Je poklidná noc v Los Angeles roku 1937. Starší seriózní pán odchází z hotelového pokoje, nechává uvnitř spící mladé dívce nějaké peníze a u barmana písemný vzkaz. Poté se vrací domů ke své ženě. Pak se mu náhle podivně blýskne v očích a probere se v zajímavě vybavené laboratoři v roce 1999. Zmiňovaná možnost skoků mezi dvěma světy nevyplývá z vynálezu stroje času, jedná se pouze o velmi dokonale zhotovenou virtuální realitu, na jejíž realizaci se Hannon Fuller rozhodující měrou podílel. Jenže Fullera v jeho virtuálním světě někdo bez jediné stopy zavraždí. Z Fullerovy smrti je obviněn jeho mladý partner Douglas Hall, který musí přijít na to, co se stalo, dřív, než ho nepříjemně vlezlý detektiv McBain usvědčí a nechá zavřít. (oficiální text distributora)

kolodej1

já nevím, ale já to věeobecné nadšení z filmu nesdílím, především mi vadí, že si autor ani v rámci žánru nijak nelámal hlavu se základní logikou a jen tak vrstvil příběh, jak se mu zamanulo. Z toho jsme byl jednoznačně zklamán, v samotném závěru to gradovalo, ten byl zoufale pitomoučký. A třeba takové znázornění transformace do minulosti, to bylo velmi úsměvné, jak vystřižené ze sci-fi šedesátých let. Slabé ()

belinko

Chcelo by to lepší rozpočet, lepšie efekty a lepších hercov a môže z toho byť celkom fajn komerčný biják ako inception. Myšlienka obdivuhodná, no jednoduchá. ()

SuperXero

Zaujímavý príbeh o virtuálnej realite, sympatickí herci, nádherne zobrazený NY v roku 1937, zápletka v úvodných pár minútach, odhaľovanie pravdy a skvelá pointa. Vďaka tomu vás film pohltí hneď od začiatku. Avšak ku koncu mal film predvídateľný dej, čo bol dôvod, prečo som mu nedal 5 hviezd. Inak nemám čo vytknúť. ()

Emperor1

Je to víc detektivní drama s nádechem romantiky než sci-fi, kterýžto žánr bych u tohoto námětu uvítal raději, a myšlenku paralelních či virtuálních světů bych více rozvedl do hloubky ... ale to je asi věc spíše mého vkusu, film samotný je natočen dobře, příběh není špatný, hudba příjemná ... ()

Marauder

Trocha mix na Matrix a Počiatok ale dobre spracovaný a pekne zahraný. Príjemné prostredie filmu kde sa odohráva väčšina deja má dosť zaujalo. Výber hercov ktorý síce až tak známy neboli ale stáli za to a svoje role dotiahli do konca. A efekty sa im tiež dosť podarili keď stál na konci svojho sveta. ()

veverysiak

Značne zamotaná hra s virtuálnymi realitami a dosť neduživá výprava spôsobili neatraktívnosť tohto kúska, možno neprávom, ako tak kukám na okolo píšucich akademikov, ale pre mňa to bola dosť nuda, takže 35%. ()

Ponocnej

Tak todle je dost libustka no hned sem musel odjet z prahy abych zjistil jestli tam neco je :-)) no a ted vazne je to takovy zamotany ne-akcni matrix bez specialnich efektu ()

Švédy

Ta podobnost s matrixem je docela zjevná, ale rozhodně to nebylo na škodu. Film má solidní tempo a rozhodně sem se nenudil. Akorát k tomu konci mám teda výhrady, nevím proč to muselo skončit takovým happy-endem když by tomuhle žánru slušel jinej konec...3,5* ()

LionelHuts

Jeví se mi podobnost spíše s Dark City než s Matrixem. Laciné vizuální zprac. mi nevadilo, působilo to reálněji. V. D. kvalitně opět v roli pošousta. ()

Chlo0opek

Zklamal mě závěr. Přišlo mně to až zbytečně překomplikované. Škoda, první půlka byla super. Přece jen v porovnání s Matrixem, který se tomuto snímku podobá, Matrix vyhrává.. ()

teseth

Jedno z nejpovedenější filmových zpracování otázek typu "je toto skutečné", "byla to realita nebo sen" atd... Film velmi dobře graduje až do úplného závěru. Herecké výkony jsou v tomot díle víc než výborné!! Prostě film se povedl ze všech stránek a jediné co mu podráží kolena je bohužel podobný "Matrix" který měl v té době také premiéru ()

pavont

Zaujimavy sci -fi pribeh bohuzial podany velmi nezazivnou formou kde je vidiet ze reziser je skor na TV produkciu. Fanusikom tohto zanru vsak vrelo odporucam. ()

bystroocko

Nemám ráda srovnávání filmů. Ano - jsou tu podobné obrazce, jako se vyskytly v Matrixu a ano, prostředí je podobné. To ale neznamená, že k sobě mají ty dva filmy jakkoliv blízko. Třinácté patro je hereckým koncertem, co vás nenechá chvilku v klidu a vy cítíte, jak se vám mozkové závity točí úvahami nad dějem, nad těmi hereckými výkony i nad tím, co byste dělali vy sami, kdybyste měli takovou moc. Brilantní počin. ()

MJI

Těžko uvěřit, že jsem právě viděl 13 let starý film. Jsem dojatý. Závěrečné titulky právě doprovodili The Cardigans se svpu písní ERESE/REWIND. Připadám si mladý i starý zároveň. ()

Mangus

Na dnešnú dobu už dosť jednoduchá zápletka, dobre pochopiteľná, ale napriek tomu skvelá. Spracovanie taktiež výborné. Jediný problém je, že v dnešnom filmovom svete nič neobvyklé, keď prichádzali zvraty, človek o nich už vedel. Na druhej strane som bol potom potešený nasledovným priebehom filmu. 9/10 ()