Dragon Ball (TV seriál)

• japonský

ドラゴンボール

Dragon Ball

Animovaný / Akční / Fantasy / Komedie

Japonsko, 1986–1989, 61 h 12 min (Minutáž: 24 min)

Tak tenhle anime seriál jsem viděl už ve španělštině, němčině, polštině, angličtině a francouzštině (té jsem tedy nerozuměl), jenom té češtiny se nějak pořád nemohu dočkat. Jenže co mohu očekávat v zemi, kde jsou populární pokémoni. V Japonsku se nám musí smát, když vidí, že od nich kupujeme ty největší braky, které vyprodukují. Dragonball má vše. Humor, akci, nádherné vzdušné souboje, charizmatického zloducha, prostě všechno co si můžete přát.(5.4.2006)

Vynikajúce vypečené anime. Škoda že sa ho u nás snáď ani nedočkáme...... Legenda hovorí, že kto nájde všetkých sedem DragonBallov tomu drak Shen Long splní jedno želanie. Kdesi ďaleko v horách žije chlapček s opičím chvostom Son Goku, ktorý vlastní jeden DragonBall ako dedičstvo po svojom starom otcovi . Jeho pokojný život skončí, keď k nemu jedného dňa privrčí Bulma, ktorá hľadá DragonBally z veľmi prozaického dôvodu - ako každá teenagerka chce úžasného, milého a krásneho priateľa. Dlhá cesta za dobrodružstvom začína. Postupne sa do partie pridávajú veľký Oolong (ktorý nie je až taký veľký), zbojník Yam chu a jeho priateľ/ka (skutočne tohto tvora neviem identifikovať) Pool. Samozrejme všetko vypáli inak než by to hrdinovia chceli a je pritom hodne srandy . Okrem toho tu je pravidelná odbočka k turnaju bojových umení, ktorý sa koná každé 4 roky a na ktorom sa mužská časť osadenstva zúčastňuje so železnou pravidelnosťou. Nesmierne zábavná je aj príprava na tieto turnaje, najmä tréningové metódy Muten Roshiho, ktorý trénuje Son Goka a jeho kamaráta Krillina aje zaťažený na mladé pekné dievčatá.....rozhodne 100% zábava.(21.9.2004)

Zabaleno po devíti dílech. Ne že by to bylo tak špatné, ale když už jsem toho viděl tolik http://www.anime-planet.com/images/users/signatures/divnypatron.jpg tak vás další shonen (i když je to klasika) už prostě nebaví. Obzvlášť když víte, kolik by vás ještě čekalo epizod. Humor povedený, překvapivě i trochu úchylný, což bych u anime, určeného spíše pro ty mladší, zrovna nečekal. Prostě mě to nechytlo, což se třeba u mě posledního viděného "anime": Avatar TLA povedlo hned prvním dílem.(13.5.2011)

Anime které je straší než já a i v roce 2013 ( viděno prvně) sebejistě předvádí význam slova nadčasové. Hlavní hrdina Goku je nejen líbivý a zábavný, ale zároveň zapálený pro oběvování všech zákoutí jeho velkého a pestrého světa. Dragon ballu rád říkám ultimativní anime protože střídá jednotlivé žánry a zaměření tak rychle a přitom tak plynule že si změny kolikrát ani nevšimnu, jistě většinou je to boj, ale i školní humor romantika, nebo jen přímo hloupost jako Penguin Village (její existenci v tomhle vesmíru stále úplně nechápu :D). K tomu tématu jsem vytvořil i hru kterou praktikuji na kohokoliv kdo se mě na anime zeptá, začnu popisovat prvních pár dílů v rychlejším sledu a čakám kdy mě posluchač zastaví :D [Možné SPOILERY] a je to asi tak: "Dragonball je o 12-letém chlapci (Gokuovi) s opičím ocasem, kterého najde v džungli 15letá dívka na motorce kterou může složit do velikosti pilulky když Goku loví tygry, po společné noci a hodině anatomie, se vydají na hledání hledat kouzelné kuličky (Dragon Bally), v první vesnici však narazí na prase v komunistické uniformě se schopností transformace terorizující vesnici ..." A dál jsem se nikdy nedostal :D (v zásobě jsem měl ještě želvího muže který Gokuovi daruje pojízdný mrak a dívka která ve 4 letech zabije helmou dinosaura :D a to stále nejsem u epizody 10 :D [Konec Spoilerů] Dragon Ball je prostě jízda kterou jsem ani nečekal, ale užil jsem si ji a hodlám si ji užívat i dál. 5*(5.6.2013)

Dragon Ball je prostě klasika. To musí před svou smrtí vidět každý, komu se líbí anime. Většina lidí sice preferuje sequel Dragon Ball Z, nicméně mě se tento původní titul líbil mnohem více. Začátky mladého Goku, účast na turnajích, silný tak nehorázně moc, že malíčkem knockoutuje i dospěláky, tohle všechno jsem strašně žral.(5.6.2013)

• - Goku je postava založená na čínskom bohovi v podobe opice. Goku podobne ako tento boh používa na prepravu lietajúci mrak a má magickú palicu, ktorá môže mať akýkoľvek rozmer. Keď Japonec prečíta po čínsky jeho meno, vyslovuje sa Son Goku. (Flipper)

• - Po zlých ohlasoch na krvavé a brutálne scény mnohé televízie začali seriál cenzurovať alebo úplne zastavili jeho vysielanie. (hito)

• - Goku na začiatku prvej časti Bulme povie, že má 12 rokov. Neskôr sa prizná, že má 14, pretože nevedel svoj vek presne zrátať. (Flipper)