Dragon Ball

(seriál)
Japonsko, (1986–1989), 61 h 12 min (Minutáž: 24 min)

Předloha:

Akira Torijama (komiks)

Masako Nozawa, Džódži Janami (vypravěč), Hirotaka Suzuoki, Mami Kojama, Majumi Tanaka, Naoko Watanabe, Šigeru Čiba, Takeši Aono, Teššó Genda, Hiroši Ótake (více)

Epizody(153)

Veľmi dávno bolo sedem dračích gúľ rozhodených po celom svete. Ten, kto ich znovu pozbiera a vyvolá čarovného draka, bude mu splnené jedno prianie... Príbeh malého chlapca s opičím chvostom menom Goku, ktorého navštívi Bulma a výmenou za jeho dračiu guľu ho zoberie spolu so sebou aby našli ďalšie. Cestou stretajú veľa priateľov ale aj nepriateľov, ktorý sa ich tiež snažia nájsť a tak im znepríjemňujú cestu ako len môžu... Sme tu svedkami aj troch turnajov kde si naši hrdinovia zmerajú sily. Rozhodujúci je ten posledný kde sa už mládenec Guku stretne s obávaným Picolom Jr. (riske)

John8

Anime které je straší než já a i v roce 2013 ( viděno prvně) sebejistě předvádí význam slova nadčasové. Hlavní hrdina Goku je nejen líbivý a zábavný, ale zároveň zapálený pro oběvování všech zákoutí jeho velkého a pestrého světa. Dragon ballu rád říkám ultimativní anime protože střídá jednotlivé žánry a zaměření tak rychle a přitom tak plynule že si změny kolikrát ani nevšimnu, jistě většinou je to boj, ale i školní humor romantika, nebo jen přímo hloupost jako Penguin Village (její existenci v tomhle vesmíru stále úplně nechápu :D). K tomu tématu jsem vytvořil i hru kterou praktikuji na kohokoliv kdo se mě na anime zeptá, začnu popisovat prvních pár dílů v rychlejším sledu a čakám kdy mě posluchač zastaví :D [Možné SPOILERY] a je to asi tak: "Dragonball je o 12-letém chlapci (Gokuovi) s opičím ocasem, kterého najde v džungli 15letá dívka na motorce kterou může složit do velikosti pilulky když Goku loví tygry, po společné noci a hodině anatomie, se vydají na hledání hledat kouzelné kuličky (Dragon Bally), v první vesnici však narazí na prase v komunistické uniformě se schopností transformace terorizující vesnici ..." A dál jsem se nikdy nedostal :D (v zásobě jsem měl ještě želvího muže který Gokuovi daruje pojízdný mrak a dívka která ve 4 letech zabije helmou dinosaura :D a to stále nejsem u epizody 10 :D [Konec Spoilerů] Dragon Ball je prostě jízda kterou jsem ani nečekal, ale užil jsem si ji a hodlám si ji užívat i dál. 5* ()

Saraph

Dragon Ball je prostě klasika. To musí před svou smrtí vidět každý, komu se líbí anime. Většina lidí sice preferuje sequel Dragon Ball Z, nicméně mě se tento původní titul líbil mnohem více. Začátky mladého Goku, účast na turnajích, silný tak nehorázně moc, že malíčkem knockoutuje i dospěláky, tohle všechno jsem strašně žral. ()

Radek.SCH

Zabaleno po devíti dílech. Ne že by to bylo tak špatné, ale když už jsem toho viděl tolik http://www.anime-planet.com/images/users/signatures/divnypatron.jpg tak vás další shonen (i když je to klasika) už prostě nebaví. Obzvlášť když víte, kolik by vás ještě čekalo epizod. Humor povedený, překvapivě i trochu úchylný, což bych u anime, určeného spíše pro ty mladší, zrovna nečekal. Prostě mě to nechytlo, což se třeba u mě posledního viděného "anime": Avatar TLA povedlo hned prvním dílem. ()

LeitoSE

60 percent tvoria bezúčelné perveznosti, 30 percent random bullshit go a zvyšných 10 percent sú zaujímavé nápady, ktorých potenciál je totálne premrhaný. Dej sa vlečie extrémne pomalým tempom bez akéhokoľvek charakterového vývoja aj napriek viacerým timeskipeom a umieraniu postáv, ktoré sa zas a znova vrátia medzi živých vďaka guliam magického draka. Napriek tomu Torijamovi musí byť človek veľmi vďačný. Keby neinšpiroval ďalšiu generáciu mangaka, tak by nikdy nevzniklo množstvo naozaj kvalitnej tvorby. 153/153 - 35% ()

JohnMiller

Seriál môjho detstva kto by mi dneska uveril že nám tento seriál púštali vychovávateľky v škôlke... asi nikto ,ale je to tak. Všetky časti som mal možnosť vidieť v maďarskom dabingu na stanici RTL Klub keď ho zakázali videl som ho ešte v nemeckom prevedení na ORF 1 nerozumel som im ani slovo. Tento seriál ma sprevádzal dlhú dobu avšak nasledovný Dragon Ball Z to bol pre mňa ešte väčší KULT. ()

Galerie (2 957)

• Studio Toei Animation rozdělilo seriál do 5 sérií – 1. Son Gokū sága (epizody 1–28), 2. Red Ribbon Army sága (epizody 29–68), 3. 22nd Tenka'ichi Budōkai sága (epizody 69–101), 4. Piccolo Daimaō sága (epizody 102–132) a 5. 23rd Tenka'ichi Budōkai sága (epizody 133–153). (Ranger12)
  • V 21 epizóde (Tenkaichi Budokai) sa Majster Roshi zamaskuje a pomenuje Jackie Chun. Meno je poriadne zrejmá paródia na herca Jacieho Chana. (Flipper)
  • Goku je postava založená na čínskom bohovi v podobe opice. Goku podobne ako tento boh používa na prepravu lietajúci mrak a má magickú palicu, ktorá môže mať akýkoľvek rozmer. Keď Japonec prečíta po čínsky jeho meno, vyslovuje sa Son Goku. (Flipper)