Je poklidná noc v Los Angeles roku 1937. Starší seriózní pán odchází z hotelového pokoje, nechává uvnitř spící mladé dívce nějaké peníze a u barmana písemný vzkaz. Poté se vrací domů ke své ženě. Pak se mu náhle podivně blýskne v očích a probere se v zajímavě vybavené laboratoři v roce 1999. Zmiňovaná možnost skoků mezi dvěma světy nevyplývá z vynálezu stroje času, jedná se pouze o velmi dokonale zhotovenou virtuální realitu, na jejíž realizaci se Hannon Fuller rozhodující měrou podílel. Jenže Fullera v jeho virtuálním světě někdo bez jediné stopy zavraždí. Z Fullerovy smrti je obviněn jeho mladý partner Douglas Hall, který musí přijít na to, co se stalo, dřív, než ho nepříjemně vlezlý detektiv McBain usvědčí a nechá zavřít. (oficiální text distributora)

Elegnor

Hmm, matrix trochu jinak, trochu ubožejší, spoléhající hlavně na atmosféru, které mimochodem zrovna příliš nepobral.. Závěrečná půlhodinka je zatraceně průhledná a dle mého názoru by tam vůbec být nemusela, na hodinu a půl je to beztak hrooozně dlouhej film.. ()

Toustovač

Příběh stěží můžu nazvat originálním (resp. jeho hlavní myšlenku), ale to podání, atmosféra a povětšinou také herci, to je nářez! ()

Dslike

Jednym slovom "vau" a tych "vau" by som sem napisal aspom 100 ale to by uz nebolo len jedno slovo. Pre mna velmi zaujimavy a ohromujuci snimok, ktory mi potvrdil moju myslienku ze sme obrazne povedane len akvariove rybycky .Nie ze by som tomu nejak extra veril, ale za zamyslenie to urcite stoji rovnako ako zhliadnutie tohoto filmu. ()

blacktomas

Příjemné, koukatelné, na svou dobu ještě originální téma. 3/3 sice byla dost čitelná, nicméně jsem fandil, aby vše dobře dopadlo. Hezky všechno nakonec zapadlo a mě z toho vylézá slušný nadprůměr. Škoda, že je 13 patro poněkud ve stínu. Rozhodně si to nezaslouží. ()

MaxForValue

Taký nejaký Matrix s oveľa menším rozpočtom, bez veľkých hereckých mien, za to s veľmi sympatickou zápletkou a solídnou akciou. Koniec snímku a hlavne záverečná "plážová" scéna bola skutočne úchvatná a bola skvelou bodkou za týmto príjemným sci-fi. ()

AlexUnited

Jeden z tých najlepších filmov, ktoré som mal možnosť vidieť a práve preto ma trošku mrzí, že zostáva podhodnotený, alebo aspoň sa mu nedostalo toľko pozornosti a ocenenia, ktoré by si určite zaslúžil. Kvalitné herecké výkony, fantastická atmosféra, zaujímavá myšlienka, napínavý dej a trošku uletená pointa, ktorá mi však v tomto prípade vôbec neprekážala. Třinácté patro má len jeden (žiaľ v tomto prípade podstatný) hriech - bolo natočené v tom istom roku ako kultový Matrix (zahrávajúci sa s podobným námetom) a preto navždy zostane v jeho tieni. ()

Lebowsky

Videl som tento film už skôr ale iba raz keď som bol menší a nie celý. Bohužiaľ som si nezapametal názov a dlho som po ňom márne pátral. Teraz som si ho znovu pozrel a môžem povedať že na svoje vizuálne možnosti sa to rovná matrixu. Tento film je vinikajúco podaný neskutočne chytľavý od začiatku do konca (a pritom som vedel ako to skončí) som ho bral jedným dychom. Ak to už mám porovnávať z Matrixom ako väčšina, môžem povedať že je rovnako dobrý ako on a úplne odlišný ako Matrix. Nie ako sa tvrdí že je to iba iná podoba. Tento film má svoje jedinečné kvality a oplatí sa ho pozrieť. ()

Dinsberg

Matrxivský motiv je sice patrný, ale spíše bych vypíchl jiný bod. A sice ten, že stvořená inteligence dokázala SPOILER stvořit další inteligenci. Dalo by se mluvit o tzv. digitální genetice. Je zvláštní, že i uměle vytvořená inteligence pocítila touhu naplnit své sny. Toliko výsada lidského pokolení. Ve finále jde o love story, jen je škoda, že se v soundtracku neobjevil hit "Join me". ()

