Tvůrci

Dnes nejnavštěvovanější profily tvůrců

 • foto

  Steven Spielberg (režisér / producent / scenárista / herec, nar. 1946)

  Steven Spielberg se narodil v Cincinatii (Ohio, USA) 18. prosince 1946. Jeho otec byl elektroinženýr, jeho matka koncertní pianistka. Otcovo zaměstnání však vyžadovalo velmi časté stěhování. Za zmínku stojí např. Haddonfield, Scottsdale, Silicon Valley. To… (více)

 • foto

  Tom Cruise (herec / producent / režisér, nar. 1962)

  Největší hitmaker v Hollywoodu, v takové pozici se už roky nachází herecká hvězda Tom Cruise, herec, jenž se narodil v kočovné rodině, která se neustále stěhovala kvůli práci jeho otce (inženýra). Kvůli stěhování měl problémy s učením, které byly spojeny s… (více)

 • foto

  Chris Pratt (herec, nar. 1979)

  "Věřím na osud. Mám štěstí. Ale rozhodně jsem nešel do obchodu, abych si koupil los, na který když vyhraju, tak dostanu hlavní roli ve filmu Strážci galaxie."Celým jménem Christopher Michael Pratt se narodil 21. června 1979 ve Virginii v Minnesotě USA. Jako… (více)

 • foto

  Bruce Willis (herec, nar. 1955)

  Kulatá tvář, k tomu od mládí kouty ve vlasech a nakonec oholená hlava - to není zrovna ideální základ pro vstup do filmového světa plného dokonalých lidí, přesto si Bruce Willis získal své nezastupitelné místo mezi hollywoodskými idoly a drží si jej už přes… (více)

 • foto

  J.A. Bayona (režisér / herec / producent, nar. 1975)

  Juan Antonio Bayona se narodil roku 1975 v Barceloně, ve Španělsku. Studoval na Katalánské škole filmové a audiovizuální kultury. Tento mladý španělský režisér se po většinu své dosavadní kariéry věnoval režírování hudebních klipů pro kapely jako OBK, Camela,… (více)

 • foto

  Amber Heard (herečka, nar. 1986)

  Amber Heard se narodila v Austinu 22. dubna 1986. Navštěvovala St. Michaels Catholic Academy, kterou ale kvůli herectví musela opustit. V 18 letech získává první zkušenosti před kamerou. Zpočátku se objevuje v menších seriálových rolích jako například v… (více)

Hvězda dne

 • foto

  Petr Schulhoff (režisér / scenárista / herec, nar. 1922)

  Režisér, scenárista a herec Petr Schulhoff se narodil 10. července 1922 v Berlíně hudebnímu skladateli a pianistovi Ervínu Schulhoffovi (1894 – 1942). Díky uměleckým aktivitám svého otce projevoval už odmalička malý Petr hudební nadání a… (více)

Nejlépe hodnocené filmy

Tento tvůrce má 130 fanoušků.

Nové biografie

Narozeniny

Dnes slaví

Zítra slaví

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace