Je poklidná noc v Los Angeles roku 1937. Starší seriózní pán odchází z hotelového pokoje, nechává uvnitř spící mladé dívce nějaké peníze a u barmana písemný vzkaz. Poté se vrací domů ke své ženě. Pak se mu náhle podivně blýskne v očích a probere se v zajímavě vybavené laboratoři v roce 1999. Zmiňovaná možnost skoků mezi dvěma světy nevyplývá z vynálezu stroje času, jedná se pouze o velmi dokonale zhotovenou virtuální realitu, na jejíž realizaci se Hannon Fuller rozhodující měrou podílel. Jenže Fullera v jeho virtuálním světě někdo bez jediné stopy zavraždí. Z Fullerovy smrti je obviněn jeho mladý partner Douglas Hall, který musí přijít na to, co se stalo, dřív, než ho nepříjemně vlezlý detektiv McBain usvědčí a nechá zavřít. (oficiální text distributora)

predators

Třinácté patro mě dokázalo natolik vtáhnout do děje, že jsem pak ani nevěděl, jestli jsem ještě v realitě nebo se na mě někdo "napojil" :-) Děj je hodně promyšlený a propletený a myslím, že jsem nebyl jediný, kdo si v jednom okamžiku myslel, že všechno chápe a v další chvíli už byl opět "mimo". Velice podařený kousek v podstatě bez zásadní vady na kráse... Zajímavosti: Doporučuji poslechnout si závěrečnou titulkovou píseň od The Cardigens - Erase Rewind ...eňoňuňo :-) 75% ()

Slartibarkfast

Kdysi jsem tento film viděl, ale vzpomenul jsem si až při jeho opětovném zhlédnutí. S nostalgickou slzou v oku jsem si připomenul tento filmový skvost, který je díky slavnějším kolegům své doby malinko pozapomenut a přehlížen. Nicméně, já nezapomínám a jsem rád, že jsem toto znovu nalezl. Velmi chytře vymyšleno a stylově natočeno. Takové komorní drama bez přehnaných efektů, které diváka pomalu zvedá ze židle a pomaličku se mu vkrádá do mysli. Tady platí nepsané pravidlo, že skvělý příběh se dá zahrát v jedné místnosti s jedním hercem. Proto ani nižší rozpočet a herecké obsazení, postrádající slavná jména, vůbec nepokazil renomé tohoto skvělého snímku a mám dokonce za to, že více efektů a známá tvář by jedině uškodily. Miluji tenhle druh filmů a proto je i mé hodnocení vysoké. Nestydím se za krásných 90% ()

Tomco

velmi zaujimavy namet a scenar, ktory drzi divaka v napati a v neustalom fandeni hlavnemu hrdinovi, cini z tohto lightoveho scifi lahko nadpriemerny zazitok. 70% ()

klerik

SMRTIHLAV+MATRIX Film, ktorému stačilo ovela menej peňazí a ovela viac citu, aby bol presvedčivejší ako Matrix... ()

Chrustyn

Scénaristicky propracovaná, herecky slušná ale režijně zbytečně obyčejná sci-fi o cestování mezi dvěma světy a dvěma obdobími. Oproti "Matrixu" (který vyšel ve stejné době) film bohužel působí moc lacině ale nálepku originální si určitě zaslouží. ()

Ghoulman

Solidní námět a několik opravdu dobře provedených zvratů kazí nevýrazná režie, zbytečně přehnané (či naopak nepřirozeně tlumené) herecké výkony, docela špatné vizuální efekty a vůbec celková nedotaženost hlavní myšlenky. Naštěstí nad nedostatky se člověk častěji usměje, než že by ho otravovaly. Příjemné béčko. ()

lola3121

Tak konečně po delší době zase něco, co můžu s nadšením zařadit do své sbírky mysteriozních sci-fi. Takový Matrix naruby, neboli virtuální realita ve virtuální realitě. (A sakra, teď jsem zkoukla ostatní komentáře a koukám, že téměř každý se zmiňuje o Matrixu. Nu což, už to tak nechám... holt asi na tom něco bude). Čili milovníkům tohoto žánru vřele doporučuji, opravdu povedené dílko. ()

heyda

Vcelku solidní sci-fi s dobrou zápletkou, která je logická a na 100% obhajitelná, což se většinou o velkých závěrečných zvratech říci nedá. Jen škoda, že to není natočeno poutavěji. Asi je to tím starším rokem a slabším rozpočtem, ale s tím už se bohužel nic nenadělá. Souhlasím se zdejším hodnocením = 75% ()

