Benjamin Franklin Gates (Nicolas Cage) obětoval celý život hledání bájného pokladu řádu Templářů, za kterým se bezúspěšně honilo už šest generací jeho předků. Konečně našel potřebnou indícii k jeho nalezení. Bohužel o ní ví i jeho nesmiřitelný nepřítel (Sean Bean), který má na poklad také spadeno. A tak začíná ten pravý hon, ve kterém zvítězí ten, kdo poklad najde dřív a navíc rozšifruje správný klíč. Která strana nakonec zvítězí? A existuje poklad vůbec? (Warner Home Video CZ)

xmozek

Že by pokus navázat na úspěchy Indiana Jonese??!!Předem jsem byl skeptický, ale nakonec se z toho vyklubal celkem snesitelný film. Film téměř celou dobu drží tempo, které nasadil a tak těch 130 minut celkem rychle a příjemně uteče. Velkou měrou k tomu přispívá Nicolas Cage svým hereckým uměním. Člověk u toho nemusí moc přemýšlet, protože asi málokdo ví kdy byla podepsána Delkarace o nezávislosti, a ještě mín lidí ví nějaké detaily. Takže vypněte lidi a koukejte. ()

baXter

Je to sice plné nesmyslů a nesrovnalostí ale i tak jsem si to užil. No uznejte že pokapat deklaraci nezávislosti citronem, zahřát fénem a nakonec si ji přečíst "rentgenovými" brýlemi z 18. století je přinejmenším zajímavý nápad. Když k tomu ještě přidám pár zamotaných hádanek, FBI, zlý ozbrojený padouchy a nějakýho toho kostlivce, tak mi vyjde zajímavá všehochuť, která pro mě byla docela hezky poživatelná. Prostě mám rád blbosti :D Málem bych zapoměl na koráb "ztroskotaný" za severním polárním kruhem a pětipatrovou díru pod hřbitovem (kostelem^^), otřásající se kvůli metru. Mě se to fakt líbilo a klidně se na to podívám kdykoli znovu. ()

dopita

Lehkou rukou natočenej film, kterej je sice kolosální blbost, ale kterej je docela zábavnej a hlavně ryze oddechovej. Jeden z mála filmů, kde všudypřítomná nesmyslnost, hloupost a pohrdání divákem nevadí – ideální na vypnutí mozku. ()

Holina

Hodně se na to nadává, ale proč? Zas taková trága to přece nebyla, akorát u toho člověk nesmí přemejšlet. ()

Rssa

Produkt více méně průměrný. Porci zábavy zajistí, celé 2 hodiny se nenudíte, hrdinové celkem přijatelní - Kruger krásná, Bartha dostatečně vtipný, akorát Cage se mi do role hrdiny vůbec nehodí a jeho výraz je stále stejný, o Voightovi ani nemluvím, to byl pěkně strašidelný výkon. Celkově těch 70 % si film zaslouží, ale Indianovy nešahá ani po špičku biče. ()

Sancty

Rôzne šifry, staré mapy, zabudnuté miesta - to všetko mám rád od dôb Indiana Jonesa. Jeho kvalít Turteltaubovi Lovci zďaleka nedosahujú a bol by hriech na to čo i len pomyslieť. Najpodstatnejšie ale je, že film zabaví. O nič iné tu ani nejde. Aj keď je dĺžka naozaj mordujúca. ()

Paity

Velmi svižné, zábavné, vtipné, trochu ulítlé, ale zároveň milé. Takoví jsou podle mě Lovci pokladů. Ano, Američané si znovu "pohráli" s historií a výsledkem je naprostá splácanina, která má přesně zapadat do příběhu. Co naděláme. Snad, že se skvěle pobavíme a nebudeme vnímat tyhle sci-fi úvahy amerických scénáristů. ()

willy1

Film Lovci pokladů my přijde z dobrodružných filmů, kde se hledači vydávají hledat poklad za nejlepší z této série. Tento film si často pouštím, už protože je v něm zahrnuto kus dějin Spojených států amerických, a ty mám rád. Takže i proto doporučuji tento film hlavně milovníkům amerických dějin. / režie 95% / scénář 90% / hudba 70% / herecké výkony 90% / napětí 75% / akce 85% / // celkové hodnocení 90% // (viděno: int. - stažený) ()

bloodline

Tak za vlasy pritiahnutá šialenosť, že z vodorovného krútenia hlavou sa rýchlo vykľulo guilty pleasure. Skutočná námetová rošáda, kde všade sa dá schovať poklad (a cesta k nemu) môže vzísť iba z továrne na sny. No a totálne ma rozmetala na franforce vynaliezavosť v zakomponovaní nehynúceho amerického patriotizmu aj do takej pateticky romantickej činnosti akou je hľadanie rozprávkového pokladu. Hviezdica navyše za hudbu a nápravu škôd z detských čias po traume menom Strieborné jazero :) ()

