Rychlý Stripes

• Jihoafrická republika Racing Stripes (více)

Podobně jako prasátko Babe, které se chtělo stát pasteveckým psem, má sen i Proužek, mládě Zebry omylem opuštěné v bouři potulným cirkusem. Proužek má sen vyhrát dostihy. A to ne ledajaké, ale rovnou nejslavnější dostihový závod světa: Kentucky Derby Open. Pruháček je zachráněn panem Walschem, trenérem koní a majitelem malé farmy. Na farmě se brzy seznámí i s ostatními zvířátky: poníkem Tuckerem, moudrou kozou Franny, potrhlým kohoutem Reggiem a dalšími. Také se spřátelí s Channing, dcerou pane Walsche, která má stejný tajný sen jako on. Oba dva, s pomocí svých zvířecích přátel, pak musí bojovat s předsudky a posměchem ostatních (Nejsi kůň!, Jsi jenom holka!), aby naplnili svůj velký sen: Vyhrát prestižní závod a porazit všechny ty ušlehtilé čistokrevné koně a namyšlené žokeje. (oficiální text distributora)

Slarque

Shodou okolností jsem před dvěma dny viděl jiný „hraný“ film o zvířátkách na farmě, Šarlotinu pavučinku. Ta před Stripesem vede prakticky ve všem srovnatelném. Stripes může trumfovat jedině zebrou a pelikánem (ostatně nejotravnější zvíře filmu), ale na druhou stranu tu spoustu prostoru zabírají lidé a jejich klišovitě melodramatické problémy. To pak dvě masařky nezachrání. ()

heyda

Docela blbost. Na mluvící zvířata jsem fakt alergickej. :-D To dokážu odpustit jen animovaným filmům nebo pohádkám, nikoli komediím. Každopádně krásná Hayden si tu jednu hvězdičku zaslouží, pochválit zde sluší i český dabing. Toť je ale vše. 20% ()

Ilicka

Kdyby nakonec ta zebra v tom závodu tak nepravděpodobně nevyhrála, dala bych i tři. Já prostě nemám ráda ten patos kolem outsiderů, kteří vyhrávají závody... je to už tak trochu klišé. Ale ty mouchy byly dobré... ()

Sofia

V tomhle případě přidávám poprvé v životě jednu hvězdičku jen za povedený český dabing. Film je lehce předvídatelný, ale díky živým zvířatům i docela originální. Příjemná rodinná podívaná na nedělní odpoledne. ()

ARI50

Celý film je super rodinná podívaná kde dostaneme závody koňů v jiném podání protože se na dráze objeví zebra a ta dodá tenhle komedii nový rozměr, a ne jen to mluvení zvířat a skvělých much které mají bohužel málo prostoru. ()

Bauer

Pro děti dobrý film pro dospělý taky možná dobrý film ale mně to nějak nenachlo......Samozrejmně byly tam místa kterým jsem se zasmál ale jen těm mouchám.Průměr ()

becki_tu

Pohodový film nejen pro děti, který díky luxusnímu českému dabingu v čele s Hezuckým, Suchánkem, Genzerem, Cardou a Žilkovou dosahuje v rámci žánru lehce nadprůměrných kvalit. ()

Terva

Průměrný snímek, který vlastně neukáže nic nového. Scénář: David Schmidt, Kirk DeMicco, Mike Samonek Kamera: David Eggby Hudba: Mark Isham, Ennio Morricone ()

Ajinka126

Filmový přínos to možná nemá, ale jako film pro děti výborné. Já jsem se na tom docela pobavila. Domácí zvířata (a hmyz) s lidskými vlastnostmi a hlasem mě vždy pobaví. No a mouchy s dabingem Suchánek a Genzer to celé podtrhli. ()

sidzej

Narozdiel od ostatnych mne tie muchy neprisli vtipne ale trapne. Keby sa film zbavil vsetkych infantilnych humornych vsuviek s hovoriacimi zvieratami bol by z neho vcelku slusny rodinny film. 50% ale malo to na viac. ()

depony

Musím dát 4 hvězdičky...děj je klasika, nic originálního, ale už dlouho jsem se tak nepobavil u českého dabingu. Genzer, Suchánek, Hezucký a Carda jsou fakt hustí....:))) ()

ivishka

Jsem zvyklá na zvláštní nápady filmařů, ale tohle je až moc extrémní.Parta hloupých koňů tlachá a snaží se udělat z filmu senzaci."Romantika" v podobě koně a zebry...Nesmyslně dialogy bez nápadu.Jedinou velkou záhadou mi vždy bylo jak donutit ty zvířata, aby dělala co chtějí, ale to je tak jediné zajímavé. ()

blackrain

Mám ráda příběhy o outsiderech, kteří mají velký sen. Vůbec nevadí, že už je předem jasné jak všechno dopadne. Jsou to příběhy o naději, víře, urputnosti a možnosti všem dokázat, že se dá zvládnout všechno o čem sníme. Český dabing byl hodně povedený. To bylo poprvé, co jsem slyšela dabovat zpěvačku Ivetu Bartošovou. Mluvila klisnu Sandy. ()

Budweiser

Stíhací mouchy, tak to jsem ještě neviděl a co ty dvě potvůrky nadělaly, tak z toho jsem smíchy málem upadl ze židle. Mouchy děj filmu velmi zpestří a oživý, bohužel možná je to jediné, co si divák z filmu odnese. Hlavním hrdinou je zebra, pro mě ale byly číslo jedna mouchy s nevýdaně vydařeným českým dabingem!!! ()