Bandita Gambusino zavraždí otce prince Inků. Uloupí mu polovinu kipu, které označuje místo pokladu. Dva bratři jsou poblíž a snaží se zločinu zabránit, ale to se jim nepodaří. Jeden z bratrů umírá rukou vraha a druhý, zvaný Pán jaguárů se vydá po stopě zločince. Obviněn ze zločinu je právě on a jeho bratr. Po deseti letech se chystá korunovace mladého Inky, který má nástupem na trůn vzkřísit zašlou slávu staré říše. Opět se zde po letech setkávají Pán jaguárů a Gambusino, který stále hledá poklad Inků, aby vyrovnali staré účty. Dobrodružný film podle románu Karla Maye. (oficiální text distributora)

Jimmi

Sranda ze o tejto Mayovke som vobec nevedel a nevidel som ju ani pocas detskych cias. Nahodou som na to narazil a nebolo to vobec spatne. Myslim ze tunajsie hodnotenie je dost presne...3,5 hviezdy by som dal. A ten smiech toho padoucha bol genialny:) ()

sator

Naivní, antiklišoidní mi přišel nápad že hlavní lump místo aby chlastal kořalku, tak se cpal medem... ()

Skuby47

Je zvláštní jak nostalgicky lpím na starších filmech i když ty současné jsou po všech stránkách mnohem dokonalejší. Tato Mayovka mě vrací někam do mládí, kdy jsem v našem malém letním kině v klášterní zahradě pod kaštany na obrovském plátně, kde jsem musela otáčet hlavou, aby mi nic neuniklo, se zatajeným dechem sledovala dobrodružné indiánky. Tato by svou kvalitou mohla těm čtyřem základním Haralda Reinla s Vinnetouem směle konkurovat, ať už exotickým prostředím peruánských And a legendárního Machu Picchu, fešnou postavou posledního Inky Haukarapory, hrdinským Pánem jaguárů, vtipnou trojicí popletů v čele s profesorem Morgensternem a donem Parmesanem, či skupinou padouchů pod vedením lotra Gambusina. Přidáme-li ke krásným přírodním lokacím, výbornou výpravu, početný kompars a skvělý hudební doprovod, tak se můžeme s potěšením spolu s hrdiny směle vydat do divočiny vyrovnávat staré účty. ()

honz

Dobrodružný koprodukční film z šedesátých let byl u nás velmi populární i v osmdesátých letech, jak si pamatuju z dětství. Příběh odvahy a statečnosti s morálním podtextem (mír mezi bílými a indiány vykoupený životem mladého inckého prince). Kromě klasických hrdinů a padouchů je ve filmu řada komických figurek (paleozoolog prof. Morgenstern z Hamburku, groteskní don Parmezan...). Za zmínku určitě stojí také záběry posledního útočiště Inků - Machu Picchu. Film je i (nebo zvlášť) v dnešní době velmi příjemnou podívanou. ()

JohnSmith

Poklad Inků jsem nikdy před tím neviděl a o nic jsem nepřišel. Poněkud nezajímavé dobrodrůžo s příšernými herci. ()

Finskej

Velmi slušná mayovka z oněch blahých let studené války, kdy se natočila řada postupně čím dál tím méně kvalitních až vůbec nekvalitních mayovek s Bricem, která dokazuje právě to, že řemeslo jde i bez Briceho a nemusí za každou cenu vyškrabovat až dno. Celkem spád a netradičně nešťastný konec, jako kluk jsem na to chodil několik let po sobě :) ()

Mikino00

Slabší kus ze stáje Karla Maye s nevýraznými herci a přehrávanými scénami. Zajimavá a vtipná je pouze linie s profesorem a jeho společníky. ()

pipapa

Kouzlo romantiky a dobrodružství tady už bohužel úplně vyšumělo. Mně z toho zbyla jen uřvaná (německý dabing) a plytká mayovka. ()

sadlokan

Vtipná,zábavná "Inkovka"Mayovka.Zamlada jsem zíral na ty krokouše a bál se o nožičky hlavního hrdiny,teď vidim,že by je přeskákal R.Moore levou rukou a ještě by je očipoval na výstavu fy.Lacoste. ()

MickeyStuma

Zapomenutá 'Mayovka' a nějak nechápu proč. Je to natočeno v absolutně stejném stylu, jako ty ostatní. Přání míru mezi indiány a bělochy, touha po pokladu, vyskytuje se tu hrdina i záporák a samozřejmě nechybí ani komická postava. Tvůrčí rukopis je zatraceně znát, ale je to hlavně důkaz toho, že dobrá dobrodružně-zábavná indiánka šla natočit i bez známých postav či herců. Tedy až na jednoho. Záporák je pro nás starý známý. Nezájem televizí o tento film se mi zdá absolutně absurdní. Pamatuje si ještě někdo, že se točilo přímo na Machu Picchu? ()