Hanys_

Dobrodružná blbinka s typickým vizuálem provázející skoro všechny Bruckheimerovky. Někdy se až moc spěchá, takže to luštění indícií pak působí legračně jednoduše. Nicméně, pořád jsem se bavil o dost víc než třeba u posledních Langdonovek. ()

Krystalion

Zábavné dobrodružství spojené s honbou za pokladem vás nenechá ani na chvíli oddechnout a společně s plejádou známých Hollywoodských tváří vás nechá proniknout do tajů americké historie, kde si mnozí připomenou svoje chvilky z hodin dějepisu, které prospaly a které jsou velice zajímavé a poučné. Takže, abych to shrnul, tak jsme zde zažili napětí, akci, lásku, inteligentní hledače pokladů, sympatický záporáky a do toho jsme si mnozí z nás připomněli hodiny dějepisu. ()

Petr.Kocfeld

Ale jo,mně se to docela líbilo.Akce je zde docela dobrá,taky napětí a výkon Nicolase Cage jsou dobré.Tento film si rád pouštím vícekrát...Sekundující herci jsou zde taky dobří.Jinak režie a střih jsou dobré. ()

Drc

Poměrně svižná a zábavná akční dobrodružná komedie ve stylu ala Indiana Jones, které nechybí nic z tohoto druhu holywoodských filmů. Navíc s klasickým výkonem Cage, který ničím nepřekvapí ale drží si svůj vysoký standard. Pokud se oprostíte od klasických neduhů toho druhu filmů, bude vás výprava za legendárním pokladem skrze velkoměsta, kobky a zmrzlou pustinu určitě bavit. Více se od takových filmů asi čekat nedá. ()

Arach.No

Tohle neni spatny film, klasicka popcornova zabava, ktera vetsinu casu ani nenudi.Ovsem celemu tomu naprosto chybi nejake vyrazne zvraty ve scenari.Jiste patrani od klici ke klici, pres Deklaraci nezavislosti az po sklep stareho kostela (sklep jenz nikdy nikdo nenasel) nenudi, jenomze tohle vsechno jsme tady videli uz x-krat.Nechybi samozrejme ani vtipna figurka v podobe Cageova spolupracovnika, skeptik v podobe policia a Cageova otce a samozrejme zaporak se kterym to nakonec spatne dopadne.Klasicke schema, ktere je sice kvalitne zpracovane, ale nenabizi nic co by jsme uz nevideli.Jedina scena, ktera me nejak vice zaujala byla scena ve ktere Nicolas ukradne Deklaraci nezavislosti.Ovsem na nedelni odpoledne kdyz budete chtit mit klidek a pustit si nejakou odpocinkovou zabavu tak na to je tento film jak delany. ()

dozana

Občas to bylo dobrodružné, občas akční ale nejvíc to bylo legrační, některé vycucané (dle mého mínění) vodítka byla hodně k smíchu. Dialogy někdy až, běda to se nedalo poslouchat. Nejvíce potěšil Sean Bean, škoda, že nedostal víc prostoru. Nicolas Cage předvedl svůj standartní výkon alespoň s trošku snesitelných účesem. A, ano Diane Kruger by měl někdo naučit hrát! ()

mirkaaa

Dobrodružný film ve stylu Indiana Jonese. Nicolas Cage jako archeolog a dobrodruh odvádí dobrý výkon. Film měl dobrý námět a nepostrádal napětí, na Indyho to ale nemá, ten u mě vede na celé čáře. ()

Co nového připravuje režisér Guy Ritchie?

Co nového připravuje režisér Guy Ritchie?

19.01.2024

Britský režisér Guy Ritchie (Gentlemani, Rozhněvaný muž) v posledních letech nabral velmi zdatné tvůrčí tempo. Zatímco v loňském roce stihl představit v kinech akční komedii Operace Fortune: Ruse de… (více)

Zemřel Christopher Plummer

Zemřel Christopher Plummer

05.02.2021

Vrcholný Nicolas Cage

Vrcholný Nicolas Cage

17.11.2019

Kdy uvidíme páté Piráty z Karibiku?

Kdy uvidíme páté Piráty z Karibiku?

22.06.2014

Legendární producent Jerry Bruckheimer (Mizerové, Skála) už nedělá primárně pro studio Disney. Po několika finančních zklamáních (Princ z Persie, Čarodějův učeň, Osamělý jezdec) mu nebyla obnovena… (více)