Je poklidná noc v Los Angeles roku 1937. Starší seriózní pán odchází z hotelového pokoje, nechává uvnitř spící mladé dívce nějaké peníze a u barmana písemný vzkaz. Poté se vrací domů ke své ženě. Pak se mu náhle podivně blýskne v očích a probere se v zajímavě vybavené laboratoři v roce 1999. Zmiňovaná možnost skoků mezi dvěma světy nevyplývá z vynálezu stroje času, jedná se pouze o velmi dokonale zhotovenou virtuální realitu, na jejíž realizaci se Hannon Fuller rozhodující měrou podílel. Jenže Fullera v jeho virtuálním světě někdo bez jediné stopy zavraždí. Z Fullerovy smrti je obviněn jeho mladý partner Douglas Hall, který musí přijít na to, co se stalo, dřív, než ho nepříjemně vlezlý detektiv McBain usvědčí a nechá zavřít. (oficiální text distributora)

dudo24

Myšlienka sa mi veľmi páčila ale dej mal svoje výkyvy. Reálny svet so slušným napätím a neskôr aj mysterióznosťou ma veľmi bavil. Virtuálny svet nebol až tak zaujímavý, nič sa tam nedialo. Romantika išla spraviť určite lepšie. Finále cezo mňa len tak prešlo. Mohli diváka radšej prekvapiť, než mu vyklopiť čo sa stane pár minút predtým. Koniec týmto stratil všetky emócie. Viem si aj predstaviť, že by sa film vybral viac filozofickým smerom. Celkovo sa dal námet spracovať oveľa lepšie. ()

muti

neuveritelne k comu vsetkemu sa clovek dostane ked zacne pozerat "podobne filmy". ako mohlo vzniknut tolko filmov v rovnakom obodbi na rovnaku temu? (Truman Show 1998, Matrix 1999, Dark City 1998, eXistenZ 1999) dokonca nachadzam suvislosti so smrtou matrixoveho Agenta Smitha a jeho prichod do reality v Matrix Reovlution. zeby paralelne svety riadene z buducnosti alebo nehanebna cross-vykradacka? anyway, toto origininal nebude, alebo hej? tento film je zaujimavou sci-fi detektivkou s par plot twistami ktory sa vam urcite bude zdat povedomy ()

Víteček

Celé to působí strašně béčkově. Dennis Hayybert jako béčkový Denzel Washington, Craig Bierko jako céčkový Ben Affleck, i produkce je očividně na nižší úrovni a celé to opravdu jako taková nudnější verze Matrixu. Je to bez náboje a pořádné atmosféry, děj se uměle posouvá, jen aby došel k těm správným zvratům a když na ně dojde, tak vzbudí jen minimální emoce. Celkem po právu zapomenutý film. ()

atiratha

Matně si z dětství pamatuju, jak mě fascinoval trailer na tenhle kousek a trvalo skoro čtvrt století, než jsem se k tomu vrátil. Ano, ve své době bráno jako chudý příbuzný Matrixu a přiznejme si, není to drahý film s překomplikovanou zápletkou. Dneska by se vešel do jedné epizody Black Mirror. Na svou dobu ale poměrně přesně popsal chování některých hráčů onlajnovek a v dnešní době rychle se rozvíjejících jazykových modelů a úvahách o jejich přidávání do her si umím představit, že tak do dvou let se někteří hráči budou bavit "redpillováním" AI charakterů ve hrách.  Není to skvost světové kinematografie, ale předvídal budoucnost lépe než právem oceňovaný Matrix (včetně závěrečných shotů nápadně připomínajících Dubaj). ()

TesterX

Myšlenka Matrixu zkombinovaná s vyšetřováním vraždy. Samozřejmě, že postupem času se děj ubírá jinam a odhaluje nové překvapivé skutečnosti. Výborný scénář, chudší zpracování. ()

tombender

Povedená variace na Matrix, moc se mi líbilo to switchování mezi jednotlivými realitami a taky "konec světa" vypadal dost hustě..až si člověk skoro říká jestli tohle všechno není taky jenom nějaká simulace :-) ()

crow-x

Velmi dobře napsaný příběh, který mě po prvním shlédnutí opravdu ohromil. Film jsem viděl až nějakou dobu poté, co ohromení z Matrixu opadlo, takže mě ani nějaká větší souvislost nenapadla. Nicméně chválím herecký výkon Craiga Bierkoa, který je pro roli jako stvořený. ()

