Dragon Ball

Japonsko, (1986–1989), 61 h 12 min (Minutáž: 24 min)

Předloha:

Akira Torijama (komiks)

Masako Nozawa, Džódži Janami (vypravěč), Hirotaka Suzuoki, Mami Kojama, Majumi Tanaka, Naoko Watanabe, Šigeru Čiba, Takeši Aono, Teššó Genda, Hiroši Ótake (více)

Epizody(153)

Veľmi dávno bolo sedem dračích gúľ rozhodených po celom svete. Ten, kto ich znovu pozbiera a vyvolá čarovného draka, bude mu splnené jedno prianie... Príbeh malého chlapca s opičím chvostom menom Goku, ktorého navštívi Bulma a výmenou za jeho dračiu guľu ho zoberie spolu so sebou aby našli ďalšie. Cestou stretajú veľa priateľov ale aj nepriateľov, ktorý sa ich tiež snažia nájsť a tak im znepríjemňujú cestu ako len môžu... Sme tu svedkami aj troch turnajov kde si naši hrdinovia zmerajú sily. Rozhodujúci je ten posledný kde sa už mládenec Guku stretne s obávaným Picolom Jr. (riske)

Honza__St.

V základě jde o jednu z mnoha adaptací čínského románu Putování na západ, který u nás známe zejména díky seriálu Opičí král. Tady je to samozřejmě hodně volně upravené, aby to děcka bavilo. Příběh samotný není nic extra, na čem to stojí a padá, jsou humorné situace, vtipy a hlášky. K tomu všemu je potřeba dodat, že seriál je plný celé spousty prasáren (Gokuova pindíka vidíme snad v každém druhém díle, co chvíli koná potřebu, o úchyláky není nouze, na což dojíždí zejména Bulma, a ta samotná je občas taky pěkná rajda), díky čemuž se ani nedivím, že u nás nikdo neměl odvahu seriál zakoupit. Každopádně s těmi 13 díly to mělo skončit. Bohužel se šlo dál, a další díly jsou už jen o tréninkách na zápasy a již zmíněných úchylárnách (byť se ještě našel nejeden povedený díl). A navazující Dragon Ball Z s mlátícími se Super Marťany je už vlastně jen blbá soap opera. ()

hito

Vynikajúce, fenomenálne. Neskutočný príbeh vynikajúco pretavený do tv seriálu. U mňa je to seriál číslo 1. Niektoré štáty to po pár odvysielaných častiach zakázali, kvôli brutalite scén, ale podľa mňa to je len tzv. japonský pohľad. Kľudne to mohli dať do večerných vysielacích časov. Je zaujímavé, že naše tv (CR a SR) sa to neodvážili odvysielať. Škoda. ()

Suanite

Na tomto anime som strávila svoje detstvo :) Zaujímave na tomto bolo, že hoci ako dievča som milovala celý seriál čo by sa človek mohol čudovať keďže doteraz nemám veľmi v obľube bojove filmy ani akčné ale toto bolo úžasné. Každý deň bežať zo školy aby som to mohla sledovať, keď nám mama s bratom povedala že to môžeme pozerať až keď budeme mať upratané v izbe :D :D Milovala som každú novú postavu každého zloducha proti ktorému bojovali, ako sa zo zlých stávali dobrý vďaka Songovi (Vegeta, Satan Srdičko? :D) Pozerala som to tiež s poľským prekladom (čiže text ktorý čítal jeden pán) takže som sa tiež vďaka tomuto seriálu naučila plynule po poľsky :D Raz keď budem mať deti budu to mať ako povinnú súčasť detstva :) ()

migr

občas méně pochopitelné příběhy japoského pojetí(humor, sexualita), ale nejdůležitější sceny excelentní 84% fan 92% ()

orelvazoun odpad!

Abych pravdu řekl je toto jedno z mých nejméně oblíbených anime. Hudba sice újde ale jinak celkové nejsem fanoušek ()

hmyzovrah

Klasika nad klasiky. Japonská superhrdinská anime, která dala základ svým nástupcům. Goku to fakt válí a děj se opravdu posouvá díl po dílu. Animace výborná a velice vtipná. Třeba pes opékaný nad ohěm mne pobavil. ()