Sedm smrtících zabijáků a jejich souboj o milionovou odměnu. Skvělá hvězdná sestava - Ben Affleck, Andy Garcia, Ray Liotta, Jeremy Piven, Ryan Reynolds, Alicia Keys a Common - dělá z filmu Sejmi eso ten nejžhavější akční hit roku. Film natočil Joe Carnahan - uznávaný režisér filmu Narkotika. Když mafiánský boss vypíše odměnu milion dolarů na pochybného lasvegaského varietního umělce Buddyho ‚Eso‘ Israele, který začal donášet FBI, raději pro něj federálové připraví luxusní úkryt. A tak zatímco si Buddy krátí čas v náruči žen, alkoholu a drog, brousí si na něj zuby pestrá směs odporných mafiánů, zuřivých zabijáků a bezcitných nájemných vrahů. Ti využijí cokoliv včetně motorové pily, granátů, brokovnic a nožů, jen aby Buddyho zlikvidovali a získali pro sebe lákavý milion dolarů. (Magic Box)

Chrustyn

Vizuálně povedený ale poněkud přeplácaný a překombinovaný guláš. Filmu vévodí slušné herecké obsazení ale chybí mu více akce a naopak jsou zde některé scény zbytečné (např. malý karatista terorizující muže bez prstů). Ale závěrečná pointa mě celkem překvapila a celý film obrátila naruby. ()

Yardak

První hoďku sledujeme výbornou kriminálku při které se nám vysvětluje děj. Začnou se sjíždět různí zabijáci, kteří jdou zabít "eso". Jak se ale dostaneme do hotelu - začne totální akční jízda, každej střílí po každym, všude samý mrtvoly a krev..a začnou se dělat chyby - fakt agenti z FBI museli poznat, že někdo na ně střílí z okna ostřelovačkou (místo toho střílej kolem sebe jako volové), nájemní zabijáci se extrémně rychle převlékají, když jim jde o kejhák....no herce bych pochválil, většina mi hodně sedla - nejvíc asi Reynolds - závěrečná pointa není nic extra, ale i tak se to dá uzavřít..no celkově 74 % (hlavně díky zábavnosti), 3 a půl hvězdy. ()

jojinecko

2,5*/5...Vyčačkaná a vyumelkovaná kopírka, ktorá sa tvári absolútne cool, všetky postavy v nej sú "super cool" (niektoré naozaj!!:))), prestrelky sú bomba špica coolové, kamerové filtre a hračičky sú samozrejme cool, strih nemôže zaostávať, čiže opäť cool a Ben Affleck má sakra cool briadku. Vtip je v tom, že ono by to nebolo zlé, len efektnosť (alebo coolovosť ak nemáte dosť:) zvíťazila "nad zdravým rozumom"... ()

rollman1

Zajímavej snímek s dobrým příběhem, výborným hereckým obsazením a pořádnou dávkou napětí i akce. Nájemní vrazi z celého světa se snaží dostat jediného člověka a nebude to úplně lehké. Nechybí zde krásné kočky, také ultimátní bratrské trio, které je vážně bláznivé. Chameleon se zde taky najde a spousta dalších. Spokojenost. To finále bylo fakt masakr. ()

Natascha

Vše vypadá hezky, svěže, rychle, cool. Ale podle začátku bych čekala vtipnou akční jízdu. Jenže ono to moc vtipné nebylo a když se ke konci začalo hrát na vyloženě smutnou a depresivní strunu, tak jsem měla pocit, že jsem najednou v jiném filmu. Prostě tam ty vážnější pasáže neseděly, stejně jako závěr, který mi přišel jak vycucaný z prstu. V rámci mezí zábavné a aspoň může člověk hrát hru "kdo pozná všechny, co tam hrajou." ()

Roman.Ticka

O srovnání s ritchiovkami nemůže být řeč natož jasno ani ze dna jezera Tahoe. Překombinovanost děje, míchání žánrů, spousta zbytečných segmentů, příliš brutality, zmatků, chaosu, trapných antipostav a magorů, které jako kousíčky vůbec do nezbytného celku nezapadly. O chybách ve vykrádačkách no coment. Zkrátka není co komentovat, nepovedlo se to. Dobrá muzika a herecká volba to nevytrhne, i kdyby šli všichni pro Hitlera do pekla. Až na poslední čtvrthodinku podbarvenou úžasným soundtrackem "Dead Reckoning" ve špitále. Ryan geniální pasáž hraje neskutečně procítěně, a kdyby podobně grandiózně končila většina filmů, jsou z nich kultovky ne na rok, ale navždy. ()

anderson odpad!

Udivuje ma koľko "znalcov" si tu do "huby" berie RITCHIEho meno, napriek tomu, že SEJMI ESO s jeho opusmi ala PODFU(C)K nemá nič spoločné. Teda ak samozrejme neberiem do úvahy hojný výskyt najrôznejších strelných zbraní. Potom hej, potom sa všetkým odborníkom ospravedlňujem. :-)))) Ja som mal pri - útrpnom - sledovaní tohto veľdieľa dojem, že sledujem PÁNa A PANI SMITHovcov dvojku. Plytký príbeh, nadmiera bezúčelového a explicitného násilia, dvojrozmerné bizarné postavičky v podaní neschopných hercov (SPOILER !!! - BEN AFFLECK mal veľké šťastie ako aj symbolickú úlohu, že "pošiel" medzi prvými), pointa, ktorú som aj ja odhalil asi po 30 minútach filmu a záverečná scéna, za ktorú by sa nehanbili ani tvorcovia ORDINÁCIE V RUŽOVEJ ZÁHRADE. Skrátka paškvil, ktorého tvorca sa asi učil u režiséra filmu 3000 MÍĽ NA ÚTEKU. TECHNICKÁ POZNÁMKA: Ako to už v našich luhoch a hájoch býva zvykom, shitový film dostal do vienka špičkové DVD. Dokonca aj s preloženým audiokomentárom. (19.6.2007) ()

jonyyy

Neskutečná akce, postavy zabijáků byly naprosot dokonale vybrané! Obzvláště bratři. Hudba výborná. Ryan Reynolds se mi taky líbil. ()

SOLOM.

