Benjamin Franklin Gates (Nicolas Cage) obětoval celý život hledání bájného pokladu řádu Templářů, za kterým se bezúspěšně honilo už šest generací jeho předků. Konečně našel potřebnou indícii k jeho nalezení. Bohužel o ní ví i jeho nesmiřitelný nepřítel (Sean Bean), který má na poklad také spadeno. A tak začíná ten pravý hon, ve kterém zvítězí ten, kdo poklad najde dřív a navíc rozšifruje správný klíč. Která strana nakonec zvítězí? A existuje poklad vůbec? (Warner Home Video CZ)

pursuer

Nelze očekávat nic jiného, než hloupý, naivní film, přesně to pravé na odpočinek. Proto dávám tři hvězdy, mimo jiné za dobré řemeslné zpracování. ()

veverysiak

Detská verzia profesora Jonesa, ktorá možno tým, že je pre deti, trpí na slabšiu dynamiku aj napriek tomu, že do príbehu sa toho zmestilo neúrekom, nezaškodila by väčšia vyhranenosť partičky okolo dobrého Cagea a tlupy okolo dareboša Beana, tiež viac humoru na jednej i druhej strane barikády, tak aspoň scény potešia, takže 65%. ()

pierre9

Nielenže to pôsobí lacne, ono to aj lacné je. Bohužiaľ, akási zlátanina mnohého, čo sme už predsa niekde videli, ma nejak neoslovila. ()

miza

Takový film při kterém se dá doma kecat s návštěvou a nic Vám neuteče,ale dá se na to sem tam kouknout.Prostě odpočinkové dílo. ()

rytir1

Když vynechám tu část o svlékání a místo ní přidám vtipnou stránku ,,verkramptfky,, Kruegerové, tak se naprosto ztotožním s uživatelem Enšpígl. Naprosto prvotřídní dobrodružný film. ()

Rusallka

né že by to bylo něco úžasnýho, ale člověk se u toho pobaví a odpočine. O Cageovi ať si říka každej co chce, já ho mám ráda. Navíc Sean Bean jako padouch je prostě sexy! :-D ()

Scaevola

Vše, co byste od podobného formátu očekávali, dostanete - akční spád, trocha logiky, hra s minulostí a spoustu amerických odkazů. Ale pořádný styl to nemá a zachraňuje pouze utrápený obličej N. Cagea. ()

DansteR

"I'm gonna steal the Declaration of Independence! "...užasný nápad s ucházejícím provedením. Myšlenka jako taková uschovat poklad spolu s americkou historií jako využití Deklarace apod. se mi naramě líbí, bohužel v provedení mi něco chybí, ne že by Nicolas nebo Diane nehráli dobře, ale ta banda záporáků...no nevím nevím, prostě to není ono. Každopádně se na to dost dobře dívá a Diane k tomu jen přispívá, takže i tak dávám 75% ()

Salus

Poněkud zdlouhavá a otravná road movie od jedné stopy k druhé a od druhé k třetí. V polovině filmu mi bylo už tak trochu jedno, jak to dopadne. Hlavně, ať už to skončí. Jako klad beru, že je to jeden z mála filmů, kde Sean Bean nezemře:-). ()

kishi_SO

napinave, vtipne a vdaka Diane aj povabne. Naviac cely film, teda pribeh ma aj privlastok, ktory ma fascinuje, zaujima a neda mi spat: Konspiracny. Naozaj by ma zaujimalo ci nie je mozne, aby nejaka konspiracna teoria bola tou pravou. ()

zigy

Dobrodružná jízda za pokladem, klady: tempo, občasný povedený fórek, krásná Diane (ale nutno vidět s dabingem Sabiny Laurinové, nikoli Sabiny Králové, ten je otřesný), zápory: oproti filmům dle Dana Browna chybí více historických souvislostí, taky bych uvítal, kdybychom se mohli na začátku více seznámit s hlavními postavami, takhle jsme rovnou vrženi do děje a pomalu ani nevíme, komu fandit. ()

BrusVejn

National Treasure je taký nemastný neslaný dobrodružný film. Je takou jednohubkou, ktorá zabaví ale inak nič moc neprinesie. Rýchlo to utečie a postavy sú sympatické a aj keď pri tomto type filmov (rodinný Disney) na to síce až tak nedbám treba povedať, že príbeh mal kopu chýb a nezmyselných pasáži. ()

Kybela

Šifra mistra Leonarda o dva roky dřív, akorát s horšími herci, horším scénářem a celkově horším příběhem. Tady se prostě zase někdo žene jenom za pokladem. ()

Heywood

Kdyby existoval žánr výchovné komedie, tohle by tam patřilo. Výborný střih, skvělá kamera, hvězdné obsazení, humor a trochu té lásky, aby se příběh okořenil a do toho legenda o Otcích zakladatelích. 131 minut skvělé zábavy a 0 minut nudy. ()

meda2016

Proti zkušeně natočené sérii filmů s Indy Jonesem je tento žánrový plagiát (ne dějový plagiát) s Cagem příliš přeplácaný indiciemi. Podobně jako s Hanksem (Dan Brown), zas běhání sem i tam. Je to však zábava a ohrožení jsou vymakaná, nenudil jsem se ani opakovaně. Miluji tajemnou architekturu. Skoro 70%. ()

Co nového připravuje režisér Guy Ritchie?

Co nového připravuje režisér Guy Ritchie?

19.01.2024

Britský režisér Guy Ritchie (Gentlemani, Rozhněvaný muž) v posledních letech nabral velmi zdatné tvůrčí tempo. Zatímco v loňském roce stihl představit v kinech akční komedii Operace Fortune: Ruse de… (více)

Zemřel Christopher Plummer

Zemřel Christopher Plummer

05.02.2021

Vrcholný Nicolas Cage

Vrcholný Nicolas Cage

17.11.2019

Kdy uvidíme páté Piráty z Karibiku?

Kdy uvidíme páté Piráty z Karibiku?

22.06.2014

Legendární producent Jerry Bruckheimer (Mizerové, Skála) už nedělá primárně pro studio Disney. Po několika finančních zklamáních (Princ z Persie, Čarodějův učeň, Osamělý jezdec) mu nebyla obnovena… (více)