alica009

co furt mate s tym matrixom. je to celkom ine. matrix je o celej spolocnosti, o zapase ludi proti androidom, atd, toto je ovela komornejsie, viac o vztahoch, psychologia postav je dokladnejsia. pravda je ze ziadny velky akcak to nie je, ale film nenudi, je obrazovo napadity, tempo je dynamicke, herci vydareni. no a hlavne: tie napady a pribeh - super. po dlhsej dobe sci-ficko, ktore ma potesilo. koniec teda trocha prekvapil svojou necyberpunkovostou oproti zbytku filmu, ale aj tak fajn :) ()

gu-staff

Chyběla tomu překvapivost a převratnost Matrixu (což je způsobený tim, že Matrix jsem viděl hned, a tohle až 11 let po premiéře). Ale jinak je to skvělej film, kterej má atmosféru mnoha výbornejch sci-fi povídek, který mám rád. D'Onofrio je výbornej jako vždycky, a celý to má hlavu a patu. A pocit, který má hlavní hrdina v úplnym závěru, bych chtěl zažít taky...a často. ()

lipan

Vážně nevím, jakým způsobem získal tento film na čsfd takové hodnocení. Nižší rozpočet byl opravdu znát, ale co se nedalo přehlédnout byly otřesně zahrané role, do kterých se herci opravdu stěží dostávali. Nápad to byl zajímavý, ale zpracování se opravdu nepovedlo. Nemá to šťávu, nemá to grády a hlavně mě to vůbec nepřesvědčilo. ()

Courek

Škoda, že hlavní pointa mi došla několik desítek minut před koncem, asi bych si ten konec víc užil, ale i tak super podívaná. Napětí hned o začátku a že měl film menší rozpočet než Matrix? No a co? Dokud jsme si to tu nepřečetl tak mě to ani nenapadlo. Obzvlášť historický L.A. stojí za to. A Matrix tomuto filmu spíše uškodil, protože donedávna jsem o něm neslyšel ani slovo a málem jsem tak přišel o skvělou podívanou. ()

retrix

Film byl natočen dle románu Simulacron-3 od Daniela F. Galouye z roku 1964. Podle tohoto románu byly natočeny i filmy Welt am Draht v roce 1973 pro německou televizi. V roce 2 000 bylo Třinácté patro nominováno na cenu za nejlepší sci-fi film, ale předstihl jej Matrix. Rozpočet filmu byl 16 miliónů dolarů a vydělal necelé 3 miliony dolary. Film spíše obdržel neegativní recenze od kritiků. V tomto filmu sice není akčnost a megarozpočet jako v Matrixu, ale kvalita zpracování spolu s napínavou zápletkou , navíc s nečekanou pointou, dělá tento film nadprůměrným. ()

kolly13

Neuškodí, nepobaví. Typický film, pokud už fakt nevíte, na co koukat. Dobrá myšlenka, průměrní herci a slabší efekty. Snad bych vyzdvihl retro kulisy. Hudba "neviditelná". V aktuální době je toto téma prostě překonané. ()

Kaitiffa

Odkedy som Craiga Bierka videla v Scary movie 4, tak ho bohužiaľ nedokážem brať vážne. Takže jeho hlavná úloha ma v celom filme iritovala. Viem, znie to príšerne zaujato, ale aj keď si odmyslím túto skutočnosť, tak naivný príbeh lásky, kde si žena hrdinsky prevedie „dušu" muža z virtuálneho sveta do toho skutočného, pričom sa medzitým do nej fatálne zamiluje, by mi prišlo trochu moc aj na Danielle Steelovú. Námet super, príbeh tragédia. Mrzí ma, že je tento film porovnávaný s Matrixom, ktorý je mojou srdcovou záležitosťou, len z toho dôvodu, že aj v jednom aj druhom príbehu existuje „virtuálna realita". Dear Lord, nerobte si zo mňa srandu! ()

kacer4

Temný trihller v kombinácii zo sci-fi. Vynikajúci film. Lepší herci by filmu pomohli. Len D'Onofrio nad všetkými mierne vyčnieval. Ale to bol asi len dôsledok rozpočtu, ktorým zatrpela aj vizuálna stránka filmu. Ale napriek tomu ma film dostal a je to dosť dobrá iná verzia Matrixu. ()