Živý terč

Psychopatický zabiják Emil Fouchon se svou bandou za tučnou odměnu organizují pro zvrhlé zbohatlíky lov na člověka. Protože pečlivě vybírané oběti jsou většinou bezdomovci, kteří nemají žádné příbuzné, běží "obchod" poměrně hladce. Komplikace začnou v okamžiku, kdy se objeví právnička Natasha Binderová, která hledá otce, jenž byl jednou z posledních obětí lovu. Fouchonovi zabijáci by si jistě s takovou komplikací snadno poradili, kdyby se neobjevil námořník Chance Boudreaux. Je mistrem bojových umění a bývalým příslušníkem elitní jednotky. Je však bez peněz a nutně potřebuje práci. Nechá se Natashou najmout, aby pátral po jejím zmizelém otci. Brzy se dostane gangu zabijáků na stopu. Netrvá dlouho a dojde k první divoké přestřelce. Její obětí se stane několik vrahů a policistka Carmine Mitchellová, která Natashe a Chancemu pomáhala při pátrání. Chance s Natashou uprchne do blízkých lesů ke svému strýci Douveemu. V patách jim jsou Fouchon a jeho muži, motivováni velkou finanční odměnou za zabití Chance. Kruh kolem pronásledovaného se pomalu uzavírá. (TV Nova)

+sfinx+ odpad!

Jednu hvězdu za akci, jednu za příběh, jednu za hlavní postavu, jednu za dialogy a jednu za ten kopec zábavy, který člověka ani na okamžik nepustí. Vzhledem k tomu, že nic z toho tam není, tak je alespoň jasné, kam se ty hvězdy poděly. Jako u podstatné části JCVD filmů, i tady nebudu zbytečně hledat v obyčejné hlouposti kult a ve směšnosti zábavu. Když někdo vezme pistoli a rozstřílí nepřítele na hadry, ale musí ještě následovat záběr na to, jak jej V-D z otočky kopne do hlavy, bude to vždy hloupost, bez ohledu na režiséra a bez ohledu na rok vydání a obsazení. Závěrečný souboj, kde by měl film dohnat tu obrovskou sekyru z celé předchozí stopáže film jenom shrne to nejhorší, co se v akčních béčkách objevuje a pak skončí - nic víc. ()

Anubiska

Zvláštní,staré filmy s Van Dammem,Segalem,Stalonem a Arnoldem dokážu plně ocenit až teď,kdy je plno lidí zatracuje. No ano,není to žádné umění,herci se umí jedině tak sveřepě mračit a hlavní hrdina je prostě nadsamec ve všech ohledech, ALE-a to konkrétně u tohoto filmu-choreografie soubojů a kaskadérský výkon Van Damma (scéna na motorce) berou dech i po letech. Asi to chtělo odstup. Teď už i mé intelektuálské já dokáže ocenit poctivé řemeslo. A tak dávám čtyři hvězdy bez uzardění. ()

critique

Asi nejlepší Van Dammovka. Vcelku originální námět shazuje hromada slaboduchých momentů a zbytečných nesmyslů. Celkově je to ale zábavná akční jízda se spoustou nesmyslně vystřílených nábojů, řadou cool zpomalovaček a solidní dávkou procítěných vystoupení na prostných. ()

Mr.Neutron

Skvělé souboje, perfektní záporáci zabíjející jen tak pro radost a pro umělecký dojem, western nádech (oblečením i hudbou), logické díy v příběhu. Špička ve své kategorii. Pokud by se vás někdo ptal, jak má vypadat správné akční béčko, nic nevysvětlujte a doporučte zhlédnutí tohoto filmu. Tento film ovšem nabízí i něco navíc. Přestože v Hong Kongu Jean Claude už jednou (resp. dvakrát) byl, až teprve jeho spojení s J. Woo ho postavilo do role skutečného hrdiny alá HK produkce. Tento snímek přináší hluboký zážitek nejen fandům akčňáků, ale i intoušům. Těm doporučuji: "Vykašlete se na všechny Bergmany a Truffauty". Až budete u tohoto filmu řešit motivaci jednotlivých postav a význam jednotlivých scén ve vztahu k životu brouka, zavaří se vám úplně mozek. Poselství: 9/10 expertů na zbraně doporučuje po vyprázdnění zásobníku do padoucha ukopnout mu ještě pro jistotu hlavu ... ()

padlar

JCVD v plné parádě, skáče, kope, ruce láme a k tomu mu kolem uší háro vlaje. Bez držení na motorce navíc jezdí. Ale jinak jde o jeden z lepších akčních filmů s JCVD. Příběh odpovídá žánru, akční scény jsou docela povedené (tedy až na tu motorku). Kladnou devizou filmu je i excelentní dvojice záporáků. ()

martin2702

Skvělí film od Jeana když sem to viděl poprvé tak sem valil oči co dokáže Van Damme a jak si dává zločince jak na podnosu moc dobrý pro mě srdcovka. ()

andy60

V daném žánru se asi nejedná o špatný film, ale přiznám se, já už mám všech těch svalovců a supermanů, co zlikvidují celou armádu protivníků aniž by se zapotili, plné zuby. Když se nad tím totiž člověk zamyslí, je to absolutně mimo realitu a klidně se to dá označit jako prostoduchá debilita. ()

MaxBodycount

Vzájomné oťukávanie sa medzi Hollywoodom a Johnom Woo prináša v Hard Target skvostný výsledok, keď majster filmovej akcie využíva jednoduchú zápletku z The Most Dangerous Game, aby vybudoval sandbox ušitý na mieru a zrejme aj podľa požiadaviek JCVD, pre ktorého toto kinečko predstavuje jeden z vrcholov vlastnej tvorby. Skvelou castingovou voľbou bolo potom vyvážiť Jeanov nadbytok testosterónu a nedostatok hereckých kvalít duom Henriksen - Vosloo, vychutnávajúcich si šéf - pravá ruka dynamiku spôsobom, ktorý donúti diváka im fandiť či už pri session s nabobmi túžiacimi po love na najvzácnejšiu korisť, alebo pri konfrontácii s korisťou samotnou. So všetkou úctou k uvedeným gentlemanom je však hlavnou hviezdou tejto show Woo : Akciu tak ako on v tej dobe vedelo len málo režisérov a aj keď to zasa preháňa s holubmi, takto dobrý už v Holywoode nikdy nebol. Moment filmového blaha: Súboj JCVD/Henriksen. ()

Carney

Škoda, že film režíroval John Woo, mistr spomalených akčních filmů, kdyby to natočil někdo jinej, bez neustálejch spomalovaček ..... ()

Zemřel herec Wilford Brimley

Zemřel herec Wilford Brimley