No tak jo, taky dám čtyři hvězdy. Po akční stránce skutečně pastva pro oči, kdy největší prim hraje velice pestrý výběr nájemných zabijáků. Většina z nich jsou ujetí magoři, takže se divák může těšit na spoustu humorných hlášek a především solidní nářez a tunu vystřílených nábojů. Bohužel ani zde se tvůrci nevyhnuli jistým nelogičnostem, nad kterými (pokud si film chcete užít), musíte mávnout rukama. ()

Sofia

Netušila jsem, že hlavní roli v téhle přeplácané blbosti bude mít výtah :-) Radši než ještě jednou zkouknout celý film, bych dala přednost pustit si 5krát za sebou trailer. ()

Jenda

Krátké rozkoukání a pak už jen akce až do konce... 100% zábava, dobré herecké výkony, vtipy, ale přesto se nic převratného se nekoná ()

Necrotongue

Ani dlouhá doba, která minula od posledního shlédnutí, nic nezměnila na mém tehdejším názoru na tento film. I dnes jsem měl pocit, že je Joe Carnahan schizofrenik- zatímco jedna jeho osobnost napsala a zrežírovala kvalitní akční scény a dostala do krimithrilleru i slušnou dávku humoru, ta druhá se postarala o spoustu nelogičností, zbytečných rozhovorů i vnitřní boj mirkodušínovského hlavního hrdiny. Je ale fakt, že role loutky byla zatím tím nejlepším, co jsem od Bena Afflecka viděl. ()

MeanWhile

Docela zamotaný, ale jinak skvěle vypadající akční film se spoustou dobrých herců. Hlavně hlavní role Ryan Reynolds mi ve filmu seděl perfektně, a byl jsem za něj rád že zde je. Mohl bych i říct že výborný scénář dodává tomu filmu správnou akční atmosféru, do které když jsem se já zakousnul tak mě to nenechalo a musel jsem vědět jak to dopadne. Ikdyž jsem nakonec toto čekal. I proto je to super akčňák. ()

Beastmaster4

Akční film, který mne zaujal zejména vynikající kamerou a zvukovými efekty. K tomu všemu velmi dobrý scénář a máme hned kvalitní akci se vším všudy. ()

prome

Zadny velky prekvapeni a zadny velky zklamani. Proste popcornova zabava vecer pred televizi kdy se vam uz nechce premyslet a radi se odreagujete nekdy u nejakyho akcnaku. ()

Morholt

Ach jo! kdyby to nebylo tak překombinované, tak by z toho byla perfektní ritchiovská střílečka. Byly k tomu všechny předpoklady. Vtipné panoptikum postaviček, na první pohled jednoduchá zápletka a velmi dobré herecké obsazení. Bohužel se to začalo zamotávat a zamotávat, ztrácel jsem přehled a na konci mi na jazyku uvízla nahořklá pachuť. Navíc to ještě zbabrali postavou Ryna Reynoldse, která tam z mého pohledu neměla co dělat. Na druhé straně se mi líbil fantomasovský zabiják v podání Tommyho Flanagana. Možná je škoda, že si Carnahan nevzpoměl na Vinnieho Jonese. Mohlo to být lepší, ale i tak jsem se bavil celkem dobře. 65% ()

Richie666

Tohle je přesně ten typ filmu, kterej mě dokáže pěkně vytočit. V neuvěřitelné změti postav, která je na diváka chrlena od první minuty, aby se prase vyznalo. Na tom by ještě nemuselo být nic až tak zlého.. Ale jak se v tom mám asi snažit zorientovat, když kromě toho musím strávit ještě tunu debilních keců, neúspěšně se snažících o nastínění nějaké rádoby cool zápletky, která mě vlastně vůbec nezajímá ne-li sere, jelikož se nedokážu přenést přes donebevolající namyšlenost a aroganci celého provedení, jenž dává divákovi jen pramalou šanci se z tohohle hnusu nepozvracet?! ()

Genero

Na nespavost mám jeden osvědčený lék. V televizním magazínu vyberu pořad s nejdebilnějším názvem, natáhnu se na gauč, přepnu na zvolený program a ono už mě to nějak ukolébá. Ovšem chyba lávky. Tentokrát jsem místo očekávaného melodramatu z prostředí pokerových turnajů sledoval zábavnou gangsterku, která odchod do říše snů nepřipustila. S vousáčem Ryanem, přenádhernou Alicií a takovým přísunem umělé krve, jaký jsem neviděl od smrti Sama Peckinpaha. Sice tu někteří vystupovali jen proto, aby mohli umřít, což je jediné rozumné vysvětlení takového počtu zbytečných postav, ale nakonec přežili všichni krásní a tak to má být. ()

PROROK14

Dosť dobrý akčňák myslím si. Príbeh ma hneď zaujal. Akčných scén bolo požehnane. Najlepšia asi ten príval z nebies tou odstreľovačkou. Celkovo film pôsobí dobrým dojmom a to záverečné prerozprávanie ako to v skutočnosti bolo ma vie dostať. 75% ()

Jackie Chan vs. drogový kartel

Jackie Chan vs. drogový kartel