Živý terč

Psychopatický zabiják Emil Fouchon se svou bandou za tučnou odměnu organizují pro zvrhlé zbohatlíky lov na člověka. Protože pečlivě vybírané oběti jsou většinou bezdomovci, kteří nemají žádné příbuzné, běží "obchod" poměrně hladce. Komplikace začnou v okamžiku, kdy se objeví právnička Natasha Binderová, která hledá otce, jenž byl jednou z posledních obětí lovu. Fouchonovi zabijáci by si jistě s takovou komplikací snadno poradili, kdyby se neobjevil námořník Chance Boudreaux. Je mistrem bojových umění a bývalým příslušníkem elitní jednotky. Je však bez peněz a nutně potřebuje práci. Nechá se Natashou najmout, aby pátral po jejím zmizelém otci. Brzy se dostane gangu zabijáků na stopu. Netrvá dlouho a dojde k první divoké přestřelce. Její obětí se stane několik vrahů a policistka Carmine Mitchellová, která Natashe a Chancemu pomáhala při pátrání. Chance s Natashou uprchne do blízkých lesů ke svému strýci Douveemu. V patách jim jsou Fouchon a jeho muži, motivováni velkou finanční odměnou za zabití Chance. Kruh kolem pronásledovaného se pomalu uzavírá. (TV Nova)

Castorr

John Woo má výborný akční filmy, prostě se pro to narodil. Živý terč sice není ten super Woo akční film, ale Van Damme v jeho režii není zas tak špatný vidět. ()

Mičl

Parádní podívaná, která skvěle krátí dlouhé zimní večery. Hard Target řadím k tomu nejlepšímu ve Van Dammeově herecké kariéře, ato hlavně díky skvělému režisérovi, John Woo si opět svým způspbem pohravá se záběry a stříhá film skrz naskrz. JCVD ve skvělé formě a i s účesem alá ulízlá kometa (který neobvykle při každé otočce, či úderu skvěle drží tvar) předvedl to nejlepší co mohl. ()

Paity

Nevím už ani přesně co se mi na tom líbilo, ale bylo to docela oddychovka, při níž nemusíte na nic myslet, vyřídíte nějaké maily, dáte si něco k pití a pak už je konec. ()

666Carnage

Viděl jsme to snad 1000x a prostě podle mě je to nejlepší film s JCVD. Zajímavý příběh, herecké obsazení je dobré a JCVD předvádí dobrý herecký výkon. Prostě pro mě jeden z akčních filmů na kterém jsem vyrostl a hlavně muj první film s JCVD, který jsem viděl. John Woo prostě akční filmy umí. 85% ()

Corpsegrinder

Neřekl bych že se Johnovi americká premiéra nepovedla, ale většinu stopáže to prostě neni on. V akčních scénách jo, ale těch je zde zoufale málo. Van Damme je zde ale klasická karikatura sympatickýho klaďase a i ty záporáci jsou zábavný, takže si myslim že aspoň na průměrný post-80s béčko to dosahuje. ()

pjotr76

Pořád čekám, že Van Dammovi někdo nakope tu jeho vyposilovanou prdel, jeho protivníci jsou totiž obvykle buď sportovně o třídu výš nebo herecky...ale jinak dělá náš karatista co může. ()

MkSallam

Naprosto prostoduché béčko plné hodně pitomých dialogů a prosté jakékoli logiky. Ale... natočil to John Woo a Van Damme skákající, střílející a kopající je děsně cool, Lance Henriksen má hrozně hustou bouchačku a Arnold Vosloo se tváří drsněji než samotný ďábel. A celá druhá půlka je vlastně jedním velkým akčním nonstop nářezem, ve kterém dojde na hromadu vizuálně cool momentů a výbuchů. A je to královská zábava. 8/10 ()

Haymar

I když je to celý blbý jak putštok, přesto se mi to fakt líbilo (a nestydím se za to) - John Woo prostě ví, jak se točí cool-akčárny... přesně takhle! Ale mozek radši nechte v předsíni :-)) ()

ondrula

Hodně špatný, Jean-Claude furt jen jezdí na fichtlu, mává brokovnicí a občas ukousne chřestýšovi chřestítko. Nejvíc o ubohosti tohoto filmu ale svědčí ohromné množství zpomalených scén (fakt asi v každém druhém záběru). Nekoukatelné. ()

