywoodskej stupidity, ale vzhľadom na perfektný dej, zaujímavú osobnostnú premenu Kevina Bacona, stiesňujúcu atmosféru, napätie a vizuálne perličky neklesnem pod 4*. ()

Sequely od Sony

Sequely od Sony