Stanislaus

Ze začátku jsem v tom měl pořádnou kaši, ale během filmu se začaly dílky puzzle skládat dohromady a já pochopil opravdu skvělou zápletku. Skvělé prostupy mezi dimenzemi a nádech třicátých let. Celkově je to takový ten lepší průměr (65%), musím však přiznat, že jsem se chvílemi nudil, ale i tak doporučuji. ()

honajz

Ne tak dobré, jako Dark City, ke kterému to v mnoha ohledech odkazuje, příběh není tak napínavý, resp. ne tak chytře namotaný a vypointovaný, ale přitom je hrozně podobný. Ale pořád slušná tech scifárna. ()

rikitiki

Motání se mezi časovými liniemi je nepřehledné, dlouho není jasné, co a jak nebo proč. Snaha o příběh tu je, ale příliš se tříští. Žánrově je to neuchopené. Craig Bierko mi jako herec není sympatický. SHRNUTÍ: Máte rádi hrátky s časem a konspirace? Je to pro vás! ()

Sofia

První půlhodinka docela nuda, pak se to vylepšilo. Škoda toho předvídatelného konce. Jako příspěvek do teorie virtuálních světů ale zajímavé! ()

eraserhead666

Tohle se mi vždycky líbilo více než Matrix. Třinácté patro je takové... hlubší a ne tak prvoplánovitě na efekt. A má to sympatičtější postavy. ()

JASON_X

Slušný nízkorozpočtový sci-fi příběh ze stejného roku jako první Matrix, navíc se vzdáleně příbuznou zápletkou, a i když není zdaleka tak geniální a orgasmicky pohledný, dlouhou dobu mě hodně bavil. Jeho vrcholem je asi scéna, ve které Doug dorazí na konec světa. Působivé. Ale bohužel vzápětí poté celý film bezradný scénárista naprosto zařízne nebetyčně pitomou lovestoryovou zápletkou, čímž mi způsobí nejen prudký záchvat blití, ale i zkažený divácký zážitek... Když nad tím tak přemýšlím, Matrix byl vlastně taky taková lovestory s happyendem... No ale tam mi to nějak nevadilo, ani nevím proč, zajímavé... ()

maseer2

výborný snímek, který jak kvalitou, tak námětem rozhodně patří po bok velikánů Matrix a Dark City.. pointa byla výborná, jen ne až tak překvapivá a přišla na můj vkus už moc brzy.. poté ale přišel skvělý závěr, takže téměř maximální spokojenost a silné 4 hvězdy :) ()

Lacike

Dark City, Matrix, The Thirteenth Floor. Tazko povedat kto koho vykradal. The Thirteenth Floor malo sice premieru z tejto trojice ako posledne, ale jeho predloha je najstarsia. Nakoniec to je ale uplne jedno. Dôlezite je, ze je to stale velmi dobry film. Atmosferou a dobovym prostredim s minimom akcie ma blizsie k Dark City ako k akciou nabitemu Matrixu. Zase tu sledujeme zmeteneho hrdinu, ktory je podozrivy z vrazdy a popritom sa tu odohrava aj sci-fi experiment. Uz si nepamätam v ktorej chvili som prisiel na pointu, ked som film videl prvykrat, ale snad to bolo dost skoro, lebo rôznych naznakov tu je strasne vela hned od zaciatku. Ale aj ked pointu uz poznate, tak to je stale zabavne. Ma to skvelu atmosferu, pôsobive dobove lokacie a kvalitne postavy, ktorych osud ma zaujima. K absolutnej dokonalosti tomu chybala snad uz len aspon jedna poriadna akcna scena. Ale holt je to len detektivka v sci-fi prostredi. Ale aj napriek tomu, ze detektivky nemusim, tak som sa ani chvilu nenudil. Packal Rusnak mal pri rezirovani bud zachvat geniality alebo mu dost pomohol producent Emmerich. 8/10. ()