Nerd4Dreaming

Prekvapive povedena mayovka, žádné papundeklove kulisy jako u mexické série, prostředí vypadá velice věrohodně. Filmově je to ok, snad jenom střih občas nedává smysl (napínavý moment s krokodýli nesmyslně přerušen jinými scénami,..). Guy Madison pro me bude navzdycky zaporak z Old Shatterhanda, takže trochu nezvyk vidět ho tady jako náhražku... Old Shatterhanda. Občas me film prisel trochu nevyrovnanej. Na jedné straně docela drsné scény zabiti (asi jediná mayovka, ve které doopravdy nekdo skape na mucednickem kůlu, ikdyz mimo obraz) , na druhé straně scenky okolo profesora, někdy i ve stylu němého filmu. Ale celkove film, co stojí za shlédnutí. ()

Kakho-oto

Mírně nadprůměrný dobrodružný film, který by si rozhodně zasloužil vysílání v televizi, zvlášť když tři slátaniny: Firehand, Apanači a Petrolejový princ opakují neustále. Není to moc podle knihy, je zde až moc humoru, ale jedná se o film z velmi atraktivního a exotického prostředí, což mu dává jistý šmrnc. Výborný Guy Madison, který ukazuje, že mu jdou i kladní hrdinové (výborně zahrál i padoucha Bradleyho ve filmu Old Shatterhand). Hudba ve filmových mayovkách je obecně skvělá, ale v tomto filmu je jedna z těch nejlepších. 75 % ()

bull!nka

...tak ráda bych tuto Mayovku viděla znovu, doufám, že se dočkám... Tak za nějaký čas musím doplnit, že jsem se po velmi dlouhé době skutečně dočkala a zážitek mě nezklamal...ani po letech ()

diodoros

Zlaté winnetouovky a pádišáhovky. Síce ich kvalita kolíše, ale aspoň čosi vtipné, zábavné, pútavé alebo pozerateľné sa v nich väčšinou našlo. Toto je iba smiešny slaďák s prostým dejom, chaotickým strihom, trápnymi scénkami s profesorom a jeho ťuťmákom, ktoré asi mali byť vtipné, ale v konečnom dôsledku sú len trápne, priemernými hereckými výkonmi a umelými kostýmami (najlepšia je asi tá kráľovská plechovka). Záver, ktorý je najlepšou scénou vo filme, je zároveň jediným, čo tu za niečo stojí, sála z neho aspoň nejaká monumentálnosť a dáva na chvíľu pocit, že ten dej aj o niečom bol, kvôli chaotickému strihu a šialene rýchlemu tempu (ktorými ostatne trpí celý film) ale pôsobí aj tak príliš skratkovito a trochu nelogicky. A tie stovky stojacich a škeriacich sa originálnych Inkov v pestrofarebných kostýmoch, ktorí snáď prišli na nejaký národný sviatok a filmári ich rovno len tak natočili (aby sa nepovedalo) sú sem tak nakoniec vložené skôr nasilu. ()

Marek06

V téhle mayovce nehraje ani Pierre Brice, ani Lex Barker, ale i přes to je podle mě lepší, než některé vinnetouovky a mayovky z Mexika a z Orientu. Film se odehrává v Jižní Americe, kde se také natáčel, hraje tu příjemná hudba, Rik Battaglia opět v roli záporáka, hledači pravěkých zvířat a předrevoluční dabing, to jsou důvody, proč Poklad Inků řadím mezi ty lepší mayovky. ()

Rodin

Ani nevím, proč jsem si na ten film zrovna nyní vzpomněl, ale hlavně nevím, proč na něj všichni nákupčí našich slavných televizí zapomněli. Jde totiž o jedno z nejlepších zpracování Mayovek, kterého se nám v průběhu 60. let minulého stolertí dostalo. Obsazení Vinnetouovského padoucha Guye Madisona do role hlavního kladného hrdiny bylo velkou výhrou, exteriéry byly úžasné a osud Haukarapory nebyl tak připitoměle přepjatý, jako ten Vinnetouův (a to mám ty filmy moc rád). Ze všech Mayovek právě tato na mě v dětství zapůsobila jednoznačně nejvíce (v těsném závěsu je Poklad na Stříbrném jezeře), a přestože od jejího posledního zhlédnutí už uplynulo rozhodně víc, než 30 let, stále jsem na ni (jak vidno) nezapomněl docela. Rozhodně přes 80%. ()

donkocicak

Film mě bohužel vůbec nebavil, není tohle pro mě mayovka v pravém slova smyslu, jsem z těch, kteří, když na plátně nevidí Pierra Briceho nebo Lexe Barkera, jdou od toho, je mi líto. ()

Maras.L

Překvapivě zábavná a zajímavá "indánka" natočená podle knihy Karla Maye. Škoda, že to nedávají v televizi. ()

xxlch

Poklad Inků a v něm Don Parmazán Rui El Di Berio Kastel Gvardianda I Maňana ,nevím jestli je to napsaný správne,ale i po tolika letech si pamatuju jméno komické postavy z tohoto asi už zapomenutého filmu.Guye Madisona(jako pána jaguárů) jsem v Mayovce zahléhla ještě jednou a to v Old Satterhandovi.Stále ale čekám až se znovu tento film objeví!!! Skvěle natočená indiánka i když pro dnešního koukatele poněkud naivní. ()