TERRORDROME

Prachatý zmrdi sa vo filmoch vcelku často bavia lovením a zabíjaním chudobných úbožiakov, ale napokon vždy narazia na niekoho kto im dá ochutnať ich vlastnú medicínu. Aj tu sa jeden taký nájde, je to síce ušmudlaný somrák, ale už tradične bývalý vojak a špecialista, tvrdý ako pečen starého ožrana. Má totiž ksicht Jeana Clauda s dlhým három a náušnicou. Lance Henriksen je síce záporák démonický ako belzebubova svokra a má za pomocníka samotného Imhotepa s ruským prízvukom, ale to mu bude aj tak prd platné keď ich Jean Claude Van Santus nakopne z otočky svojou smradľavou topánkou a ešte do nich vysype desiatky guliek zo zbraní ktoré im šlohne. Pravda, logika ukrutne kvíli a škrípe, napr. keď ten francúzsky dedo káže tej ženskej aby išla po pomoc a ona naozaj odcvála, ale to im vôbec nebráni aby v ďalšej scéne spolu doraziili do továrne kde sa odohrá záverečná bitka. Lenže to ma nejak extra netrápilo keď sa tam potom odohrá orgastická, brutálne premrštená prestrelka plná explózií a šrapnelov. Áno, scéna kde sa Lance snaží rozobrať granát miesto toho aby ho jednoducho zahodil je pekná kokotina, ale zasa potom by tak pekne nevybuchol! Ja sa nemám na čo sťažovať, keď rozoženiem to množstvo scenáristických múch, tak pod nimi prekvapivo nie je hovno, ale peckové akčné béčko. ()

Paldiny

Dokonalý príklad preexponovaného akčného filmu, kde je všetkých tých vymaznaných záberov, westernových pohľadov a poletujúcich lastovičiek priveľa. Jedno sa ale musí nechať, John Woo zostáva svoj nech sa to niekomu ľúbi, alebo nie. Zápletka o hone na človeka hrá na jednoduchú nôtu, no dá sa na ňu pozrieť aj z druhej strany, veď človek človeku odjakživa šľape na päty. Opäť viaczmyselné. JCVD je tu správny klaďas, ktorý nemá čo do úst, ale akonáhle sa objaví žienka v ťažkostiach, ochotne a rád zabudne, že chcel odplávať za novým životom. A Bishop? Lance Henriksen je skvelý herec a ukážkový parchant, to zlo mu skrátka veríte. Film je tak vo všetkej počestnosti úderný (teda až na toho trápneho hada), len na môj vkus príliš vyčačkaný. Režisérskej verzii, ktorá si vraj potykala s najprísnejším ratingom, by som sa ale nebránil. ()

Macik

Nic jsem od něho nečekal a udělal jsem dobře. Ale abych řekl pravdu patří mezi ty Van Dammovi povedené.. ()

system

Suhlasim s tvrzenim ze tento film je nedocenovan. John Woo si vzal do parady belgickou mlaticku, nechal mu narust dlouhe vlasy a bouly na cele a vysledkem je nejlepsi Van Dammovka, kterou sem zatim videl. ()

aLPaC

Jeden z nejlepších filmů JCVD. Škoda, že s tak dobrými režiséry, jako je Woo nespolupracoval častěji. Jo a dlouhý vlasy mi k němu docela šly. Akorát ten závěr byl už moc. ()

mira007

Kdysi mi brácha tvrdil, že kdyby v tom filmu nebyly zpomalené záběry trval by 45 minut ... teď už mu věřím, ačkoliv jsem neměl stopky. Trochu slabší Van Dammův film z éry jeho vrcholu. ()

Vronsky

Krása krvavého baletu patrně nedorazila ke zrakům horních pater Ameriky, když hollywoodští hlavouni dávají mistrovi sotva druhou jakost, tedy Van Dammea a hloupý scénář. A co na to John Woo? Tradičně jde přes mrtvoly a svým osobitým pojetím akce táhne všechen hnůj až na Olymp žánru. S nákladem, scénářem plným tvrdých pohledů, nevtipných hlášek a desetikila dalších nesmyslů, se nakonec zastavil několik delších kroků před samým vrcholem, přesto je jeho výkon hoden obdivu. Snad si i za Atlantikem uvědomí, že Woo točí vlastní svět s vlastními zákony, ve kterém elegance kráčí ruku v ruce s akcí a holubice přinášejí mír, kde je stylový i Jean-Claudeův ohon a kde Lance Henriksen hraje na klavír, a že tento svět bude točit i s razítkem hvězd a pruhů. ()

Zemřel herec Wilford Brimley

Zemřel herec Wilford Brimley