Barrymore

Mám pocit, že jde o něco mezi Matrixem a Počátkem, ovšem se stoprocentně šťastným koncem. Plus za nečekaný zvrat, který se ovšem dal očekávat, ale za poněkud kýčovitý závěr filmu tedy jen 65 %. ()

anyonecek

Tak tohle mě uplně dostalo. Příběh naprosto vynikající bez jediné chybičky, herecké výkony taky parádní skvělé prostředí dané doby i s efekty, které nebyly zbytečně přeplácané a překombinované. Ze začátku veliký zmatek a nevěděl jsem vůbec co čekat a postupně se to začalo vyvrbovat až v úžasné finále. Nad tímhle filmem opravdu klobouk dolů! ()

fordhont

Přirovnání k Matrixu je zde nevyhnutelné. Zajímavé je, že filmy vznikly ve stejném roce. Oproti Matixu mi v tomhle filmu nechybí ani tak akce a efekty jako spíš ta filosofie a úvahy o vnímání světa. Své si také vybralo to, že jsem film viděl až 15 let po jeho vzniku, takže už mě tolik nepřekvapuje. Nicméně zvrat po druhé polovině filmu zajímavý a děj potom relativně odhadnutelný. ()

Brano

Myšlienka bola geniálna, zo začiatku celkom aj napínavé. Ale postupom času to strácalo na tempe a ku koncu to trochu zaváňalo nudou. Nie zlý film, ale na jedno pozretie stačí. Na vyššie hodnotenie mi tu chýbali výraznejšie scény. Takisto zvuková stránka mohla byť lepšia. ()

v3s

Stejný ročník jako Matrix a ExistenZ je znát, dost napadů je hodně podobných stejně jako zamotanost příběhu. Ovšem s jedním rozdílem, u dvou předchozích jsem se královsky bavil, tady jsem se místy spíš královsky nudil a pak už jsem si jenom řikal, ať už to skončí. Sci-fi bez pořádných efektů potřebuje aspoň živý příběh a dobré herecké výkony, což nemá a scény ze 30. let jsou vysloveně utrpení, protože to vypadá jak kdyby rychlost přehrávání byla zpomalena na polovinu a nudí, i když je to asi nejlépe zpracovaná část filmu. Nejhorším efektem ze všech je snad počítačová místnost pro simulaci virtuální reality s klasickým zadrhávajícím mluvícím počítačem a party laserem. To už připomíná spíš Trávníkáře a ten je o dobré čtyři roky mladší. A nesmím zapomenout na příšernou postavu černošského detektiva, což mi mimochodem připomíná, že černosi hrají v celém filmu celkem tři - taxikár (30. léta), hlídač ochranky a nablblý detektiv, ať žijí stereotypy ;). ()

Prubner

Je to skoro detektivka, postupné odhalování pravdy. Bavilo mě to, i když pointu jsem odhadl hodně brzy. Ale na rozdíl od podobného Matrixu tento film už nic jiného nenabízí, žádná akce, žádné dechberoucí triky nebo aspoň výrazná stylizace. Tudíž to dopadá jako u té detektivky: když zjistíte pravdu, už vás nic nenutí dívat se na to podruhé. Každopádně je to ale jeden z nejzajímavějších sci-fi filmů posledních let. ()

CrazymanM

Velice povedené sci-fi,kterých je poslední dobou pomálu.Skvělý příběh,ne nepodobný Matrixu,herci byli též dobří(hlavně Vincent opět potěšil),prostě dobře strávených 100 minut! ()

megajalec

Námet dobrý, bohužiaľ, to je asi tak všetko. Spracovanie dosť kríva. Prílišná prekombinovanosť, v ktorej sa stratí divák, záver a odhalenie tiež sklamalo. Málo kyberpunku a keď naň príde, odflákne sa dvomi tromi vetami. Škoda ()

B.C.B.P.

Matrix, Matrix, Matrix, všade samý Matrix. Že vám huba nezospoilerie! Keby ste sa o ňom len rozpísali ako o solitéri v téme – dnes už sprofanovanej, ale atraktívnej –, bolo by to sympatickejšie. V celku slušne vygradovaný scenár, avšak s príšernými dialógmi. Nepotrpím si na absenciu klišé viet, pretože frázy sú žriedlom jazyka ľudí, ale čo je moc, to je moc. A najmä vo filme, ktorý sa zjavne nehrá na realitu. Obzvlášť ma rušil hudobný sprievod preceňujúci akčný náboj, o ktorý sa scény snažili, a tak to pôsobilo len zbytočne smiešne(jšie). Prečo -jšie? Lebo tvorcovia rvú a rvú konské dávky vážnosti do okukaných scén a priemerne zbehlý divák sa (napriek iným nedostatkom) nádejnému scenáru pokúša dať šancu z milosti. Chce sa s príbehom prepracovať ku koncu a konfrontovať s ním svoje závery. Ale ak má len z tohto ťažiť kvalitné sci-fi, nezostáva mi hodnotiť len na slabšie 3 rudé. ()