Tvůrci

Dnes nejnavštěvovanější profily tvůrců

 • foto

  Martin McDonagh (scenárista / režisér / producent / herec, nar. 1970)

  Britský dramatik irského původu. Z Irska pocházejí oba jeho rodiče, kam se posléze také vrátili a zanechali šestnáctiletého Martina i jeho bratra v londýnské metropoli. Martin záhy opustil školu a dalších deset let strávil na podpoře. Oba sourozenci měli… (více)

 • foto

  Filip Renč (režisér / scenárista / herec, nar. 1965)

  U filmu začínal jako dětský herec, po absolvování gymnázia studoval katedru dokumentární tvorby na pražské FAMU. Během studií na sebe upozornil pozoruhodnými dokumenty (mj. hlavní ceny na festivalu světových filmových škol v Mnichově v letech 1987 a 1988 za… (více)

 • foto

  Reese Witherspoon (herečka, nar. 1976)

  „Být Jižanka a blond, to není zrovna dobrá kombinace.“   Snad každá fotografie ji předvádí v precizně upravené podobě mladé jižanské dámy, která nás dokáže unášet do vzpomínaného světa těchto spořádaných, okouzlujících žen, které vše zvládaly s přehledem a v… (více)

 • foto

  Liam Neeson (herec, nar. 1952)

  Neeson sa už ako deväťročný začal zaujímať o box, ktorému sa plne venoval až do skončenia strednej školy. O vyššie vzdelanie sa pokúšal v počítačových vedách a fyzike, no čoskoro zistil, že technické smery nie sú jeho šálkou kávy. Pár mesiacov na to ako začal… (více)

 • foto

  Frances McDormand (herečka / producentka / režisérka, nar. 1957)

  Frances McDormand je dcerou kazatele a značnou část svého dětství strávila na cestách. Studovala na Bethany College v Západní Virginii a dramatické umění na Yalu. Posléze začala hrát na regionálních scénách, kde slavila úspěch například v Čechovově Třech… (více)

 • foto

  Jon Hamm (herec / producent / režisér, nar. 1971)

  Jon Hamm se narodil 10. března 1971 v St. Louis v Missouri jako Jonathan Daniel Hamm. Po rozvodu svých rodičů žil s matkou, která ale zemřela, když bylo Jonovi pouhých 10 let. Přestěhoval se k otci, který zemřel o deset let později. Herectví se Jon Hamm… (více)

Hvězda dne

 • foto

  Vladimír Michálek (režisér / scenárista / herec / kameraman / producent, nar. 1956)

  Vladimír Michálek se narodil 2. listopadu 1956 v Mladé Boleslavi. Kromě filmu pracuje i v reklamách, které točí jenom proto, aby jak sám říká: „uživil tu smečku, kterou jsem si pořídil“ – má tři syny. Je řazen do období tvz. „režisérů… (více)

Nejlépe hodnocené filmy

Tento tvůrce má 125 fanoušků.

Nové biografie

Narozeniny

Dnes slaví

Zítra slaví

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace