Je poklidná noc v Los Angeles roku 1937. Starší seriózní pán odchází z hotelového pokoje, nechává uvnitř spící mladé dívce nějaké peníze a u barmana písemný vzkaz. Poté se vrací domů ke své ženě. Pak se mu náhle podivně blýskne v očích a probere se v zajímavě vybavené laboratoři v roce 1999. Zmiňovaná možnost skoků mezi dvěma světy nevyplývá z vynálezu stroje času, jedná se pouze o velmi dokonale zhotovenou virtuální realitu, na jejíž realizaci se Hannon Fuller rozhodující měrou podílel. Jenže Fullera v jeho virtuálním světě někdo bez jediné stopy zavraždí. Z Fullerovy smrti je obviněn jeho mladý partner Douglas Hall, který musí přijít na to, co se stalo, dřív, než ho nepříjemně vlezlý detektiv McBain usvědčí a nechá zavřít. (oficiální text distributora)

honajz2

Je zajímavé, že v letech 1998-99 vznikly nejmíň tři filmy s podobným námětem - Třinácté patro, Matrix a Dark City - btw, líbily se mi všechny tři. Třinácté patro funguje dost dobře, je napínavé, zajímalo mě, jak se to celé bude vyvíjet dál a to i přes to, že se mi ten zvrat povedlo odhadnout docela rychle. Každopádně to celé není až tak silné, jak by to mohlo být, proto tomu dávám jenom 4*, ale i tak je to dost dobrá scifárna, která za zhlédnutí rozhodně stojí. 4* ()

bogomira

Dovolím si říct, že myšlenka je lepší než u stejně starýho Matrixu, ale vázne to ve zpracování. Nízkej rozpočet je bohužel vidět a tak tenhle film není zdaleka tak dobrej, jak moh bejt. Ale ten nápad mi za čtyři svítivý stojí. ()

MrPierc

Virtuální realita, která přeroste přes okraj své existence. Kde je konec a kde je začátek ? Kdo patří do reality a kdo je pouze návštěvníkem ? Ke konci už dosti složité, ale velmi promyšlené propojení. Film sice trochu sráží absence pořádných triků, ale hudba dotvoří napínavou atmosféru. Ještě několik hodin po shlédnutí mě bavila ta představa propojení realit. Zajímavá myšlenka. ()

cariada

Slušné scifi, které se prolíná v několika různých světech , ale vyznat se v tom který ten svět je opravdu ten skutečný taky není jednoduchý. Já jsem si osobně myslel , že mohla být pointa, trochu jiná a to ta, že ti lidi ve světě v roce 1937 objeví způsob jak se dostat, k těm , který je stvořili, byt se to částečně splnilo, ale né až tak docela a ve hře je ještě někdo další. Přesto příběh zaujme a nenudí. ()

TomikZlesa

Výborně, přesně tak to mám rád ! Bohužel hodně předvídatelné, včetně samotného zavěru, ale v době vzniku filmu tomu určitě bylo jinak. Dneska už vlastně jeden z mnoha Smrtihlavů, Matrixů, ču Inceptionů. ()

C0r0ner

To nasere, když natočíte skvělý film a v tom samém roce přijde Matrix, který vám ho díky podobné tematice absolutně zničí. Což je ohromná škoda, že se o Třináctém patru moc neví, protože to je napínavé sci-fi od začátku do konce, které nenudí ani chvilku a dokonce nabídne i pěkné rozuzlení. 90% ()

pakobylka

Bráška "Matrixu" ? Sice si není za všech okolností tak úplně jistý sám sebou, ale nedává to najevo. Stojí na vlastních nohou a jde si svou cestou. ()

lakikaki

Tento snímok ma neskutočne iritoval. Áno, Trináste poschodie má veľmi zaujímavý námet, to nepopieram, ale iba dobrý námet na dobrý film nestačí. Scenár za námetom veľmi zaostáva, hudba sa k mnohým scénam absolútne nehodí, réžia je tak trochu „znudená“, herci nič moc (s výnimkou Dennisa Haysberta, ktorý je vyslovene otrasný), obraz vyzerá ako z osemdesiatych rokov a keď vezmem do úvahy fakt, že Trináste poschodie vzniklo v rovnakom čase ako Matrix, ku ktorému ho tu celkom dosť ľudí prirovnáva, musím sa vysmiať ešte aj efektom. Navyše som obe pointy odhadol hodnú dobu pred ich „oficiálnym“ odhalením a už len zúfalo som čakal na to, kedy táto námetom originálna, ale inak neskutočne patetická, nuda konečne skončí. Druhá hviezdička ani neviem za čo. Dajme tomu, že za námet. [38%] ()

zette

Velky potencial zustal podle me nenaplneny, coz je skoda. Namet je zajimavy, levna produkce nevadi, ale zklamany jsem ze zaveru a ani herecke vykony nebyly nijak nadprumerne. Ale v ramci sveho zanru si tento film bezpochyby fanousky najde. ()

Juto

Trináste poschodie je premyslený a pútavý film, ktorý žiada svojich divákov, aby premýšľali o rozdieloch medzi realitou a virtuálnou realitou. 7/10 ()

SHI-SHA

Matrix trochu jinak :-) Nečekané příběhové zvraty, dobrý příběh, možná jen lepší vizuální stránka chybí. Každopádně nadprůměrný film. ()

AdaMM

skoro čtyři, za pěknou atmosféru a slušné výkony herců - ale bohužel ty logické díry to táhnou dolů... ()

E=mc2

Skutočný otec filmu Inception a bratranec filmu Matrix. Áčkový námet. Béčkový scénar s výborným vizuálnym spracovaním. ()

stOKYi

Veľmi pripominajúci Matrix a Inception. Z časového hľadiska a odstupu filmov je jasné, že 13th floor "neodkukovalo". Veľmi pekne natočené, výprava bola skvelá a všetky tie svety mali svoje čaro. Hlavný svet mi pripomína trochu Kyberpunk a svet Deus Exu čím film u mňa má plusové body, lebo vykreslený bol špičkovo. Možno ten nižší rozpočet mal v dáke klady. Čo ma trochu sklamalo, že hlavnú pointu som odhalil až príliš skoro a viedlo ku nej až príliš mnoho indícii a teda v cca 3/4 filmu, film namiesto toho aby gradoval, už ničím neprekvapil. Avšak stále skvelo pozerateľné. Príjemné prekvapenie. ()

dr.fish

Zajímavá sci-fi, ke které jsem se dostal se značným zpožděním. Jak vidno, tak Inception s Capriem zdaleka nebylo první v řadě. Už tady ten nápad byl ovšem ne tolik rozvinutý. Jakmile se ty dimenze zamíchají je to trochu chaos, ale drží to pohromadě. Konec trochu zdivočelý, ale rozhodně ne zklamání. 75% ()