Živý terč

Psychopatický zabiják Emil Fouchon se svou bandou za tučnou odměnu organizují pro zvrhlé zbohatlíky lov na člověka. Protože pečlivě vybírané oběti jsou většinou bezdomovci, kteří nemají žádné příbuzné, běží "obchod" poměrně hladce. Komplikace začnou v okamžiku, kdy se objeví právnička Natasha Binderová, která hledá otce, jenž byl jednou z posledních obětí lovu. Fouchonovi zabijáci by si jistě s takovou komplikací snadno poradili, kdyby se neobjevil námořník Chance Boudreaux. Je mistrem bojových umění a bývalým příslušníkem elitní jednotky. Je však bez peněz a nutně potřebuje práci. Nechá se Natashou najmout, aby pátral po jejím zmizelém otci. Brzy se dostane gangu zabijáků na stopu. Netrvá dlouho a dojde k první divoké přestřelce. Její obětí se stane několik vrahů a policistka Carmine Mitchellová, která Natashe a Chancemu pomáhala při pátrání. Chance s Natashou uprchne do blízkých lesů ke svému strýci Douveemu. V patách jim jsou Fouchon a jeho muži, motivováni velkou finanční odměnou za zabití Chance. Kruh kolem pronásledovaného se pomalu uzavírá. (TV Nova)

p.a.douch

Film zcela zapadá do doby vzniku. Scénářem, režií i hlavním hrdinou. Je to labutí píseň 80-tých let. To ale neznamená, že by to bylo nějak hrozný. John Woo akční filmy točit umí a ví co může od herců chtít. JCVD je dobrej atlet, ale horší herec. Ovšem jeho role na něj nijak velké nároky nekladla, takže mu pěkně sedla. Na Yancy Butlerovou se tenkrát pěkně koukalo (no vlastně i dneska). Záporáci Vosloo s Henriksenem taky dobrý. Takže pro mě 75 %. ()

tomino28

Akční devadesátky 20. století jako vyšité. Nelamte si příliš hlavu s příběhem nebo nějakou logikou a radši si užijte množství zpomalených záběrů, nagelované účesy a především Van Damma a jeho vzdušné kopy s otočkou, které neváhá použít v jakkoliv svízelné situaci! ()

karnifex

Devadesátková demence! Snaha o cool záběry, snaha o charismatického záporáka (na druhou stranu: většina ostatních "lovců" působí jako retardi, rozhodně ne jako profesionální zabijáci), Yancy Butlerová je sice krásná, ale její herecký výkon žalostný. Když srovnáme tento film třeba s Krvavým sportem, můžeme vidět rozdíl osmdesátých a devadesátých let: zatímco tam panuje pohoda, přátelství, uvolněnost a naděje, zde máme (nepříliš sympatického) individualistického hrdinu, jehož jediným úkolem je přežít - ale proč vlastně? Žádná budoucnost se mu nenabízí.. ()

Sunwheel

Určite nie najlepší film JCVD, ale verný béčkovej línií až do krvi.  Snímka sa netvári vážne a po pár pivách človek aj odpustí niektorým až absurdným scénam. Záporáci miestami trošku prehrávajú niektoré scény, ale Lance sa drží do konca uveriteľne a vy sa tešíte na záverečný súboj plný všetkého bombastického prečo ste v 90. rokoch pozerali tieto videopáskové chuťovky. ()

Trageeed

První americký film Johna Woo, ve kterém se s ničim a nikym nesral !!!!! Jen škoda jak ho tam Amerika až k breku zbrousila do beztvara!!! ()

e-arthworm

Klasika, po "Univerzálním vojákovi" druhý nejlepší Van Dammův film. JCVD ve vrcholné formě a se zcela netradičním účesem, prvotřídní záporáci v podání Henriksena a "Imhotepa" Voslooa, plus svérázný strýček ("Co budeme dělat ? Pošleme šipku do každého, kdo není Chance.") jako bonus. Pouze Butlerová mi tady příliš neseděla, policistka vyšetřující vraždy bezdomovců působila rozhodně sympatičtějším dojmem. Charakteristickým znakem snímku je způsob likvidace padouchů, probíhající obvykle stylem totálního rozstřílení :-) Nutno přiznat, že nelogičností by se zde našlo povícero (od situace, kdy se první lovený bezdomovec snaží udržet na lávce, jež se pod ním propadla, místo aby skočil do vody a uplaval, až po závěrečnou scénu s granátem, který Henriksen bůhví proč neodhodí, ale pokouší se jej demontovat), nicméně milovník béčkových akčních snímků musí nad podobnými jevy přimhouřit oko :-) Na druhé straně stojí výborná scéna na hřbitově a samozřejmě závěrečná přestřelka v jakémsi skladišti obskurních pouťových atrakcí. "Lovecká sezona...skončila !" ()

LooX

Herecká ikona akčního béčka a režisérská ikona Hong-Kongské akční produkce se sešli,aby natočili dějově béčkový,ale zpracováním vynikající akční snímek.Jeden ze světlých okamžiků kariéry JCVD ()

wrzec

První hollywoodský počin Johna Woo je zdařilý akční kousek, sice s průměrným scénářem, ale za to s cool akčními sekvencemi alá Woo (zpomalené záběry, holubice). Rozhodně jeden z nejlepších filmů ve Van Dammeho filmografii. ()

chosan

Typicky woovský film holubice lítají sem a tam, krev stříká, honičky bitky vše super. Jeden z nejlepších woovských filmu a nejlepší s Van Dammem jasná 5. ()

Wildchild8

Film mého "mládí". Obdivoval jsem každou scénu a každý Van Dammův kop,otočku a ránu :) Navíc pěkná dějová myšlenka a celkově dotažená k dobrému konci. 5/5 jeden z nejlepších Van Dammových filmů všech dob :) ()

Baroque

zbožňujem, keď si niekto pozrie film len kvôli tomu, aby ho mohol brutálne zdrbať pod zem. tohto herca, či tam toho neznášam... tak načo to potom pozeráte? nejdem do ohrady s pit bullmi, keď viem, že zo mňa urobia utekajúci biftek. ale k veci. tento film je iný. nebudem tu john woooovovať. toho je tu kvantum. mám rád väčšinu filmov so JCVD. už len z nostalgie, i preto, že je jedným z lepších hercov, ako väčšina B-čka, či dokonca C-čka. živý terč sa mi páči hlavne kvôli svojskej atmosfére. istej bezútešnosti a nepremrštenej akcii, kde je milión pozitívnych a milión negatívnych postáv. je to tu akési reálnejšie. plusom filmu sú aj lance henriksen, ktorý je hercom na úrovni a veľmi charizmatickým arnoldom vosloo. štipka čierneho humoru, štipka patetických spomalených záberov, metylalkohových úletov... a podozrivo skrátenej sonáty od Beethovena. :DDD. fakt to lepšie, kde sa objavil JCVD. v podstate už klasika. yancy butler... waw! waw!! waw!!! ()

Mukade

zaujímavé že sa to odohrávalo v New Orleans ,ale vyzeralo to tam dosť chladne ,sychravo, všetci naobliekaný ako na sibíri. Kto už len natáča film v New O v januári ,LOL ()

pirate

Samé kopance a minimum bojového umění. Akce neselhala ani na minutu, ale Van Damme toho moc nepředvedl. Nevím, možná se mi to jen zdá, ale jeho schopnosti mi v tomto filmu přišli nicotné. 65%. ()

Zemřel herec Wilford Brimley

Zemřel herec Wilford Brimley