Tvůrci

Dnes nejnavštěvovanější profily tvůrců

 • foto

  Alfonso Cuarón (režisér / scenárista / střihač / herec / producent / kameraman, nar. 1961)

  Mexický režisér, jehož jméno v Hollywoodu rychle roste, započal svou kariéru v mexické televizi. Po studiích na Mexico's CUEC, Cuaron začal experimentálně pracovat jeko asistent režie mnoha anglicky mluvených filmů vzniklých v Mexiku a Latinské Americe (Gaby… (více)

 • foto

  Ennio Morricone (skladatel / herec, nar. 1928)

  Ennio Morricone je italský hudební skladatel, který složil hudbu k více jak pěti stovkám filmů, přičemž westerny, které se řadí k jeho neznámějším a nejskloňovanějším z jeho tvorby, tvoří z celkového množství přibližně pětinu.Narodil se v Římě, ve čtvrti… (více)

 • foto

  Clint Eastwood (producent / režisér / herec / skladatel, nar. 1930)

  „Miluji každý aspekt filmové torby.“   Vysoká postava a tvář ostrých rysů herce, proslaveného ze světa málomluvných westernů či policajtských thrillerů. Kdo by si pomyslel, že někdo takový se nakonec ještě zapíše režií uměleckých filmů zabalených do… (více)

 • foto

  Rami Malek (herec / producent, nar. 1981)

  Rami Malek se narodil 12.5.1981 v Los Angeles, Kalifornie. Rami je egyptského původu, má bratra, identické dvojče Samiho. Obdržel cenu BFA (Bachelor of Fine Arts) na univerzitě v Evansville. V současnosti stále žije v Los Angeles.Ramiho hereckou kariéru… (více)

 • foto

  Tom Hardy (herec / tvůrce, nar. 1977)

  „You don't step on stage to eat, you go there to be eaten."Celým jménem Edward Thomas Hardy se narodil 15. září 1977 v Hammersmithu v Londýně v Anglii manželům Edwardovi a Anne Hardyovým jako jediné dítě. Jeho otec byl spisovatel a jeho maminka umělkyně. Než… (více)

 • foto

  James Wan (režisér / producent / scenárista / střihač / herec, nar. 1977)

  James Wan se narodil 27.2.1977 ve městě Kuching v Malajsii. Vychován byl v Perth v Západní Austrálii. Už od 11-ti let bylo jeho snem věnovat se filmařině. Svůj sen následoval, když začal navštěvovat školu Royal Melbourne of Technology, dokončenou titulem A.B.… (více)

Hvězda dne

 • foto

  Warren Oates (herec, nar. 1928)

  Chtěl-li slavný režisér Sam Peckinpah natáčet své drsné filmy, jejichž hrdinou byl samotář, ztroskotanec toužící po ocenění ať už je jakékoliv, potřeboval k tomu charismatického herce. Herce, z jehož tváře mohou diváci vyčíst, co všechno… (více)

Nejlépe hodnocené filmy

Tento tvůrce má 5 fanoušků.

Nové biografie

Narozeniny

Dnes slaví

Zítra slaví

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace